מנצ'סטר יונייטד 2005/2006

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏8/6/05.

1. Manutd21 Member

סטרטפורד/אמיר/ברק... תזכרו טוב טוב את מילותיי:
    אם לואיס סאהה יעזוב לאברטון לאני ודעתי אנחנו נחלשים. אחת הבעיות העונה היתה אמנם הוא, אבל הבעיה היותר גדולה היתה שדווקא דייגו פורלאן ששיחררנו בקיץ הוא מלך השערים של אירופה.
    מישהו ירצה לראות שידור חוזר של פורלאן וסאהה (שלא במדים אדומים) גם בעונה הבאה???

לדעתי עם מעבר כזה יתרחש זה יהיה הצעד הכי פחות טוב שעשינו הקיץ הזה, לא משנה מה נעשה..
    הסיבה הפשוטה היא שגם ככה לא יגיע לאולד טראפורד רכש נוצץ.
    אז לא רק זה אלא גם לשחרר שחקנים טובים?? מה יצא מזה??

סאהה צריך להישאר וסטרטפורד- כולי תקווה שהשמועות יישארו בגדר שמועות ויתבדו כלא היו.
    זה שחקן מצויין, לא איזה דג'מבה דג'מבה. הוא צריך לקבל צ'אנסים נוספים.
    זה פציעות. כשהוא שיחק הוא היה לא רע אבל הוא לא שיחק הרבה אז רמת הציפיות לתנובת שערים מהירה ירדה פלאים ובצדק. הוא עדיין בנאדם ולא מכונה שכשתעדר 10 משחקים ומשחק אחד תשחק אז תבקיע בשביל כל התשעה שפיספסת. זה לא עובד ככה..

נערך לאחרונה ב: ‏14/6/05
  2. robson Member

Manutd21, עם כל הכבוד לסאהה ולמסע הצלב שלך עבורו אני מעדיף להעלות את רוסי להיות החלוץ הרביעי ברוטציה
    לשחרר את סאהה תמורת הסכום הגדול ביותר שנוכל לקבל עליו {כנראה לא יותר משש מיליון..} ואת הכסף הזה לשחרר על מנת
    לחזק את הקבוצה בעמדות הבעייתיות שלה..

די מספיק, שנה וחצי הוא כבר בקבוצה ולא ראינו ממנו כלום חוץ מפציעות, והמקרה של פורלאן שונה מכיוון שהליצן קיבל מספיק הזדמנויות
    בקבוצה ורוב הזמן היה פאתטי עד כדי גיחוך, אולי גם בקבוצה אחרת ישתנה מזלו של סאהה והוא ייפצע פחות...

3. THE STRETFORD END Member

Manutd21
    " אחת הבעיות העונה היתה אמנם הוא, אבל הבעיה היותר גדולה היתה שדווקא דייגו פורלאן ששיחררנו בקיץ הוא מלך השערים של אירופה"

די,מספיק כבר עם פורלאן,הוא קיבל מספיק הזדמנויות,כמעט תמיד פיקשש,לא מספיק טוב בשביל יונייטד,
    לא עמד בלחץ לספק את הסחורה באולד-טראפורד,עולה כיתה אבל לא בבית ספרנו!
    מצליח בליגה קלה יותר,בקבוצה לוחצת פחות שימשיך ככה.

4. barakrom Member

אני בעד למכור את סהה, קלברסון ופיל נביל, להביא קשר אחורי טוב וקיצוני שמאלי במקום גיגסי-יש לי תחושה שהעונה הוא עומד להיעלם

5. Manutd21 Member

נו ורובסון נראה לך שאתה תישאר שמח וטוב לבב גם אם הוא יחזור לעצמו ולהפציץ בליגה ובצ'מפיונס ליג ואנחנו נאכל עם הכובע עוד איזה 7 מיליון פאונד??
    אחת הבעיות בקבוצה היא גם העובדה שאתה צריך לפחות שלושה חלוצים כשאלן סמית' הוא חלוץ אבל חלוץ טוב רק בסטנדרטים של קבוצת אמצע טבלה ומטה בפרמיירשיפ. ולא אחת פרגי דיבר על כוונותיו להסב את אלן סמית' לקישור הקדמי (אתה שואל אותי? רעיון נפלא)
    עדיין אין לך מחליף אמיתי לשני החלוצים, והעונה הזאת הוכיחה יותר מדי טוב עד כמה צריך 4 חלוצים טובים בסגל.

