מלכת החורף :: סיכום חצי עונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏7/1/16.

1. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

או שבגינאה האמא לא אורזת להם לזאניה לבית ספר\אימון.

אלעד ו-uri אוהבים את זה.
  2. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

קונטה זה הבידור הכי טוב בדרום היבשת. זה אותו אחד שהתפטר מיובנטוס באמצע פאקינג יולי כמו הילד המפונק והבכיין שהוא כי לא קיבל את הרכש שהוא רצה ויצא בקולי קולות עם הכרזות של "10 יורו במסעדת גורמה" או מה שזה לא יהיה ונבואת זעם שקבוצה איטלקית לא תוכל בעתיד הקרוב להגיע לשלבים המאוחרים בליגת האלופות כי "נחיתות תקציבית". אלגרי החליף אותו ותוך 9 חודשים לקח את יובה לגמר האלופות. עם אותה קבוצה.

עכשיו הוא מאשר עוד יותר את התיאוריה שהוא לא באמת מאמן ולא באמת מבין בכדורגל וסה"כ מוטיבטור שזקוק לסגל מפלצתי כדי להצליח. כל ההצלחות שלו היו כשהיה לו את הסגל הטוב בליגה. זה קרה עם בארי, עם סיינה ועם יובנטוס. את ארצו הוא הוריד ליגה ואת אטאלנטה הוא עזב בינואר כשהם במקום ה-19. כל מה שהוא יודע לעשות זה לדחוף את השחקנים שלו עם הצגות על הקווים ולהתבכיין בתקשורת. לא סובל אותו.

אלעד, Gianzola, uri ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. SerieA Il Capitano

יותם, לכן זה מצוין שיילך לצ'לסי, יעוף איתם מהר באלופות ויחזיר את המקום הרביעי לאיטליה.

4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

שילך לאמן את חצור הגלילית מצידי, העיקר שיעוף מהנבחרת ויציל אותנו מהקומבינות הליפיות שלו.

5. Alta Tensione Member

בעונת 2011-2012 היה לו סגל פחות טוב משל מילאן ועדיין זכה באליפות (עם קצת עזרה מחברים, אבל עדיין). אם הוא היה באמת סתם מוטיבטור צעקן שלא מבין בכדורגל הוא לא היה בונה ביובה את היסודות של הקבוצה הזאת אחרי שהייתה עמוק בבור מאז החזרה לליגה הראשונה. לגבי זה שהוא בכיין וחסר טאקט אני מסכים.

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפחות עכשיו אפשר להבין את הבחירות שלו בנבחרת - הוא בעיקר צופה בפרמייר ליג.

7. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מת שאחד מאמנים האיטלקים יגיע לצ׳לסי. אבל מקווה מאוד שזה לא יהיה קונטה. הוא נראה לי אהבל ברמות שניצל תקופה רכה בכדורגל איטלקי. אלגרי, סארי הם בערך היחידים שאני מכיר. מאוד אשמח אם מישהו יספר לי קצת מה הולך אצלכם מבחינת מאמנים כי זה בכל זאת השוק הכי מעניין ומותר קצת לפנטז שאם אברמוביץ׳ יחקה את המודל הניהול האיטלקי (כששם היה הכסף הקבוצות היו באמת הכי טובות באירופה) ויביא דירקטור רציני. אלגרי מבחינתי הוא האידאל. אני חושב שהוא יכול להיות גדול על הליגה האנגלית המיושנת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Enzo Maresca Member

אני בסך הכל שמח במקום שאנחנו נמצאים בו מאז שהוא עזב אותנו כמו ילד טיפש ועקשן שגנבו לו את הגולות, אבל כשבופון אומר על מישהו שהוא המאמן הכי טוב שהיה לו ופירלו טוען שהוא שוקל קריירת אימון בעקבות ההשראה ששאב מאותו המישהו בדיוק - כנראה שמדובר ב*מישהו* שהוא קצת יותר מ"סתם עוד מוטיבטור". הוא לא ליפי או אלגרי ונכון שקשה להתעלם מהסלידה שממוגנטת אליו מכל מי שהוא לא מייצג, אבל למרות זאת קונטה מאמן טוב מאוד שעוד ילך וישתפר בעתיד. שילוב בין גישת ה"אני והקבוצה שלי נגד כל העולם" שלו ופנקס הצ'קים המפנק של אברמוביץ' יכול להוליד את אחת הקבוצות הטובות ביבשת.

