מנצ'סטר יונייטד 2010/2011-יש אליפות!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏7/7/10.

1. THE STRETFORD END Member

משה,

מה זאת אומרת ההצעה לטבז הגיעה מאוחר מדי?
    האם יש לוח זמנים קבוע וברור מראש?
    בשיחה בין דיוויד גיל לנציגים ולטבז שנערכה בחג המולד נאמר כי אין לחץ ושיגיעו להסכם מאוחר יותר בעונה.
    יונייטד עשתה את השיקולים שלה,טבז עשה את השיקולים שלו,ההצעה לחוזה נוסף היתה לאחר סיום העונה,
    ועוד לפני שחתם בשיטי,הוא בחר לסרב ליונייטד.

את בארבטוב פרגוסון רצה להביא ליונייטד כמה עונות קודם לטבז,בארבטוב הגיע על תקן אחד השחקנים הכי בולטים וטובים בפריימיר ליג,לא כשחקן בינוני.

טבז הוא לא השחקן היחיד עם רגשות,עובדה היא שיחסי מנג'ר - שחקן של פרגוסון ידועים כאחת המעלות הכי גדולות שלו,
    סוג של פסיכולוג שמבין את השחקנים ויודע איך להוציא מהם את המיטב,
    "משום מה" עם טבז זה לא הצליח...כשהוא היה צריך להילחם על מעמדו,לפני כן הוא לא טרח לספר לנו על פרגוסון הבעייתי שלא התייחס אליו כמו שידע לכלכלך לאחר מכן.
    הוא ידע יפה מאוד לעשות פרצופים למצלמה אחרי שער בדרבי נגד שיטי,כאלה שהיו מכוונים בזלזול כנגד פרגוסון ויצא בהצהרות לקהל של יונייטד דרך התקשורת שהכשירו את הקרקע לקראת העזיבה שלו ושנדע שזו לא אשמתו.
    במשחק האחרון באולד-טראפורד באותה עונה הוא נפרד מאיתנו כאילו זו היתה הפעם האחרונה,כלומר הוא כבר ידע שזו תהיה הפעם האחרונה,את ההצעה לחוזה חדש הוא קיבל לאחר מכן אבל את הבחירה שלו הוא כנראה כבר קיבל עוד הרבה לפני זה.

המועדון גדול יותר מכל שחקן,לשחק ביונייטד זו זכות,
    לשחק ביונייטד זה אומר שאין מתנות חינם,שצריך להוכיח את עצמך כל הזמן ושתמיד יבואו כאלה שינסו לתפוס לך את המקום,אם אתה לא מסוגל להתמודד עם המציאות הזו אז מקומך לא ביונייטד.
    כשהביאו את בלומקוויסט בזמנו שחקנים בחדר ההלבשה עקצו את גיגס שהוא עומד לאבד את המקום בהרכב,גיגס ענה להם שכדאי לו(לבלומקוויסט)להיות טוב,כלומר גיגס לא נעלב ולא נפגע מזה שמביאים מישהו שיתמודד איתו על המשבצת אלא היה מוכן "לקרב" מולו.

2. GiladG2 Member

למכור את גיבסון בלי למצמץ? למה? כי הוא היה מצויין במרבית ההזדמנויות שהוא קיבל בעונה שעברה או בגלל שמרכז הקישור שלנו "שופע" כרגע בשחקנים שמחכים בתור רק להיכנס?
    זה לא מנג'ר, אתה לא יכול סתם למכור שחקנים ש"לא נראים" לךובקלות להחליף אותו עם מישהו עם נתונים יותר טובים שמצאת.
    גיבסון מצויין לרוטציה שלנו, גם קאריק, שמקושר עכשיו במעבר של 7 מיליון פאונד לסנדרלנד. אסון אם זה יקרה, מהלך התאבדותי.
    מה חשבת על דארן פלטשר לפני 5 שנים? גם להעיף או "באנקר"?

