מנצ'סטר יונייטד 2017/18-מוריניו מכה שנית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏9/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Greek Member

חואן מאטה הוא השחקן שכבש הכי הרבה במנצ'סטר יונייטד הנוכחית, עם עזיבתו של רוני.

yonmu אוהב/ת את זה.
  2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חייב להעיר משהו. אני בדרך כלל נותן לייק כמעט מיידי על טופיק פתיחת עונה. אני יודע איזה השקעה זה דורש, כאחד שפתח כמה כאלה בעבר, אבל במקרה שלך חרגת ממנהגי כי אני לא זוכר טופיק פתיחת עונה כל כך אנטי יונייטד מאז שאני כותב כאן בפורום.

הכל שחור, הכל קיצוני, הכל בגישה הישראלית של או קרנבל או מחדל, או שאנחנו הקבוצה הטובה בעולם או שאנחנו קבוצה כושלת, פוגבה הוא טום קלברלי ביום רע? רק בגלל שלא עמד בציפיות של הכסף שהובא? דה חאה צריך לעבור למועדון שאליו הוא ראוי? הוא משחק ביונייטד או בברנלי?

עצוב לי שזה מה שנהיה מהדיון שלנו ומנושא פתיחת העונה שלנו. עצוב לי שעל הטופיק משתלטות הודעות שמגמדות את המועדון האדיר שלנו, שמקטינות אותו, שמקצינות את התקופה הרעה שלנו למצב שאנחנו אמורים להיות מועדון קטן שמספק שחקנים לריאל מדריד הגדולה, עצוב לי שבפתיחת העונה במקום לדבר על החתימה של לואקאו והאימפקט שלה, או במקום להודות כמו שצריך לאחד השחקנים הכי גדולים בהיסטוריה שלנו, אנחנו מתחילים את הטופיק שלנו עם הודעה של אוהדי הצלחות שלא יודעים להתמודד עם כמה שנים לא טובות.

אנחנו מנצ'סטר יונייטד, אנחנו לעולם לא מורידים את הראש, אנחנו תמיד הולכים עם חזה נפוח וראש למעלה, אנחנו תמיד מתחילים את העונה בגאווה ולא כאילו הגענו לטופיק פתיחת העונה של ברנלי.

ManUtd Fan, Gass12 ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנוגע לעזיבה של רוני.
    לא משנה מה אתם מרגישים כלפי רוני מדול 2017, מדובר באחד השחקנים הכי גדולים בהיסטוריה שלנו.
    היה חלק מרכזי בכל כך הרבה שנים במועדון, בכל כך הרבה קבוצוצ גדולות שהיו כאן, נתן לנו כל כך הרבה תארים ורגעי אושר, שגם אם הירידה ביכולת הייתה גדולה, אנחנו עדין חייבים להעריך את מה שנתן למועדון.
    בשתי בקשות ההעברה שהגיש הוא איבד את הזכות להיחשב כאחד מהסמלים הכי גדולים בהיסטוריה שלנו, ולדעתי גם איבד את הלגיטימציה לסיים כאן את הקרירה כמו שעשו שחקנים אחרים שדעכו לקראת סוף הקרירה (כמו גארי נוויל), אבל אי אפשר לשכוח את כל מה שהוא נתן במועדון, מאחל לו בהצלחה באברטון ולא אשכח לו לעולם את כל מה שנתן לנו.

I saw my mate,
    The other day,
    He claimed he'd seen,
    The white Pele,
    I asked my mate,
    What's his name,
    He goes by the name of Wayne Rooney
    Wayne Rooney, Wayne Rooney
    Goes by the name of Wayne Rooney

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אתה מוזמן להמשיך ללכת עם חזה נפוח וראש למעלה. בפועל, אתה אוהד קבוצה שבארבע העונות האחרונות סיימה 7-4-5-6 למרות השקעה חסרת תקדים ברכש, אז אתה תיראה קצת מגוחך אם תעשה את זה.
    בוקר טוב: זה עולם הכדורגל, כמה שנים איומות ואתה יורד במעמדך גם אם אתה מועדון ענק ועם היסטוריה מדהימה, בדיוק כמו ארסנל וליברפול. רוצה לחזור למעמד הקודם? תיקח אליפות או לפחות תתמודד ברצינות. בינתיים לדעתי עדיף לקבל את זה בגישה מפוכחת ועם הומור עצמי ולא להיות כמו הטייקונים שפושטים רגל אבל ממשיכים להתנהג כעשירים כקורח.

avdz7 ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  5. k_700 Member

לוקאקו אמור בשני לעבור מדיקל ככה שברור שלא ידחפו אותו לסגל.