אלעד, EO11, ADP ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל הרגע אברמוביץ נפתר מאחד כזה. למה שירצה לחזק את התדמית הזאת של אנחנו נגד העולם?

10. Enzo Maresca Member

אולי כי הוא הרבה פחות חיוור, זחוח וחסר רעיונות? אתם אלו שמעוניינים בו, אני לא יודע מספיק ולא סגור על השיקולים של רומן והאקס מכבי ת"א ההוא מהסופרגול שעובד תחתיו. מה שאני כן יודע (ואתה מוזמן לתקן אותי) זה שחלק מהביקורת על מוריניו הייתה שהוא התעלם מהשובע בסגל שלכם אחרי האליפות ובחר שלא לרענן אותו. מהיכרותי עם קונטה אני יכול להתחייב ש-א) אין מצב שיעלה אצלו בהרכב מישהו שלא ייתן 110% בשביל הקבוצה ב)שאין מצב שיהיו לו את האמצעים לחזק את הקבוצה והוא יירדם בשמירה ויבחר שלא לעשות את זה וג) הוא טקטיקן הרבה יותר טוב מאיך שהוא נתפס אצל חלק מהאנשים. ככל שאני חושב על זה יותר זה נראה לי כמו שידוך פחות או יותר מושלם, בתנאי אחד קטן וחשוב - שהוא ישפר משמעותית את האנגלית העילגת שלו.

golding אוהב/ת את זה.
  11. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא מקבל קרדיט מטורף על המהפך שיובנטוס עשתה, שלא בצדק לדעתי. בקיץ אחד יובנטוס החתימה את פירלו, וידאל, ליכטשטיינר, ווצ'יניץ' וקוואליירלה. המעבר מסגל מביך שמלא בזבל של סקו (ככל הנראה הכהונה הכי גרועה של DS שאני זוכר באיטליה) לסגל שאשכרה שווה משהו היה הגורם המרכזי לטעמי. אין ספק שמגיע לו קרדיט חלקי, אבל זה לא שהוא לקח קבוצה שסיימה במקום השביעי והוליך אותה לאליפות. כלומר, זה נכון מבחינה טכנית, אבל פרקטית, לא מדובר באותה קבוצה. הוא לא הניח יסודות. זה מארוטה הניח את היסודות כשהחליף יצורים כמו מלו וסיסוקו בוידאל ופירלו.

איגי (אנצו מארסקה? ואני ההיפסטר?), אני לא מייחס יותר מדי חשיבות למה ששחקנים חושבים על המאמן שלהם. לרוב לא מדובר בדעה שמבוססת על ניתוח מקצועי של יכולות המאמן, אלא יותר על יחסים אישיים שנובעים מקירבה למאמן ולרמת הכריזמה שלו (ולקונטה לא חסר כריזמה).

מבחינת מועמדים לצ'לסי אין יותר מדי אופציות לדעתי. יש הרבה מאמנים טובים שמצליחים בקבוצות קטנות יותר והמעבר לקבוצה מסדר הגודל של צ'לסי ועוד למדינה וליגה זרה לחלוטין זה משהו שגדול על רובם כרגע. דונאדוני לדעתי הוא הבא בתור וקבוצה איטלקית גדולה שתיקח אותו תרוויח מאמן ממש טוב. יש את ג'אמפאולו שעבר בכל העולם ואחותו ועכשיו מאמן את אמפולי שנראית מעולה תחתיו. יש את הקבוצות האלה שאתה צופה בהן ואתה פשוט יכול לזהות מקילומטר שמדובר בקבוצות מאומנות לחלוטין שהשחקנים שלהן יודעים בדיוק מה הם אמורים לעשות בכל מצב וסיטואציה. התנועה של השחקנים ללא כדור, חילופי המסירות, העמידה בהגנה. אמפולי נראית ככה. יש הייפ גם סביב אוזביו די-פרנצ'סקו. הוא החלום של כל היפסטר כדורגל קלאסי: צעיר, מתלבש טוב, יש לו משקפיים שמעניקות לו את הפוזה של האינטלקטואל מבתי הקפה, הוא דוגל בכדורגל התקפי והקבוצה שלו צעירה ומקומית (לא נדיר למצוא את ססואולו עולה למגרש עם 9 איטלקים בהרכב). מונטלה נראה די טוב בפיורנטינה, אבל עד כה הקדנציה הקצרה שלו בסאמפ' נראית ממש רע מה שהופך אותו לסימן שאלה גדול. הוא צריך עוד הצלחה גדולה כדי לחזור לתלם ולהפוך למאמן מבוקש באמת. סוזה לא איטלקי, אבל הוא עושה רושם של מאמן מאוד שיטתי. פיורנטינה מאוד מבוססת על החזקת כדור (אבל עם מסירות בקצב גבוה, לא הנעה סתמית ואיטית שנועדה להתיש את היריבה) וגם אצלה אפשר לזהות יסודות של מאמן טוב, אבל במקרה שלו עדיין מוקדם לקבוע לאן הוא הולך, בעיקר מפני שהוא די כושל עד כה במפגשים מול הקבוצות החזקות ומסתמכת על להיות חכמה על החלשות (שזה תכלס גם משהו אם נעשה באופן שיטתי). ונטורה יופי של מאמן אבל הוא כבר מבוגר ואני לא רואה אותו מתקדם לאנשהו בשלב הזה של הקריירה.

