מנצ'סטר יונייטד 2009/2010-העונה נגמרה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏17/6/09.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני יודע, זאת הבעיה. כי אוקיי, הצענו את מה שרצו עבורו והצענו לו חוזה לחמש שנים, אבל איפה היינו במשך שנתיים, כשאמנם טענו שאנחנו אוטוטו סוגרים את העסקה, אבל בפועל לא עשינו את זה? במשך רוב התקופה הזאת טבס היה חותם בלי בעיות.

אי אפשר לדעת איך הדברים האלה הולכים. אני מניח שהצענו את מה שאנחנו אומרים שהצענו, אבל יכול להיות שעשינו את זה רק כשכבר ידענו שטבס לא הולך להסכים. גם ההודעה היום וגם ההודעה על רונאלדו הדגישו שהשחקנים היו אלה שבחרו ללכת, אבל מצד שני, לפי הפרסומים שהיו בשבוע שעבר, לא צפינו את ההצעה על רונאלדו, אך מנגד מיהרנו לקבל אותה.

המועדון בהחלט מכסה את עצמו יפה בניסוחים, אבל אני לא חושב שראינו כאן מסעות שכנוע כמו שאנחנו יודעים לעשות ועשינו בעבר.

2. קינג לדלי Member

לדעתי זה רק ירענן אתכם ויכול גם לשדרג אתכם.
    טבז שחקן לוחם וחלוץ מטריד וטוב בזה אין ספק אבל לדעתי הבאה של שחקן כמו בנזמה תרענן את השורות שגם כך זקוקות לרענון מסויים.

טבז שחקן טוב מאוד אבל לא ברמה הראשונה של החלוצים בעולם לדעתי.

3. pazer Member

אמיר, שלא תבין לא נכון, אני לא חושב/יודע אם הידיעות האלה אמיתיות או לא אבל פרגוסון היה יכול טכנית לקנות את טבז גם בלי לשאול את יורבכיאן כי הרי היה סיכום על כך.
    אם פרגוסון הציע פחות כסף מאשר החוזה הוא ידע שהוא מסתכן בכך יקבל שלילה.

נראה לך באמת שפרגוסון ייקח כזה סיכון אם אין אלטרנטיבות?
    אם פרגוסון לא היה בטוח שהוא מסוגל להביא שחקן אחר אז הוא היה משלם עוד כמה מיליונים ומשאיר את טבז.

וסתם דעה, אני חושב שאם ברבאטוב יישב קצת על הספסל, זה אולי יעשה לו רק טוב.

4. Stretford Ender Member

פייזר, מי שסירב לחוזה הוא טבז ולא הסוכן האיראני שלו.
    זה לא היה עניין של להוסיף כמה מליונים לעיסקה, אם כבר לחוזה, ואני לא יודע אם טבז היה חותם אם היינו מציעים לו קצת יותר כסף.

לגבי מחליף - אני מאמין שכן נקנה חלוץ, אבל לא חושב שזה יהיה שם מפוצץ כמו בנזמה.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

היתה לנו זכות ראשונים, וככל הידוע לי גם ניצלנו אותה (ולכן הסכום של 25.5 מיליון ליש"ט שהצענו), אבל היא בשום מצב לא איפשרה לנו להחתים את טבס "בלאנקו". אם הוא לא רוצה לחתום על חוזה במנצ'סטר יונייטד, הוא לא צריך לחתום. זו לא אופציה בחוזה של שחקן שכבר שייך לך, וההבדל עצום. טבס היה שחקן בלי חוזה אצלנו, וההסכם בינינו לבין ג'ורבצ'יאן לא מחייב אותו להישאר.

6. פול סקולס Member

טבז כדורגלן מצוין,
    אבל לטעמי אי אפשר להגיד עליו שהיה מצוין במדי היונייטד.
    הוא נלחם, הבקיע גולים ברגעים מכריעים, אבל הוא אף פעם לא היה רונאלדו או רוני (מבחינת תרומה ו\או תפוקה).
    אז זו עזיבה יחסית כואבת מבחינה סנטימנטלית,
    אבל מקצועית זו לא מכה גדולה.
    אני לא כ"כ יודע איך להתנסח,
    אבל יש להניח שיבוא חלוץ שלישי,
    יותר טוב או בעל יותר ניסיון או נחשב יותר בעיני פרגוסון מאשר וולבק ומקאדה, כאשר אחד מהאחרונים יושאל והשני יהיה חלוץ רביעי.
    אני מצפה בכיליון עיניים לראות את רוני וברבאטוב בחוד, לא רוצה שיגיע איזה בנזמה (שחקן ענק) והמעמדות יתחילו להתערר ולהיטשטש...

