מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. קשר שמאלי Member

עם גוזלן כחלוץ הבכיר זה יהיה הישג ענק אם תהיו בפלייאוף העליון

2. עידן444 Member

יהיה קשה לתת תפוקה פחות טובה מקייטה ושרם יחד. וזה לא שספורי, ריביירו ובדש הפציצו...
    אני חושב שגוזלן גולר.
    אני מאוד בספק אם הוא סוג חלוץ שמתאים לנו ומקווה שסלובו לא יתעקש על זה אם יראה במחנה אימון ובגביע הטוטו שזה לא עובד.
    כפי שכתבתי כאן או במקום אחר-
    אפשר להפיק מגוזלן הרבה רק אם לומדים היטב את החוברת הפעלה.
    אחרת ימצא עצמו במצב של קייטה ושרם ובלי מישהו אחר שיתן את המספרים נהיה בבעיה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. קשר שמאלי Member

סבע הפגיז, והוא לא יהיה שחקן מכבי נתניה בעונה הבאה
    אתם צריכים מחליף לסבע, שזה אומר קשר התקפי/חלוץ שמסוגל להבקיע מעל ל-15 שערים בעונה

4. עידן444 Member

אנחנו מדברים על גוזלן כרגע.
    גוזלן, כחלוץ בכיר(וחובת ההוכחה עליו), בא להחליף במגרש את קייטה. על הנייר זו החלשות. בפועל קשה לי לראות את גוזלן נותן תפוקה פחות טובה מהגינאי.

5. עידן444 Member

קוגבנייה בפליאוף עשה סימנים של מישהו שיכול לתת הרבה. מאוד מחזיקים ממנו.
    אני בכלל לא פוסל שהוא זה שיכנס לנעליים של סבע עם גיבוי של קניקובסקי(או מי שיגיע) או רוטציה איתו.
    אני לא בטוח שנתניה תשחק באותו סגנון.
    אגב, קשה לי לראות את סבע בעצמו מצליח לשחזר עונה כזו.
    ואם גלזר יחזור(שותף בכלל במשחק אתמול?) אפשר להביא זר מקדימה.
    ואם קוגבנייה יאכזב אפשר להביא זר שישי.
    סלובו ידוע כאחד שאין לו בעיה לעשות תיקונים תוך כדי תנועה גם שבועיים-שלושה לתוך העונה אם משהו לא עובד.

6. yakov_y YNWA

דראפיץ׳ ידוע כאחד שאין לו בעיה לעשות תיקונים ?
    זה שהוא מחליף שחקן גרוע בשחקן אחר לא אומר שזה תיקון, הוא ימשיך באותה שיטה, באותו קו, תבוסה אחר תבוסה, הפקרות אחר הפקרות.
    שנתיים שיחקנו עם קובי מור, המגן השמאלי מהנוער המשיך לשחק.

הגנה שסופגת 55 שערי ליגה אם אני לא טועה ובאיזור ה-65 שערים בכל המסגרות לא ראוייה לחיזוק טוב יותר ?
    איפה התיקונים של דראפיץ׳ ?

החילופים המקובעים, אביב אברהם יוצא באופן קבוע.
    יש לי עוד דוגמאות, כרגע זה מספיק.

7. עידן444 Member

לא מעוניין שוב להיכנס לדיון הזה של הגישה למשחק שכל העונה כאן סגדו לה ואחרי שתי חמישיות בגארבג׳ טיים פתאום הוציאו את התותחים.
    בסדר, הבנתי שלו דראפיץ׳ היה לוקח קורסים ממוריניו איך יורדים לבונקר כשמובילים 0-1 נתניה היתה זוכה בדאבל. באמת שהבנתי.

אני מדבר כעת על בניית קבוצה.
    בית״ר בשרלרואה שיחקה בסגל הבא:
    בוריס קליימן; דושאן מטוביץ', טל כחילה, ניסו קפילוטו, אורי מגבו; קלאודימיר פריירה, לירוי צעירי (איציק כהן 46), עומר אצילי, דני פרדה (נס זמיר 61), אבישי כהן (לידור כהן 61); דובב גבאי

בליגה כבר היו שם גם רואדה, אייבינדר ורוקאביצה והחלו להריץ גם ילד צעיר בשם דוד קלטינס.

בנתניה הוא ראה שזה לא זה עם נילסן והביא שבוע לפני הליגה את הויבך. זה היה לגמרי לחתוך בבשר החי.
    במחנה האימונים הוא הבין שריביירו זה לא קאיודה ושהוא חייב חלוץ חוץ מעדן שרם והנחיתו את קייטה רק לקראת המחזור השלישי-רביעי.

דראפיץ׳ יודע להבחין בלא מעט בעיות כבר בקיץ ולתקן אותן. להערכתי אם הוא יבין שזה לא עובד לדוגמה- בין ערן לוי לגוזלן כפי שלא עבד בין ערן לוי לבדש, רועי דיין וקייטה- הוא לא ילך עם הראש בקיר ויחפש פיתרונות.

לגבי היכולת ההגנתית והספיגה המרובה נדמה לי שזה היית אתה שכל העונה טען שזה לא קל לאף קבוצה לשחק עם הבלמים מספר 4-5 ברוטציה.

