מכבי ת"א 09/10: יצחקי, קולאוטי, זיו, סבן ועטר חתמו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Emil, ‏10/7/09.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שחיפה תקפוץ על מישהו ממי שהזכרת, הסגל שלהם די סגור כנ"ל הפועל.

ההרכב שאני רוצה לראות השנה:

-----------חלוץ זר-----אבידור-----------
    בוזגלו/זר--------------------------מלול/זר
    ------------זר----------ייני--------------
    שפונגין----בנאדו---ז'אן/טומאסיץ'-----גפני
    ---------------שטראובר-----------------

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/09
  2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חיפה עדיין באופורייה אחרי ה-6 שערים שהם דפקו לזגגים מצפון-אירלנד.
    במקרה והם יצליחו לעבור את אקטובה הם לא יתנגדו לעוד שחקן קישור/התקפה מבית"ר.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נתפלל שאקטובה תצליח לעשות סנסציה

4. Beitar Member

זה יהיה לא מציאותי להגיד שתמוז נמצא בתקופה לא קלה. הוא הרבה יותר מזה - כבר שנתיים הוא לא מצליח לחבר כמה משחקים טובים ברציפות (בהחלט יש לו פה ושם משחקים בהם הוא מממש חלק מהפוטנציאל שלו), אבל יכול להיות שבמקום חדש הוא כן יוכל בהדרגה לממש את הפוטנציאל הגדול שיש לו. לדעתי גם עם בית"ר "חדשה" עם פחות כוכבים ויותר צעירים והכי חשוב - עם הרבה פחות לחץ, הוא יוכל אולי להיות יותר משוחרר, כמו שהוא בהפועל פ"ת, ואז לתת את התפוקה שהוא יודע לתת ולשחזר ימים יפים מהעבר (העונה בה מזרחי אימן את בית"ר הייתה העונה הגדולה שלו בינתיים). גם אם הוא יגיע לבית חדש - יכול להיות שזה מה שיעשה עבורו את העובדה, ולכן אני במקום נמני, בהחלט הייתי שוקל להביא את תמוז למכבי.

עריכה: עומר, אתמול היית בטוח ב-100 אחוז שחיפה כבר בשלב הבתים של ליגת האלופות (אחרי שהיא תביס את אוקטובה 0-6 ו-0-4). פתאום אתה חולם על סנסציה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני עדיין בטוח שהיא בשלב הבתים אבל אתה יודע גם אני חולם על סנסציה שאקטובה תעשה...

6. Number 8 Member

לא יגיע חלוץ זר כל עוד עמנואל מאיוקה בקבוצה ואני גם לא רואה את אבי נמני מוותר עליו.

לפי דעתי זה ההרכב פחות או יותר:

-----------חלוץ זר-----אבידור-----------
    בוזגלו--------------------------מלול
    ------------זר----------ייני--------------
    שפונגין----ז'אן/ישראלי אחר---טומאסיץ'-----גפני
    ---------------שטראובר-----------------

חשוב לזכור שיש על הספסל את ישראלביץ' ושבחון שמשחקים בקישור ואת יבוריאן ולוטטי שמשחקים בהתקפה.
    טומאסיץ' יישאר בדוק במכבי והוא יהיה הבלם הפותח לצד בלם ישראלי אחר. קשר אחורי זר יגיע בודאות ואני מקווה גם לאחד הצדדים בקישור.

אגב דור,
    בנוגע לדברים של מישאלוב - בדומה לאבי יחיאל, מכבי רצתה להשאיר אצלה גם את מישאלוב אבל לא הייתה יכולה להציע לו הצעה כזו או אחרת כאשר התקציב עוד לא היה ידוע ואפילו לא היה כיוון. אותו דבר קרה עם יחיאל ושניהם החליטו לא לחכות ולעזוב. אני גם מאמין שטוב שהוא לא נשאר, כמה שאני אהב אותו ומעריך אותו על כל ההשקעה והלחימה שלו, הוא לא יותר משחקן כדורגל בינוני.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשכח מבוזגלו הוא בחוץ עד פברואר, זה עונה שלמה...ההרכב שלך דומה להרכב שלי פחות או יותר.

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3.Xxx 1:2 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/62/Eindhoven.Xxx

כבשו למכבי: יוסי שבחון (6) יובל אבידור (10)

ייפי!

8. Number 8 Member

אז במקום בוזגלו תשים את שבחון או ישראלביץ או זר... תשמע בגדול זה ההרכב, לא צפויות יותר מדי הפתעות מלבד אולי שני זרים, ואני די מרוצה... ההרכב הזה יכול להחזיר אותנו לצמרת אבל כמובן שהכל תלוי בחיבור של השחקנים כקבוצה ולא על הנייר.

