מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oFiRzZz Member

זה שסבע יעזוב ידענו עוד בצדמבר, מה חדש?
    מה אבידה כל כך גדולה בספורי? לא מבין על מה אתה מתלונן פה ..
    האבידות היחידות האמיתיות הן של ניקו וגלזר וגם פה יש סימן שאלה מאוד גדול.

יעקב, ברצינות, נראה לך שסגל ימכור את אולסק ב100 אלף דולר? חזרנו לשנות ה80 ולא ידעתי?

2. עידן444 Member

אולסק שחקן טוב אבל בכל העונה הזו היו לא מעט רגעים של יציאה מפרופורציה.
    כך גם בעניינו של אולסק, שחקן ספסל במכבי נתניה שנהנה מאוד מכך שכל העונה גלזר ועלי מוחמד היו פצועים- כל אחד בתורו(בחיי, נראה לי ששני מחזורים ראשונים ואולי עוד משחק או שניים הם שיחקו יחד).
    אם במכבי חיפה חושבים שאולסק יכול להוביל את הקישור שלהם- אהלן וסהלן. שישלמו כמה שצריך בקיץ- וימשיכו לעשות את השטויות שהם עושים כבר קרוב ל 10 שנים.
    הקבוצה הבאה של אולסק אחרי מכבי חיפה תהיה בערך כמו הקבוצות של ראובן עטר, אבו עביד, דגני, וימפולסקי אחרי מכבי חיפה.
    בהצלחה.
    בעניין גלזר אני באמת לא מכיר מספיק את הפרטים.
    למיטב הבנתי המאמנים כנראה מאוד התעקשו עליו ואייל סגל כנראה ראה שם פירצה כי הוא זיהה שמדובר בבחור סופר אינטיליגנט שכנראה מבין שאם עתידו הולך לנוע משהו בין מושיקו לוגסי לתמיר כחלון וחסן אבו זייד- עדיף לו לברוח ומהר.
    השמועות אומרות שהוא רוצה להישאר. ימים יגידו. היום במשחק מאוד רע של הקבוצה אפשר היה לראות שגלזר קורץ מהחומר הנכון. מקווה שישאר אבל במקרה שלו- לא אלמן ישראל. זה יהיה יותר הפסד שלו משלנו.

דיא סבע חייב למצוא קבוצה בחו״ל שתשלם עליו סכום יפה. זה בתחושת הבטן שלי יהיה הרע במיעוטו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. yakov_y YNWA

ידענו עוד בדצמבר ? מכבי נתניה זה עסק או מועדון ששואף גבוה ? זאת הבעיה, הוויתר על שחקן מרכזי, היום זה דיא סבע ומחר זה שחקן אחר, ב״ש הצליחה להשאיר כל כך הרבה זמן את טוני וואקמה בגיל מאוחר אז מכבי נתניה לא יכולה להחזיק את דיא סבע יותר מעונה אחת טובה בליגה ה-1 ?

ספורי לא אבידה, דקות המשחק שקיבל על חשבון שחקנים צעירים במועדון כמו: קוגבנייה או מלדה מפריעה לי, בטח כשקיבלנו הבטחה שלא יגיעו שחקנים מושאלים, לא רוצה להשביח שחקנים צעירים לקבוצות אחרות.

בעניין גלזר, הרצונות שלנו ושלו לא רלוונטים, יש לו חוזה במכבי ת״א ויש להם אופצייה להחזיר אותו, מה הסיכוי שזה לא ייקרה ?
    בדיוק כמו מכבי פ״ת, בנייה מחדש בקיץ למרות שהכל בידיים שלנו.

4. oFiRzZz Member

אייל סגל אמר לפני שנתיים כשרכש את המועדון שיש לו תקרת שכר והוא לא יחרוג ממנה. אז כן, ברור היה לי כבר בדצמבר
    שסבע יעזוב כי סגל לא יעמוד בהצעות שהוא יקבל.
    זה מבאס? כן. זה מסתכל? כן . אבל זה מה יש. סגל הוא הרבה דברים טובים אבל יש לו תקרה מאוד ברורה.

*חוץ מזה שאין ממה להתרגש כי גם ככה לא נראה תואר.

לגבי ספורי, זה כבר פאק של צוות האימון ולא של הצוות הניהולי. בלי קשר שאני לא חשוב שזה הסוף איתו.

