מנצ'סטר יונייטד 2017/18-מוריניו מכה שנית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏9/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. k_700 Member

רגע, אז איך מוריניו אובר אצ'יבר עם הסגל הכי טוב באירופה??
    כי נדמה לי שכתבת את זה מתישהו.

2. yonmu Member

אמרתי שהוא אובראצ'יבר ביחס להלך הרוח בפורום הזה והוכחתי לך את זה שוב ושוב (דיון ההימורים, העמודים הראשונים בדיון הזה) בזמן שאתה כתבת מגילות על מגילות בלי להתייחס לשום דבר שכתבתי, וכמו שזה נראה - בלי לטרוח לקרוא את מה שכתבתי.
    כתבתי מספיק פעמים שהוא בהחלט כישלון לדעתי.

אני אבהיר את זה בצורה די פשוטה -
    מוריניו קיבל משאבים שצריכים להספיק למאבק על אליפות.
    מוריניו בפועל השיג מקום שני (בלי מאבק על האליפות).
    כאן בפורום ציפו ממוריניו להגיע למקום רביעי-חמישי.
    כלומר - מוריניו השיג יותר ("אובר") ממה שציפו ממנו בפורום, ופחות ("אנדר") ממה שהמשאבים שלו צריכים להשיג.

3. orelh94 Member

הסגל הכי חזק באירופה, לא פחות ולא יותר. אתה מנותק לגמרי.

איך זו התקדמות ביחס לעונה שעברה, אם העונה שעברה הייתה כ''כ גרועה עבור יונייטד וכדי לסיים במקום השני נדרשו מליוני פאונדים להשפך?
    איך זו התקדמות אם מודחים לפאקינג סביליה? קבוצות עם רבע או פחות מהתקציב של יונייטד... סביר להניח שגם בלי מאמן בכלל, אפילו עם איזה אברם גרנט על הקווים יונייטד היו מגיעים ל''הישגים'' האלו.

מילא תגיד לי יש התקדמות בכדורגל, מילא תגיד לי יש שיטה, סגנון, דברים צריכים להתחבר... אין כאן שום דבר.
    מודה ומתוודה שלא ראיתי את כל המשחקים ואפילו לא רבע מהמשחקים של יונייטד השנה, כי זה סבל בלתי יתואר. התוצאות לא מצדיקות את הסגל ובטח שלא האין סגנון שמוצג כאן.
    אין כאן עילה לעונה נוספת. עונה נוספת זה בגדר פשע. מעניין מתי לאמריקאים יישבר הזין ויפסיקו לשפוך כ''כ הרבה כסף כי זה לא הולך. מעניין אם יהיה איזה מאמן מוכשר או אחד שאשכרה יכול להצדיק את המשרה שידפק בגלל המחדל שהולך ביונייטד עכשיו.

הברייט-סייד היחידי עבור אוהדי יונייטד הוא שמוריניו בד''כ לא שורד יותר מ-3 עונות.

אני חייב להגיד לזכותו של מוריניו - לבנות סגלים ולהשאיר אחריו שלד שלם ואיכותי הוא יודע. מהסגל הזה יונייטד יהנו בעידן שאחרי - כל עוד הוא לא ישתולל בקיץ וישחרר את ראשפורד, מארסיאל ופוגבה.

4. yonmu Member

אם בעונה שעברה סיימו במקום 6 והעונה סיימו במקום 2 זו התקדמות.
    אם בעונה שעברה לא היו בליגת האלופות והעונה הגיעו לנוקאאוט זו התקדמות.
    מליונים נשפכו לפני וישפכו אחרי וזה לא ממש מעניין אף אחד כי המועדון הזה טובע בכסף.
    אם עוד רבע מליארד יוסיפו להם עוד 15 נקודות בליגה בעונה הבאה (כמו שהם הוסיפו ביחס לעונה שעברה) - זה יפריע למישהו כאן?

אגב, ככל הזכור לי, אברם גרנט הגיע די רחוק בליגת האלופות, ככה שלא הבנתי באיזה קטע הבאת אותו כדוגמא.

5. k_700 Member

לא יודע לא מסתדר לי לוגית איך הסגל הכי חזק באירופה צריך רק להאבק על אליפות הליגה האנגלית(שבכללותה לא באמת נמצאת בה הקבוצה הטובה באירופה..אבל ניחא).
    הסגל הטוב ביותר באירופה לא אמור להאבק בכלל על התואר הכי נחשב באירופה, כלומר הצ'מפיונס ליג?

