מכבי ת"א 22/23 - אחרי עונה מאכזבת, ברק יצחקי מסיים את תפקידו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏20/8/22.

1. Raulito Madridista

אני אולי אהיה בדעת מיעוט אבל אני רוצה 'לעצור את החגיגה'. לדעתי מכבי תל אביב יורה לכל עבר, כל שחקן שאפשר היא מביאה, מאסות של שחקנים, זה יוצר בלאגן, זו שאפתנות אבל גם השתוללות. לא מדבר על מדמון שהוא חלוץ נהדר וזה טוב לכל הצדדים שהוא יישאר כמושאל בחדרה. רז שלמה שפתאום "החלום" שלו היה לשחק במכבי תל אביב - בלם מאוד בינוני, מגיע במחיר גבוה, הוא קורס תחת הלחץ, אלה לא דברים שמשתנים מקצה לקצה. שגיב יחזקאל שחקן טוב אבל נחוץ יותר להפועל באר שבע לדעתי. יש את אבישי כהן שהוא מגן התקפי משובח יחסית, ובכנף - מכבי לא תמיד משחקת עם קיצוני אמיתי.

העונה אני כן יכול להגיד שאושר דוידה לפעמים משחק בשמאל כדי לנצל את המהירות שלו, זה גיוון שבהפועל לא ממש היה, הוא תמיד שיחק בצד ימין

נערך לאחרונה ב: ‏3/2/24
  2. אצטדיון למכבי Member

ההרכב הראשון של מכבי הוכיח את עצמו שהוא איכותי ומסוגל לעשות גם לגנט בית ספר במגרש נייטרלי.
    מה שהרג את מכבי, היה 2 משחקים בשבוע, היעדר חילופים, עייפות ופציעות.
    ולכן, חיזוק לרוטציה זה מאוד מתבקש ויכול להועיל מאוד למאבק על האליפות.

סגל השחקנים ה"ראויים" של מכבי גדל בחלון מ 13 ל- 17 עם צירופים של קארצ'ב, מאלדה, רז שלמה ובלטסקה.
    אבל אתה צודק, כולם שחקני רוטציה ולא בהכרח שחקני הרכב ראשון. אבל כולם יקבלו דקות רבות.

גם חיפה התחזקה בשחקנים בינוניים בחלון.

הבעיה בשתי הקבוצות נותרה לדעתי בעמדת השוער.

גם לדעתי מעל מיליון יורו זה יקר מאוד בשביל רז שלמה, לא הגיע עוד מילסון לקבוצה, ובכל זאת. אני מרוצה מאוד מהחלון.

נערך לאחרונה ב: ‏3/2/24
  3. Raulito Madridista

מתן בלטקסה היה בלם לא רע בכלל לדעתי, לא אחד שינהיג את ההגנה אבל בסדר כטרמפיסט, הוא בן 28 כלומר לא מבוגר. יש לו קצת מכל דבר, ממושמע, די אחראי, משחק גובה, מכיר את המשחקים המאתגרים. רז שלמה? לא עדיף לנסות להצמיח איזה שחקן בית פעם ב...?הוא לא מספיק טוב כדי לעמוד בלחצים, זו שליפה מהמותן כדי להביא ליגיונר. יש כאן יותר מדי שחקנים ואני לא אתפלא אם חלק יעזבו בקיץ. העונה האירופית תסתיים בקרוב, גם גביע הטוטו כבר מאחורינו. אני בספק אם מכבי תזכה בקונפרנס-ליג. קשה מאוד לשמור את כולם "אש" כשהסגל כל כך עמוק. זה עמוק מדי. אני פשוט חושב שחלק גדול מהרכש הוא לרוחב. הפועל באר שבע כבר נפלה ככה.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

באיזה אופן הסגל עמוק מידי? גם הסגל של מכבי חיפה עמוק מידי? יש להם יותר שחקנים, בטח כשירים.

כדי לקדם בלם צעיר צריך שיהיה בלם צעיר לקדם. ההגנה של הנוער לא טובה כשהבלם המרכזי שסומן ככישרון (קורדובה) לא ממש עושה סימנים של מקיים את ההבטחה, משנים קודמות גם אין איזה בלם יוצא דופן. רז שלמה בלם הרכב/רוטציה בנבחרת עם הרבה מעלות ברורות (מצוין בכדורי גובה, שליטה טובה בכדור ומסירה טובה לבלם) ומנספורד רצה אותו כבר לפני 3 שנים. זה אחלה רכש ישראלי, עונה על צורך הן מיידי (בלעדיו היו בסגל שלושה בלמים כשירים, אחד מהם זה נחמיאס שנראה מזעזע) והן לעתיד (סבוריט עושה רושם שיעזוב ללא אזרחות, לוקאסן מתנדנד, גם ביטון אני לא מאמין שימשיך. כולם מסיימים חוזה).