5. kufsa Member

על ספורי רוצים חצי מיליון. ילד בן 22 עם ותק של 5 עונות בליגת העל אבל עד כה כבש 13 שערים במעל 120 משחקי ליגה(לפי ויקיפדיה) נכון להיום זה בדיחה. בגישה הזאת אנחנו צריכים לעבוד.לבקש על סבע/עלי/אולסק 3-5 מיליון ולהביא עוד איזה כמה אולסקים במקומם. מי שלא רוצה לחתום ליציע. אייל סגל צריך ללמוד איזה כמה דברים מהלוזונים והטביבים למיניהם, הוא לא יכול להרשות לעצמו לנסות להתנהל כמו אלונה/מיץ/שחר כי הוא לא קרוב לליגה שלהם.
    האמנתי שעלי יהיה רמה מעל הליגה(ורשמתי על זה עוד שהיינו בלאומית) ושגם סבע ייתן עונה טובה, אבל למרות הכל אם היו אומרים לי באוגוסט שזה יהיה מצבנו לקראת סוף אפריל, הייתי שואל איפה לחתום(ועל הדרך שולח את אותו אחד לבדיקה מקיפה) :tongueclosed:

גלץ ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  6. עידן444 Member

אני לא מבין מה אתה אומר?
    כשמתחילים לסובב לשחקן את הראש עם הרבה כסף ומתחילים לטפטף לו שהוא מיצה את עצמו גמרנו.
    זה קורה לקבוצות הרבה יותר גדולות מנתניה כמו ארסנל, ליברפול ואפילו למנצ׳סטר יונייטד בתקופה שהיתה המועדון הכי עשיר בעולם עם כריסטיאנו רונאלדו.
    הפועל ברקת היא מלכת הביצה וכאשר ההצעה הכי טובה של הכוכב שלך היא מסין כנראה שיש לך את היכולת לסרב לה עם תפתח את הכיס.
    זה גם קרה עם זהבי.
    נתניה לא יכולה להרשות לעצמה להשאיר את דיא בכוח ולקבל ממנו תפוקה ומצבי רוח כפי שאלונה מקבלת העונה מנוואקמה. כי אם לנוואקמה לא בא, יש מליקסון, ויש שהר, ויש ממן, ואם צריך יש גם אוחנה, זריהן ומלמד. זה לא נגמר שם.
    לדעתי צריך לקוות להצעה יפה מאירופה ולחפש את הדבר הבא. לא כל כך מהר מוצאים שחקן שיתן מעל 20 שערים בעונה. גם דיא סבע עצמו לא בטוח ישחזר את זה.
    כמו בעניין סבע, גם בעניין ספורי וגלזר יש את רצון השחקן. לדן גלזר יש עוד אח או שניים מבטיחים בנוער של מכבי ת״א. אם ילכו איתו ראש בראש יכולים להיות בבעיה עם האחרים. אם ירצו אותו חזרה כשחקן משמעותי שיפצו ויקחו. נהננו ממנו עונה. סתמנו חור בעייתי. נמצא פיתרונותאחרים. גלזר שיחק בערך חצי מהמשחקים וא ני לא יודע אם אנחנו באמת כל כך פחות טובים בלעדיו.
    לגבי ספורי, מניח שאפשר יהיה להגיע לסיכום. זה בכלל קטע הזוי הפועל ת״א שלמי שנוח להם נשאר החוזה מלפני הפירוק ומי שהם לא רצו החוזה הותר. קשה לי להאמין שהפועל ת״א יכולה לדרוש על ספורי סכום מופרז לפי הפרסומים.
    הבעיה שלי עם ספורי היא בעיקר מקצועית.
    אני לא יודע אם הוא האיש שנתניה צריכה לבנות עליו.

7. עידן444 Member

יש לנו עדיין מטרות העונה.
    הנצחון של בית״ר אתמול משאיר את הפועל חיפה קרובה וגם מכבי ת״א לדעתי לא איבדה קשר עין למרות שאותה כבר יהיה מאוד קשה לעקוף אחרי תוצאות המחזור האחרון.
    בכל אופן במקביל מכבי נתניה תצטרך להתחיל לחשוב על העונה הבאה.
    כרגע ספורי וגלזר שחקני הרכב ואני לא יודע אם הם יהיו כאן בעונה הבאה. הרבה ערפל סביב גלזר. סביב ספורי אני חושב שהדברים יותר ברורים(אחרת באמת לא ברור לי למה הוא מקבל קרדיט לפני שחקנים אחרים).
    שמועות שרוזנסקי מרשים באימונים. למה לא לתת לו יותר להראות מה הוא יודע?
    את מלאדה אפשר להריץ יותר.
    המחיקה של קייטה לא ברורה. נגד ב״ש כשניצחנו הוא הקשה מאוד על ההגנה שלהם. בטח הרבה יותר מספורי.
    לפחות קוגבנייה התקבע בהרכב פחות או יותר.
    שחקן שכן אפשר לבנות עליו.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  8. עידן444 Member

