מנצסטר ז"ל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Giggs, ‏11/3/04.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

הברזילאי הוא קלברסון.

בכל מקרה היונייטד לדעתי לא צריכה לצאת באיזה מסע רכש מאסיבי בקיץ בעקבות העונה היחסית כושלת שלה. אי אפשר להתעלם מכך שהקבוצה משחקת כבר זמן רב בלי שחקני מפתח בדמותם של ריו פרדיננד וקווינטון פורצ'ן,כך שהרוטציה שלהם עכשיו היא קצת יותר דלילה. הרכש היחיד שלעתי כדאי להם לחשוב עליו לקראת הקיץ הוא איזה קשר שמאלי צעיר (סטייל את'רינגטון) שיתבשל שם עונה-שתיים ואז יחליף את ראיין גיגס. דווקא בהגנה יש להם מספיק שחקנים לכל העמדות, והם ממש לא זקוקים לחיזוק שם. כנ"ל גם לגבי הקישור האחורי והימני (שם גם סולשיאר יכול לשחק כפי שכבר ראינו בעבר).

2. ArsenalFan Member

שחקן מפתח דוגמת קווינטן פורצ'ן? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

3. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

צחוק צחוק עדי כשהוא פתח בעמדת המגן השמאלי הוא היה מעולה ויצר שיתוף פעולה מצוין עם גיגס בהתקפה, ומאז שהוא נפצע הם פחות מאיימים מצד שמאל (או'שיי שלעתים פותח שם הוא בכלל ימני ברגל וסילבסטרה הוא בכלל בלם ואין לו יכולות התקפיות גבוהות).

4. ArsenalFan Member

גם אני חושב שהוא נותן עונה יפה והתפקוד שלו כמגן שמאלי מוצלח למדי, אבל להפוך אותו לשחקן מפתח? בדיוק כמו שאשלי קול לא שחקן מפתח, וכמו ששום מגן שמאלי בעולם לא היה ולא יהיה שחקן מפתח בשום קבוצה.

5. Forza BiancoNero Member

אהמ אהמ.. רוברטו קרלוס.
    וזה בדיוק למה אני אומר שאנשים נוטים להעריך מגינים וקשרים דפנסיביים הרבה פחות מכל שאר התפקידים במגרש.
    אבל אשלי קול וקווינטון פורצ'ן בהחלט לא שחקני מפתח.

6. ArsenalFan Member

רוברטו קרלוס שחקן מפתח בריאל מדריד, או בנבחרת ברזיל...? ממש ממש לא.

ומה הקשר בכלל לקשרים דפנסיביים?

נערך לאחרונה ב: ‏30/3/04
  7. Thierry Henry Member

תהיו רציניים
    הווארד - שוער מצויין לא צריך להביא שם מחליף גם קארול עושה רושם שוער נחמד מאוד.
    פרדיננד - אם לא יעשה שטויות בין הבלמים הטובים בעולם אם לא הכי טוב.
    בראון - ממוצע לליגה אנגלית, אולי קצת למטה אבל בכל זאת, ההגנה לא מסתמכת עליו כשיש את פרדיננד, אז היונייטד יביאו בלם מחליף טוב (יש להם כסף אל תשכחו!!!!!).
    באגפים בהגנה גארי נוויל משחק דווקא טוב. גם סילבסטרה.
    בקישור - כריסטיאנו רונאלדו בין השחקנים הכשרוניים שיש היום בעולם!
    נכון שגיגס וקין מעבר לשיא אבל האוהד צ'לסי צודק טובים + לליגה האנגלית.
    בהתקפה אמרתי כבר, לא צריך אפילו לדבר. סאהה ו-ואניסטלרוי לוקחים כל התקפה בכל בריטניה - כולל ארסנל, ויודעים מה, לא בטוח כולל צ'לסי. מה אתם מחזיקים מההתקפה של ארסנל???? ההתקפה של היונייטד ושל צ'לסי יותר טובה!

