מנצ'סטר יונייטד 2009/2010-העונה נגמרה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏17/6/09.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנזמה זה ממש לא שדרוג רציני לטבז. זה אפילו לא שדרוג, לא כרגע. בהסתכלות קדימה זו רכישה נכונה בשבילכם אבל שדרוג מקצועי? בחיים לא.

2. THE STRETFORD END Member

אני לא חושב שינייטד יצאה בהודעה כזו רק בכדי לרצות את האוהדים ולהראות כאילו היא ניסתה הכל בכדי להשאיר את טבז בכדי לשמור על שקט מהגזרה הזו,עובדה שזה מעולם לא הפריע להם לעשות פעולות דרסטיות כנגד רצון האוהדים מבלי לצאת בהצהרה כזו או אחרת ככה שאין פה משחקים מיותרים,
    אני כן חושב שניסנו להשאיר אותו,עובדה שגם היינו מוכנים לשלם את הסכום הרכישה,
    גם פרגוסון דיבר עם השחקן אבל בסופו של דבר הוא לא נשאר ואני מאמין שיש 2 גורמים לדבר שיונייטד ופרגוסון לא היו מוכנים לעבור,
    האחת ומצד המועדון,גובה המשכורת,
    השנייה ומצד פרגוסון,המעמד של טבז בקבוצה והוא שטבז לא שחקן הרכב
    קבוע כמו רוני וככל הנראה בארבטוב וכאן מתקשר שוב גובה המשכורת
    לשחקן שהוא לא שחקן ראשי וזה דבר שטבז כנראה לא היה מוכן לו,עניין המעמד בקבוצה ועוד יותר מעניין המשכורת.

למה לא החתמנו אותו לפני כן בשנתיים שהיו לנו?
    אם מישהו יבוא ויגיד לי שלא עשינו זאת כי בעונה האחרונה טבז לא היה מי יודע מה
    וככל הנראה פרגוסון לא מחזיק ממנו אז אני אשאל,איך זה שלא ממישנו את הזכות לרכוש אותו אחרי העונה הראשונה הפנטסטית שלו?

טבז כמו אנלקה ושחקנים נוספים נדפק לטעמי מסוכן/קבוצה/חברה
    שמחזיקה בכרטיס השחקן שלו, או כזו שמייעצת לו,
    טבז ועוד לפני הכמה חודשים האחרונים המעצבנים יותר מבחינת הסיפור של כן או לא חוזה רצה להישאר ביונייטד ואני בטוח שלו היה תחת סוכן אחר,חמדן פחות אז היה אפשר להגיע לעמק השווה וממזמן,
    בניגוד לרונאלדו אני נפרד מטבז בעצב רב כי מעבר להצלחה הגדולה שלה הוא היה שותף הוא היה שחקן בריא לשחקנים מסביב ולקהל ביציעים.

בתי הקברות מלאים באנשים שלא היה להם תחליף,
    אין לי ספק שיהיה רכש בעמדת החלוץ,
    אני לא רואה מצב שפרגוסון יוצא למלחמה בעונה הבאה עם רוני,בארבטוב ו2 צעירים חסרי ניסיון,
    זה לא חייב להיות שם גדול,זה לא חייבת להיות עסקה שתשבור שיאי קנייה,
    זה חייב להיות מישהו שיתאים למערכת מכל הבחינות.

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/09
  3. _Rushie Member

"מכות" זה הגזמה. אתה חושב שאין תוכנית מגירה לעזיבות הללו?
    אני בכלל לא מרגיש יותר מדי שמח מהעזיבה של שני השחקנים החשובים הללו,אני אהיה שמח כשהסקוטי יפרוש כי הרי ברור לכולם שגם בלי רונאלדו,טבז וברבאטוב הוא יצליח לסיים גבוה בשנה הבאה.

4. pazer Member

דבר ראשון לדעתי בנזמה כן יהיה חיזוק משמעותי. הוא הוכיח את עצמו גם בליגת האלופות.
    טבז עם כל הכבוד לרצון שלו לשחק ולמשחק המלחמה שלו, הוא לא נתן מי יודע מה תועלת גדולה מעבר למספר שערים חשובים.
    אין לו סיומת ממש טובה והוא לא חזק כפי שדרוש באנגליה וכו'.
    אבל זאת רק דעתי.

פרגוסון הביא את ברבאטוב כדי שיהיה לו חלוץ חוד ולכן הבחירה הטבעית למעלה היא רוני וברבאטוב מה שמשאיר את טבז בחוץ.
    זה למה לא החתמנו אותו לפני שנה. גם בשנה שהוא שיחק קבוע הוא לא היה כזה גדול.
    אם בנזמה יגיע הוא יהיה חלוץ שני לצידו של רוני.

