מכבי נתניה 2018/19: האם את מסוגלת להתמיד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏16/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

בטח שזה קשור.
    אתה גם לא רוצה לשלם על ישראלים "שוברי שיוויון" ובמקביל מביא זרים בינוניים.
    מה הפלא שבסוף ההתקפה שלך תלויה בעוואד, ויסמן ושערים עצמיים?

2. קשר שמאלי Member

הבעיות של מכבי חיפה אחרות. סבע לא היה פותר את הבעיות שלנו.
    ספק בכלל אם המאמן ההזוי שלנו היה נותן לו לשחק

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

תופעות הלוואי שהגיעו יחד עם הניצחון על הפועל ב"ש:
    ברנקו ורגוץ' בחוץ ל-6 שבועות, פטוש בצ'יראי בחוץ ל-4 שבועות, אביב אברהם בחוץ ל-2 שבועות.

כזכור, שלושתם הוחלפו עד הדקה ה-30 של אותו משחק.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  4. עידן444 Member

סלובו היום במסיבת העיתונאים לקח אחריות על פציעות השחקנים.
    אף אמר שמאמן הכושר הזהיר אותו לגבי העומס על השחקנים ושיש סיכון לגבי שחקנים מסויימים והוא החליט לקחת את ההימור.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

איזה עומס לעזאזל? אנחנו בתחילת נובמבר וממה שידוע לי נתניה לא משחקת במפעל אירופאי. סלובו תמיד משתדל לצאת גבר ולוקח את האחריות עליו, אבל אני לא רואה פה אשם אחר חוץ ממאמן הכושר.

6. עידן444 Member

נתניה היתה במחנה אימון בפגרה שהיתה, כנראה מחנה די אינטנסיבי ומאמן הכושר אמר שיש כמה שחקנים בסיכון גבוה בשני משחקים יחסית קרובים- מכבי חיפה בשני וב״ש בשבת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דברים שאני רוצה לדבר עליהם אחרי המשחק נגד הפועל רעננה:

א. מכבי נתניה, מתי בדיוק פיתחת אופי? כבר מחזור שלישי רצוף שהקבוצה משיגה 3 נקודות במשחק שהוא חתיכת מלחמת חפירות. הפעם זה קרה אחרי שהקבוצה ספגה כרטיס אדום, עלתה ליתרון, שמטה אותו ואז בדקות הסיום השיגה ניצחון. הכי לא מכבי נתניה, אבל כיף גדול.

ב. דני עמוס עם חתיכת הצלה באחד על אחד הצליח להשאיר את מכבי נתניה במשחק. אם הפועל רעננה הייתה עולה ליתרון כשהיא ביתרון מספרי במגרש, אני מסופק אם מכבי נתניה הייתה מצליחה בכלל להגיע לרחבה שלה.
    הלוואי שבכל עונה יהיה למכבי נתניה שוער כמו דני עמוס, שברוב הזמן מציל אותה. קונה בלב שלם את זה שכל 7-8 משחקים הוא ייפול על משחק רע ואז כולם יציפו ציטוטים שלו על כך שהוא השוער הטוב בישראל. לא מחליף אותו באף שוער ישראלי אחר.

ג. שובל גוזלן מחרבן כל הזדמנות שהוא מקבל. ברוב הזמן הוא מקבל החלטות גרועות וגם כשהוא מקבל החלטה טובה, הוא מבצע את הפעולות שלו לאט. גם אם היה מדובר בשחקן שצריך חצי מצב בשביל להבקיע שער, אני לא בטוח שהוא היה משתלם לקבוצה, כי כל נגיעה שלו בכדור פוגעת משמעותית בשטף של המשחק.

ד. משהו טוב עובר על הצוות המקצועי מאז מחנה האימונים שהם עשו לפני כמה שבועות. שרק ימשיכו ככה.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  8. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מריח כמו כשל במערכת יותר מאשר חוסר מזל.

9. עידן444 Member

10. עידן444 Member

מה אומרים על שיטת המשחק החדשה והפחות "סקסית" של הקבוצה?

מה חושבים על תפקודו של גונתן בורנשטיין מאז חזרתו להרכב?

