מכבי תל אביב 2016/17 - אחרי עונה כושלת, ג'ורדי יורד לקווים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏15/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

חשבתי שלזרוק דוגמאות שהוצאו מהקשרם זה מה ששיחקו פה.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

יש פה מין קטע שאם אוהדים של קבוצה X יוצאים נגד המאמן שלהם, אז באים אוהדי קבוצות אחרות וכאילו חייבים להגן על המאמן. זה קורה אצלנו עם רב"ש, ופה אני רואה בדיון שאנשים סוג של מגנים על ארבלדזה וטוענים שהוא לא האחראי העיקרי למצב של מכבי.

אני מסכים שבגדול קרויף אשם לא פחות ממנו, אבל בכל זאת, היכולת שמכבי מציגה העונה היא מחפירה ביחס למה שהיא יכולה להציג. מה שרואים עכשיו זה לא משהו שערן זהבי יכל לפתור. אם נחזור לבית"ר, יש את האלה שטוענים שאם לרב"ש היה את אצילי ורוקאביצה אז המצב היה אחרת, אבל מה הקשר בין אצילי ורוקאביצה לזה שספגנו 20 גולים מתחילת העונה? בדיוק אותו דבר. מכבי נראית קבוצה מתה, בלי חשק לשחק, בלי שום דבר מיוחד.

אז מה בדיוק יש להגן עליו? הוא קיבל רכש ענק, יש לו סגל מצוין גם ככה, ומכבי במשחקים האחרונים עומדת מול קבוצות חלשות ממנה פי כמה על הנייר כאילו מדובר בכוחות שווים וזה לא אמור להיות ככה. אפשר שיהיו תקופות קצרות כאלו או משחקים פעם בכמה זמן, כמו ב"ש עכשיו, אבל זו כבר תקופה יותר מדי ארוכה. אורימור לא מגזים ולא לדקה כשהוא יוצא על ארבלדזה בלי חשבון, כי ביז'ו ראוי להכל. אין כמעט שום דבר שהוא עשה שראוי לציון בצורה חיובית, ההפך, כבר מהקיץ עם הכמעט הדחה מול היידוק ספליט (בזמן שבית"ר עומדת טוב מול סנט אטיין וב"ש עושה היסטוריה) היה נראה שזה הולך לכיוון לא טוב. רשמתי כמעט כי הדרבי 0-5 בכל זאת היה במשמרת שלו, אבל חוץ מזה? כלום.

מכבי הצילה לעצמה את העונה. עוד לא מאוחר מדי כדי לחזור חזק למאבק.

נערך לאחרונה ב: ‏6/1/17
  3. Raulito Madridista

לטעמי מעבר לכך שכל מאמן היה מתקשה אחרי עזיבתו של זהבי וגם המעבר שנכפה על מכבי למגרש אחר בעקבות שיפוצי בלומפילד מאוד משמעותי, ונכון שארבלדזה לא בנה את הסגל כנראה. ומצד שני זה נכון, הוא היה חייב להוציא יותר ממה שיש. מכבי קבוצה נחותה מאוד לטעמי ביחס לבאר-שבע לא רק מבחינת האיזון בקבוצה אלא גם הדינמיקה, אבל היא קבוצה טובה יותר ממכבי חיפה ומכבי פ"ת וזה אפילו לא רק התוצאות שהן די עלובות, קצת יותר מ50% הצלחה, אלא גם הכדורגל העלוב של מכבי פחות או יותר מחודש אוקטובר ואילך. קרויף הוא זה שמינה את שוטה למאמן והכישלון רשום על שמו והסיבה להתמהמהות של הפיטורים זה נטו משחקי אגו, כך אני רואה את זה.

לגבי ייני - הכתב החליט שהוא ישחק כקשר, כנראה על דעת עצמו. מצד שני אני חושב שכן צריכים להמשיך להריץ את דסה כמגן ימני למשל למרות שהוא בעונה חשוכה, ושאסור לנגוע בגל אלברמן. אם מכבי יכולה להביא את דמארי בהשאלה זה יכול להיות רכש טוב, הוא לא אמור להיות שחקן יקר.

4. Drama2 הסמל מעל הכל

יותר מזל משכל שייני חזר.
    חיזוק ראוי בהחלט, מאמין שהוא גם יצליח לחזור לנבחרת בעקבות המעבר.

5. Civil Anti Madridista

על איזה תקן? בקישור יש לפחות ארבע אלטרנטיבות לפניו.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מנה אותן.

