מכבי ת"א - קאלה עוזב, קמאנן מגיע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י John Barnes, ‏10/7/06.

1. John Barnes Member

מכבי ת"א עונת 06-07

הדיון הרשמי וההכנות לעונה החדשה יוצאים לדרך בדיון חדש.

אחרי "שנת המאה" המאכזבת ופרוייקט הגאלקטיקוס המנופץ, במכבי ת"א חושבים השנה אחרת. הפעם יש קצת שקט בקריית שלום, ורכש מפוצץ היא מילה גסה אצל הצהובים.

המאמן: אלי כהן. אחרי כמה שנים שמכבי אומנה על ידי מאמנים חסרי ניסיון, ההנהלה החליטה על שינוי והחתימה מאמן מנוסה ובעל שם- אלי כהן. כהן, שמגיע אחרי כמה קדנציות לא קלות בקבוצות קטנות, זכור לטובה בעיקר בזכות שנות ה-90 העליזות בהן לקח את אליפות המדינה עם בית"ר י-ם ואת גביע המדינה עם הפועל ת"א. כהן אף הוביל את מכבי חיפה לעונה טובה יחסית, אך הסיכסוך המפורסם עם בניון גרם לו להתפטר. עם חתימתו במכבי ת"א, כהן הופך למאמן היחיד בהיסטוריה שאימן בכל ארבע הגדולות, ואנו נאחל לו בהצלחה!.

[/B]שחקנים שהגיעו

משה ביטון- החלוץ הצעיר והמוכשר של בני יהודה מגיע אחרי עונה די בינונית מבחינתו, אך רושם עליית מדרגה משמעותית עם החתימה במכבי ת"א, האם אלי כהן יצליח להפוך את משה לחלוץ הישראלי המוביל?.

עומר פרץ- עוד חלוץ צעיר ומוכשר, אך כזה שמגיע היישר מהיריבה העירונית הפועל ת"א. גם עליו עברה עונה לא קלה אחרי סיכסוך עם הנהלת הפועל וישיבה ממושכת ביציע, הצליח בתקופתו כאדום להפוך לשנוא נפשם של אוהדי מכבי כאשר עשה את תנועת הפטיש והמגל לעבר שער 5. האוהדים לא הבטיחו לעומר חיים קלים, ויהיה לו מאוד מאוד קשה להוכיח את עצמו כדי להפוך לבן בית במכבי ת"א.

טברטקו קאלה- השוער החדש של מכבי ת"א, בן 32, מוערך מאוד בקוראטיה שם שיחק בהיידוק ספליט הגדולה.

גיא סולומון- השוער הישראלי מגיע מבית"ר י-ם כדי לשמש כשוער שני.

שחקנים שעזבו

איל ברקוביץ'- השחקן המאכזב של איסוקר לעונת 05-06, פרש מכדורגל והצטרף כמנג'ר למכבי נתניה.

אבי סטרול- שחקן הבית המוערך יתר על המידה, עזב לאחר עונה גרועה בצהוב למכבי נתניה.

לירן שטראובר- האבידה הגדולה. השוער, שנתן עונה מצויינת, עזב את מכבי ת"א לטובת הצהוב של נתניה.

אופיר חיים- החלוץ הותיק גם עזב את מכבי ת"א לטובת נתניה.

כמו כן, כל הזרים ששיחקו בעונה שעברה במכבי, שוחררו.

-------------------------------------------------------------------

כל מה שקשור למכבי ת"א- לכאן

2. נדב מיכאלי Member

אני כתבתי לפני חודשיים בערך שמה שמכבי תל אביב צריכה זה מאמן כמו אלי כהן וכמה שבועות אחר כך הוא חתם במכבי תל אביב.
    קודם כל הוא יודע לטפח צעירים ויש לו עין נהדרת לשחקנים זרים.וזה יתרון על פני כל מאמן שהיה במכבי תל אביב בשנים האחרונות.
    הוא גם מנוסה,אבל מצד שני ההצלחה האחרונה שלו כמאמן היתה לפני 7 שנים עם הפועל תל אביב כשזכה איתה בגביע המדינה מאז רק כשלונות.
    הרי ברור שמכבי תל אביב השנה לא תרוץ לאליפות ,אבל אולי אלי כהן יצליח לבנות שם קבוצה כמו שעשה לפני 11 שנים בבית"ר ואחר כך גם לרוץ לאליפות.

3. vivalaunited Member

בואו נגיד שלא משנה איזה שחקנים תביאו, זוהי שנת התגברות למכבי תל אביב.
    אני לא רואה את מכבי תל אביב בהנהגת אלי כהן כל כך גדולה.

שנותנים על שחקן כמו משה ביטון 3.9 מיליון, זה גורם לך לחשוב מה עושה קבוצה שנחשבת גדולה כל כך לאכזבה..התשובה בשאלה.

4. נדב מיכאלי Member

אני לא מוכן להתפשר על הזרים שאני מביא לפה, כי אחרי זה אני אהיה זה שיצטרך להסביר למה הבאתי אותם".