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/10
  3. WellNeverDie Member

אני אישית לא תופס מפדריקו. מהרננדז אני כבר התרשמתי במונדיאל - נתנו לו קצת צ'אנסים, והוא לקח אותם במאה אחוז.
    מקאדה לפי מה שהבנתי מרשים יותר ברסרבס, אבל הפתיחה שלו ביונייטד באה בהפגזה רצינית - בגול הכ"כ חשוב נגד הוילה בOT. אבל מאז חוץ מעוד איזה כדור שפגע בוא ושער מצמק מול צ'לסי לא ראיתי שום דבר. גם במשחקים הלא חשובים, והיותר פשוטים, הוא מנסה ללכת ראש בקיר. עדיין ילד בראש.
    הרננדז נראה לדעתי יותר בוגר, יותר משופשף ובשל. אחרי שהוא היה החוד של הנבחרת שלו במשחקים החשובים ביותר, הוא הראה שהוא עשוי מחומרים מעולים.

בעניין ברבאטוב - לכו תדעו, אולי יבוא שינוי? אני גם לא מחבב את הבולגרי, אבל אולי זה סוף-סוף יבוא בעונה הקרובה.
    ואם לא?
    הרננדז,דיוף ואחרים מוכנים להתמודד על לשחק לצד רוני. או אפשר לשלב בינהם ולתת לרוני קצת מנוחה בשלב הבתים של הצ'מפיונס ובמשחקים פשוטים יותר.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאוד מסכים עם גלעד גם בנוגע לקאריק וגם בנוגע לגיבסון.

עוד כמה הערות:
    1. לא מבין את ההתלהבות של חלק מהאנשים כאן לגבי בנזמה. עוד לפני המעבר לריאל לא הבנתי את ההתלהבות לגביו ואחרי העונה האחרונה במדריד ההרגשה שלי רק התחזקה.
    ראיתי אותו בליון ולא ראיתי בו משהו מיוחד שאין לחלוצים אחרים. לטעמי שיחק לו העובדה ששיחק בקבוצה כמו ליון. ברגע שהגיע לקבוצה כמו ריאל מדריד, שחובת ההוכחה עליו הוא איכזב קשות.
    לא מבין גם את החובה בחלוץ מבוגר בגיל (אמיר העלה כאן את השם של פביאנו). אני אישית הייתי רוצה לראות ביוניטד חלוצים צעירים כמו אגוארו או סוארז, כאלה שאם נפתח את הכיס ונביא אותם יוכלו לתרום לנו לשנים רבות.

2.ArsenalFan, אם כל הכבוד ליכולת בטוטנהאם בזמנו, יש הבדל גדול בין אותה טוטנהאם ליוניטד, למעשה יש גם הבדל עצום בין טוטנהאם בתקופת בארבטוב לטוטנהאם של היום.
    כמות הלחץ, הציפיות והשדרוג ששחקן צריך לעשות כאשר הוא מגיע ליוניטד הוא עצום. בארבטוב לא רק שלא עמד בציפיות אלא אפילו לא התקרב לעמוד בהם.
    בשנה שעברה בכל פעם שהיינו צריכים אותו הוא לא תיפקד וכשרוני לא היה זה בלט בצורה מיוחדת.
    אני לא מאמין בבארטוב גם בגלל שאני חושב שהוא פשוט לא מספיק טוב לקבוצה שהולכת על כל התארים וגם כי לדעתי הוא גם לא מתאים לשיטת המשחק של יוניטד.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא שיש צורך בחלוץ מבוגר יחסית, זה פשוט יותר הגיוני בהתחשב בהשקעה שלנו בחלוצים צעירים. יש לנו את וולבק ומאקדה, החתמנו בשנה האחרונה את דיוף והרננדס, אז עכשיו נלך ונפוצץ סכום גדול על עוד חלוץ צעיר, וכזה שעלול ביחד עם רוני לחסום את דרכם להרבה שנים?

