מנצ'סטר יונייטד 2017/18-מוריניו מכה שנית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏9/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. JohnTerry26 Member

זה רק משחק ראשון לעונה מול קבוצה חלשה מאוד, עם כוכבים חדשים, וגם בלי כדורגל טוב האווירה באולד טרפורד תהיה מחשמלת, אבל בכל זאת זו פעם ראשונה בעיני שיש באצטדיון תחושה של 'יונייטד חוזרת'. זה כבר נורא. מבחינת כדורגל זה היה דומיננטי מאוד, אבל שוב השאלה אם יונייטד תיתקל שוב בקבוצה חלשה שנותנת לה לשחק, כי מתבקש לשים בונקר ולתת לשלישייה ההתקפית להראות אם הם מסוגלים להתמסר לשער כמו ששאר קבוצות הצמרת יודעות לעשות ברמה כזאת או אחרת. פוגבה היה אדיר, לקח אחריות והיה משוחרר לנסות מלא דברים והיום אלו היו אחוזי פגיעה של 100 מ' אירו (של קיץ 2016). ריצות במגרש פתוח, מסירות אדירות, גול מחוץ לרחבה, אפילו מנהיגות... כל החבילה. ופתאום מאטיץ' נראה כמו בחצי עונה ראשונה של 14/15, העמדה של הקשר האחורי נותנת לו כריזמה ושקט, נראה מה יהיה בהמשך, במיוחד כשילחצו אותו (כנ"ל לגבי פוגבה). כאילו הוא חיכה בסבלנות לשוב לזרועותיו של מוריניו כדי שהם ביחד יוכלו להוכיח לצ'לסי שהם וורלד קלאס. בכלל זה מחזור ראשון הכי גרוע שיש, גם לוקאקו שם צמד (אופייני אמנם), לא נעים, בטח לא לאמנלו שמחר בבוקר הולך להירצח ע"י פאה אלמונית.

מוריניו העלה את הקבוצה בטירוף היום, לראות את הקבוצה שלו פותחת עונה ככה זה מדאיג, מזכיר תקופות אחרות. אנרגיות כל כך שונות מהעונה שעברה. נראה שהשטיפות מוח והעבודה הפסיכולוגית היו בפול פאוור הקיץ. האוהד מוריניו שבי ישר חושב על קאמבק ותסמונת עונה שנייה במובן הכי ציני שיש. לא משחקים כדורגל בעונה הראשונה? לא נורא, מייצבים את ההגנה, בתקשורת לא משדרים אכזבה, משקרים, ממציאים, העיקר שהקבוצה תישאר מלוכדת סביבו. בקיץ לטחון לכוכבים תשכל שהם חייבים להביא אליפות בשביל להוכיח שכולם טועים. זה יהיה גאוני מצידו, לא יכול להיות שהוא עובד עלינו שוב, לא מוכן לזה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/8/17
  2. k_700 Member

אותה אופוריה שיונייטד "חוזרת" היתה גם במשחק הראשון של העונה שעברה.
    אתה לא זוכר, אני זוכר.
    גם מצד הקהל, גם מצד המסרים שהעבירו השחקנים והמאמן וכמה שזה מצחיק גם מצד צוות הפרשון("יונייטד נתנה היום הצהרה").
    גם פוגבה נראה כמו הדבר הכי מרטיב שהיה לנו מאז סקולס במשחק הראשון ההוא.

כולנו זוכרים לאן הלכה העונה שלנו חודש וחצי אחרי(וחצי כי הייתה איזה פגרת נבחרות בדרך).

לכן הייתי נזהר.
    היריבה היום הייתה יריבה שלא באמת עלתה למשחק ליגה העונה, אנחנו באו חדורים והם באו מפוחדים מהשנייה הראשונה.
    עם בעוד חודשיים נשחק כדורגל כמו היום(אפילו בלי V בצד של התוצאה בכל משחק) אז אני אלך איתך.

3. JohnTerry26 Member

זה לא עניין של לא זוכר, אני לא חשבתי שמה שקרה היום היה בעונות הקודמות וראיתי את המשחקים שלכם.

אמרתי, אני באמת מטיל ספק אם ווסטהאם נהגה נכון היום, וכמה היא בכלל בכושר משחק, אבל יש סימנים חיוביים מאוד לצערי - זה הרגיש כמו קבוצה, האווירה, האנרגיות, הרעב, איך שהכוכבים באו לעונה הזו, במיוחד פוגבה שהוא המנוע. אני באמת ראיתי בכם קבוצה נוראית אז זה מאוד מפתיע אותי לראות את זה מגיע במחזור ראשון. נראה מה יהיה כשיקשו עליכם.

אגב הרגע המצחיק של המשחק היה הכניסה של פלאיני, אוי מוריניו.

4. Guy_D Member

הסימן הכי חיובי, הוא שבנוכחות קשר אחורי שמשחק כמו שמאטיץ שיחק אתמול, פוגבה מתפנה לעמדות התקפיות יותר ומנהל יותר ויותר את ההתקפות, שם הוא מעולה ודומיננטי ושם אנחנו צריכים אותו, ולא בכל מני ציוותים עם פלאיני בקישור האחורי.

