מכבי נתניה 2019/20 - צניעות לצד שאפתנות, הייתכן?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏16/7/19.

1. abcd Member

עונת 17-18 היתה ללא ספק הטובה שלנו בקדנציה שלהם. שיחקו אצלנו דיא סבע בשיאו, גלזר, עלי מוחמד.
    בעונה הזאת הגענו לפלייאוף עליון יחסית בקלות אבל היינו די רחוקים ממאבק על משהו מעבר, כולל הדחה מגביע המדינה אחרי ששיחקנו עם הרכב מזלזל במפעל הכי חשוב לאוהדים.

באותו זמן קלינגר עם סגל פחות טוב סיים גבוה יותר, במשך שני סיבובים אפילו היה במרחק סביר מהמקום הראשון ועל הדרך גם לקח גביע.

עכשיו אני לא חושב שיכולנו לקחת אליפות, לא היה לנו את העומק וגם היתה לנו בעיה ידועה בעמדות המגנים (בעיקר בשמאל). חוץ מזה שברגע שב״ש לחצו על הגז בפלייאוף אז לאף אחת לא היה סיכוי.
    אבל רק מי שמכיר את המועדון יודע כמה המספר שבועות או חודשים האלו שאתה במרחק שמאפשר לאוהדים לפנטז היו יכולים להשפיע.
    כשאירחנו את הפועל חיפה בסיבוב הראשון שהוליכו את הטבלה והיו במרחק 8 נקודות מאיתנו כבר שברנו שיא מכירת כרטיסים למשחק ״רגיל״. מחזור אחר כך כבר היה סולד אאוט כשהקהל של מכבי חיפה שרגיל להגיע באלפים מסתפק הפעם במינימום המחויב לפי החוק.
    אז העונה הזאת היתה טובה אבל אי אפשר לא להרגיש תחושת פספוס.
    היתה שם קבוצה חד פעמית שיכלו להוציא ממנה יותר, זה לא ניסו אביטן בחדרה.

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

אותו קלינגר אני מזכיר לך התרסק עם הפועל חיפה עונה אחרי זה. לעומת זאת דראפיץ׳ וברדה לאחר שאיבדו את שני הצירים המרכזיים של הקבוצה עשו עונה לא פחות טובה. אפשר לבקר את דרפיץ וברדה אבל אני באמת לא חושב שמאמן אחר היה עושה עבודה טובה יותר. אני בטח שלא חושב שזה הוגן לקרוא להם נוכלים.

3. עידן444 Member

ליעקב יש בעיה אחת קשה ועיקרית איתם- התבוסות. כאילו יש קבוצות שלא מקבלות תבוסות בעולם.

מצידו לראות כדורגל מגעיל בלי התקפה ומקום 10 העיקר שלא יהיה השפלות.
    עוד אתחיל לחשוב שעונת 15/16 היתה מוצלחת בעיניו כי הקבוצה כמעט לא הובסה.
    היא סיימה עם 12 נקודות עלובות במקום האחרון. 22 מתחת לקבוצה מעליה- אבל היי, היא באף משחק לא ספגה יותר מ 3 שערים ורוב המשחקים הוכרעו על שער.

התפניתי לבדוק את התבוסות של מכבי נתניה תחת סלובו וברדה.

1-4 מול בית״ר בטדי. הייתי שם בטדי במשחק בו לבית״ר פשוט הלך הכל והויבך היה נוראי! קורה. לדעתי התבוסה היחידה לאורך כל התקופה עם צמד הבלמים הבכיר של הקבוצה!

תבוסה הבאה בפליאוף 5-1 מול הפועל ב״ש שלהטה אז עם מליקסון, אוגו, ממן, נוואקמה ושהר.
    חסרים אצלנו ורגוץ ומוחמד.