6. k_700 Member

לא מאמין לזה.
    אתה באמת חושב שיהיה משחק שרוני יהיה כשיר ופרגי יחליט לפתוח עם הרננדז ודיוף בחוד?
    אתה האמת צריך לעשות בקבוצה סדר במצבת החלוצים. וזה קצת מדאיג אותי.
    אני מאמין שדיוף או ימכר או יושאל.
    מאקיידה, וולבק רק אחד מהם ישאר השני יושאל.
    הבעיה פה שאנחנו בונים יותר מדי על אואן וברבאטוב. ברבאטוב עוד עונה איתו זה אפילו הימור גדול יותר.
    מצד אחד שחקן מאוד חכם שיכול לבשל שערים ויש ל הרגשה שלא מיצינו את היתרונות שלו עד הסוף ויש יתרונות. בכל זאת אני לא מכיר הרבה חלוצים שיותר טובים מבארבאטוב באוויר, שיש להם ראיית מחק טובה משלו ושיודעים להתחיל התקפות מהחצי ברמה שהוא עושה את זה.
    לטעמי ברבאטוב יהיה הרבה יותר יעיל אם נצליח להשיג עוד קיצוני טכני ומהיר(בסגנון סניידר/אוזיל) שיכול לשחק בשני האגפים ביחד עם נאני.

החשש האמיתי שלי לשנה הבאה שבחירת החלוצים של הסקוטי שלנו לא תהיה טובה. אני מפחד שנגיע למצב שנצטרך לשחרר את דיוף, להשאיל את מאקיידה ולבנות על אואן שספק מה עוד יש לו להציע או על ברבאטוב.
    אני מקווה מאוד שהרננדז יפתח ברגל ימין אצלנו וישתלב טוב לצד רוני כי העונה הבאה לצערי תהיה תלויה הרבה במקסיקני.

7. מראדונה Member

אני רואה את פורלאן ולא מאמין איך הוא נכשל ביונייטד.
    האמת שלא ראיתי אותו שם כמעט בכלל,אז הוא באמת היה כזה גרוע שוויתרתם עליו?ולא עוקץ אתכם קצת לראות מה הוא עושה כיום?

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/10
  8. k_700 Member

היה שחקן שונה לחלוטין.
    היה בורח מהכדור, סיומת נוראית מול השער(הרבה בגלל הביטחון), לא ראיתי בתקופה שלו אצלנו בעיטה אחת מ25 מטר כמו שהיום הוא לוקח. היום הוא שחקן חכם, מוסר מצוין, סיומת מהטובות שיש היום לחלוצים בעולם, בעיטה מדהימה מכל טווח של עד 30 מטר, סיומת טובה ברחבה.
    בקיצור חלוץ מושלם, מטרד לכל שחקן הגנה, לא חושב שאפשר לשמור אותו אישית ובזמנו החשיבה הייתה נכונה בשחרור שלו. זה היה מתבקש וזה עשה לו רק טוב לקריירה.

9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שלא התאים לסגנון הכדורגל האנגלי, יכול להיות שהעובדה שמנ.יו הייתה הקבוצה האירופאית הראשונה שלו זה מה שגרם לו להראות כך.

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

את כל מה שפורלאן עושה היום ראינו ביונייטד. רק מה, זה היה ניצוצות, פה ושם, וביניהם הרבה הופעות מאכזבות, החמצות איומות וכו'. מצד אחד, זה קצת מתסכל. מצד שני, זה בהחלט גורם לי להרגיש טוב לגבי מחלקת הסקאוטינג שלנו שאיתרה שחקן כזה ולא נפלה איתו.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי הוא היה הבחור הנכון בזמן הלא נכון. עם כל הביטחון והניסיון שהוא צבר, הוא יכול להיות להיט בפרמיירליג. אבל נראה לי שיש לו טראומה מהממלכה.