עושה רושם שמצב העניינים קצת השתנה ועכשיו המאזן נוטה משמעותית לטובת הגנה שמורכבת מורגוץ והויבך יחד לבין רק אחד מהם:)

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דברים שאני רוצה לדבר עליהם אחרי המשחק מול הפועל ב"ש:

א. דיא סבע כמעט ולא הצליח להשפיע על המשחק ולהוציא משחק נגד מכבי ת"א כשהיא הייתה מפורקת ולא היה לה חשק לשחק כדורגל, הוא לא הופיע לשום משחק משמעותי. אני באמת ובתמים חושב שכדאי יהיה למכבי נתניה להיפרד ממנו בסוף העונה, כי אני לא חושב שבמכבי נתניה הוא ישחזר עונה נוספת שכזו. גם לא בטוח שבקבוצה אחרת בליגת העל הוא יצליח, אבל על אחת כמה וכמה במכבי נתניה.
    אין לי ספק שעבור המועדון זו תהיה פגיעה מבחינה תדמיתית, אבל מבחינה כלכלית זה ישתלם ומבחינה מקצועית, כאמור, אין שום ערבות לכך שהוא יצליח לשחזר עונה שכזו.

ב. דידייה קוגבינייה היה השחקן היחיד שהצליח להביך את השחקנים של הפועל ב"ש כמעט בצורה עקבית. אני חושב שהוא אחד הפספוסים הגדולים של העונה (יחד עם לאנדרו ריביירו) והוא סבל מכך שהציבו אותו בכל מיני תפקידים שהוא פחות טוב בהם. לא אחת נאמר עליו כאן שהוא שחקן זר 6 קלאסי, אבל אני חושב שאם יתנו לו לשחק בהתקפה הוא יבקיע בדו-ספרתי.

ג. בעונה הזו כבר לא נראה שינוי בצורת המשחק, אבל בעונה הבאה צמד המאמנים סלובודן דרפיץ' ושי ברדה ייבחנו בעיקר בנושא הזה והם יצטרכו להראות שהקבוצה מסוגלת לשחק ביותר מסגנון אחד.

10. henry1 Member

הדבר היחידי שהיה צריך לעשות עם קייטה, זה שיחרור בינואר והבאת מגן שמאלי כפי שרצו. די, עם כל הכבוד לפתיחה שלו, היו לו יותר משחקים שבהם הוא הוכיח שלא מדובר שחקן מי יודע מה ואני מאוד עדין. אז נכון שיש לו מסה, יש לו כח ואפילו נוגח טוב, אבל כל זה לא בא לידי ביטוי, אז מה הטעם לתת לו לשחק? הוא לא מסוגל לעצור כדור כמו שצריך. טכניקה לקויה ביותר.

מסכים לגבי מלאדה. אם כבר, הייתי רוצה לראות יותר את במקום ספורי. הוא שחקן שבוודאות יישאר איתנו ופוטנציאל כזה צריך לקבל יותר דקות ולא אחרי שהוא משחק עם הנוער יום קודם.

במעט שרוזינסקי שיחק ראיתי שחקן חלש מאוד גופנית, כמעט בכל מאבק הוא מפסיד. אין לי יותר מידי דעה עליו בשאר הפרמטרים כי לא ראינו אותו יותר מידי.

א. גם לנו יהיה קשה להביא שחקן שיביא את המספרים שלו. מסכים שגם לו יהיה קשה בקבוצה אחרת, אבל יש לו את הכישרון להצליח. מבחינתו, השאלה כמה התקופה שלו תרד כאשר הוא יהיה בקבוצה שכל הקבוצה עושה הגנה ולא יוותרו לו.

ב. לא יודע עד כמה דידייה הוא פספוס. גם במשחקים שהוא כן שיחק למעלה ולא שיחק בקישור, לא ראינו יותר מידי. מול ב"ש הוא הצליח באחד על אחד מול השחקן הראשון, אבל מה קרה אח"כ...? הוא יותר מידי פרווה, למרות הגול היפה ששם. השאלה היכן ממקמים אותו? בקישור הבנו (המאמנים עדיין לא) שהוא לא מתאים, חלוץ הוא לא כי לא מדובר בסקורר . אם שמים אותו באגף, אז יש לו את האחד על אחד, אבל הוא צריך לשפר את יכולת המסירה ואת הסיומת כדי שיהפוך לשחקן כפי שכולנו רוצים. עדיין לא עשה את קפיצת המדרגה מהשנה שעברה.