תבוסה הבאה 5-0 לבני יהודה. ההגנה שמתפרקת מורכבת מגולן אלקסלסי(העונה בתחתית ליגה לאומית), דין מימוני(העונה לא מצא את עצמו בלאומית), עסאם עאיישה(העונה אפילו לא שחקן הרכב בטבריה בליגה א׳) ואסף בן שבת מהנוער (שהעונה לא מצא את עצמו אפילו בליגה א בהפועל אזור).
    ושימו לב מי פירקו את אותה חבורה מפוארת מליגה א? מתן חוזז, יובל אשכנזי, ירדן שועה ויונתן כהן. בהחלט המאמן אשם... אגב בהרכב בני יהודה אז היו גם זובאס, חבשי, סורו, קנדיל וצ׳יבוטה... העיקר סיפרו לנו שאבוקסיס קוסם שעם הקבוצה הזו הצליחה לסיים רק 9 נקודות אחרי סלובו וברדה...
    והתבוסה במחזור הסיום בב״ש שוב- בהרכב אלקסלסי, עאיישה, תירם שהעונה לא מצא את עצמו באשדוד לדוגמה. בקישור אין מוחמד, ואין אולסק.
    שני משחקי סוף עונה לא כאלה נעימים בגארבג׳ טיים- הכצעקתה???

בואו נלך לעונה שעברה:
    התפרקות מאוד לא מוסברת מול הפועל חיפה במחזור הראשון. התפרקות תוך כמה דקות שהחלה בעבירה קשה על מוחמד שפירקה אותו. הויבך במשחק רע. דולב אזולאי וגונתן בורנשטיין בשוק טוטאלי. לא נעים. בעיקר שזה מחזור ראשון- קורה.

התבוסות הבאות כמה חודשים אחר כך למכבי ת״א. 3 פעמים. מעצבן- לא כל כך מראה על עקומת למידה... אבל לא כזה אסון בעונה שלמה לקבל בראש רק מהאלופה(להוציא כאמור אותה טראומה במחזור הראשון שיצאנו ממנה די יפה).

והגענו לעונה הנוכחית בה אני מסכים שהמאמנים איבדו לגמרי את הראש. התבוסות גב אל גב מול מכבי חיפה ובית״ר היו מבישות. וה 5-2 לאחרונה מול אשדוד בהתפרקות ממש לא הכרחית במשחק שמתהפך בגלל אדום- גם... לא נעים, לא אסון. בעיקר כשבהגנה שלך שוער שבחיים לא שמעתי את השם שלו- 2 שחקני נוער, עוד שחקן סמי נוער, ודולב אזולאי הוא המבוגר האחראי שם באיזור.

מסכים שזה מעל המתקבל על הדעת- אבל סיבה לשחוט את המאמנים?

הלחץ הגבוה הזה הרי הביא את הכדורגל הטוב שראינו בעונת 17/18.
    למה לא לדבר על הרביעיות למכבי ת״א ובית״ר?
    למה לא לדבר על זה שבאת לכל משחק עם גאווה שאתה בא לנצח ולא שיטות אבוקסיס ו80% ממאמני הליגה שבאים כמו כלבלבים קטנים לגנוב?
    למה לא לדבר על זה שכמעט לא ספגת שערים עם השוער וצמד הבלמים הבכירים שלך? הם איטיים, לחצת איתם גבוה, ובכל זאת ספגת מעט מאוד שערים. לצערנו הם בלמים פציעים ואין מה לעשות- בקבוצה של 20 מיליון ש״ח המחליפים רחוקים ברמה. אי אפשר להשוות את תירם לורגוץ. אי אפשר להשוות את אילון ירושלמי לעלי מוחמד. למזלנו היה שם גלזר כשמוחמד נפצע והקבוצה כמעט לא נפגעה...

נוכלים? מתחזים? בהחלט יש להם מה לשפר והעונה הזו היא כשלון קולוסאלי שלהם- אבל ללא ספק אנשי מקצוע אמיתיים עם חזון וסגנון!

שיהיה להם בהצלחה בהמשך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  4. yakov_y YNWA

אני יכול להגיב הרבה על מה שרשמתם, נותנים להם מחמאות יתר על המידה אבל נתעלם, למה נוכלים ?
    כי מכבי נתניה לא עניינה אותם, הם זרקו פס על מכבי נתניה, עניין אותם רק המחמאות מהתקשורת על כמה שהם משחקים התקפי.
    תבוסה אחר תבוסה, העיקר להבקיע כמה שיותר, העיקר שכתבי החצר ייפרגנו, מכבי נתניה לא עניינה אותם.