אז כמה חיזוקים יונייטד יביאו [והם יכולים להביא בקלות יותר בקלות מארסנל ומצ'לסי ביחד] - 2? 3? כל אלה ישתלבו מצויין ואל תזיינו בשכל שפרגוסון לא מאמן טוב.
    הוא תותח..!

8. Forza BiancoNero Member

כמובן שרוברטו קרלוס שחקן מפתח בריאל.
    ההצטרפות שלו ושל מיצ'ל סלגדו בספרינטים מהאגפים בכל התקפה (במיוחד שלו), עושה את ההבדל בהתקפה.
    סתם הזכרתי קשרים דפנסיביים, כי זה דומה לתפקיד הלא מוערך של מגן.

9. ScottishGunner Member

ועוד שאנחנו ניהיה רצינים?

סאהה חלוץ טוב, לא יותר. ואן ניסטלרוי? הוא לא שווה הרבה ביחד עם לואיס סאהה, או כל חלוץ אחר. הוא לא מתפקד כשהוא לא מקבל את כל הכדורים האחרונים בהתקפה, וכשהוא צריך להתחלק בהדמנויות עם עוד מישהו. קיצר, שחקן לא יעיל ברוטציה הנוכחית של מנצ'סטר.
    כיום היונייטד מתקשים להבקיע יותר משער במשחק, זה התקפה טובה? לא חושב.

מה אנחנו מחזיקים מההתקפה של ארסנל אתה שואל? בוא נראה מה אנחנו מחזיקים ממנה. 85 שערים בעונה שעברה, 58 העונה, 79 בעונת הדאבל. הנתונים מדברים בעד עצמם. אלו מספרים שמנצ'סטר יונייטד לא הגיעה אליהם גם כשפרדיננד היה, וואן ניסלטרוי היה בכושר "טוב". ועזוב את הכמות, תסתכל על האיכות של השערים שכל קבוצה מבקיע.
    באמת מה אנחנו מחזיקים מההתקפה של ארסנל.

מסכים. זה לא קשור בתיפקוד על המגרש אלא בשחקן עצמו. גם רוברטו קרלוס וגם אשלי קול הם שחקנים מפתח בקבוצות שלהם.
    בקשר לקלישי מול אשלי קול, קול עדיף. קלישי שחקן כשרוני וטוב, אבל קול מנוסה ממנו, וכשרוני ממנו לדעתי. הוא זה שצריך להיות המגן השמאלי בארסנל לשנים הבאות, אם לא עד סוף הקריירה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏30/3/04
  10. Forza BiancoNero Member

אני לא חושב שיש לכם על מה להתווכח בנושא הזה, לשתי הקבוצות יש התקפות מצויינות, ולא צריך להשוות, מה גם שהתקפה היא לא רק חלוצים, הקשרים עושים עבודה לא פחות חשובה ומועילה בשביל כיבוש שערים.

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרכש שמנצסטר צריכה לעשות זה להביא מישהו שיוכל להחליף את פרדיננד כמו שקרה עכשיו כי עם כל הכבוד[ואין אפילו שמץ של כבוד] לבראון הוא פשוט...איך להגיד את זה.... אפס מאופס ואפילו תינוק דרוס משחק יותר טוב ממנו
    יותר מזה מנצסטר לא צריכה יותר מדי להחליף שחקנים,לעומת זאת אני אשמח לראות את מרטין אוניל מחליף את פרגסון,למען האמת כבר נמאס ממנו...