אחרי הימים של קלינגר וקאנן עם הזרים יש היום למכבי תל אביב מאמן שלא ממהר בהחתמת זרים ובדרך כלל גם מוצא זרים תותחים.
    קלינגר רק ראה איזה גול מסכן של אמבמבה ומכבי שילמה עליו סכומי עתק,אותו דבר לגבי טריקה.
    אלי כהן בוחן כל זר ביסודיות.
    תעריכו את העובדה שלוץ

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/06
  5. ReL Member

מכבי ת"א צריכה שנה של שקט, לשכוח מכל השערוריות האחרונות אם הם רוצים שאלי כהן יצליח לעשות ממכבי ת"א קבוצה , הוא צריך להמשיך יותר משנה .

בינתיים בקשר לרכש , כמעט ואין רכש , אין קישור , אין הגנה , חצי קבוצה חסרה ואלי כהן צריך למהר ולהשלים את הסגל .

6. נדב מיכאלי Member

אני דווקא חושב שבמכבי תל אביב כהן יוכל לשקם את עצמו.
    אני באמת מעריך את המאמן הזה למרות שכבר 7 שנים אין לו הישג כמאמן והוא לא ממשיך בקבוצות יותר משנה אבל הוא בטח יותר טוב מקלינגר וקאנן על זה אין ספק.
    למכבי השנה יהיה שקט ,הרעש עובר לבית"ר (למרות שבית"ר ומכבי תל אביב תמיד היו קבוצות תקשורתיות)

7. reda Member

מכבי עם לוני תהיה תמיד קבוצה של תקשורת כל הזמן שרוצים שהוא יילך וכל הזמן שמספרים שהוא מתכנן למכור והוא לא מוכר וזה...

בכל מקרה אני לא ממש יודע מה יהיה עם מכבי בעונה הזו...אין לי שום מושג מה יהיה איתם

8. number 1 Member

אני לא מבין מה אלי כהן חושב לעצמו לגבי עמדת המגן השמאלי?
    לפי מעריב, לא יוחתם מגן שמאלי נוסף ואורי שטרית וארז מסיקה ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx ) יתחרו על מקום בהרכב בעמדה הזו. כל כך סומכים על אורי שטרית הצעיר שמשחררים את אבו סיאם שיכל להיות גיבוי מצויין?
    בינתיים, דווקא עמדת החלוצים, שהיתה כה בעייתית בעונה שעברה, נראית כעמדה הכי חזקה השנה. משה ביטון ועומר פרץ יצטרפו לרועי דיין שכנראה ישאר על הספסל וגם חלוץ זר צפוי להצטרף.

*תוסיפו את סאלם אבו סיאם, יקיר שינה ואיציק שמש לשחקנים שעזבו את הקבוצה.

9. roeiuzan Member

אני בכלל לא מחזיק מעומר פרץ שאמרת שהוא צעיר מוכשר.
    אמנם בתחילת העונה היתה לו תקופה מצוינת ויחסית אהבתי אותו אבל אז הוא שקע לתרדמת חורף...ולא נראה לי שהוא עדיין התעורר ממנה הוא פשוט הפסיק לשחק ולא נתן מעצמו כמעט כלום..ת'אמת, התלבושת של מכבי ת"א נראית בול עליו! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

ואם אתם שואלים אותי, אחת הסיבות שלמכבי חיפה ב3 השנים האחרונות אין מתחרה רצינית לאליפות, זה בגלל עונות מלפפונים לא מוצלחות כמעט בכל הקבוצות והזרים שמגיעים כמו שכולכם יודעים הם מתחת לכל ביקורת! לכן כל מה שאנו רואים בתקופה האחרונה שהכדורגל מתחיל לחזור למקורות...{כגון: חזרתם של סלים טועמה וכפיר אודי להפועל,שום ואלי כהן חוזרים לכדורגל הישראלי, הפ' פ"ת שואפת לחזור לווינרתי שאיפיינה אותה לפני כחצי עשור,חזרתו של עומרי אפק ארצה ועוד} זה מאותה סיבה שאמרתי שהכדורגל השנים האחרונות הוזנח והכל מתנקז למה שאנו רואים היום שמתחילים לחזור למה שהיה פעם...אני מקווה שזה גם יחזיר את הלהט לכדורגל שלנו, ובלי הרבה סחרחורת תקשורתית כי כל המוסיף גורע. לפני שאליפות בקרית אליעזר נהיתה מסורת, בכל השנים שקדמו לא היה רעש תקשורתי ולא כלום ונהנינו מאד מהכדורגל ומכבי חיפה הפועל ומכבי ת"א הראו כדורגל זוהר ויפה..ומאבק צמוד עד הסוף! התקשורת רק מלחיצה וחבל...
    בעצם היא מלחיצה כי היא חושבת שככה היא תחזיר את הכדורגל לאיתנו {בכך שהם "מזכירים" לנו בכל יום שבית"ר גם רוצה אליפות, או שמכבי ת"א מתכננת על דאבל..}

10. עד המוות הפועל Member

אמבסה החלוץ שמכבי ת"א רוצים, כבר חתום בהפועל חיפה.
    הוא מלך השערים בקמרון ושיחק בקבוצה שסיימה מקום 2. בנוסף הוא משחק בנבחרת האולימפית של קמרון.