אחרי החמישייה נגד בני יהודה הבנתי את זה, אחר כך קיבלנו גם מהפועל חיפה ואשדוד אבל העיקר שאני לוקח את זה קשה מידי, כולה חמישייה.

בבית"ר או ב"ש סלובו לא יישחק ככה, אני בטוח, שם יהיה לו כבוד.

אגב, לחץ עם שחקנים איטיים, גאונות ?
    בהמשך אביא סטטיסטיקות על כמה הצמד הזה קיבל שערים, לא מצליח לפרגן להם על כלום חוץ מבניית סגל טובה.
    לשחק מופקר זאת מחמאה כנראה, פעם תיתן רביעייה ופעם תקבל חמישייה, העיקר המחמאות.

5. עידן444 Member

שיחקנו התקפי בעונה הזו? בעונה שעברה? אני לא יודע על מה אתה מדבר יעקב.
    היינו העונה קבוצה גרועה. נקודה.
    בלי תבנית. בלי שיטה. בלי כלום.
    איך אפשר לדבר במונחים של הגנתי התקפי?

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כתבתי לאבירם אתמול, אלישע לוי שרף לנו עונה עם סגל שכלל שחקנים כמו אליניב ברדה, מאור מליקסון, מאור בוזגלו, ג'ון אוגו, הובאן, סוארס, טאהה, בן ביטון, דוידזאדה ואברייטמן, וקינח עם לקבל שישייה בגמר גביע המדינה מהיריבה הגדולה ביותר שלנו באותם שנים וזאת שלכאורה היינו אמורים להתחרות איתה באותה עונה על התואר - כשבליגה הוא אפילו לא סיים במקום השני, קריית שמונה של בכר עם 20 מיליון שקל תקציב סיימה לפנינו.
    ועדין, כשהגיע לטרנר קיבל מחיאות כפיים, קיבל טקס, ידענו למרות הכל (וההתנהלות שלו לאחר ששמע שלא ממשיך אצלנו הייתה מבישה בכל הקשור להכנה לגמר הגביע ולניהול הגמר) עדין לא ללכת איתו לקיצון, ואחרי תבוסה מחפירה ליריבה הישירה שלך בגמר גביע זה קשה, קשה מאוד.

להתמקד באותם משחקים פחות טובים או בעונה האחרונה של ברדה את דראפיץ זה לדעתי קלאסי לאוהד הישראלי עם הזיכרון הקצר.
    מכבי נתניה בתקופת דראפיץ מעולם לא החזיקה את התקציבים הגבוהים בליגה, גם זר כמו עלי מוחמד לא נקנה בסכום גבוה אלא אותר על ידם ומגיע להם קרדיט. לדעתי גם דיא סבע וגם ערן לוי התקדמו משמעותית אצל השניים והם ידעו למקסם את היתרונות שלהם ולהעלים את החסרונות, כי כולנו ראינו מה קרה ללוי אחרי נתניה ומה קרה לסבע אצלנו אחרי נתניה, יכולת אחרת לגמרי וגם על זה מגיע להם קרדיט.
    גם שני הבלמים הזרים שהיו אצלכם ייצבו את ההגנה, וזה לא פשוט כי בגלל נושא התקציב לנתניה היו הרבה פעמים שחקנים ישראלים בסגל ובמיוחד בהגנה בסכומים נמוכים ואיכות נמוכה בטח אחרי שהחלטתם כמדיניות לא להשאיל שחקנים צעירים מחיפה ומכבי תל אביב מה שהיה מאפשר אולי להביא שחקנים צעירים מוכשרים יותר כמו שקרה במקרים של וייסמן ובמיוחד של גלזר שכן תרמו לכם.

לאור התקציב המוגבל נתניה קיבלו כדורגל לא רע בכלל בהרבה מאוד משחקים, בניגוד לאבוקסיס נגיד שעלה בלא מעט משחקים קודם כל כדי לא להפסיד גם קיבלתם קבוצה שמנסה לנצח בכל מגרש גם מול יריבות עדיפות ועשירות יותר, גם מבחינת הכנסה דראפיץ' את ברדה סידרו לנתניה אחלה אקזיטים במהלך השנים עם ההחתמה של עלי מוחמד והקידום המקצועי של דיא סבע.