ואם מאמן הסגל הטוב ביותר באירופה עף בצורה מבישה בשמינית מול קבוצה שהיא נכון לאותם רגעים הייתה מקום 7 או 8 בספרד, לא ראוי לפטרו יום אחרי?
    לא יודע, פשוט ככה הקבוצות הגדולות באירופה הרגילו אותי.

אתה סותר את עצמך 800 פעמים ואפילו לא שם לב.

6. orelh94 Member

באותה הנשימה אני יכול לטעון שזו הליכה אחורה של המועדונים שסיימו לפני יונייטד, וליברפול בחצי גמר ליגת האלופות עכשיו - אז רק תבין כמה הדברים שלך לא נכונים.

אברם גרנט הוא הדומה המושלמת לכלומניק שהגיע לגמר ליגת האלופות בזכות קבוצה ששפכה ים של כסף על הסגל שלה. איך זו לא דוגמה טובה? את מוריניו יכול להחליף גם עציץ ויסיים בתוצאות כאלו אם לא טובות יותר.

לגבי הכסף - לאמריקאים אין בעיה להשקיע כל עוד יוצא מזה משהו בחזרה. עוד שנה, שנתיים, שלוש או וואטאבר - אם לא תבוא הצלחה משמעותית גם ההכנסות ילכו ויצטמצמו. ואז עם כמה שהמועדון הזה טובע בכסף יסגרו את הברז כי זה יפסיק להיות להם רווחי.

7. yonmu Member

כי הזכייה עצמה תלויה בעוד כמה גורמים. אם יש לך סגל טוב יותר משל סיטי אבל סיימת נקודה מתחתיהם זה לא סוף העולם. זה יכול להיות על טעות שיפוט או מזל או פציעות ושאר אנקדוטות שמאמן לא יכול לשלוט בהן. לא להיאבק על האליפות זה סיפור אחר לגמרי.
    כנ"ל לגבי הצ'מפיונס, רק שכאן זה עוד יותר קיצוני כי מדובר בנוקאאוט ולכן הזכייה יותר רנדומלית.

אני אשמח לשמוע איזה 'קבוצות גדולות באירופה' הרגילו אותך לזה שמפטרים מאמן יום אחרי כישלון.
    סימאונה שסיים מתחת לרומא בבתים? ואלווארדה שהודח מול אותה רומא? סארי שסיים מתחת לשחטאר?
    לפני שתטען טיעונים לא קשורים, אני לא טוען שהמאמנים האלה לא מאמנים מעולים. מוריניו לא קרוב לאף אחד מהם.
    אני רק מראה שהטענה שלך לא מחוברת למציאות. הקבוצות הגדולות באירופה לא הרגילו אותך לפיטורי מאמן יום אחרי כישלון
    [אוף טופיק - אמארי לדוג' כן ראוי לפיטורים, כי אצלו לא רואים שום שיפור מהעונה שעברה לעונה הנוכחית].

@orelh94
    אתה ממציא טענה וסותר אותה ולפי זה אומר שהדברים שלי לא נכונים?
    ליברפול בחצי גמר ליגת האלופות. אם לוקחים את זה כאינדיקציה לרמת הקבוצה (אני לא חושב שזה נכון, אבל אתה העלת את זה) - אז בהכרח ליברפול קבוצה ברמה גבוהה. אם היא סיימה מאחורי יונייטד, אין ברירה אלא להודות בזה שיונייטד התקדמה.
    צ'לסי בהחלט נחלשה העונה, אבל אני לא חושב שזה נכון במיוחד לגבי טוטנהאם וארסנל וודאי שלא לגבי ליברפול. כולן התחזקו העונה ועדיין יונייטד עקפה אותן בליגה. למה? כי היא חזקה יותר מאשר בעונה שעברה. בזכות מה? כסף. אותו כסף שיחזק אותה שוב בקיץ הקרוב.

8. orelh94 Member

והנקודה שאני חותר אליה ואני מאמין שגם קיי חותר אליה - היא שלמוריניו לא מגיעה עוד עונה. כי אתה מדבר ומבלבל את המוח על סתירות והמצאת טענות בעוד אתה עונה לעצמך את התשובה שהיית צריך לענות לעצמך מלכתחילה, לפני שבאת ופתחת כאן דיון. כסף קנה את ה"התקדמות" של הקבוצה. למוריניו אין יד בדבר אלא הוא השתמש באותן ידיים כדי לדחוף מקלות לגלגלים.
    אז איך אתה טוען שמגיעה עוד עונה אם כסף הוא הגורם העיקרי?