5. Dimitar Berbatov Member

חלאס, ולנסיה לא בא כמחליף לרונאלדו, בפעם האלף. ולנסיה סך-הכל בא לחזק עמדה בעייתית אצלנו שלעיתים בלית ברירה או שלא, מילא רוני (אם מכלילים את טוסיץ' ולא את רוני יש לנו רק 3 קיצונים בסגל. אחד מהם אחרי עונה חלשה מאוד, השני אנרג'זייר והאיש של פרגי למשימות טקטיות והשלישי ילד). ריברי או יאנג, זאת השאלה.

אני דווקא כן חושב שבנזמה שדרוג לטבז, לא שדרוג רציני, אבל שדרוג. אין הרבה שחקנים עם כוח פריצה כמו של בנזמה, שיודעים לשמור את הכדור עם הגב לשער מצד שני טכניים בצורה יוצאת דופן. טבז שחקן נשמה גדול, מהיר, אבל לדעתי כשמסתכלים על המכלול בנזמה שחקן יותר מוכשר. אבל קשה לשפוט את טבז על סמך שנתיים כשאחת מהן היתה עונת בכורה והשנייה היתה עונה שברובה בילה על הספסל..

פייזר, אתה עושה צחוק? טבז לא מספיק חזק לכדורגל האנגלי. אולי השחקן הלטיני שהכי מתאים לפריימרליג. והוא הוכיח גם אצלנו וגם בווסטהאם שהוא מתאים ועוד איך לאנגליה מבחינת פיזיות. וטבז נתן ועוד איך תועלת גדולה, לא כמו רוני אבל תועלת גדולה

6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה יופי שזו 'רק דעתך' אבל דעה צריכה להתבסס על משהו, לא?

כן הוא נתן עונה יחסית חלשה אבל שופטים שחקן על פי כמה עונות, לא אחת, טבז בעונה הראשונה שלו באנגליה אחרי תקופת הסתגלות לא קלה השאיר לבדו את ווסטהאם בליגה, לאחר מכן נחת באולד טראפורד ונתן עונה פנטסטית עם 14 שערים ב34 הופעות, אז כן הייתה לו נפילה קלה העונה אבל הוא רק בן 25 וזו לא הדרדרות שתימשך.

והאמת היא שאין מה להשוות בין השניים בכלל כי טבז הוא חלוץ שני ובנזמה חלוץ חוד. אבל שדרוג זה לא יכול להיות אם בנזמה עשה חסד בליגה הצרפתית וייקח לו זמן להסתגל לליגה האנגלית(ולמען האמת, גם שם הוא לא נותן הופעות שמצדיקות את ההייפ המטורף סביבו) שלא נדבר לשיטה של יונייטד.

טבז לא מספיק חזק? זה משהו שלא שמעתי הרבה זמן...

7. THE STRETFORD END Member

זה יהיה פשע לגמד את מה שטבז תרם ליונייטד רק בגלל שהוא כבר לא שחקן של יונייטד,
    מעבר למספרים,כן,המרשימים יותר בעונה הראשונה לעומת העונה השנייה,
    וכן אנחנו כשרונאלדו עזב צריכים עכשיו חלוץ שיכבוש יותר שערים,
    אבל צריך לקחת בחשבון של טבז 2 דברים,הירידה בתועלת שלו העונה האחרונה היתה בעיקר בגלל ההגעה של בארבטוב,דבר שגרם לטבז להיות שחקן משני הרבה יותר
    והוא התקשה לתת תוצרת כששיחק פחות משחקים וכששיחק זה בדרך כלל היה כמחליף,דבר שמקשה יצירת מומנטום,
    והדבר השני הוא שעדיין למרות הכל הוא היה סוג של ג'וקר,דמוי סולשיאר בכיבוש שערים קריטים והיו לטבז לאורך השנתיים שלו איתנו,לא מעט כאלה.

פייזר
    טבז לא מספיק חזק גופנית לליגה האנגלית...אתה בטוח שראית את טבז משחק אי פעם באנגליה?