מעסקת שואו אין מה להציל(במחיר) ולכן כמו שאמיר אמר הבחירה הגי נכונה זה להאמין בכשירות שלו או להביא מגן נוסף.

למכור לא יתן כלום.

אברטון- אמרתי עוד הרבה לפני רוני שזה אחד מהקיצים הכי הזויים של קבוצה בהיסטוריה אם מסתכליפ איזה שחקנים הביאה, באיזה מחירים ובאיזה מהירות.

שיהיה להם בהצלחה, הקיי מנבא להם הצלחה יתרה מהמקום ה11-12 בטבלה.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

נ.ב
    בניגוד לאחרים, אני לא פוסל הצלחה של רוני באברטון.
    כולנו זוכרים את פלאיני באברטון, היה מהבולטים אצלם, אולי השחקן הבולט, במועדון ששאף להגיע למקום הרביעי וסיים לרוב בצמרת. והנה אצלנו, פלאיני זוכה להרבה מאוד ביקורות, לא קרוב לאותו מעמד, כשלאור היכולת שלו, לא מעט אוהדים שלנו טוענים שאותו שחקן שבקבוצה עם שאיפות אחרות בפריימר לייג הצליח מאוד, כיום לא שווה פריימר לייג.
    כלומר ההבדלים בין יונייטד לאברטון, בלחץ, בתחרות על מקום בהרכב, בשאיפות, בציפיות לאיכות כדורגל אחרת, הם של שמיים וארץ. לא פוסל שרוני יצליח באברטון כמו שפלאיני הצליח, גם אם הוא נכשל לאחר מכן ביונייטד.

ואם מתחברים לרכש של לוקאקו, זאת גם הסיבה שתמיד לקחתי את היכולת של הבלגי באברטון בערבון מוגבל. הרבה פעמים כשצפיתי בו מול קבוצות חזקות או בטורנירים עם נבחרת בלגיה, ראיתי נקודות בעייתיות, הנגיעה הראשונה שלו בכדור, התרומה שלו לשטף המשחק, דברים שגורמים לך לחשוב שאולי באברטון כשכל הכדורים הולכים אליו ויש לו עוד הזדמנות ועוד הזדמנות לכבוש אפשר לסלוח עליהם, אבל בקבוצה גדולה זה לא יהיה מספיק טוב, בטח כשהיה ברור שבשביל להחתים אותו ביונייטד צריכים להוציא סכומים אדירים של כסף.
    אבל מצד שני הוא עדין צעיר במונחי כדורגל (סך הכל 24), והוא משתפר כל הזמן, ככה שאני מקווה שהוא יצליח להמשיך להשתפר אצלנו, ולא יהיה מסוג החלוצים שמתאימים רק לקבוצות בינוניות/קטנות.

7. alexshw Member

אין עדיין ירידה במעמד המועדון. עובדה שכולם מצפים מיונייטד להתחרות על אליפות וגם אין עדיין מצב ששחקנים לא מגיעים או רוצים לעזוב בגלל חוסר השגיות.

לגבי לגיטימציה לסיים קריירה במועדון או לא אז אין חיה כזו. זה נטו נסיבות. צריך שאינטרסים של שחקן ומועדון יובילו לכך.
    מה לדל פיירו למשל לא הייתה לגיטימציה לסיים קריירה ביובה?

רוני אגדת יונייטד. לא חושב שאפשר להכיר בזה אחרת.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/17
  8. k_700 Member

מי כתב שפלאיני לא שווה פריימרליג?
    יש אחד כזה?

בליגה שמקדשת מרכזי קישור פיזיים של כל מיני בוקים ארוכים וחסרי מחשבה ברור שלפלאיני יש מקום, בווסט ברומיץ׳, ברנלי וכאלה לא בהרכב של מנצ׳סטר יונייטד.

רוני הצלחה באברטון כי פלאיני הצליח שם בגיל 24-25?

רוני נראה יותר רע משפושקאש נראה בגיל 38(עד גיל 35 עם הכרס שלו היה נותן מעל 25 שערים לעונה).
    הוא נראה כמו שחקן עבר, באברטון הוא ישחק הרבה ובהצלחה להם עם זה.
    אם אני צריך להמר איזה מרכז קישור יהיה הכי קל לפתיחה העונה אז זה של אברטון עם רוני ויאנסן מועמד מוביל.