8. yakov_y YNWA

אני ממש לא מדבר על התבוסות בסיום העונה למרות שאין לי מושג איך זה עבר בכזה שקט ?!
    אני מדבר על סגנון המשחק של דרפאיץ׳, כמה פעמיים שיחקת הגנת והצלחת לעמוד במטרה ? האם לדעתך דרפאיץ׳ יודע לאמן הגנה ? האם לדעתך דרפאיץ׳ יכול להבחין בשחקן הגנה איכותי ? האם אתה מרוצה מהחלק ההגנתי שלך כי אני יכול למצוא אי ספור בעיות.
    התשובה הכי טובה שלי היא כמה פעמיים הצלחנו לחזור מפיגור גדול עם ההיפקרות ההגנתית של דראפיץ׳ וכמה פעמיים איבדנו יתרון בגלל סגנון המשחק ?
    התבוסות שקיבלנו לבית״ר ומכבי ת״א מסבירות מעולה את השאלה הראשונה שלי והתיקו במחזור ה-2 לעכו היא התשובה שלי לשאלה השנייה, אני יכול לתת עוד דוגמאות.

לתת לדראפיץ׳ נקודות זכות בעניין תומאס יואל נילסן לא נכון כי השחקן בעצמו ביקש לעזוב ולא הסתדר חברתית.
    הדוגמא עם ריביירו לא טובה כי הוא פיספוס גדול שלנו, הלוואי ויחזור.

״לגבי היכולת ההגנתית והספיגה המרובה נדמה לי שזה היית אתה שכל העונה טען שזה לא קל לאף קבוצה לשחק עם הבלמים מספר 4-5 ברוטציה.״
    זה לעוות את המציאות, אני תמיד טוען שעמדת הבלמים הכי החשובה ביותר ויש לך בלמים 4-5 ברוטצייה טובים ועדיין זה עניין של סגנון משחק, הייתי מעדיף לשחק קצת פחות הגנתי ולצבור יותר נקודות, זאת הסיבה שהפועל חיפה מעלינו בטבלה.

לסיכום, אני מאמין מאוד בקבוצה בסגל הקיים (!), לא מחליף את הסגל שלנו בשום קבוצה אחרת אולי למעט הפועל חיפה ואנחנו עם שכר שחקנים שפוי יותר ועדיין, לא מאמין שנראה שינוי אצל דראפיץ׳, התבוסה הבאה היא רק עניין של זמן.
    איך קוראים למאמן הספרדי שקיבל עשיריות ושמיניות מהגדולות בספרד בגלל סגנון משחק ? פאקו חמז ? בדיוק דרפאיץ׳, כאילו משחק פיפ״א עם ילדים ושוכח שצריך לעשות הגנה.

9. עידן444 Member

1. מי אמר לך שזה עבר בשקט? יש מסקנות ומסקנות חדות מההופעות האלה.
    2. לנילסן היה קשה בהתחלה ותנסה להיזכר- הוא לא רצה לעזוב. הצליחו להיפטר ממנו ברוח טובה רק כשהוא מצא לאן ללכת
    (
    אתר ערוץ הספורט - חדשות הספורט, תוצאות, תקצירים ושידורים - Sport5.co.il : ליגת העל
    דראפיץ הבין שטעה לגביו. לא אהב את הגישה שלו- והחליט להחליפו.
    3. הביאו את ריביירו וראו קאיודה בפוטנציה. מהר מאוד הבינו שזה לא גולר עם כל הכבוד למה שהוא עושה בדלה גורי שם הוא כוכב(כן, ספרו לי עוד כמה הליגות האלה חזקות מישראל) וחישבו מסלול מחדש. לדעתי יכול היה להיות קיצוני נפלא ואולי עם הזמן והבטחון לעשות הנרי ולהפוך מקיצוני גדול לחלוץ שפיץ גדול.
    4. ברוב המשחקים איבדנו יתרון בגלל שהפסקנו לשחק. פשוט ככה. תעבור משחק משחק ותראה בעצמך. בעיה של קבוצה חסרת ניסיון שמובילה לחוסר יציבות.
    5. אם היית משחק כדורגל יותר הגנתי אני לא יודע אם היית מסיים גבוה יותר. אולי דווקא להפך. לא היית שונה בשום דבר מקבוצות בפליאוף התחתון שהיו עם חומר שחקנים לא פחות טוב ולאור הפציעות המרובות אף יותר טוב. מה שהפך את נתניה למה שהיא זה הסגנון. באיזו עונה ניצחת את כל הקבוצות בליגה?(מלבד סכנין שפעמיים שיחקנו נגדם ב 10 שחקנים 2/3 משחק. ומה עשית במשחקים האלה? שיחקת התקפי? סכנין ישבו עליך בנתניה כל ה 20 דקות האחרונות.
    נגד מכבי ת״א ב 10 שחקנים שיחקת התקפי? טוב לדעת. ממה שאני זוכר בקושי עברנו את החצי והגענו לרחבה שלהם פעם אחת כאביב אברהם היה סמטימטרים מלהגיע לכדור רוחב על ה 5. לא שאהבתי את ניהול המשחק הזה אבל בגדול זה היה משחק הגנתי שלנו.
    ובית״ר ״ההגנתית״ לא חטפה בראש מנתניה? לא חטפה בראש מב״ש? לא קיבלה צמד מסכנין בטדי עוד לפני שכל הקהל הספיק להיכנס?
    בהפועל חיפה זה היה שילוב של כדורגל מאוד טקטי ועונת שיא של כל שחקני ההגנה והשוער.
    בנתניה רק השוער היה בעונת שיא ורק מאיפשהו באמצע הסיבוב השני.
    יודע מה הבעיה שלנו בכדורגל הישראלי?
    שאני לא בטוח שיושב עכשיו אוהד של הפועל חיפה ואומר לעצמו ״לא הייתי מתנגד שניקח קצת פחות נקודות ונראה כדורגל כייפי יותר כפי שהיה בנתניה.
    אם לרדת ליגה- לא תרד, ואליפות לא תיקח- לפחות שחק כדורגל...

מצב נושא:
הנושא נעול.