12. WellNeverDie Member

אם זה לשלוח את מקיידה, דיוף או וולבק - הייתי שולח את מקיידה. לדיוף לא היה מספיק צ'אנסים, וולבק הרשים אותי כשהוא שיחק.
    הרננדז לדעתי יהיה החלוץ השלישי ביחד עם אואן אחרי ברבאטוב ורוני. ובתחילת העונה, רוני היה כשיר חלק מהמשחקים והוא נח על הספסל.

ומה שכן באמת יהיה נהדר אם נביא עוד קיצוני צעיר, מהיר וטכני בסגנון של נאני. אוזיל לדעתי יעשה את העבודה. סניידר בכל מקרה מתאים לשחק כקשר מרכזי או התקפי, ולא לאגף.

13. Gass12 Member

אני חושב בדיוק הפוך ממך. מקיידה חלוץ בכל רמ"ח אבריו. חזק,זוכה בתאקלים,מהיר תגובה ומריח שערים (זו תכונה שמשלבת מיקום נכון בטיימינג נכון ובתוספת מזל שתמיד צריך). וולבאק מבחינתי מקבל נכשל ברוב הפרמטרים שציינתי לעיל. אבל הנכשל הכי גדול שלו שהוא מפחד לתקל. תמיד מרגיש לי שהוא שומר על רגלי הדוגמנית...
    *** לגבי ברבאטוב אין לי ספק שמבחינת הבנת המשחק,קריאה נכונה של המצב ויצירתיות גאונית אין עליו
    והוא לא רואה ממטר אף אחד .אני יודע שפרגי אוהב את היצירתיות שלו ליצור מצב יש מאין.
    אבל... יש אבל גדול . ביונייטד הנוכחית ועל פי שיטת המשחק שלה. אין לו מקום אז זה אחת מהשתיים
    או שעוברים לשחק בקביעות עם שני חלוצים קדימה כשמאחוריהם ברבה כמוציא ומביא. או שמחפשים לו קונה....

14. THE STRETFORD END Member

פרגי מכחיש שהיתה פנייה עבור סניידר(ציטוט מהמייל וכמו שהם נראים בזמן האחרון...לקחת בערבון מוגבל)

"I believe the squad is stronger than last season with the younger players having another year under their belts," United's manager said in the Mail on Sunday. "I don't know where those reports about Sneijder came from. How can anybody turn me down when I haven't even made a bid?"

לגבי פורלאן,

הוא לא עמד בלחץ של יונייטד,זה היה גדול עליו.
    הברקה פה ושם(וכאלה שלא נשכח לעולם,צמד מול ליברפול באנפילד,שער גדול וקשה לביצוע מול צ'לסי בדקה ה 90,וולה ענק מול גלאזגו ריינג'רס וכמובן,שער הבכורה בפנדל אימתני מול מכבי חיפה)
    אף פעם לא הרגשנו בטוחים איתו,היה לוקה בסיומת מול השער,היה לוקה במסירות,בנוחות עם הכדור,אולי הקצב והפיזיות הקשו עליו,
    היה מאוד פופלארי בקרב האוהדים והשחקנים,בחור סימפטי ביותר,אני לא חושב שיש אוהד יונייטד שלא שמח לאחר מכן בהצלחה שלו בספרד.

15. Ryan Giggs11 Member

בנוגע לשאלת החלוצים אני עם Gass12 בעניין.
    ממה שראיתי מוולבק מבוגרים זה נראה הרבה פחות מרשים ממה שמסופר עליו, הוא אמנם כבש כבר כמה פעמים אבל עדיין אני לא רואה ממנו משהו מעבר.
    לעומת זאת מקיידה אם נתעלם לרגע מהשער מול וילה(למרות שקשה לעשות זאת)לאורך כל המשחק מבקש כדור, לא נעלם ומתחבא מאחורי ההגנה ולא פחות חשוב בעיניי-רץ כל המשחק כמו מטורף, נלחם, יורד לגליצ'ים על כדורים אבודים(גם אם מקבל על זה צהובים, לא נורא הוא צעיר וגם סקולס בגיל הזה עדיין עושה את זה).