5. alexshw Member

אם נחבר פציעות עם גחמות שחר ואליפות אפריקה, אז קרוב להרכב מלא של קבוצת צמרת יושב בחוץ במכבי חיפה.
    ועוד מינוס שרי בגלל כל העניינים שלא היו צפויים בתחילת העונה.

6. Raulito Madridista

וזה שהוא מחלק כמעט בכל משחק גול ליריבות? או לא עומד בלחץ? משחק רגל טוב אבל מתחכם עם הכדור יותר מדי ועושה לפעמים דברים שלא צריך? המחיר גבוה גם אם מדובר בחודש ינואר. הוא ישראלי, ברור, אבל להגיד 'שחקן נבחרת ישראל' זה לא איזה תואר, ככה בדיוק נראית ההגנה שלנו. אם רצו אותו לפני שלוש שנים זו אות קלון - אולי כי הוא היה בהפועל תל אביב או משהו כזה. מכבי חיפה טעתה בכלל בבניית הסגל שלה והעזיבה של צ'רון שרי היא קרייסיס גדול ולא רק מקצועי. אם אני לא טועה הירוקים גם מביאים קצת פחות שחקנים. מכבי מביאה כל שחקן שפנוי להצעות, זה פאתטי.

7. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

@orimor2212

בשביל הבריאות שלך, תשנה פאזה על שלמה.

אתה מגיע עם ציפיות וחבל.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מכבי חיפה החתימה חמישה שחקנים, בדיוק כמו מכבי תל אביב. ושחקן אחד שמכבי החתימה יגיע בכלל בקיץ.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני מכיר אותו, אני יודע שהוא נוטה לעשות שטויות.
    עדיין רכש הגיוני מבחינתי.

10. Butragueño מנהלים

4 החתמות והשאלה אחת (אצל שתי הקבוצות).
    אבל אנחנו גם שחררנו יותר שחקנים (שרי, שיבלי ודיא סבע).

אצלכם אגב עדין מדברים על יחזקאל, לא?

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

שיבלי לא ממש שיחק, וגם דיא סבע לא כבר תקופה ארוכה. במכבי מלכתחילה היה סגל קצר יותר, עזב מאסון וניר ביטון גמר את העונה.
    מדברים על יחזקאל, שגם נחוץ. אפשר לקזז את זה עם זה שאתם צירפתם מיידית חמישה שחקנים בחלון ומכבי צירפה מיידית ארבעה. שתי הקבוצות ביצעו את אותה כמות ההחתמות, בפרופילים וסכומים די דומים אגב - על מכבי מדברים כאילו היא קונה מכל הבא ליד ועל חיפה לא. לא ברור הפער הזה.

12. Morientes Member

הם מדברים על החתמות, לא על החתמות מול שחרורים(שזה לא רלוונטי כי מן הסתם לקבוצות יש את אותו גודל של סגל)

13. Butragueño מנהלים

שיבלי אומנם לא סגר 90 דק' כל משחק, אבל הוא שותף ב5-6 משחקים, עלה כמחליף (שיחק גם בקמפיין האירופי).
    דיא סבע לא משחק תקופה ארוכה, אבל זה לא משנה את העובדה שהיה חלק מהסגל שנבנה העונה, והוא נופה מסיבות כאלה ואחרות.
    ואם אתה מעלה פציעות, גם אנחנו איבדנו את שוראנוב וחזיזה (הראשון סיים את העונה, השני ככל הנראה גם), ולך תדע מתי ג'אבר יחזור.
    בכל אופן, לא עקבתי אחרי השרשור ככה שאין באמת אג'נדה מאחורי מה שאני אומר, אני פשוט מציג את המידע הנכון עבור הקבוצה שלי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אין לי גם אג'נדה, שתי הקבוצות מתנהלות לגיטימי ומובן.
    בכל מקרה, שיבלי שיחק במכבי חיפה 203 דקות בסה"כ, שווה ערך לשני משחקים וקצת, כשהכי הרבה דקות ששיחק היה 33. זה קצה ספסל, שחקן שולי לגמרי. למכבי חיפה היו 34 משחקים העונה עד שעזב.

Butragueño אוהב/ת את זה.
  15. alexshw Member

גם באו שחקנים על העמדה שלו. אפילו סוף התקדם ברוטציה לפניו כמי שנכנס כמחליף. אגב לדעתי יש לו פוטנציאל גדול מסוף. יותר טוב באמת שישחק העונה במקום אחר ויצבור ניסיון.