הכי חשוב שאבידור כבש היום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

השחקן כבר 4 שנים משחק בקבוצה הבוגרת וכל מה שאנשים זוכרים לו זה הקרבה ולחימה כמגן שמאלי או בלם. במה זה בדיוק מקדם אותו? אם מכבי תל אביב מביאה לו שחקן לעמדה הטבעית שלו, קשר אחורי, אני במקומו לוקח את הרגליים והולך למקום אחר. הוא כבר בן 23, הוא כבר לא ילד. הוא צריך לעשות את הפריצה ומכבי תל אביב צריכה לאפשר לו. אני מקווה מאוד בשביל שירן ייני, שאני מעריך מאוד וחושב שהוא המוכשר ביותר בארץ בתפקידו, שאבי נימני יודע את זה.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

תחושת הבטן שלי אומרת לי שלא היית מתנגד לראות אותו בקבוצתך.
    אני טועה?

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בלי שום קשר לזה שבמכבי נתניה משחקים בעמדה שלו 2 שחקנים טובים, אני חושב שאין קבוצה בישראל שהייתה אומרת לו 'לא'. עכשיו זה עוד נראה מופרך, כי הוא טרם עשה את הפריצה שלו, אבל לי אין ספק שנבחרת ישראל עוד תהיה שלו כפי שהייתה של טל בנין בעבר.

12. Fabio Junior Member

מה עם יבוריאן?

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר למה שהיה מפורסם היום בנוגע לשניידר, אני אחד מאלו ששלחו לו מייל אבל בשום פנים ואופן לא האשמתי אותו או מישהו במערכת של מכבי אלא רק שיבחתי אותו וציינתי בפניו שכל ההצלחות של מכבי היו עם שחקני בית בלבד בתוספת זרים איכותיים וששווה להשקיע בזרים בשביל שירוצו עם הילדים.

כל מה שהיה כתוב היום בעיתונות ובאינטרנט זה הכל ספין תקשורתי מגעיל שמטרתו היא שבמכבי יאשימו את האוהדים בזה שהם לא מעוניינים לשים שקל לתקציב, איכס גועל נפש!

14. Raulito Madridista

שניידר מדבר בפתיחות לאתר ספורט5

היה ברור לי שהפרסומים בעיתון היו מוגזמים לחלוטין, אם כי היה שם ציטוט משהו בסגנון של 'אם הוא ימשיך ככה נעשה לשניידר בידיוק מה שעשינו ללוני הרציקוביץ'. שניידר באמת לא חייב שום דבר לאף אחד ואולי לא מעריכים אותו מספיק, אבל יש תחושה שהוא מתייחס למכבי כנטל, כדבר שהוא לא רוצה בו, הוא כאילו מחפש שאנשים יגידו לו כל הזמן 'תודה'. לקהל של מכבי יש לי הרבה טענות(אחרות) על אף העובדה שהקבוצה מושכת קהל גם בתקופות הלא טובות, ואשתקד, גם כשהמאבק על אירופה היה בלתי-אפשרי עבור הקבוצה, הגיעו למשחקים בבלומפילד בסביבות העשרת-אלפים ומידי פעם גם מעבר.

שניידר דיבר על כך שכן יגיעו זרים למחנה. מכבי חייבת למצוא קשר אחורי טוב על חשבון ג'ונתן אסוס. גם בלם חייב להגיע, אם כי יש אופציות גם בליגת העל - לכו תדעו, אולי בנאדו יהיה במכבי בסופו של דבר. לגבי עמדת החלוץ - לדעתי הקבוצה תישאר עם הקאדר הנוכחי - אבידור ובוזגלו בהרכב(כשיהיה כשיר), ואז יבוריאן ועזרן כמחליפים. אם כי יש אפשרות שבוזגלו ישחק על הכנף ואז גם מתן לוטטי יקבל דקות.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס שלום רב,

