מנצסטר ז"ל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Giggs, ‏11/3/04.

1. The North Stand Member

לא הבנתי כל כך למה זה רע שמועדון כדורגל הופך לסמל מסחרי ומסמל בזכות עצמו את עולם הכדורגל גם בפני ילדים בני 4. הרי תופעה כזו היא חלומו של כל נשיא מועדון באירופה, ותמיד הייתה קבוצה או שתיים כאלה באירופה. אז לפני ריאל זאת הייתה מנצ'סטר, ולפני מנצ'סטר זו הייתה נבחרת ברזיל וכן הלאה. אני מתקשה להבין מדוע אוהדי קבוצות מסויימות מתחילים לתעב את ריאל מדריד בשל היותה מועדון עשיר ומשגשג, אשר פועל במטרה בסיסית אחת - להצליח. על מנת להצליח, בריאל נוקטים בשיטות מסחריות למיניהן אשר יגדילו את רווחי המועדון, ובעקבות כך גם את הצלחת הקבוצה. הצלחה אמנם לא קונים בכסף, אבל שחקנים שמביאים אותה כן - ומהבחינה הזו ריאל לא שונה מכל מועדון אחר בעולם שרוכש שחקנים. כנ"ל לגבי מנצ'סטר יונייטד וכל אימפריה כלכלית בכדורגל העולמי היום. תוכלו (מי שהתלונן על כך) להסביר לי מה כל כך רע בהיותה של מנצ'סטר יונייטד כזו? ומדוע וכיצד קבוצות כאלה "פוגעות בכדורגל"?

2. אסף שקד Member

חבל חבל..
    כבר דקה 80 בדרבי והסיטי מובילה בקלות 3-1.. האליפות הלכה למנסצטר שנשארה עירומה העונה.

3. Gooner Member

4-1.

שלוינג..!

4. שגיא Guest

4-1 לסיטי, כאמור.

ובכן, עדי, הטענות שלי מהעמוד הראשון רק מתחזקות עושה רושם, ואולי בכל זאת זהו סוף עידן ביונייטד?

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יוניטד במשבר כרגע, זה ברור, אבל מכאן ועד לסכם את השנים של היוניטד כאימפריה וכמובילה בכדורגל האנגלי, זה רחוק.
    היוניטד תתחזק בקיץ, ותחזור בשנה הבאה, ותתן פייט על כל התארים גם באנגליה וגם באירופה, והיא שוב תהיה פיבוריטית לזכות בתארים.
    בניגוד להרבה קבוצות אחרות ליוניטד יש סגל טוב, וכשהוא מלא הוא מהטובים באירופה.
    אמרתי ואני חוזר, תצטרכו לסבול את היוניטד כקבוצה מובילה גם באירופה וגם באנגליה לעוד הרבה שנים.

6. Gooner Member

בסדר בסדר שמענו.
    אבל בנתיים..Shut up just shut up shut up...

7. the gunner_14 Member

העונה של היוניטד גמורה לחלוטין,לדעתי הם לא יכלו להתאושש גם בחצי גמר הגביע מול ארסנל .כשההגנה שלהם אוכלת רביעייה מהסיטי אז באמת שאין להם מה למכור העונה.
    לגבי הדיבורים על סוף עידן וכו' אז אני חושב שאתם קצת מגזימים.
    ליוניטד יש כח כלכלי אדיר ומסורת שאי אפשר להפסיק והם יעמידו קבוצה חזקה מאוד זה בטוח אבל השליטה המוחלטת שלהם לא תשוב וזה בטוח,ארסנל פשוט בנויה טוב מדי ויש לה את השחקן הטוב בעולם לשנים הבאות.

8. Barcik Member

נכונות הטענה "סוף עידן במנצ'סטר יונייוטד" תלוייה בדבר אחד - האיש שיעמוד מאחורי הקוים בעונה הבאה.

9. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

משה, אתה בעצם סותר את כל מה שאמרת בטופיק הזה...
    אם מנצ'סטר תצטרך להביא עכשיו שחקני רכש גדולים "שייעלו הרבה כסף למועדון" (כמו שחבר ההנההלה אמר), אז זה כן סוף עידן במאן יו, סוף עידן של שחקנים שגדלו והובילו (והדגש על הובילו) את השדים האדומים נגמר, והגיע הזמן לעשות רכש כדי לעבור קבוצות כמו ניוקאסל, צ'לסי והאלופה החדשה, ארסנל.

by the way
    גיגס לא הגיע למנצ'טסר בגיל 18?