11. עידן444 Member

עוד פעם לייבוביץ וגרפילד, ועוד פעם לייבוביץ וגרפילד...
    מה יהיה?
    אם הוא לא בא לשפוט אז הוא בא כשופט רחבה הדוב נמלים הזה?

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהמשך לדיון כאן על המגינים של נתניה העונה, אותו מגן שובר את מלכודת הנבדל מולנו שלוש פעמים במשחק אחד! פעם אחת זה הוביל לגול (חנן ממן) פעמיים הקוון הציל אותו בתחילת המשחק (בהפרש של דקה) כששהר וטוני כבר היו כל אחד בתורו לבד מול עמוס -

https://scontent.ftlv3-1.fna.fbcdn.net/v/t35.18174-12/30946278_1688410764561858_208795111_o.Xxx?_nc_cat=0&oh=00eb39cf9f26c40625c51c24824e650d&oe=5AE1EBCC

https://scontent.ftlv3-1.fna.fbcdn.net/v/t35.18174-12/31033807_1688410784561856_349742066_o.Xxx?_nc_cat=0&oh=ecae53050ae0eda331dd72982a20a9f4&oe=5AE2A7CC

13. עידן444 Member

תודה על התמונות.
    ממחישות מצויין כמה החמישיה הזו לא מפתיעה לאור המשחק ההתאבדותי שלנו.
    גם אם המגינים יהיו רוברטו קרלוס וליליאם תוראם- ברגע שקו ההגנה כמעט על החצי- אתה עלול לחטוף בכל שניה, בטח מול קבוצה מאומנת.
    תראו איפה קו ההגנה שלנו!
    זה נראה למישהו כאן שפוי לשחק ככה נגד ב״ש?
    נגד אשדוד ורעננה לא שיחקנו כל כך מופקר.
    לא מובן לי הקטע הזה.

Maccabi Diamond, oFiRzZz ו-לירן אוהבים את זה.
  14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה היה ברור מהרגע הראשון שנתניה לא תחזיק ככה. לא ברור איך דראפיץ עלה בגישה כזו (לא רוצה להשתמש במילים שכולם פה כל כך אוהבים- כמו שחצנות ויהירות שאוהבים להדביק לבכר במקרים דומים), ועוד יותר לא ברור.. איך מאמן כזה איטליגנט, לא עלה על הבעיה שהייתה ברורה לכולם מהדקה הראשונה, איך לא עשה משהו כדי לשנות תוך כדי תנועה את העמידה ההגנתית.

אם דראפיץ' היה המאמן שלי, ואני בתוך תוכי מפנטז בשקט על קפיצת מדרגה נוספת בעתיד, הייתי מאוד מודאג מהקיבעון הכל כך צורם לעין שלו. זה עובד שאתה בא מלמטה בלי לחץ ומצליח להפתיע את כולם במשך העונה, זה לא יעבוד שכבר יתייחסו אליך אחרת ואתה תצטרך למצוא פתרונות אחרים.

מצד שני, אני חושב ששמעתי אותו אומר איפשהו שאם הם היו נלחמים על תואר הוא היה משחק יותר מבוקר ובצורה אחרת, אם זה נכון והוא אמר את זה, נקודה לזכותו.

Sir Alex Ferguson ו-Maccabi Diamond אוהבים את זה.
  15. עידן444 Member

אני מקבל את הגישה הזו בגדול.
    אם אתה כבר משחק די לכיף בזמן שהוא חצי גארבג׳ טיים(ברור שלא נתאבד על מקום רביעי שאולי יוביל לאירופה, הרי יש כל הזמן מחשבות אם זה בכלל נכון לנו- מקצועית וכלכלית) אז תן לקהל להנות מכדורגל ואל תשחק בונקר.
    אני זוכר שביקרתי את סכנין עונה שעברה במשחק בית בדוחא נגד ב״ש, שהיא בפליאוף עליון, יכולה לשחק משוחרר ועושה בונקר שב״ש יושבת עליהם והגול עניין של זמן. מה זה נותן?
    אבל יש הרבה באמצע בין בונקר לבין התאבדות.
    הקהל לא נהנה לראות 5-1 יותר מאשר 1-0. הקהל סובל כשהוא מושפל. ילדים יצאו בוכים.
    ולסלובו יש חלק גדול בהשפלה הזו. אפילו בעונת הביזיון של אוסידון לא זוכר תבוסות כאלה שמנצחים אותנו כל כך בקלות.

Sir Alex Ferguson, Maccabi Diamond ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.