אני לא מחדש הרבה כשאני אומר שקנייה של ווינגר היא הראשונה שבמעיינינו,
    לא רואה איך פותחים את השנה עם נאני, פארק וטוסיץ' (אני מניח שאפשר לא לכלול את גיגס?).

7. ג'וני אוונס Member

טבז אולי לא נתן משחקים גדולים אבל מה שחשוב ויפה אצלו זה ההשקעה וההקרבה שהוא היה נותן במשחקים.
    יש לי הרגשה שהוא ילך לספרד, אחרי שולנסיה אמרו שהם לא מוכרים את וייה ואיברהימוביץ' בספק ימכר, נראה לי ברסה וריאל ילכו עליו חזק. העיקר שלא יעבור לליברפול!

8. pazer Member

הקרבה הקרבה אבל יורבכיאן אומר עכשיו שהסיבה לעזיבה הייתה שיונייטד לא נתנו לו מספיק זמן לחשוב.
    ואני שואל - זמן לחשוב?
    אם הם רצו זמן לחשוב, זה היה כדי לקבל הצעות מקבוצות אחרות.
    היה להם 10 ימים לחשוב על כך.

איפה קרלוס שאמר שהוא אוהד מנצ'סטר יונייטד?

9. k_700 Member

טוב אחרי שתי המכות המקצועיות שחטפנו בחודש האחרון פרגי חייב להתעורר ובמבהירות.

אנחנו אולי מצליחים לשנוא את האישיות של רונאלדו וקצת מרגישים צער על העזיבה של טבז אבל העזיבה של שני השחקנים המרכזיים האלה יכולה להתברר כמכה קשה.

מהעזיבה של רונאלדו אני קצת מפחד כי בלא מעט משחקים שהשד הפורטוגלי לא שיחק הצגנו יכולת אפורה, היינו צפויים ולא שיחקנו טוב.
    טבז כמו במשחק מול טוטנהאם הביא לנו הרבה נק' קריטיות, נכנס ושינה משחק, נלחם על כל כדור ולפי דעתי היה חלוץ מצוין ואם הוא ישאר בפריימרליג אז לפי דעתי רק הפסדנו.
    אני מפחד שהסקאוזרים יקפצו על המציאה ויחתימו אותו כדי שישחק לצד טורס.
    זה בדיוק מה שהם צריכים עוד חלוץ מוכח וטוב.

לסיטי אני לא מאמין שהוא יעבור אחרי שהם החתימו את סנטה קרוז.

10. בועז Member

העזיבה של רונאלדו וטבז גורמת לפתע למנצ'סטר יוניייטד לראות הרבה, הרבה פחות מאיימת. לא משנה מי יגיע במקום רונאלדו, תרומה כמו שלו בשערים אני כמעט משוכנע שהוא לא יוכל לתת. בוודאי לא בעונתו הראשונה. העזיבה הזו מפרקת מרקם חברתי מוצלח ביותר וחיבור נהדר שהיה על הדשא באולד טראפורד בשנים האחרונות. פרגוסון לא מכיר מצבים כאלה, שלוקחים לו את שחקני המפתח, והוא צריך להתחיל להרכיב מחדש בעל כורחו את ההרכב. הוא רגיל להיות זה שמפרק מרקמים חברתיים בקבוצות אחרות, הוא רגיל לקנות את השחקנים המצליחים ולראשונה בעונות האחרונות הוא איבד את זה, ובעיניי, מנצ'סטר יוניטד איבדה את ההרתעה האבסולטית שהייתה לה.