השנה הצמד הגיע למיצוי ונכשלו בצורה אדירה, אבל כתקופה, בטח במועדון כמו נתניה שלפניהם שנים לא ידע מה זה יציבות לאורך תקופה של כמה שנים (הדבר הכי קרוב לזה היה חצי עונה תחת רוני לוי עם קאיודה)., מה זה פלייאוף עליון, הם עשו עבודה בהחלט טובה

7. yakov_y YNWA

נגד ביתר שיחקת עם קו הגנה גבוה וקיבלת שלוש בראש כבר במחצית, נגד מכבי חיפה כנ"ל, נגד ב"ש בגביע הפסדת בגלל זה.
    שיחקת מופקר, זה שהיית גרוע לא קשור.

8. Drama2 הסמל מעל הכל

ראיתי עכשיו את הפרסום של הקבוצה בנוגע לצוות המקצועי עונה הבאה.
    מצרפים לאנליסט/סקאוט הבינוני עוד סקאוט (ועוד אנליסט לנוער).
    אני מאוד מקווה שנראה קצת יותר מקצועיות באסקפט הזה העונה מנתניה, כי מה שהולך עם הזרים בזמן האחרון באמת מפתיע לרעה.

אני מאוד מקווה שהמאמן החדש ינצל את ההיכרות שלו עם הלאומית, כמו שעשו דראפיץ וברדה (עם ניקו אולסק, עם עלי מוחמד, עם וייסמן וגלזר כמושאלים ועוד)

9. סמואל אטו Member

אותי מעניין איך אטוולד בכלל הפך למאמן ראשי בליגת העל.
    חשבתי שהוא איש של מכבי ת"א שמתמחה באימון מחלקות נוער.

10. abcd Member

אין קשר בין מה שאנחנו כותבים פה ליחס שהם יקבלו כשהם יגיעו בפעם הראשונה עם הקבוצה שלהם לנתניה.
    אני בטוח שהקהל יכבד אותם מאוד.

Maccabi Diamond ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Sir Alex Ferguson לא ברור לי ניסיון ההתייפיפות. אשמח לשמוע על דוגמא לקומץ אוהדים של קבוצה אחרת בליגת העל שלא יתחרפן ממאמן שיוצא אליהם כדי להפנות לעברם אצבע משולשת.

EO11 אוהב/ת את זה.
  12. zivmay Member

מה חושבים האוהדים על ההחתמה של המאמן החדש? לפי הפרסומים לפחות הצוות המקצועי גדל כי המאמן ביקש, שזה כבר מראה על רצינות כלשהי.

13. עידן444 Member

מאמן זר זה הימור. בדרך כלל מכבי ת״א מביאה לארץ אנשי מקצוע רציניים.
    אומרים שהוא קשוח ועם בורג קצת רופף- בדרך כלל זה עובד עם צעירים ויהיו הרבה כאלה העונה.
    נראה שהולך להיות מעניין.
    אבל מבחינתי בלי קהל כל העסק הזה מיותר.
    אם לא השיקול הכלכלי- לדעתי אין טעם לפתוח את העונה.
    גם בעונה הנוכחית העניין שלי די ירד לאפס. גם בארץ וגם באירופה.

14. yakov_y YNWA

סלובו ושי במכבי נתניה:
    171 משחקים, 75 ניצ׳, 47 תיקו, 49 הפסד.
    263 שערי זכות, 221 שערי חובה.

הכי הרבה שנים ברציפות כמאמני מכבי נתניה:
    סלובו ושי - 4 שנים.
    שמואל פרלמן - 4 שנים.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה לאוהדי נתניה, עומרי בן הרוש סיים חוזה בלוקרן, כולם מכירים את העבר בנתניה, יכול לתת לכם מענה גם לעמדת הבלם וגם במקרים מסוימים לעמדת המגן השמאלי, לאור הקורונה מניח שגם החוזה יהיה נמוך, מועמד אליכם? יכול להיות רכש קלאסי לתקופת הקורונה.