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנשים לא מבינים שהיוניטד זה לא ארסנל.
    עם ארסנל הייתה במקומנו, אין ספק שהיה נוחת בלם בהיבורי, כניראה צרפתי, כניראה עונה לשם מקסס.
    אבל היוניטד מאמינה ובונה עצמה על שחקני בית ושחקנים אנגלים.
    כששאלו את פרגי שעות אחרי תום העברות מדוע לא נחת בלם ביוניטד הוא ענה ש:
    " יש לנו בלם צעיר ומקומי בשם בראון, ואני לא רואה סיבה למה להביא בלם במקומו ולא לתת לו את הצאנס".
    אז נכון, אי החלפת פרדינדד בבלם אחר התבררה כטעות, אחת מהטעויות שבגללם אנחנו כרגע לא מובילים את הטבלה, אבל זה טעות מתוך הצביון של המועדון.
    לפני שבוע היה סקר באתר של היוניטד, איזה פעולות הייתם רוצים שיתבצעו ביוניטד?
    78 אחוזים אמרו שילוב שחקני בית בהרכב על חשבון רכש.
    רק 3 אחוזים אמרו הבאת רכש מסיבי.
    יש לי הרגשה שעם זה היה הפוך,ולארסנל היה את הכסף של היוניטד, והיא הייתה נכשלת, והיו עושים סקר, גם אז היו 78 אחוזים, אבל בעד רכש.
    פרגי לקח החלטה, טעה, בראון לא התגבר על הפציעה וראו את זה בכל פעולה(עכשיו חודש לפני סוף העונה הוא נזכר לשחק ולשכוח מהפציעה), אבל ההליכה על בראון הייתה מעיקרון ברור שרואים בכל תקופתו של פרגי, היוניטד היא קבוצה של שחקני בית, של שחקנים אנגלים, ולא של לגיון זרים.
    זה למה בסוף השנה יותר ריאלי שדוסון האנגלי יבוא ולא מקסס הצרפתי.
    לגבי פרגי, השאלה על עבודתו בכלל לא עולה ולא תעלה על הפרק.
    פרגי יעזוב רק מתי שהוא ירצה, לא דקה לפני, וכל מי שיעמוד לו בדרך ויפריע יעוף.
    אף אוהד אמיתי של יוניטד לא חושב על זה בכלל, פרגי הוא המלך, פשוט כך.

13. ScottishGunner Member

ואתה מוכן להסביר את הרכש שעשתה יונייטד בקיץ? או שזה היה חד פעמי?

דווקא שמו של מקסס הוזכר יותר פעמים ביחד עם זה של היונייטד, ולא עם ארסנל.

ומתי בדיוק בארסנל עשו רכש מאסיבי? או בכלל הראו שמץ של מדיניות של רכש מאסיבי? אף פעם. כל השחקנים הנוכחים הם או שחקני בית או שחקנים שהובאו בשפל הקריירה שלהם. הנרי בא אחרי שלא הצליח ביובנטוס ולא היה שם גדול כלל וכלל, ותראה אותו היום. כנ"ל ויירה. אני לא שמעתי על פירס לפני שהגיע להייבורי (למרות שהוא היה כוכב לא קטן בליגה הצרפתית), ברגקאמפ הגיע לארסנל אחרי שנתיים רעות באינטר. קאנו הגיע אחרי שכמעט גמר את הקריירה (והוא אחלה דוגמא למה שאני מנסה להציג כאן). קול, טורה, אדו, ואפשר גם לציין את קלישי, הם שחקנים שאף אחד לא שמע עליהם קודם לכן, והיום הם שחקנים מהדרג הראשון.

כל אלה שחקנים שאם לא היו במועדון קודם לכן, הובאו במחירים מזערים (בקנה מידה של מנצ'סטר יונייטד כמובן). ובכל זאת, יצאה קבוצה שגורמת למנצ'סטר לשמוח מתיקו בהייבורי.

בהחלט, היונייטד היא לא ארסנל. אנחנו לא המועדון שרק ידאג ליחסי הציבור שלו, ורק ידאג למכור כמה שיותר מוצרים של דיוויד בקהאם כדי שיהיה לו כסף להביא את פרדיננד ב-30 מיליון ליש"ט, או כל מיני שחקנים סוג ב' במיליוני דולרים. וטוב שארסנל היא לא כזאת, לא כמו מנצ'סטר.
    אני מוכן להתערב שאת התוצאות של הסקר שעשו באתר מנצ'סטר היו רואים בכל קבוצה. זה טבעי שאוהדים רוצים שחקני בית מקומיים על פני זרים.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