השאלה שלך היא גם מי השוק שיש לך לבחוק ממנו את השחקנים הטובים ביותר לבעיות בקבוצה וכמה כסף הם עולים: אסיין לא רוצה, גאטוסו לא רלוונטי, אולי חאבייר מסשרנו או איך שלא קוראים לו, הארגנטינאי של ריבר (אבל אחרי מקרה קלברסון מפרנאנסה אני די סקפטי).
    אתה רואה עוד שמות קופצים?? כי בצהובונים כבר משתגעים מהעובדה שאין להם שמות כרגע. אז מקריצים את גאטוסו מפה ואסיין משם.

מצד שני, סאהה נתן חצי עונה שעברה לא רעה בכלל.
    אני בהחלט מצדד בהשארה שלו עוד עונה, כמו גם של קלברסון והווארד.
    כי אני אוהד שמתרגז ממקרים ששחקן עוזב ואז הוא פורח ולא אצלנו. ואנחנו משקיעים כסף, לפעמים אפילו מוכרים שחקנים בפחות מחצי ממה שהשקענו, ואוכלים את הכובע.
    רובסון אני נורא מעריך את העובדה שהאוהדים רוצים וחושבים רכש לטובת הקבוצה.
    אני חושב, ותמיד כמעט, להפתעתי יש לומר, שיש שחקנים שלא מיצו את עצמם והפתרון היותר טוב אולי בהכרח הוא לתת להם עוד צ'אנס. אני יודע שיש פה 99% שלא יסכימו איתי, אבל ההעדפה שלי היא לא להגיע לקיץ ולחשוב מה פרגי יביא אלא איך פרגי יפיק יותר מהקיים.
    וזה סגל מוכשר בצורה יוצאת דופן, אני חושב שבליון מוכשר ואני חושב שחצי מהסגל שלא ממש ראה מגרש העונה מוכשר.
    אתם תגידו "אולי מוכשר אבל לא אצלנו ולא בבית ספרנו" וכדומה.
    אני חושב שאפשר וצריך להפיק יותר מהסגל ואני עיקש בדעתי. ואני יודע שאם המועדון הרוויח מסאהה אז המועדון הרוויח את סאהה ויותר מזה- גם חסך כסף על הרכש הבא בתור.
    סטרטפורד ורובסון- מעריך אתכם מאוד, אבל דעתי בנושא הרכש קצת שונה. בנושא הקשר האחורי אנחנו אחודי דעים אמנם (שצריך וחובה לרכוש קשר אחורי) אבל בנושא יתרת הסגל- זו דעתי. ויכול להיות שהיא לא נכונה ולא מציאותית. אבל בגלל זה היא רק דעה.

6. THE STRETFORD END Member

Manutd21
    "כשאלן סמית' הוא חלוץ אבל חלוץ טוב רק בסטנדרטים של קבוצת אמצע טבלה ומטה בפרמיירשיפ"

האם הוא גם היה כזה כשלידס היתה קבוצת צמרת שהתמודדה עם יונייטד על האליפות והגיעה לחצי גמר ליגת האלופות כשהוא היה שחקן מוביל שם?
    האם היכולת שלו ביונייטד העונה ובמיוחד בפתיחת העונה כשרוד,סאהה ורוניי היו פצועים היתה כזו?

חבל חבל שסמית לא קיבל אשראי גדול יותר מפרגי העונה,זו אחת הטעויות הקריטיות בעונה החולפת!

סמית חלוץ טוב רק בסטנדרטים של קבוצת אמצע טבלה ומטה???
    אל תצחיק אותי!

