מנצ'סטר יונייטד 2008/2009-אלופת אנגליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏5/7/08.

1. VaN Member

איפה כתבתי שטבז חושש? כתבתי שאני חושש וזה בדיוק המצב, לא קראתי על זה שהמועדון הכריז שהוא מעוניין להחתים אותו אלא קריאות של רוניי וטבז אל המועדון להחתים אותו כבר עכשיו.

2. Stretford Ender Member

הסגנון של ברבאטוב והונטלאר שונה?
    חוץ מזה, לדעתי זה טוב שיש גיוון. אם פרגוסון יחליט שהסגנון הזה או השני מתאים למשחק כזה או אחר יהיו לו יותר כלים שזה כבר טוב.
    מעבר לזה, לדעתי ננעלנו יותר מדי על עמדה שנגד החתמת חלוץ מטרה קלאסי. הסיבה לכך כמובן ברורה - שתי עונות מאז שרוד עזב ושתי אליפויות + צ'מפיונס. אבל הכלים שיהיו לנו בעונה הבאה שונים. בעונה הראשונה היה לנו לצידו של רוני את סאהה בחצי עונה אדירה שהיה משמעותי מאוד לאליפות. ממה שאני מכיר בכדורגל העולמי, אין היום שחקן שמשלב את כל האיכויות שהיו לצרפתי שלנו. אני לא טוען שהוא היה השחקן הטוב בעולם אבל הוא היה מהמגוונים שאני מכיר. קשה לי להאמין שנצליח להשיג עוד חלוץ כל כך מגוון.
    פרט לסאהה כמובן יש סימן שאלה גדול על רונאלדו שסיפק כמות מטורפת של שערים בשתי העונות האחרונות, אבל האל יודע מה יהיה איתו בשנה הבאה. אם הוא ישחק בלי חשק ולא ייתן את הכמות שהתרגלנו בשנתיים האחרונות - אנחנו בצרות.
    אני לא אומר שלא השתפרנו כקבוצה בשנתיים מאז שרוד עזב, אבל אני חושב שאם יש לנו אפשרות להביא חלוץ מטרה שהוא תפוקה בטוחה (עד כמה שאפשר) של שערים, אנחנו צריכים לנצל אותה.

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה, הבנתי מהשורה שכתבת שהוא חושש ולא אתה, מבחינה תחבירית שני הדברים הגיוניים, כמובן. בכל מקרה, פרגי אמר במהלך העונה:

"There is no question about his long-term future here.

Our chief executive David Gill has spoken to his agent and told him we are very happy with him,"

"The fee is in place. I won't tell you what it is but it is still cheap. I want to make this happen."

אז זה יקרה. אני לא יודע כאמור מה הסיבה שזה עוד לא קרה. אולי טיימינג, אולי העובדה שזה לא דחוף מבחינה חוזית כל עוד הכל מוסכם וכולם, כולל השחקן יודעים מזה. אני לא חושב שזה משהו שצריך להטריד אותנו.

סטרטפורד אנדר, סוג של פגעת בול. מה שעובר לי הכי בראש זה שאני רוצה גרסה כשירה של סאהה כי זה יהיה הכי קלאסי, אבל אני יודע שיהיה קשה. כל דבר אחר יהווה עבורי בעיה מסוימת. אני מניח שהדבר הכי קרוב למה שהייתי רוצה זה אטו, אבל זה לא ריאלי מסיבות שונות. מאחר שזה לא יקרה, מה שאני רוצה זה חלוץ בסגנון שונה ממה שכבר יש לנו. כלומר בעל איכויות של חלוץ מטרה.

רונאלדו לא מטריד אותי, אני לא יודע למה. אני לא חושב שתהיה שום בעיה אתו ולא חושב לרגע שהוא ישחק בחוסר חשק או משהו כזה. לגבי הגולים, אני לא מניח שהוא יגיע ל-42, ולא צריך לצפות לכך, אבל אני לא רואה סיבה שהוא לא ייתן תפוקת שערים מכובדת ביותר. בכל מקה, זה לא שהוא לקח 42 פעמים כדור מכלום ועשה גול. חלק גדול מהשערים שלו היו poacher's goals. לא יהיה הוא, יהיה מישהו אחר. כל עוד ניצור מצבים, יהיו גולים, ובקבוצה הזאת טמונות הרבה מאוד הזדמנויות לכיבוש.

4. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ובגלל זה ואן ניסטלרוי נכשל ביונייטד וסניידר במדריד.

צריך לבדוק אם השחקן אכן מסוגל ויש לו את היכולת להתקדם מעבר לליגה ההולנדית ולא על פי היכולת של הליגה (אכן לא גבוהה במיוחד). במקרה של סניידר למשל, אחרי 4 עונות כושלות באייאקס ואחת טובה לא מעטים ניבו כישלון חרוץ והנה הבן אדם מככב.

במקרה של הצייד, קשה קשה לנחש, בכל מקרה עדיין מצד אחד חלוץ רחבה אימתני אבל מוגבל מאוד מאוד בתנועות שלו וביכולת האישית שלו. אגב אף אחד לא היה מנייה בטוחה גם לא ואן באסטן. טוב, אולי הוא כן.