טבעי?
    איך יכול להיות שבארסנל יש יותר צרפתים מאנגלים?
    שחקנים כמו ויירה, פירס והנרי אני עוד מבין, אבל למה לעזאזאל להחזיק שחקן כמו סיגן על הספסל?
    למה לעזאזאל להביא שחקנים צרפתים שיחממו את הספסל?
    רוצה לספור כמה שחקנים אנגלים בעל פונטציאל גדול לעתיד נזרקו מארסנל?(החל מאפסון ועד לג'רום תומאס).
    היוניטד לא בנויה ככה.
    אז הבאנו את קלברסון, רונאלדו ודג'מבה דג'מבה, יפה, אבל עדיין פרגי מעדיף בכל יום נתון את פלטשר ופיל נוול עליהם.
    לא לדבר בהגנה, שכל אירופה נקשרה ליוניטד(החל מטרבלסי ועד לפויל) ובכל זאת כל עוד גארי נוול נושם הוא שם.
    אז נכון, הייתי רוצה לראות את פויל ביוניטד, וגם את רונאלדיניו, אבל במקום דג'מבה דג'מבה, במקום פורלאן.
    זה לא מעניין אותי מאיפה סיגאן או לאורן הגיעו לארסנל, מה שכן מעניין זה שבזמן שונגר נותן להם את הקרדיט, שחקן כמו אפסון נזרק מארסנל.

15. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

בחיי, אתה משהו מיוחד. לא האמנתי שאשכרה תנסה להציג את יונייטד כמועדון חם ומסורתי שמבסס עצמו על שחקני בית ושומר על קשר עם הקהילה.

יונייטד, איך שלא תנסה להציג את זה, היא מועדון שמנסה למסחר את עצמו בכמה שיותר מקומות בעולם על מנת להשיג כמה שיותר כסף. לא יעזור לך - מנהלי יונייטד הצהירו כמה פעמים שהמטרה היא להשתלט על השוק האסייתי ובכך הם בעצם מראים העדפה לאוהדים יפנים שרוצים לצלם את ראיין גיגס על פני האוהדים האנגלים.

למה 67 אלף יפנים גודשים את אולד טראפורד מדי שבועיים? סתם בא להם לאהוד את יונייטד, או שפשוט המועדון דאג לעשות לעצמו יחסי ציבור מצוינים שם במזרח הרחוק? למה יונייטד רכשה השנה שחקן סיני בן 18 (ותחסוך את הטיעון המסורתי "עוד מהלך גאון של פרגי")? למה הם רכשו שוער אמריקאי? יונייטד לא פחות ממוסחרת מריאל מדריד.

בקשר לכמות השחקנים האנגלים - בהרכב של יונייטד מצויים אמריקאי, שני צרפתים, שני אירים, חלאה הולנדית, ו-ולשי בעוד על הספסל אפשר למצוא נורווגי, פורטוגזי, ברזילאי, סקוטי וקמרוני. מוזר, חשבתי שיונייטד מתבססת רק על שחקני בית...

כשיונייטד רכשה את ורון בב-34 מליון פאונד, את פרדיננד ב-30, את החלאה ב-18 ואת בארתז בלא זוכר כמה, הם שילבו שחקני בית על חשבון רכש (בעוד ארסנל, אגב, הסתפקו בקמפבל, ג'פרס, ואן-ברונקהוסט, ג'ילברטו ורייט בסכומים אפסיים)?

פלטשר, עד כמה שידוע לי, אינו אנגלי.

מה עוד שאני לא מבין מדוע חשוב שיהיו כמה שיותר אנגלים בהרכב. אני מעדיף שחקנים הרבה יותר טובים, גם אם הם זרים. אתה יכול למצוא חלוץ אנגלי ברמה של הנרי? קשר אחורי אנגלי ברמה של ויירה? קיצוני שמאלי אנגלי ברמה של פירס? זה לא משנה כל עוד הקבוצה מצליחה, השחקנים שומרים על נאמנות והאוהדים מרוצים.