7. DRORIKO Member

פי כמה זה הגזמה לדעתי. הסגל של מכבי קצת יותר טוב משל רוב הליגה אבל כשרוב הליגה מצופפת מולה הפער הזה מתקזז. למכבי אין רוצחים מהסוג של זהבי, מליקסון או וואקמה בשביל לכתוש את היריבה. אה שכחתי יש לה את בניון חחחח

נערך לאחרונה ב: ‏7/1/17
    Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מליקסון רוצח כמו שאני קופץ בשער 5 כל שבועיים.
    יש למכבי את אחד החלוצים הבולטים בסקנדינביה בשנים האחרונות, שחקן שהצטיין בליגות השוויצרית והטורקית והביא מספרים מצוינים ובאופן כללי סגל חזק מאוד התקפית שתחת ארבלדזה נראה כמו כלום.

EO11 אוהב/ת את זה.
  9. Civil Anti Madridista

כל אחד מהקשרים הליגיונרים עולה עליו.

10. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה לוקח מקיצון לקיצון ב2.7 שניות. מי אמר שהוא היה טוב ? יש רק בעיה אחת. זה אותו מאמן שנתן הצגה לאחד הקבוצות הטובות בליגה האירופאית במשך 75 דקות. ניצח בחוץ גם קבוצה הולנדית לא רעה וביתית. הבעיה הכי גדולה שלי זה ההתנערות מכל השאר - לא זה ששוטא הוא בסדר או משהו. אני אומר לך בצורה הכי בוטה שכל בן אדם על הקווים, כולל ילד בן 4, אישה זקנה מהסופר או אפילו אני , יכולים לעמוד על הקווים ולנצח את אשקלון בבית. לא להפסיד לבני יהודה. ועוד ועוד ועוד. זה פשוט כל כך קל להפיל את זה על המאמן וזה לא אופייני לך. מערכת שעובדת נהדר, שחקנים שכל אחד מהם בונבוניירה, ורק המאמן גרם להם לא לנצח את אשקלון ובני יהודה. די, הפתרון הקל הזה שהוא המאמן (ושוב - לחלוטין שוטה לא היה טוב) מחזיר אותי לימים לא טובים של מכבי (ואין לי בעיה שהוא הלך והוא היה צריך ללכת - אבל מה, פה זה נגמר, לצפות עכשיו לחמישיות של מכבי כל משחק?).

Don Joan Roman ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ניר ביטון וכיאל המובהקים שצריכים לשחק לפניו, ואת שניהם ניתן וצריך לצוות גם בעמדה התקפית יותר, יחד איתו. נאתכו לא בעמדה הזו.
    אלמוג כהן שחקן טיפש ומעדיף על פניו את ייני בכל יום.
    שרן צריך להיות הקשר השלישי בסגל, לרוטציה עם אופציה גם להגנה.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

גם איווניר פירק את אולימפיאקוס.
    אני ממש לא חושב שגם עם ילד בן 4 אפשר לנצח את אשקלון ובני יהודה. אלה קבוצות שבאות מול מכבי ומתבצרות לחלוטין, כדי להתגבר על זה צריך רעיונות בהתקפה, צריך תיאום ותכנון - צריך עבודת מאמן. משחק בסיסי, ללא תכנון מעמיק, כפי שמכבי הציגה תחתיו לא יכול להיות טוב במקרים כאלה. זו קודם כל אשמת המאמן.

אין מה לצפות לחמישיות של מכבי פתאום, בטח לא בתקופה הקרובה, אבל עם מאמן נורמלי הקבוצה הזו יכולה לעשות דברים מצוינים, ועדיין להיאבק על האליפות.

13. DRORIKO Member

רוצח זה לא בהכרח 15 גולים בעונה. מספיק שזה יהיה אחד שיכול לייצר מצבים/פנדלים מכלום ופה ושם גם לספק גולים משלו. מליקסון כשהוא בריא הוא ברמה של זהבי. לב״ש יש אותו, את בוזגלו, את וואקמה, את שהר ועכשיו גם את אוחנה. למכבי אין כלום מזה.

לגבי סקריונה, הבן אדם השנה בעיקר פצוע, הפעם האחרונה ששיחק היתה נגד כפר סבא וגם זה בתור מחליף לקראת הסוף. אפשר להגיד שלשוטא יש חוסר מזל בזה שהשחקן שהוא הביא איתו מטורקיה ושהוא הכי בנה עליו כמעט ולא עמד לרשותו.

נערך לאחרונה ב: ‏7/1/17
  14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מליקסון ברמה של זהבי רק אם זה בפלייסטיישן ומישהו משחק לו עם המדדים.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  15. Civil Anti Madridista

אני גם לא מחזיק מאלמוג כהן, אבל בהשוואה ליניי אני נאלץ להעדיף אותו כשגם את ביברס אני לוקח בחשבון.

מצב נושא:
הנושא נעול.