7. Manutd21 Member

סטרטפורד..
    אני ראיתי במו עיניי על מי סומך אלכס פרגוסון ברגעי האמת:
    דקה 80, אולד טראפורד,שמינית גמר הצ'מפיונס ליג- מילאן ביתרון 1-0. מכניס את ואן ניסטלרוי, לא עוזר.
    יש עוד שני חלוצים, צריך שער. מה אתה עושה? אתה צריך ש-ע-ר. אתה צריך ס-ק-ו-ר-ר
    אלן סמית' סקורר?? הוא נלחם, הוא כדורגלן בריטי טיפוסי, הוא כבש העונה 9 שערים לעומת 2 של סאהה בפי 2 או 3 יותר משחקים ממנו. אבל הוא לא סקורר. הוא לא חלוץ אימתני מהסוג שאנחנו צריך (רוני ורוד).
    סאהה, לעומתו, יותר. ובגלל זה הוא שיחק באותו משחק, משחק שלדעתי הראה איך פרגי חושב ומה הוא מעדיף בסגל שלו כשכולם בריאים.

אין מה לעשות, אלן סמית' היה שווה 7-8 חתיכות וסאהה 13.
    בגלל זה הסיטואציה כזאת, אני לא בא לעצבן אף אחד, אבל זאת המציאות.
    עזוב אותי מהעבר של אלן סמית', אני אסתכל על העבר ואראה שסאהה היה שווה 13 מיליון פאונד. אז מה? זה היסטוריה, היום הוא לא שווה את הסכום הזה. זה לא אומר שתוך חצי שנה של יציבות הוא לא יכול, ובקלות, להיות שווה גם יותר.

תעזוב נו, אלן סמית' היה יותר יציב ממנו העונה מבחינת כשירות. לא אומר שהוא שחקן טוב יותר.
    שלא תתבלבל, אני חושב שהוא חיוני לקבוצה בצורה לא נורמלית, אני לא נגדו או משהו.
    אבל אני חושב שכשהכישרון אמור לדבר, סאהה עולה עליו ב-2 דרגות כשהוא כשיר.

השאלה היא שוב, 6 מיליון פאונד שתרוויח מסאהה, יש לך משהו טוב יותר להביא או שסתם תחליש את הקבוצה? זאת גם השאלה בנושא של לשחרר את קלברסון בחזרה לברזיל.
    אתה מחליש את הקבוצה או שאתה מחזק אותה??
    ואני טוען גם שכל עוד פול סקולס ורוי קין בעלי הבית לא תמיד המחליפים שלהם יוכלו לספק ב-20-30 דקות את מה שהם היו יכולים כל המשחק אם היו משחקים.
    הם בני אדם לפני שהם שחקנים במנצ'סטר יונייטד.

8. robson Member

Manutd21, תראה..על הכישרון של סאהה אין עוררין כולנו ראינו את העונה היפה שלו בפולהאם אבל וזה האבל הגדול הוא פשוט שברירי
    מידי..אם אתה שואל אותי זה לוקסוס גדול מידי להחזיק אותו בסגל, לשלם לו את המשכורת הגדולה בשביל חמישה משחקים בשנה..
    מה שגם אלן סמית' נמצא ברוטציה..אומנם הוא פחות מוכשר מסאהה אבל הרבה יותר יציב ויותר חשוב נמצא שם כשצריכים אותו..
    וכן הוא שחקן שמתאים לרמה של היוניטד ולא רק שחקן "קבוצת אמצע טבלה"..
    עכשיו כבר רשמתי שבמקום סאהה אפשר להעלות את ג'יוזפה רוסי מהנוער ולתת לו להכנס אט אט לרוטציה בכל מיני משחקים פחות מחייבים
    וכך אתה תופס שני ציפורים במכה אחת, גם מעלה בחור צעיר וכשרוני ונותן לו הזדמנות וגם מלקט עוד כמה "גרושים" בשביל רכש..
    בעיקר על רקע העובדה שהרבה כסף לרכש אין. אם ממכירתו של סאהה נוכל להביא את פארק אז מבחינתי זה בסדר גמור..

"ואני טוען גם שכל עוד פול סקולס ורוי קין בעלי הבית לא תמיד המחליפים שלהם יוכלו לספק ב-20-30 דקות את מה שהם היו יכולים כל המשחק אם היו משחקים.
    הם בני אדם לפני שהם שחקנים במנצ'סטר יונייטד."