מה חושבים את תפקידו החדש של עלי מוחמד בצד ימין?

האם אופטימלי לדעתכם לשחק עם שניים מתוך מלמד\בציראיי\גוזלן שהם פחות או יותר כולם חלוצי 9(שאמנם השניים הראשונים יודעים גם לפתוח לצדדים אבל הם ממש לא שחקנים אגף אמיתיים לטעמי)? או שבטווח הארוך נהיה חייבים לשלב את קוגבנייה\מלאדה\קניקובסקי?

כמה ערך מוסף הביא סתיו פיניש למשחק ההגנה והאם זה נכון לשחק גם איתו, גם עם עלי, וגם עם ניקו שממעטים לתת מספרים גם מול קבוצות שיבואו לסגור ולעקוץ? (לראייה- עד ההרחקה של סתיו פיניש בשבת שפתחה את המשחק וגרמה לרעננה לצאת יותר קדימה- הגענו לדעתי רק למצב אחד של גוזלן)

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

"את הכי יפה כשטוב לך". מכבי נתניה צריכה להיות הכי טובה שהיא יכולה להיות.

סביר, בדיוק כפי שציפיתי ממנו להיות ובדיוק כפי שדודי טוויטו היה ולדעתי היה צריך להמשיך לפתוח. אחרי שנים של בעיה קשה בעמדה הזו, כל מה שייחלתי לו זה לקבל אדיר טובול ברמה של ליגת העל ואת זה קיבלתי.

זה עובד רק כי עלי מוחמד הוא כדורגלן מחונן, אבל כשהוא 50-50 בצד ימין הוא השחקן הכי טוב שזכיתי לראות בעיניים שלי משחק בישראל. הוא עדיין לא חזר מהפציעה (למרות שכולם עפים עליו שוב בשבועות האחרונים, זה לא דומה בכלל לעלי מוחמד של הסיבוב הראשון של העונה שעברה) ויש סיכוי שהוא גם לא יחזור ממנה, אבל הוא עדיין בכמה דרגות מעל הליגה ואסור שהוא יישאר בישראל אחרי העונה הזו.

בלי קשר לכך שאת שובל גוזלן אני מקווה לראות משחק כמה שפחות, אני חושב שהשילוב בין גיא מלמד לפטוס בצ'יראי הוא טוב בזכות העובדה שהם שחקנים מגוונים יותר משובל גוזלן.
    הייתי משוכנע שדידייה קוגבנייה יתפוצץ בעונה הזו. אני עדיין מאמין בו ומקווה שעם הזמן הוא ייכנס לעניינים, כי כשהוא בכושר טוב אז קשה מאוד לעצור אותו. גבי קניקובסקי עדיין לא מצא את הנישה שלו במכבי נתניה, אבל הוא כדורגלן טוב, ככה שצריך לתת לו עוד זמן.

סתיו פיניש מוסיף למכבי נתניה המון, כי הוא בדיוק השחקן שהיה חסר לה במקומו של דן גלזר. לו אני הייתי המאמן של הקבוצה, הייתי מנסה לשחק אתו יחד עם אביב אברהם משמאל ועלי מוחמד מימין ולשלב את גבי קניקובסקי במקומו של ניקולס אולסק.
    אני חושב שגבי קניקובסקי נפגע המון מכך שבתחילת העונה בנו עליו ועל ודיא סבע לספק את השערים ושכעת, יחד עם פטוס בצ'יריי וגיא מלמד, הוא ירגיש טוב יותר ויוכל לחבר בין הקישור להתקפה (זה כרגע מה שמנסים לעשות עם אביב אברהם וגם זה חבל, כי מפסידים אותו בעמדה שהוא מהטובים בארץ בה) ואולי בלי הקוף על הגב של כיבוש שערים הוא יוכל להפעיל את החלוצים טוב יותר ולהתגלות כמבשל שערים טוב.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יוזמה מבורכת -

yakov_y אוהב/ת את זה.
  13. yakov_y YNWA

לפני שנתיים לא היה באמת לויקי כחלון מחליף או אלטרנטיבה בסגל, המחליף היה בעיקר סיף פדול שהוא בלם חלש, כחלון היה מעולה התקפית אבל רע מאוד הגנתית.
    בעונה שעברה מקומו של כחלון היה מובטח בהרכב למרות עונה הגנתית רעה (התקפית מעולה).
    העונה ויקי כחלון מתחת לכל ביקורת ועדיין מקבל אשראי בהרכב, זאת הסיבה שאני לא סומך על צמד המאמנים, הם מקובעים ועכשיו קיבלנו צ׳אנס, כחלון מורחק ויש הזדמנות למוחמד זבידאת ובעיקר למכבי נתניה לאגף ימין שקט.