וזה לא רוני מודל 2017, הוא לפחות שנתיים וחצי לא שחקן ברמה של פריימרליג.
    אבל שוב שיהיה להם בהצלחה.
    אין לי מושג איך הם מעריכים אותו במצבו כ10-15 מליון לישט כשהוא נראה בן 45.

בקשר ללוקאקו והמיתוס על נבחרת בלגיה-
    ובכן הרבה ידברו כל הזמן שהוא גרןע בנבחרת ולכן כושל בקבוצות טובות בגלל היורו האחרון.
    איך נראה קיין ביורו הזה עם שחקנים טובים לידו? איך נראה היגוואין במונדיאל? ואגווארו?
    אם לאנשים בא להסיק מסקנות נחרצות מאיזה טורניר(שבו אגב כל נבחרת בלגיה נראתה מזעזע ובעיקר בגלל המאמן) אז בכייף, זה דיון שלא יגמר.

ליורו האחרון אגב, הוא הגיע על קצב של 7 שערי נבחרת באיזה חמישה משחקים רצופים.

9. Andrei Kanchelskis Member

אני משתגע ואוכל את הלב מכך שדווקא ההנהלה של הקבוצה שאני אוהד משאירה אצלה עונה נוספת מאמן שנכשל אצלה כישלון חרוץ שחייב את ההנהלה לבעוט אותו ממנה כבר בתום העונה הראשונה. בשום מועדון גדול אחר באירופה לאורך השנים לא נתנה הנהלה עונה שנייה ברציפות צ׳אנס למאמן שנכשל אצלה כישלון חרוץ(אני לא מחשיב את ונגר וארסנל שם מדובר בסיפור מיוחד והזוי בפני עצמו), אפילו יופ היינקס פוטר מריאל מדריד אחרי שהוליך אותה לזכייה בליגת האלופות בעקבות עונה גרועה שלה בליגה.

בשורה התחתונה-קבוצה עם שחקנים בעלי פוטנציאל להצעיד אותנו להצלחות תהיה לנו העונה אבל פוטנציאל להצלחה של מאמן אצלנו-ממש אין.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו לא פושטי רגל ולא קרובים לזה, הדוגמא שלך מתאימה יותר למועדונים כמו פומפי ולידס (וגם אז, אדם בשם דונלד טראמפ מוסר דרישת שלום ומוכיח שגם אחרי 4 פשיטות רגל אפשר להיות שווה סכומי עתק ולהיבחר לנשיאות ארצות הברית).
    4 עונות של חוסר הצלחה מעלימות מעל ל-20 שנה של תארים והישגים ומיתוג? מעלימה היסטוריה של עשרות שנים שבהם היינו אחד משני המועדונים המובלים באנגליה? שוב, לדעתי זאת גישה ישראלית מאוד, של שחור או לבן, קיצונית מאוד, שלא מתאימה לאוהד של מנצ'סטר יונייטד. לטעון שפוגבה הוא תום קלברלי ביום רע זה לדעתי הדוגמא הכי טובה לנושא, מסתכלים רק על תג המחיר והמיתוג שהמועדון עשה לפוגבה, ולהתעלם מהעובדה שגם אם פוגבה לא עמד בציפיות, הוא היה רחוק מהתיאורים שנתת לו...

11. WellNeverDie Member

הדבר הטוב היחיד בהבאת לוקאקו זה שעדין יהיה נחמד לי kשחק איתנו בפיפא.

זה הולך להיות שחזור של העפת כדורים קדימה לאיש מטרה ולקוות לטוב. מקסימום מקום 4 והדחה בשמינית באלופות.
    תוסיפו את העובדה שלא מגיע קשר אחורי אמיתי, ותקבלו עובדה עצובה - פלאיני נשאר שחקן מוביל.

כנראה נשחק 433 עם הררה פלאיני ופוגבה, לוקאקו מקדימה ובאגפים חלטורים של אשלי יאנג, לינגארד ומאטה ומידי פעם מיקי ומרסיאל.

אלא אם מורניו יעשה שינוי משמעותי זה לדעתי יהיה בדיוק כמו בעונה שעברה. מאמן גמור שחוץ מהמשחק נגד צ'לסי לא זוכר התעלות טקטית שלו.

אגב, על הנייר, מגן שמאל וקשר אחורי והסגל שלנו מהחזקים בליגה.

12. alexshw Member

חכה נראה. כן מחפשים קשר אחורי. אם מוריניו ימשיך לבנות על פלאיני אפשר לתת לו את המכתב כבר עכשיו.

13. k_700 Member

הוא יביא את מאטיץ׳, שזה לא הרבה שונה מפלאיני בשנתיים האחרונות.