8. THE STRETFORD END Member

ועוד משהו עכשיו עם העזיבה של טבז ורונאלדו,
    זה לא עניין ההרכב הבכיר שלו אנחנו צריכים לדאוג עכשיו אלא עניין הסגל ואיכות הסגל,
    בלעדי סגל רחב ואיכותי מספיק לא היינו קיימים ב 2 העונות האחרונות
    בכל-כך הרבה מפעלים והגעה רחוקה בהם.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. האיבוד של רונאלדו הוא פגיעה מקצועית קשה ביוניטד, אני לא חושב שאני מחדש משהו. למרות שאני חושב שברגע שרונלאדו יעזוב שחקנים כמו רוני ובראבטוב יתרמו הרבה יותר ולכן יתכן שהפגיעה המקצועית תקטן.

אבל, גם האיבוד של טבז הוא מכה קשה. גם בגלל שטבז סימל משהו, שחקן שנלחם ללא פשרות, שתמיד נותן הכל, וחייבים להגיד שהחיבור עם הקהל היה נפלא. וגם בגלל שטבז, ולא אהבתי את המגמה כאן שמתעלמת מהעונה הראשונה הנפלאה של הבחור שהיה שותף בכיר לזכייה באירופה ובליגה, היה שותף נפלא לרוני.

אני לא שותף לדעה שבארבטוב טוב מטבז, כי אני חושב שאם לוקחים את העונה הקודמת ואת העונה לפניה, אין ספק שהשילוב של רוני וטבז היה יעיל וטוב יותר מהשילוב של רוני ובארבטוב, וזה לדעתי מלמד המון על הגיוון האדיר של טבז.

אבל, פרגוסון לקח שנה שעברה החלטה, והיא להביא את בארבטוב בידיעה שהוא הולך לפגוע במעמד של טבז. אני כמו תמיד עם פרגי. ולמרות שאני לא חושב שזאת ההחלטה שהייתה צריכה להתקבל, פרגי יודע הכי טוב.

ולכן, אני מאחל הרבה בהצלחה לקרליטו, כשגם אני מקווה שהבחור לא יחתום בקבוצה באנגליה. ואם כן, אני מאוד מקווה שזאת תהיה צ'לסי ולא ליברפול/סיטי.

2. הרבה אוהדי ליברפול וסיטי החליטו לצאת שוב מהחורים. עונה חדשה, תקוות חדשות, אבל כמו בכל העונות האחרונות, גם אכזבות חדשות לאותם אוהדים.

אומנם רונאלדו וטבז רצו לעזוב, אבל אסור לשכוח שמי שהחליט שהם הולכים היה כמו תמיד פרגוסון. פרגוסון היה יכול להשאיר את שניהם, אבל הוא בחר בפעם המי יודע כמה ביוניטד לנסות לבנות משהו חדש, לשחרר 2 שחקנים שנחשבו לטובים בעולם בעמדות שלהם ולהביא להם מחליפים שיתאימו לתבנית של הקבוצה. וזה משהו שאנשים כאן כניראה לא הפנימו.

הגדולה של רונאלדו הייתה שהוא ידע לקחת את העצות של פרגוסון ובכך להתפתח, ויותר מכל, שידע להתאים עצמו לתבנית של פרגוסון. בגלל זה אין בי שום חששות מהפרידות מרונאלדו וטבז, שכן פרגוסון ימצא שחקנים אחרים שיכנסו לתבנית שאותה הוא בונה. ואנחנו, כמו כל שנה, שוב נהיה שם בסוף השנה עם התארים.

3. למי שפתח את הטופיק, אם כל הכבוד לרונאלדו ולמכירתו, אני חושב ששכחת לציין משהו מאוד קטן בשורה מתחת לנושא. רגע רגע, תן לי להיזכר, אהה כן, קוראים לזה אלופת אנגליה.

10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע, זה ממש מתחיל להשמע כאילו מפריע לך שאנחנו מגיבים בדיון של יונייטד. אם יש לך משהו להגיד תגיד אותו, אל תשתמש במונחים מתחכמים כאלה.

11. pazer Member

יאללה בוא נכנס לזה

קרלוס טבז:
    עונת 2006-07 - ווטסהאם - 29 הופעות ו-7 שערים - 0.24 למשחק
    עונת 2007-08 - מנצ'סטר יונייטד 48 הופעות ו-19 שערים - 0.39 למשחק
    עונת 2008-09 - מנצ'סטר יונייטד - 51 הופעות ו-15 שערים - 0.29 למשחק
    ממוצע: 0.32 שערים למשחק.