למעט זבידאת אין לנו שום אופצייה כנראה, מגן מהנוער לא באמת נספר אחרי הכישלון בעונה שעברה עם המגן מהנוער, במידה וזבידאת לא לוקח את הצ׳אנס בידיים וזה כנראה לא ייקרה, חובה לרכוש מגן ימיני בינואר, חובה, אסור לויקי כחלון להיות מגן הרכב במכבי נתניה.

מינואר 17 אני מחכה גם לקשר מרכזי ועדיין לא קיבלנו אותו ועוד לא דיברנו על קשר התקפי שאולי חסר לנו ואולי אפילו שוער, לפחות בעמדת הבלמים אני כרגע שקט וזה הכי חשוב.

14. עידן444 Member

למה אתה קורא קשר מרכזי?
    אני דווקא רואה פקק לא נורמלי שלא נותן לאילון ירושלמי לדוגמה, אחרי עונה טובה בחדרה, להיכנס אפילו לסגל. שלא לדבר על אחד המצטיינים בנוער בעונה שעברה, אלעד שחף, שיש סיכוי שאחד כמו אבוקסיס כבר היה מריץ אותו בהרכב- שהוא שחקן אימונים בלבד.

לגבי ויקי כחלון עייפתי מלסנגר. הוא היה מהמצטיינים ביום שבת. מול אחד השחקנים בעלי היכולת האישית הכי גבוהה בליגה. במהלך כל המשחק עשו חגיגה בצד השני בכלל... אבל אתה ואחרים תמצאו את הדרך להאשים את כחלון- שאם לא הפריצות שלו באגף, אני בספק אם אנחנו בכלל מסכנים את השער.
    עלי מוחמד, אליל הפורום, יש לו את היתרונות שלו- אבל היכולת שלו לסכן את השער מעליבה(לדעתי ), ניקו אולסק יכול להפתיע לעיתים די רחוקות, גבי קניקובסקי מסורס כקשר האחורי ביותר(אשמח לשמוע מה דעתך על זה)- וזה למעשה אומר שנשארנו עם 3 שחקנים שמהווים איום משמעותי על השער- מלמד, ברשצקי וגוזלן- האחרון לא מסוגל לייצר לעצמו, השניים האחרים מסוגלים אבל לא ממש מצטיינים בזה- וזה הופך את כחלון לאיש המפתח במשחק ההתקפה שלנו- ומה לעשות- הוא לא אצילי או מליקסון... אולי אתם מצפים ממנו שיהיה גם מגן טוב(היה מצויין הגנתית בשבת) וגם עם יכולת התקפית של קיצוני ברמה אירופית שכל קרוס ינחת בול על הראש של גוזלן או מלמד- ואולי מכאן נובעת הביקורת- אחרת אין לי מושג על מה אתם מדברים.
    גם אחרי המשחק שמעתי מאנשים שהוא "פיצץ" את חביבו... איזה פיצץ ואיזה נעליים? לעומת המרפקים של אותו חביבו(שהוא בערך 3 פעמים ויקי בגדול) על תירם שאותם משום מה אף אחד מצוות השיפוט לא ראה(או לא רצה לראות...)- זה היה בקושי ליטוף...

15. עידן444 Member

כשאני מדבר על שיפוט ועל חוסר האחידות אני מדבר על זה:
    דקה 12:50 בסרטון הזה זה רק צהוב?

דקה 0:50 בסרטון הזה- אדום ישיר?

בסרטון הבא:
    דקה 0:18 - כלום
    דקה 2:48- אדום

בהחלט שיפוט מאוד אחיד...

מצב נושא:
הנושא נעול.