בין כה וכה אל תשלו את עצמכם שפלאיני לא הולך להיות שחקן מרכזי ברוטציה.
    עם קשר אחורי או בלעדיו, פלאיני זה שחקן שמוריניו ישתמש בו בכל משחק.

אם לא בהרכב אז כחילוף ראשון לנסות להרוג.

14. Raulito Madridista

אני רוצה להתמקד קודם דווקא בווין רוני בזמן שאת משנתי על מנצ'סטר יונייטד הנוכחית אכתוב בהמשך, אם כי בגדול - אחרי כל-כך הרבה קסם שזורם שם, סגל שכן מקבל צורה ומאמן נחוש על הקווים שעדיין קשה לקבל את הכשלונות האחרונים שלו - זה אמור להצליח מתישהו. יונייטד עדיין לא הפכה למילאן או אינטר שהיו רדומות חצי עשור. גם ברמה הכלכלית וכיוצא בזה משיכת כוכבים ועוד, והיא פספסה את הצ'מפיונס פעמיים שזה רע אבל לא ברציפות.

ווין רוני היה אחד משחקני הרכש הטובים ביותר שאלכס פרגוסון צירף, אני עוד זוכר את השלושער הפסיכי שלו בהופעת הבכורה שלו. ילד אנגלי צעיר ומתלהב עם ביצים של שור, שחקן שלא מפסיק לרוץ והיה אסור להשאיר אותו פנוי מחוץ לרחבה. ספק אם מישהו האמין שיהפוך לכובש המצטיין בתולדות מנצ'סטר יונייטד. הוא השיג המון, נגע בפסגות, והאמת שקשה להאשים אותו. הירידה ביכולת הייתה איטית וצפויה, לא כולם הם רונאלדו מנפלאות הטבע, רוני החל את כל התהליך בגיל מאוד-מאוד צעיר. מענין לראות האם יצליח באברטון. אני חושב שלהוציא את סימן השאלה ב-2010 בערך כששקל לעבור לסיטי - קשה להאשים אותו. נתן הכל ליונייטד עד טיפת הזיעה האחרונה.
    אפשר להתווכח עד כמה הוא עמד בציפיות מבחינת כדורגל או מספרים, לצד זה שהקריב את עצמו לא פעם למען הקבוצה, כששיחק בכנף בין היתר או אפילו במרכז השדה. נראה שהיה כינור שני לרוב - אם זה לכריסטיאנו רונאלדו, ואני מתבסס גם על האליפות האחרונה שלכם כשדווקא ואן-פרסי כבש המון ורוני לא. יצא מצב מוזר שרוני בשתי העונות הפוריות בקריירה שלו, בהן כבש 34 שערים בכל המסגרות, הן ב-2009/10 והן ב-2011/12 - לא הצליח להביא 'אליפות שלו'. היו לו עונות חלשות מבחינת מספרים(בשבע העונות האחרונות הוא כבש רק פעם אחת מעל 20 גולים).

לא יכול לומר שאהבתי אותו יותר מדי אבל גם לי זה מוזר פתאום שווין רוני ומנצ'סטר יונייטד - כבר לא, מגיעה לו פרידה גדולה. יכול להיות שהיה מוטב לשני הצדדים שזה היה קורה כבר לפני שנתיים אבל עכשיו זה הזמן להיזכר בכל הרגעים הגדולים. והגול במספרת נגד סיטי וגם הפצצה נגד ניוקאסל בהחלט זכורים.

cheddar אוהב/ת את זה.
  15. yonmu Member

אז אתה אומר שפלאייני טוב מספיק להיות שחקן הרכב בקבוצה שלוקחת אליפות בפרמיירליג? מעניין.

הדאגה שלכן צריכה להיות הרבה יותר מסגנון המשחק מאשר מהתוצאות.
    בגזרת התוצאות אתם בהחלט בכיוון חיובי. ההסתמכות על סמולינג\ג'ונס תעלם עם הגעת לינדלוף, ולתפקיד הטרגט-מן בשיטת מוריניו מגיע אחד החלוצים הטובים בליגה. אתם בהחלט בכיוון של רציחת משחקים (הררה+פלאייני\מאטיץ') עם חלק קדמי מספיק מוכשר ופיזי כדי להשיג שער בכמעט כל משחק. אז אולי אתם לא מתמודדים לאליפות (לצערי אני חושב שכן, בעיקר כל עוד צ'לסי רדומים כ"כ), אבל אני צופה שיפור מקצועי משמעותי.

מצב נושא:
הנושא נעול.