11. M_T_A Member

קינגר ממש לא מיהר להחתים שחקנים, ההפך הוא הנכון.
    קלינגר הביא את אמבמבה כי הוא נתקע עם חלוץ אחד(אדו) והיה חייב חיזוק דחוף לקראת ליגת האלופות, והפלופ הגיע.
    אני כמובן לא בא להגן על קלינגר כי המצב הזה נוצר רק בגללו, בגלל חוסר ההחלטיות שלו בקשר להחתמת שחקנים, וההתנהלות האיטית והעלובה של לוני ודריקס.

בקשר לטריקה זה כבר סיפור אחר, הוא שחקן מצוין שמצא את עצמו על הספסל בגלל ברקוביץ' ופרויקט הגלקטיקוס. הוא וגונזאלס אם היו מגיעים למכבי השנה או בכל עונה אחרת אין לי ספק שהיו מצליחים בגדול.

לפחות עכשיו יש מאמן שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות בנושא הזרים

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/06
  12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם כל מילה,טריקה וגונזאלס שני שחקנים מצויינים שנכשלו בגלל כל הבלאגן של הגלאקטיקוס.
    אמבמבה דרך אגב היה אמור להיות כישרון ענק באירופה,אפילו יותר ממה שאדו היה אמור להיות,זה ששניהם
    סיימו בליגת העל שלנו זה עצוב בשבילהם.

13. לא מצאתי כינוי Member

אדו בגיל 17 היה מלך השערים באליפות העולם לנבחרות צעירות עד גיל 17,אבל ראינו מה יצא ממנו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

נתחיל מזה שאף אחד מאלה שעזבו אותנו השנה הם לא אבידה גדולה. אופיר חיים כנראה הוכיח סופית שהוא שחקן של קבוצות קטנות, סטרול לדעתי היה אחד המדליפים הראשיים במועדון ובכלל אחרי עונה אחת טובה הרים את האף יותר מדי, שטראובר אמנם נתן עונה מצויינת אבל בגילו ספק אם נשאר לו עוד הרבה בקנה, על ברקו אין צורך להוסיף מעבר למה שנאמר כבר.

הרכש בינתיים לפחות טוב, משה ביטון הוא מהחלוצים הישראליים המובילים כרגע (ואישית אני מעדיף אותו הרבה יותר על "חלוץ הנבחרת" עומר גולן), ועומר פרץ הוא חלוץ צעיר שאמור להיאבק עם זר על מקום בהרכב. מה שמפריע לי זה שבזבזנו משבצת של זר על שוער, כשלדעתי היה צריך לנסות להביא משהו מקומי (אלמדון בעדיפות על) אבל כל עוד הוא נשמע כמו שוער עם מניות - אין התנגדות.

בכלל, השקט ומוסר העבודה שמשריר אלי כהן במכבי ת"א יכולים לעשות רק טוב, אני עדיין לא יודע מה נראה על המגרש אבל יותר גרוע מהשנתיים האחרונות סביר להניח שלא יהיה, ולפחות הקיץ הזה נראה כמו בנייה הרבה יותר נכונה ורגועה.

מדברים כרגע על פנייה לאריק בנאדו, אישית אני לא הייתי רוצה לראות את זה קורה, קודם כל בנאדו הוא סמל ירוק, ובניגוד ליושבי בית וגן קשה לי לזרוק רגשות של שנים לפח ברגע שהשחקן מחליף לצבע שלי. הגיל והמשכורת השמנה שהוא בטח יבקש זה שתי בעיות נוספות.

במצב אופטימלי, אנחנו נזכה למערך כזה השנה:

קאלה

מגן שמאלי - ז'אן - מישאלוף - שפונגין

קשר שמאלי - נמני - שבחון\תמיר כהן - לירן כהן\רוסו

ביטון - זר\עומר פרץ

אני ממש לא רוצה לראות מערך עם רוסו\כהן בצד שמאל, הם צריכים לשחק במקומות הטבעיים שלהם. הסבת נמני לצד שמאל גם הוכיחה את עצמה כאחת שלא תורמת הרבה. קשר שמאלי זר זה פשוט חובה לדעתי עם כל הכבוד לארז מסיקה. אם כבר מסיקה, אז אולי כמגן שמאלי, וגם שם אני די מעדיף זר.

15. M_T_A Member

מיכאל, אני לא רואה מה הבעיה בלהביא את בנאדו, זה לא שהוא תמיד היה אחד השחקנים השנואים עלינו..
    גם שנה שעברו הבאנו את רוסו, זה לא פעם ראשונה שאנחנו מביאים שחקנים ממכבי חיפה.
    את אבוקסיס בחיים לא הייתי רוצה לראות במכבי ובטח שלא את גרשון שכל משחק כבר הרבה שנים אנחנו קוראים לו בן זונה...
    אבל בנאדו? בכיף.
    עדיין אחד הבלמים הבכירים בארץ(אם לא הבכיר). יכול רק לעזור