לא הבנתי מה אתה רוצה לומר כאן..

9. barakrom Member

אני מקווה שנוכל להביא 2 משחקים טובים בקישור האחורי ובצד שמאל, שם החורים הגדולים כרגע

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

סמית' היה כל כך תותח בחוד של לידס, שהחתימו את מארק וידוקה, רובי קין ורובי פאולר ושלחו את סמית' לשחק לפעמים באגף.

הוא חלוץ בסדר, יש לו מקום ברוטציה, אבל הוא לא איזה שחקן על. הוא בטח לא בדרגה של רוני ורוד, וכשסאהה כשיר יש לו דברים שמטרידים יותר הגנה. מהירות וטכניקה הן בעיה יותר גדולה לבלם הממוצע מקשיחות. סמית' היה טוב בתחילת העונה אבל בואו לא נעלה את התצוגות שלו לרמת על...

כסף לרכש יש גם אם סאהה יימכר וגם אם לא, ועסקת פארק בוודאי ובוודאי לא תלויה בזה אחרת לא היינו נכנסים אליה.

לא הייתי מוכר את סאהה, וזה כן בגלל עניין פורלאן. זה לא שהייתי מחזיר את דייגו, אבל אם היינו משאילים אותו, הקיץ היינו יכולים למכור אותו ולעשות כסף משמעותי עבורו. גם את סאהה, אם כבר, הייתי משאיל ולא מוכר. כי כדורגל יש לו, ואם כל מה שחסר לו זה קצת מזל עם פציעות, זה פשוט מוקדם מדי להיפרד ועוד בסכום שיהיה מצחיק.

וכך או כך, אברטון הכחישה שהיא מעוניינת בסאהה בכלל.

קלברסון, לעומת זאת, צריך ללכת. מדובר בחלק הכי חלש שלנו במגרש ובשחקן שלא יכול לשפר אותו. הלאה. אנחנו צריכים שחקנים שבאמת יש להם סיכוי לתפוס את המקום של קין, גיגס וסקולס ולא כאלה שרק יכולים להחליף אותם פה ושם.

11. THE STRETFORD END Member

אמיר ע
    "סמית' היה כל כך תותח בחוד של לידס, שהחתימו את מארק וידוקה, רובי קין ורובי פאולר ושלחו את סמית' לשחק לפעמים באגף"

וראינו מה נהיה מלידס כשהתבססו על קין,פאולר ווידוקה במקום על סמית!

"הוא בטח לא בדרגה של רוני ורוד"

יופי,לא אמרת כלום,כמה בעולם נמצאים בדרגה שלהם?לא הרבה אז זה לא אומר כלום על סמית.

"סמית' היה טוב בתחילת העונה אבל בואו לא נעלה את התצוגות שלו לרמת על..."

אם עוד אכשהו שמרנו על רמה מסויימת בתחילת העונה הרבה היה בזכותו ושוב חבל מאוד שלא המשיך לקבל קרדיט כמו שהיה מגיע לו.

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין שום היגיון לתת לסמית' לשחק כשרוני ורוד כשירים. כמו שגם אתה אמרת, ההשוואה לא הוגנת.

בקשר ללידס, מה אתה מבלבל במוח? מה שקרה ללידס קרה לה כשהיא נאלצה למכור שחקן אחרי שחקן בגלל הבעיות הכספיות שלה. ולרדת היא ירדה אחרי שקין ופאולר עזבו וכשווידוקה וסמית' שיחקו בהתקפה.

גם דייויד אולירי ידע מה שגם אלכס פרגוסון יודע: אלן סמית' שחקן טוב, הוא יכול לתרום למועדון אבל אם הוא בהרכב של קבוצה שמדברת על אליפות והצלחה בליגת האלופות, היא צריכה לכוון מחדש את השאיפות שלה.

אין מה לעשות, תשאל שחקן הגנה ממוצע מה יפחיד אותו יותר, והתכונות של סאהה הן הרבה יותר בעייתיות למגן.