ראשית כל, ברצוני לציין בפניך את תודתי הרבה על השקעתך בקבוצת מכבי ת"א, ועל כך שהצלת את הקבוצה הזאת מידי לוני הרציקוביץ' ואולי מפירוק. גם אני בדיוק כמוך, וכמו אלפי אוהדינו, הייתי עם ציפיות בשמיים, וגם אני, כמוך וכמו כולם התאכזבתי עמוקות מהעונה הזוועתית שהקבוצה עשתה. אני תומך בך בכל ניהול הקיצוצים שעשית, גם אני חושב ששחקן ישראלי לא צריך להרוויח סכום העולה על 100 אלף דולרים (המצטיינים שמוכיחים את עצמם עוד ראויים לקבל תוספת אבל רק הם) אבל לא ייתכן שאתה מצפה למשהו מהעונה הנוכחית? תסתכל איך הקבוצה נראית? נכון מעלים שחקנים מהנוער (בינינו הנוער שלנו חלש) אבל עם אילו שחקנים זרים מנוסים הם ישחקו? אין לנו זרים, טומאסיץ' שחקן חלש ופרט אליו אין לנו שחקן זר אחד טוב. אז נפתרנו מרודי חדד שלא עשה כלום והרוויח סכומי עתק, ובמיוחד מדולי ג'ונסון שהיה באותו משקל, אבל אי אפשר לחשוב שתהיה עונה יותר טובה עם מה שיש כרגע, מכבי חייבת שחקנים, אתה רוצה מנויים? תראה שאתה לא נשבר, נכון אין קבוצה שצריכה תקציב של 60 מיליון שקל, אבל תסתכל על מכבי חיפה תקציב כמו של מכבי השנה והזרים שלהם ושל מכבי הם שמיים וארץ. אי אפשר לצפות להביא זר ב-50 אלף דולר ולצפות שהוא יהיה כוכב כי הוא לא יהיה, אני לא רואה סיבה להשקיע ולשלם על רכישת כרטיס של שחקן 500 אלף דולר ומשכורת אבל אני לא רואה סיבה לא לתת לזר 300 אלף דולר מבלי לרכוש את כרטיס השחקן שלו, אני בטוח שיש שחקנים זרים חופשיים בשוק שמבקשים אפילו 200 אלף ואני מאמין שהם יוכלו לחזק את מכבי. אנא אני מתחנן בפניך, אנוכי אדם מבוגר בן 22, נכון הינני צעיר לעומת אוהדים רבים וכן לעומתך, ולרגע אני לא מזלזל בכספך אלא מעריך אותך על כל רגע, ועצם העובדה שאני מנוי של הקבוצה מהיותי בן 5 הולך עם אבי לכדורגל, זו השנה ה-17 ברציפות, אנא תחזיר את מכבי לאן שהיא שייכת, תפתח את הכיס בשביל שחקנים זרים ואז תראה שגם יהיו מנויים, השחקנים הישראלים הם שחקנים בלי נאמנות למועדון וטוב עושים אתם שנפטרים מכל ה"חלאות" (סליחה על הביטוי) מהקבוצה הרקובה שהיתה פה בשנתיים האחרונות, אבל בלי שחקנים זרים מנוסים וטובים לא יהיה שיפור.

תסתכל על מכבי ת"א הגדולה של עונת 91/2, כולם היו שחקני נוער, נמני, איציק זוהר, נועם שוהם וכו', כולם שיחקו לצד שחקנים זרים טובים, אומנם הם עלו כסף, אבל ככה מכבי הגדולה היתה, כנ"ל הקבוצה של 93/4, 94/5, 95/6 קבוצה של שחקני מועדון שגדלו על המועדון ושיחקו עם זרים איכותיים, אובארוב, פולוקארוב, קשנצב, ויקטור מורוז, ועוד רבים וטובים...

אנא הסתכל, כל השחקנים הישראלים הבכירים בורחים למכבי ומסכמים בהפועל ואין זר אחד טוב שנראה באופק בעוד הפועל ומכבי חיפה מתחזקות ונראה שהן הולכות לתת לנו בראש גם השנה, הזרים יעשו את ההבדל, אנא ממך אלכס, תצא גדול ותיתן מעצמך למכבי קצת יותר משהקצבת, לא בשביל האוהדים שחלקם כפויי טובה, אלא בשביל האוהדים שעדיין מאמינים שאפשר להצליח.

אני לא אבוא ואגיד לך שאני לא אקנה מנוי אפילו שהמחיר של 800 שקל לשער 11 יקר בהתחשב בעונה האחרונה וגם זו שלפניה (לא שאתה היית הבעלים שגרמו לעונת 07/8) אבל שלפחות לכסף שאני אשלם תהיה הצדקה שאדע שאבוא לראות קבוצה שיש לה סיכוי לאיפות ולגביעים לא לקבוצה שאני אבוא להעביר שבת ואדע שלכלום היא לא תשיג

בתודה רבה,

אוהד מסור של הקבוצה

זה מה שכתבתי לאלכס שניידר, שוב, אין פה שום האשמה, לו כנגדו ולא כנגד אף אחד מההנהלה, אלא רק עצה שיסתכל כיצד ההצלחות של ילדי מכבי תמיד נעשו. יש פה אולי פעמיים לפחות שאני אומר לו שאני מאוד מעריך את ההשקעה שלו ואת כספו ואני אפילו לא אומר שאם לא יהיו שחקנים אני לא יקנה מנוי אלא מבקש שיהיה תמורה למנוי שגם ככה עולה הרבה כסף אז על מה הוא מדבר בדיוק? מי האשים אותו בכלל? לא מתבייש לשקר.