ווין רוני:
    נסכם בקצרה - בשלושת העונות האחרונות שיחק 147 משחקים והבקיע 61 שערים - ממוצע של 0.41 שערים למשחק

דימיטר ברבאטוב:
    בשלושת העונות האחרונות - שיחק 144 משחקים והבקיע 60 שערים - ממוצע של 0.41

זאת אומרת שרוני וברבאטוב בעלי אותו ממוצע כאשר טבז נופל מהם.
    עכשיו, טבז אחלה שחקן, אבל לדעתי לא מספיק טוב באנגליה.
    להזכירכם גם בווסטהאם לקח לו הרבה זמן להשתלב.
    ובבקשה אל תביאו לי את הטיעון של השאיר אותם ליגה.
    נכון, הוא הבקיע שערים חשובים מאוד אבל לא על זה בונים רכש של שחקן.
    שחקן קונים לפי התאמתו והרקורד שלו.

האם היה צריך להשאיר אותו? לדעתי כן כי פשוט אין יותר מדי תחליפים.
    האם בנזמה טוב יותר? טוב אז לסכם את כמות הכיבושים הכללית זה בעייה כי הם משחקים בליגות שונות אבל אפשר לבדוק קצת על פי ליגת האלופות ורק נזכיר שבנזמה משחק בקבוצה הנחשבת לפחות טובה מיונייטד וכל ילדון יודע להגיד שלחלוץ שיש מאחוריו קשרים טובים יותר, גם יבקיע יותר שערים.

קרלוס טבז:
    20 משחקים ו-6 שערים - ממוצע של 0.3 שערים למשחק

קארים בנזמה:
    15 משחקים ו-9 שערים - 0.6 למשחק
    (בהסתמך בכוונה רק על השנתיים האחרונות כי רק בשנתיים האחרונות שיחק טבז בליגת האלופות)

אני מת על הלחימה של טבז, היא ראויה להערצה אבל סטטיסטית הוא קצת מפגר אחרי שחקנים אחרים.
    אגב, זה כמובן לא אומר שבנזמה אם בכלל יגיע, ישתלב באנגליה כמו שצריך אבל הוא רק בן 21 ויש לו זמן להשתלב.
    נכון, קצת קשה להשוות ביניהם כי באמת בנזמה חלוץ חוד וטבז לא אבל יש לי הרגשה שהכנסתו להכרב במקומו של ברבאטוב יגרום לבולגרי להתאמץ קצת יותר.

נ.ב.
    הכוונה במספיק חזק היא לא רק לתחום השרירים אלא גם לגובה. טבז קטן יחסית - רק 1.69 לעומת בנזמה שהוא 1.83

בקשר לולנסיה:
    הוא לא המחליף הישיר של רונאלדו אבל הוא כן משחק באותה עמדה שבה נאני עוד לא עשה יותר מדי וגיגס כבר לא משחק בה.
    מן הסתם אין לו את אותם איכויות של רונאלדו אבל בינתיים נראה כי האופציה על ריברי לא תתממש.

12. THE STRETFORD END Member

פייזר,

בוא לא נכנס לזה כי לדוגמא סטטיסטיקה יבשה לא תמיד מספרת את האמת ובטח
    כשאתה משווה רק ממה קרה בליגת האלופות.

13. pazer Member

ברור שקשה להשוות סטטיסטיקות ולכן ניסיתי לדייק ולהעמיד אותם במפעל של ליגת האלופות בלבד.
    אבל עזוב את זה, טבז היה אצלנו בשנה האחרונה שחקן שלישי. יש סיכוי גבוה מאוד שאם בנזמה מגיע אז הוא כבר ייכנס להרכב במקום ברבאטוב.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע באיזה בית ספר אתה למדת אבל אותי לימדו שחזק = עוצמה פיזית, טבז 1.69 וקראוץ' בסביבות ה2 מטר, וטבז עדיין שחקן הרבה יותר חזק ממנו. אין קשר בין גובה לכוח.

אגב, לדבר על פי סטטיסטיקה גם רואה חשבון שלא ראה משחק כדורגל בחייו יכול, אני וסטרטפורד מדברים על פי מה שראו מהשחקן הזה ב3 עונות שלו באנגליה, אז בוא אתה תתרכז בסטטיסטיקה ואנחנו נתרכז בדברים שבאמת משפיעים.

בנזמה ייכנס להרכב במקום ברבאטוב? אתה רוצה שאני אשלח לך פקס עם חתימה שאין סרט כזה?

15. THE STRETFORD END Member

פייזר

בנזמה,בנזמה,בנזמה,
    אולי נחכה קודם לראות אם פרגוסון בכלל מביא אותו לקבוצה
    ובכלל,הוא משחק בסגנון שונה מבארבטוב ככה שהוא לא חייב לבוא על החשבון שלו ו...עזוב,לא משנה.