13. THE STRETFORD END Member

אמיר ע
    "בקשר ללידס, מה אתה מבלבל במוח? מה שקרה ללידס קרה לה כשהיא נאלצה למכור שחקן אחרי שחקן בגלל הבעיות הכספיות שלה. ולרדת היא ירדה אחרי שקין ופאולר עזבו וכשווידוקה וסמית' שיחקו בהתקפה"

מה אתה מבלבל במוח???פאולר היה כישלון חרוץ בלידס,גם קין כמו בכל הקבוצות בהן היה סבל מעליות ומורדות,ודיוקה וסמית היו צמד חזק מאוד,סמית גם בעונות הפחות טובות היה זה שהרבה פעמים החזיק את לידס מעל המים וכלידס הצעירה של אולירי רצה חזק בצמרת ובאירופה סמית היה כינור ראשון להצלחה הזו.
    הוא לא סאהה,הוא סגנון אחר ממנו,סגנון המשחק שלו מזכיר את מארק יוז ו טדי שרינגהאם,עוד שחקן שלא היה שחקן הרכב ברוב הזמן ביונייטד ואני לא צריך לספר מה היתה התרומה שלו,סמית משחק חכם כמוהו+הרבה כוח והקרבה,לפעמים צריך להסתכל גם על הדברים הקטנים,מעבר לגולים או לבישולים כדי להעריך תרומה אמיתית של שחקן וסמית הוא אחד כזה.
    ובוענה האחרונה סמית היה צריך לשחק הרבה יותר גם על חשבון רוד בזמנים שהכושר שלו היה ירוד ולא משנה כרגע מה גרם לכך,
    עם שמות לא הולכים למכולת אלא עם יכולת!

תשאל כל שחקן הגנה והוא יגיד לך שלא קל לשחק מול כל חלוץ טוב!

14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך אתה משווה בין שרינגהאם לסמית'? סמית' שחקן של נשמה, שרינגהאם היה שחקן של ראיית משחק ולא שחקן פיזי. ממש אין מה להשוות ביניהם.

ההשוואה בין סמית' ליוז הרבה יותר במקום אבל ספארקי היה פשוט כדורגלן יותר טוב.

בקשר ללידס, פאולר לא היה משהו, קין לא היה כישלון, והעובדה היא שבכל זאת סמית' לא שיחק הרבה בחוד כשהם היו שם.

לא קל לשחק מול אף חלוץ טוב, אבל עדיף לשחק מול חלוץ בינוני שאין לו את היכולת להפתיע אותך... אני מעדיף לתת לרוד דקות משחק כדי להתחדד מאשר לבזבז אותן על שחקן שלא יכול להוביל אותנו לתארים. איך ואן ניסטלרוי יהיה חד? מישיבה על הספסל?

טוב זה לא חדש. האוהדים של הכדורגל האנגלי מתים על שחקנים שמשחקים עם כל הלב, וכל עוד הם משחקים כך הטכניקה והמיומנות חשובה פחות.

15. THE STRETFORD END Member

גם שרינגהאם וגם סמית שחקנים "חכמים",פחות מהירים אבל משחקים עם הרבה שכל,
    לגבי יוז,עכשיו הייתי מחתים אותו.

בקשר ללידס,לא כתבתי שקין היה כישלון(לא להכניס לי מילים)אלא סבל מעליות ומורדות,כמו בספרס,
    סמית הקריב את עצמו למען לידס גם בתיפקוד שלו על המגרש בעיקר בעונת הירידה כששיחק כקשר ועדיין אני זוכר גול ענק שלו שהגיע משום מקום נגדנו בתיקו 1-1 באולד-טראפורד,שער נגיחה מצויין.

"טוב זה לא חדש. האוהדים של הכדורגל האנגלי מתים על שחקנים שמשחקים עם כל הלב, וכל עוד הם משחקים כך הטכניקה והמיומנות חשובה פחות"

אל תשחק לי אותה גבוהה גבוהה,אוהד כדורגל לא משנה היכן אוהב לראות גם שחקן שנותן את הלב וגם כדורגל וזה יכול ללכת ביחד,רוד ואן ניסטלרוי למשל.