בסה"כ, אם יוצאים מנקודת הנחה שאלגרי אנטאצ'בל, קונטה הוא אולי באמת האופציה הכי טובה אם אתה רוצים מאמן מאיטליה. תצטרכו רכש רציני כדי שזה יצליח כי אתם בעמדת נחיתות מול סיטי בגזרה הזאת. יש לכם יותר חומר בקישור, אבל בפרמיירליג לא נראה לי שזה הכי עוזר כי חוליות הקישור גם ככה לא משהו.

12. Roma מנהלים

http://www.sport5.co.il/Sip_Storage/FILES/8/size475x318/496568.Xxx https://bennotes.files.wordpress.com/2015/10/df.Xxx

פשוט דומים בהרבה מובנים, הלוואי שפרנצ'סקו יצליח כמו הגרמני.

13. Enzo Maresca Member

גם אני בדרך כלל לא. הרגשתי צורך להזכיר את זה בגלל שמדובר בדעות של שתיים מהאגדות הגדולות בהיסטוריה של המשחק והאנשים הכי לא פוליטיקלי קורקט שיש בענף הזה. אבל סבבה, שיהיה - גם אם מבטלים את זה אני עדיין יודע מה ראיתי. בעונה הראשונה אצלנו הוא נטש מהר מאוד את ה4-2-4 סרייה B שלו בשביל למצוא מקום לוידאל (וכבונוס למרר לדל פיירו את החיים), בהמשך עבר ל3-5-2 עליו אנחנו נשענים עד היום ועל הדרך סחף אחריו שני שליש מהליגה שבשנים הבאות אימצה את המערך בפורמט כזה או אחר. הוא אחראי לשדרוג ביכולת של ברצאלי וקייליני ולהפיכתם של בונוצ'י ומארקיזיו לשחקנים ברמה עולמית. אני מסכים שהחלק המנטלי דומיננטי אצלו יותר מאשר הטקטי אבל לדעתי הדימוי שלו כאנטיפת מאוס (אותו הרוויח ביושר) עושה לו קצת עוול וגורם לאנשים לשכוח שמדובר באחלה של מאמן, מקצוען אמיתי ואדם טוטאלי שחי ונושם את מקום העבודה שלו.

אה, והכינוי החדש היא הדרך שלי לתמוך במרד השחקנים של אנצו (האח!) וסורנטינו ולהראות לזאמפריני מה אני חושב עליו, על בלארדיני ועל כל הקרקס הזה שמתנהל בסיציליה. עובדה שזה עבד. חוץ מזה, אנחנו רואים כדורגל איטלקי בלינקים חצי מהחיים שלנו. בפעם האחרונה שבדקתי זה אוטומטית הופך את כולנו להיפסטרים. ועכשיו גם הדבקנו את ג'ימי פלויד גולדינג המסכן :(

14. golding מנהלים

איידור גולדינג בשבילך.

Gianzola, אלעד ו-Enzo Maresca אוהבים את זה.
  15. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מדוייק!
    יאללה אלגרי. זדיינו אתם וקבוצות הבטן והמאמנים ההיפסטרים שלכם.
    אחרי שרומא השחילו אותנו אז פעם רציתי את ספאלטי בחליפה ווצניץ׳ מצד שמאל. אורגיה הם עשו עלינו.