ואגב, יונייטד לא תוציא 30 מיליון אירו (+-..) על שחקן שאמור לבלות מרבית עונה בספסל. יונייטד צריכה להחליט על איזה סוג של חלוץ היא הולכת, מי הפרטנר שלו, ובכך להתאים את הקנייה שלה. בין אם זה הצייד, ברבאטוב (עולה על הצייד בכל כך הרבה אספקטים, חייב לציין) או רם סטי.

נערך לאחרונה ב: ‏7/7/08
  5. Sergio Ramos Member

סניידר נכשל במדריד? אני לא חושב. בשורה התחתונה ובייחס לעונה הראשונה שלו בליגה הספרדית הוא הצלחה וזוכה לאהדה רבה מצד האוהדים ומצד שוסטר. ברוב העונה הוא למעשה לא שיחק בעמדה הטבעית שלו, ולמרות זאת בהרבה משחקים עשה עבודה נהדרת והוכתר למנוע של הקבוצה. בעונה הבאה בונים עליו רבות בקבוצה, הוא הוכיח העונה שהוא מסוגל לקחת אחריות ומשלב לשלב במהלך העונה רק שיפר את היכולת שלו.

6. Stretford Ender Member

הבחור דיבר בציניות. גם רוד לא נכשל ביונייטד.

7. Jack Wilshere Member

הוא מצא לנכון לדחוף את רם סטי בדיון על הצייד, כך שנדמה לי שהוא אמר בציניות שסניידר ורוד ואן איחסלרוי לא הצליחו בקבוצותיהם. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. TheLane Member

"Sarcasm is wasted on the clueless..."

9. Sergio Ramos Member

מצטער, טעות שלי.

10. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ציניות, ידידי, ציניות.

11. VaN Member

כל שחקן שיודע לשחק עם הגב לשער יוסיף המון להתקפה של היונייטד.
    גם הונטלאר וגם ברבאטוב הם חלוצים שיודעים לשים את הכדור ברשת, שניהם גבוהים וחזקים והכי חשוב הם מאוד שונים מרוניי וטבז.
    הבעייתיות היא שאני לא מאמין שאף אחד מהשניים יוכל להשתלב בהרכב במתכונתו הנוכחית, של החלפות מיקום אינסופיות בין שחקני האגף לחלוצים ובין החלוצים עצמם, קשה לי לראות את הונטלאר מרביץ דריבל באגף ומרים לרונאלדו לדגומא.
    בקשר לרם סטי אני אפילו לא רוצה להגיב, אני לא מאמין שאפילו ההנהלה של היונייטד תוכל להוציא משהו משיימן.

12. THE STRETFORD END Member

בארבטוב על כל האיכויות הגדולות שיש לו ויש לו לא מעט,לדעתי טיפה איטי מדי לסגנון המשחק שלנו
    לכן למרות שהוא יודע לשחק מצויין עם הגב צריך מישהו שיודע לשחק עם הגב אבל גם מהיר יותר
    בריצה עם הפנים לשער,
    הבעיה היא שאין יותר מדי כאלה ברמה שמסתובבים בשוק.

אמיר ע
    למה אתה חושב שמעבר של אטו לא ריאלי?

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעייתי מבחינת האגו. הוא שחקן נהדר, אבל דיברנו על כך שאנחנו צריכים לפחות שלושה חלוצים איכותיים ומי שטוב ישחק. אני לא רואה אותו מקבל מצב שהוא יושב על הספסל. לא תהיה כמובן בעיה כספית, ומבחינה מקצועית זה יכול להיות שילוב מעניין במיוחד. אבל יש כאן אלמנט סיכון שאני לא רואה את פרגי לוקח, למרות שיש פיתוי מסוים. האגו של רונאלדו גדול מספיק לכל הקבוצה.

14. Stretford Ender Member

סטרטפורד, נדמה לי שאתה העלת את נושא אטו בדיון. ראית איזו שמועה שמקשרת אותו אלינו או שסתם חיברת בין המעמד שלו בבארסה לעובדה שאנחנו צריכים חלוץ?

15. THE STRETFORD END Member

אגו כן או לא זה משהו אחר,חשבתי שהתכוונת לאיזה בעיה פרופר בסיכוי מעבר מבחינה כספית או משהו כזה.

לגבי האגו,פרגוסון ידע בעבר להתמודד עם כמה וכמה גאוותנים יתר על המידה גם יחד
    אבל אם הבחירה היא בין שחקן מצויין אבל עם חשש לאופי בעייתי
    לבין שחקן טוב + + אבל עם אופי נוח הרבה יותר
    אני לא חושב שיש ספק מה עדיף.

רובי פאולר בספר שלו כותב על 2 חלוצים ששיחקו לצידו,שהיו סופר מוכשרים,
    אנלקה וסטן קולימור אבל על האופי הבעייתי של כל אחד מהם על המגרש,
    סופר אגואיסטים כשההצלחה האישית שלהם(במיוחד אנקלה)היתה חשובה להם יותר מזו של הקבוצה,במיוחד אנלקה כשהם שיחקו ביחד בשיטי וקולימור שכולם היום יודעים עד כמה בעייתי בראש,
    הוא היה עושה דווקא על המגרש לרעה כשלא התסדר עם רוי אוונס
    ועד כמה זה פגע בסופו של דבר בהצלחת הקבוצות,

לגבי אטו,אני לא יודע עד כמה הוא בעייתי או עם אגו מנופח מהרגיל אם בכלל.