מכבי נתניה 2020/21: מתי אלמד לבחור נכון?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏28/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oFiRzZz Member

מסכים, חשבתי שנובס עם ההגנה הזו, בסוף היה בסדר. נקווה שהבלם החדש שווה משהו אחרת יהיה קשה מאוד להצליח.

@עידן444 היו גם החמצות ענק של פרייטר וקניקובסקי. לא חושב שנראנו רע במיוחד אתמול.

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.
  2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מלמד לא אצלכם?

3. oFiRzZz Member

על הנייר כן, בפועל מחכים שתבוא קבוצה ותקח אותו מאיתנו כי הוא לא מסכים לקצץ ויושב כבד על התקציב.

4. עידן444 Member

לא נראנו רע בכלל.
    המצבים האלה שנבעטו על לויטה זה בדיוק ההבדל בין קבוצה עם גולרים לקבוצה עם שחקנים פחות מיומנים\חדים מול השער.

אשכנזי לדוגמה מזכיר לאנשים את נתי עזריה. נתי עזריה עצמו היה שחקן ברמה של ליגה שניה ואשכנזי נכון לכרגע הוא חיקוי חיוור שלו. זה אומר הרבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה מחשבות אחרי המשחק נגד הפועל ב"ש - מחזור 1:

א. יש קבוצה. לא כזו טובה, לא כזו מבריקה, כזו שתגרום לעוד המון רגעי תסכול, אבל יש קבוצה. הדברים הכי בסיסיים אבדו בעונה החולפת ופתאום גם לראות את הדברים הפשוטים, הלכאורה מובנים מאליהם, זה כיף. שחקנים בינוניים לרוב יישארו בינוניים, אבל היה נחמד לראות שכל שחקן שהיה כאן גם בעונה שעברה מצליח להפיק מעצמו מעט יותר.

ב. מבין שלכל מאמן יש את השריטה שלו ואחרי 4 שנים עם צמד מאמנים שהלכו עם הראש בקיר, רף הסבלנות שלי עלה - ועדיין כולי תקווה שריימונד אטוולד יבין בהקדם שחן עזרא צריך לשחק רק בצד שמאל.

ג. זלטן סחוביץ' אמנם קיבל זימון לנבחרת הצעירה של נבחרת סרביה, אבל אני חייב להגיד שאני עדיין לא מבין מה ראו בו כשהביאו אותו. לא אתלה באילנות גבוהים ואזרוק שמות כמו זה של אנריק סבוריט, אבל כרגע זה נראה שאפילו להפוך להיות סולידי כמו ג'ונתן ברונשטיין זה לא משהו שאני מצליח לראות בעתיד הנראה לעין.

ד. לא שמכבי נתניה הייתה טובה, אבל היו דברים חיוביים מאוד. לא להישבר אחרי אירוע החבלה של לירן ליאני, כשהשחקן שהיה צריך להיות מורחק גם מבקיע וגם מבשל, זה לא מובן מאליו. בעונה שעברה משחק שכזה מסתיים עם לפחות חמישייה. טוב לראות שבעונה הזו הקבוצה מגיעה לדקות האחרונות כשעדיין יש לה סיכוי לצאת עם משהו מהמשחק.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגנתית הוא מאוד חשוד, אבל התקפית הוא מצוין בליגה שלנו.
    אולי שווה לנסות מערך של שלושה בלמים בשביל לאפשר לו לתקוף (הבעיה שאין בצד השני של ההגנה מישהו דומה, אם היה לכם מגן תוקף גם בצד השני זה היה יכול להיות משהו שווה לנסות).

7. yakov_y YNWA

מחלקת הנוער של מכבי נתניה היא אנדרטייד, לדעתי גם מחלקת הנוער של הפועל חיפה אבל אני חושב שאנחנו קרובים למכבי פ"ת במקומות 3-4 בארץ מבחינת ייצור שחקנים.
    יש לנו לא מעט שחקנים בכדורגל הישראלי (משחקנים משחקנים בחו"ל, דרך ליגת העל בה לא מעט שחקנים ששיחקו בקבוצת הנוער שלנו ועד ליגה א' בה משחקים לא מעט שחקנים).

בראשון שיחקו בהרכב 6 שחקני בית, 2 שותפו כמחליפים ועוד 2 נשארו על הספסל (שיר צדק מב"ש שיחק בנוער של מכבי נתניה גם כן).
    רוי קורין עוד לא בן 18 ושיחק, זה לא דבר מובן מאליו שילד בן 17 פותח בהרכב במחזור פתיחה.
    שחקנים כמו אלעד שחף ואיילון ירושלמי שבלטו בנערים של מכבי ת"א עשו החלטה חשובה ונכונה לקריירה שלהם ובחרו בקבוצת הנוער של מכבי נתניה, היום זה השתלם להם.
    אנחנו לא מייצרים נתנייתים, נכון אבל כן כל ילד שמגיע לקבוצת הנוער יודע שיש לו חלום ריאלי להגיע למכבי נתניה.