10. shmulikwe Member

הצורה המסריחה שבמנצ'סטר מעדיפים אוהדים בני ארבע ביפן על פני אוהדים אנגליים ואכפת להם יותר למכור חולצות מאשר להלחם במשחקים ולכן הם מראים שהשיטה של ייצור זה מסריח, אבל לא חייבים לעשות את זה כ"כ מסריח, אפשר בדרכים יותר מתונות.. וחוצמזה לא היית רוצה שארסנל יבקרו בארץ פעם בשנה ויהיה להם פה אקדמיית נוער?

11. Gooner Member

יש לארסנל שתי אקדמיות נוער בארץ.
    ופול דייויס ודייויד דין ביקרו בארץ לפני איזה 8 שנים בערך

12. KirkH Member

לא רק שהוא גדל בקבוצה אחרת - הוא עבר להיכל הסיוטים מאקדמיית המצטיינים של... מנצ'סטר שיטי.

אני לא חושב שיש משהו רע בלהביא ילדים (17-20) למועדון ולהפוך אותם לשחקני בית. בדיוק כמו שגיגס היום מסמל את יונייטד, בדיוק כמו שסטיבן ג'רארד מסמל את ליברפול.

אם דיוייד בליון יגדל להיות שחקן משמעותי, לטעמי הוא שחקן בית בדיוק כמו האחיות נוויל. את הלימוד הוא עשה ביונייטד ולא בשום מקום אחר.

13. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה אם להיבא שחקן שהוא כבר שחקן מוכר בגיל 17-20 הופכת שחקן לשחקן בית...

סביולה שחקן בית? קאסאנו שחקן בית? גם אם דייגו הבריזלאי ינחת עכשיו בטוטנאהם הוא לא יהיה שחקן בית.

14. ArsenalFan Member

איך שאת מציגה את זה, זה בהחלט לא פסול, ולהפך- זה אפילו רצוי. זה גם לא פוגע בכדורגל בהכרח. אני הראשון שאגיד שמה שיונייטד עשו בתחום הפיננסי והדרך שבה הפכו עצמם לאימפריית ענק היא מדהימה ובהחלט ראויה להיות מודל לחיקוי. אבל לכל דבר יש גבול מסוים. הנקודה היא שמנצ'סטר יונייטד נטשה במובן לא קטן את אוהדיה האמיתיים ואת החשיבות של המועדון מול האוהדים המסורים שלו. כפי שכבר ציינתי, הכל שאלה של סדרי עדיפויות. ברגע שיונייטד הפכה לתאגיד שהעדיף את החולצה בניו יורק, את הטורניר המגוחך ההוא שמי זוכר כבר מהו בדרום אמריקה, את "מחנה האימונים" בארה"ב ואת שיווק בקהאם במזרח הרחוק על פני כל מה שהמועדון היה בנוי עליו ועל פני הבסיס המקורי שלו- היא לקחה את ההצלחות הכלכליות צעד אחד רחוק מדי, שגורם לי לפחות להביע סלידה מהתאגיד הזה.

וזה תאגיד לכל דבר. אני מאוד ימני בדעותיי הכלכליות-פוליטיות ואין לי שום בעייה שיונייטד תתפקד כמו שהיא. אבל כמו שאני לא רואה את עצמי מזדהה עם "מקדונלדס", ככה אני לא רואה עצמי מזדהה עם יונייטד.

15. The North Stand Member

אני חושבת שהאמירה הזו היא קצת קיצונית במקרה הזה. יונייטד לא הפכה לחברת ייצור אשר פתחה סניפים בכל העולם והתחילה לרכוש מועדונים ברחבי אירופה. מנצ'סטר יונייטד הוא בסך הכל מועדון אשר מנצל את ההצלחה הגדולה שקיבל ואת ההכרה הגדולה לה הוא זוכה בעולם כולו והופך אותן לרווחים לקופת המועדון. שיווק בקהאם באנגליה הוא צעד פרסומי שיווקי לכל דבר, אשר נועד להגביר את ההכרה הבינלאומית כלפי הקבוצה וכך גם את מכירותיה (מה גם שספונסרים ונותני חסות למיניהם משלמים לה על הדברים האלה), אשר בשורה התחתונה נועדו להגדיל את תקציב המועדון על מנת ליצור גב כלכלי אשר יסייע לקבוצה היכן שצריך (בין אם מדובר בהבאת שחקני חיזוק, חתימות על חוזים גדולים יותר, השקעה במתקני האימונים וכד'). כל אותם צעדים בהם נקטו בהנהלת הקבוצה היו שיווקיים לכל דבר, ואני לא רואה בהם "הפרה של בסיס המועדון".