11. Dimitar Berbatov Member

לא צריכים להתחרפן, לא צריכים להשתגע, לא להתנהג בחפיזות ובפזיזות, אנחנו לא ריאל מדריד. פרגי לא צריך להתעורר ולא במהירות.
    אני מאמין שהמחליף לרונאלדו יהיה אחד מהשניים - ריברי או יאנג. אני כבר אמרתי שמבחינתי, אם אחד משניהם יגיע אני יהיה מאוד מרוצה.
    עדיין לא החלטתי למען האמת, האם כדאי להביא מחליף לטבז. מצד אחד, לא יהיה מאושר ממני אם ברבה יפרח בעונה הבאה ויציג את הכדורגל שהוא מסוגל להוציא. שילוב בינו לבין רוני יכול להיות קטלני כמו השילוב בין יורק לקול. מצד שני, יהיה לנו קשה להסתדר רק עם רוני, ברבאטוב, מקיידה וולבק. מה גם שאין לנו את רונאלדו שיוכל לשחק בלית ברירה חלוץ. סומך על פרגי

מפרקת מרקם חברתי מוצלח? אפשר לחשוב שרונאלדו השחקן הכי קבוצתי על המגרש והכי נעים הליכות מחוצה לו. העזיבה של רונאלדו פוגעת אך ורק ביכולת על המגרש. עדיין נשאר המועדון הכי משפחתי בעולם עם חדר הלבשה שכל מאמן היה חולם.

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/09
  12. AW forever Member

בועז,
    טוב שלא נסחפנו. הרי אם בנזמה ינחת בOT הקיץ אז מה תגיד על ההרתעה של יונייטד אז? עזבו שני שחקני הרכב, אני בטוח ששחקן טופ קלאס אחד לפחות ינחת במנצ'סטר הקיץ (לצד המגעיל של העיר), וכמו שרשמו כאן- הקבוצה תקבל ריענון בדמות שחקנים חדשים ורעבים להצלחה במקום הליידיבוי עם הפוזות שלו.

13. eastlands Member

טבז החליט כבר לפני חודש שהוא לא ממשיך ,וגם הרצון של הקהל כנראה שלא השפיע עליו ,יותר מהעובדה שהוא רוצה לשחק קבוע , לדעתי הוא תפור לסיטי בדיוק כפי שהיה תפור לווסטהאם , יש לי הרגשה שהוא נשאר בעיר ועובר לשחק עבור האוהדים שנולדו במנצסטר .

14. בועז Member

מרקם חברתי, דיברתי בעיקר על טבז אבל גם על רונאלדו, שנמצא במועדון כבר 5 שנים(או יותר), ואפשר לראות איך חגיגות השערים של רוני ושלו היו חבריות מאוד.

לגבי מה שרפאל אמר, מלבד אותה עונה של מוריניו, אני עדיין לא ראיתי השפעה מיידית של שחקני רכש בעונתם הראשונה, מנצ'סטר יונייטד איבדה את השחקן הטוב ביותר שלה, זה שהיה בהמון שלבים ההבדל בין ניצחון לתיקו, זה שהיה יוצר מצבים לעצמו ולאחרים, אחד ששיחק כבר הרבה שנים בליגה הזו והיה נהדר כמעט בכל משחק.
    קשה מאוד למלא את החלל שלו ולא משנה מי מגיע במקום, כי צריך להודות, הוא שחקן של פעם בדור, הוא שידרג את מנצ'סטר יונייטד (וגם היא אותו) וזה רק טבעי שכשהקבוצה מאבדת את השחקן הדומיננטי ביותר שלה בהתקפה , יהיה לה קשה מאוד למלא את החלל באופן מיידי.

תשמע, אני נהנה לראות את הדברים האלה קורים למנצ'סטר יונייטד. אלכס פרגוסון השיג ככה את ברבטוב, סאהה,רוני,פרדיננד,קאריק,טבז, עכשיו לראשונה הוא מאבד באותה הצורה שחקן, זה יכול לפגוע ביונייטד בפן המנטלי מאוד. מבחינה מקצועית אין לי ספק שזה יעשה להם רע.

15. pazer Member

ככל הנראה המחליף של טבז יהיה בנזמה שזה שדרוג רציני לדעתי
    המחליף של רונאלדו יהיה דווקא ולנסיה הצעיר.