כולי תקווה שנמשיך לרכוש שחקני בית ולא שחקנים סתמיים ישראלים שתורמים כמו שחקן נוער, כולי תקווה שנמשיך להשקיע במחלקת הנוער ובמושאלים, חשוב לי מאוד שהמועדון ייראה אידאלוגיה ולא יעביר סתם עונות.

עוד נקודה מעניינת, עידו וייר שיחק בעונה שעברה בהפועל הרצליה מליגה א' ואפילו כבש אשתקד שערי בכורה בקריירה.
    חתם ופתח במחזור הפתיחה, מעדיף שחקני בית כאמור אבל יפה לראות התקדמות של שחקן מליגה א' עד לליגת העל.
    הייתי מעדיף את ויקי כחלון או שחקן בית אחר אבל שיהיה לו בהצלחה, נראה טכני וטוב עם הכדור ב-100 דקות ששיחק עד כו'.

8. Melikson24 Member

התנהלות מכוערת של נתניה אם בית"ר דייקו בפרטים.

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אם אין פה הליך או תביעה נגד אותו גורם שבית"ר מתארים אז אין פה כלום אלא תירוץ לפספוס של שחקן.

Roma אוהב/ת את זה.
  10. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אם פותחים אז שיפתחו. מי זה "גורם שמקרוב לנתנייתים" ? פרימו השיג את המספר של השחקן, אולי סתם אוהד? אולי מישהו מאוהדי נתניה בפורום? לא שזה בסדר, אבל להאשים את המועדון מבלי שיש לך הוכחות שמישהו מהמועדון עשה את זה - זה עילה לתביעת דיבה.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

ביתר לא האשימו את נתניה אלא גורם שלישי.

12. alexshw Member

בנדה מוסלמי או נוצרי?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי פיספסתי משהו, אבל איזה שחקני נוער בולטים יש היום בליגת העל שיצאו בשנים האחרונות ממכבי נתניה?
    גם בהרכב הראשון, מי מאותו הרכב הוא שחקן בית שסיים מחלקת נוער בשנים האחרונות?
    או שאתה מדבר על אלמוג כהן וחן עזרא שסיימו גיל נוער לפני 14 שנים (כששניהם בכלל גדלו בבאר שבע ואז עברו לטובורוק ואז הגיעו לנתניה כשהם כבר בני 18)?
    למעט רועי קורין (שגם הוא הגיע בגיל נערים לנתניה מהרצליה) שיש לו כישרון אבל הוא מאוד בוסר וקשה לדעת האם יתפתח להיות שחקן ליגת העל, ואביב אברהם (שהוא כבר בן 24, ולדעתי גם הוא התחיל בכלל בעפולה ורק בגיל נערים הצטרף לנתניה) לא זכור לי שראיתי שחקן בית אצלכם שיצא בשנים האחרונות (בהנחה ואני מצרף את אברהם שסיים גיל נוער כבר לפני שנים) והוא כזה שאפשר להגיד שמעיד על ייצור שחקנים לליגת העל (קבוצות מהלאומית ומטה זה פחות מעניין, וזה כשאני עוד מתעלם מהבעייתיות לקחת נער כישרוני בן 15 מקבוצה אחרת, ולטעון לאחר מכן שהוא יצא מפס הייצור שלך כאילו גידלת אותו מגיל 0).

נערך לאחרונה ב: ‏3/9/20
  14. yakov_y YNWA

זה כבר דיון אחר שלא קשור למכבי נתניה.
    מיהו שחקן בית לדעתך ?
    מסי לא שחקן בית של ברצלונה כי הגיע בגיל 13 ? בעייתיות לפי דעתך או שיש הבדל בין לבצע העברה בין גיל 13 ל-14 ?
    רוי קורין שהגיע בגיל 15 הוא לא שחקן בית של מכבי נתניה ? אלעד שחף ואיילון ירושלמי סיימו במכבי ת"א גיל נערים והגיעו לקבוצת הנוער של מכבי נתניה.
    תגדיר מה חוק של שחקני בית אצלך, פיפ"א קבעה ששחקן בגיל 15-21 ששיחק 3 שנים הוא שחקן בית.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אילי מדמון שלנו למשל פתח בהרכב של הבוגרת כבר בגיל 17. אז אם נניח היה מגיע אלינו ממכבי נתניה בגיל 15 או 16 או 17 הייתי יכול לכתוב תראו איזה שחקן מחלקת הנוער שלנו ייצרה?
    באופן אישי לא הייתי כותב את זה, אני זוכר את יוסי בניון נניח כבר בגיל 15 כשחקן מאוד מרשים, שבלי הנסיעה לאיאקס יש מצב שכבר אז היה משתלב בבוגרים שלנו, אז אם היה עובר למכבי נתניה נניח באותו גיל היית היום טוען תראו איזה שחקן יצא לנו ממחלקת הנוער?

מצב נושא:
הנושא נעול.