אני פשוט חושב שהמיקום בטבלה וזה שהם הגיעו לשלב הנוק-אווט זה שקר אחד גדול, ומצביע יותר על חולשה של היריבות בין אם זה בליגת האלופות שם זה ניכר יותר ובין אם זה בליגה שם זה ניכר פחות. טוטנהאם לעומת העונה שעברה כן ירדה בכושר לדעתי, במיוחד במשחקים הגדולים שם הם פישלו בכמויות. ליברפול כן עשו קפיצת מדרגה אבל ההגנה שלה עד ינואר מנעה ממנה להגיע להרבה יותר. ארסנל כבר מזמן לא רלוונטית ובצ'לסי יש כאוס.
    הקבוצה היחידה שבאמת עשתה התקדמות (שוב, ליברפול חריגה פה) משמעותית היא סיטי - וסיטי כבר אלופה מזמן, בלי מאבק אמיתי.

9. DRORIKO Member

השאירו אותו כי ציפו לשדרוג גדול בקבוצה, בדיוק כמו שהיה השנה עם סיטי של פפ, זה לא קרה. הכדורגל של יונייטד לא השתפר, באלופות כאמור היא נכשלה(וזה עוד המפעל שבו מוריניו קנה את שמו) ובאנגליה אולי היא שיפרה קצת את אחוזי ההצלחה אבל עדיין מדובר באחוזים בינוניים ביחס לתקציב(מה שכן בכזאת עונה היסטורית של סיטי קשה להאשים את מוריניו באובדן אליפות)

10. k_700 Member

אמממ לא.
    עוד הרבה לפני התוצאות אחרי שנתיים ציפו לכדורגל.
    כדורגל טוב, יביא תוצאות ולא להיפך.
    ולכן הביקורת היא לא בגלל שהוא קרס אל מול סיטי הרצחנית.
    הביקורת היא קודם כל כי ההרגשה היא שעובדים עלינו כל שבוע.
    שום דבר לא משתנה, רק התירוצים משתפרים.

11. DRORIKO Member

זה היה מיועד אלי?כי כתבתי שאובדן האליפות מול סיטי זה משהו שאפשר "למחול" עליו

12. cheddar Member

13. cheddar Member

14. alexshw Member

הייתם מחתימים את טובי בקיץ?

15. k_700 Member

לא,
    אבל תפור עלינו להרים טלפון לדניאל לוי האליל שלנו לשאול אותו כמה כמה? לשים איזה 60 מליון לישטים עם הפרצוף של המלכה ולעשות את זה.

הוא היה בלם מצוין לפני שנתיים.
    מישהו יודע מה הוא שווה היום??
    בגלל זה, זה פשוט תפור עלינו לעשות את העסקאות האלה.

בדיוק כמו עם סאנצ'ז, קצת מתעלמים מההווה.
    אם אפשר להביא "שם" ולשלם הרבה מעבר למה שהוא שווה היום, זה אנחנו הכתובת.
    על הדרך ירשמו לי שזה בדיוק השחקן שהוא ההבדל ויקח אותנו ואת ההגנה שלנו צעד קדימה, בדיוק כמו שבינואר רשמו לי פה שאלכסיס זה בעצם יהיה ההבדל.

בגלל זה גם אנחנו גם כל כך מתחרמנים כבר שנים מללכת על גארת' (אלוהים יודע כמה משחקים אני אשחק בעונה בOT) בייל.
    גם פרז מתחרמן מזה, לא רק אנחנו.

אגבבבבבב,
    קבלו קטע.
    זוכרים את המאמן המדהים הזה, מונטלה, שנתן לנו נוק אאוט בשני משחקים לפני פחות מחודשיים? זוכרים את התירוצים של אחורי זה?(מועדון עם מסורת של נצחונות באירופה, נסיון במעמדים האלה מול מנצ'סטר יונייטד חסרת הנסיון ובלה בלה בלה), אז לסביליה הספיקו החודשיים האלה כדי להפרד ממנו.
    נצחון מרשים בשני משחקים על מנצ'סטר יונייטד לא מרשים אף אחד שם ולא מקנה לך כלום.

מצב נושא:
הנושא נעול.