ועוד סימן חיובי, הוא שסוף סוף מוריניו מנסה לצאת קצת מהקופסא ומהפחדנות, ולא שיחק עם שלישיית קשרים, במשחק בית, מול יריבה שצריך לנצח, אלא שני קשרים ומיקי/מאטה(משחק מצוין שלו) ורשפורד שמחליפים מקומות ונראים טוב.

העניין שעדיין מעורר דאגה, הוא העניין עם מרסיאל, ב10 דקות נראה יותר מסוכן ממה שרשפורד היה מהאגף, אבל עדיין, עם פירורי הדקות האלה, לא נגיע איתו רחוק.

אין סיבה לחגוג, אך גם אין סיבה לחפש בכוח איפה להיכנס בקבוצה ואיפה להתמרמר.

נראה מה יהיה בהמשך, גם בגזרת מרסיאל, גם בתפקוד של פוגבה כקשר התקפי יותר וגם נראה אם מוריניו חוזר להתנהלות של להכניס גול ולהכניס את פלאיני בדקה 60, על מנת לברוח הביתה עם 1-0

5. alexshw Member

מה? ראשפורד עשה מסבלטה פורפרה והיה מאוד מסוכן. אז לא יצא לו להבקיע.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

6. k_700 Member

שוב, נשמע כמו דיעה סובייקטיבית לחלוטין.
    עם זה אני לא מתווכח. אוהד אחר טען שהוא לא נהנה 4 שנים כמו שנהנה אתמול, זכותו.
    אני חושב שכמו בהמון מקרים זה קצת יותר מדי העובדה שאתה זוכר הכי טוב את המשחק האחרון של הקבוצה שלך ולא 4 שנים מלאות קודם לכן.
    משחק ראשון בעונה לא מבשר על שום אווירה, צריך כבר לסיים את הקלישאה הזאת אחת ולתמיד.
    אני זוכר עונות של פרגוסון שהתחלנו 0 מ3 וזכינו באליפות.
    אפילו אתם לא התחלתם טוב בשנה שעברה וזכיתם באליפות קלילה.
    אנחנו? התחלנו שנה שעברה 3-3, פחות מחודש אחר כך פגשנו אתכם והשאר זה היסטוריה(שנכתבה אחרי 40 שניות).

תרשה לי להיות יותר זהיר, סקפטי ולקחת מקדם חשוב מאוד של משחק בית במועדון שמשווק את עצמו הכי טוב בליגה(מה שבטוח יצר אופוריה מטורפת) בציפיות שלי.

ווסטהאם לא שיחקה אתמול עם איכות וגישה יותר טובה למשל משל מידטלנד(אני עדיין לא יודע איך לבטא את השם שלהם) הדנית, שניצחנו בהופעה נהדרת ען בכורה מדהימה לראשפורד והרכב שכלל המון המון צעירים ושחקנים שאפילו לא חלמת שישחקו ביונייטד.
    רוצה לומר, אני לא בא לפאר עכשיו את ההישג מול פאקינג מידטלנד, אני פשוט גם מבין שווסטהאם ושאר היריבות גם כן יעלו הילוך ככל שהעונה תכנסס לקצב ולא באמת סביר שנראה שטיחים פרוסים בליגה כמו שאתמול.

כשזה יקרה לאורך זמן נדבר על קשיחות, מאטיץ' כקיר הברזל ושלל ביטויים.

אסור לשכוח שגם אפילו לא רואים פה איזה רצף קטנטן.
    הרי לפני פחות משבוע שיחקנו בצורת משחק שביישה אותנו מול כל אירופה, אשכרה גישה של בולטון בסופרקאפ אירופאי.

הכניסה של פלאיני? לא יודע למה ה היה רגע מצחיק עבורך, אם אתה רואה את המשחקים שלנו אתה צריך לדעת שהכניסה שלו תמיד תגיע ולרוב ראשונה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  7. alexshw Member

זו אותה ווסט האם פלוס ארנאוטוביץ' וצ'יצ'ריטו ומינוס פאייט ממורמר שהוציאה תיקו בעונה שעברה. כמובן יש עוד שינויים אבל לכל הפחות הם באותה רמה ולדעתי על הנייר חזקים יותר.
    זה לגמרי בגלל גישה אחרת של יונייטד אתמול ומאטיץ' עם לוקאקו כמובן.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  8. golding מנהלים

כמעט שכחתי ששחקן העל ארנאוטוביץ׳ הצטרף אליהם.

מועדון בינוני שיסיים בין המקומות 10-15.

9. k_700 Member

זה לא משנה מי השמות, לא עלתה אתמול לשחק קבוצה שעיכלה את הבורקסים של הקיץ.
    הגישה והכושר הגופני של השחקנים של ווסטהאם מראים שאולי משהו לא כל כך טוב עבר שם בהכנה.
    זה אומנם תסמונת לא נדירה למשחקים ראשונים בעונה.
    אבל הם נראים כאילו הם עדיין במחנה אימון ולא במשחק רשמי ראשון.

אני די בטוח שהווסטאם הבינונית שנפגוש בהמשך תראה הרבה יותר חזקה, לא תפחד מאתנו ותנסה ללחוץ את מאטיץ'.
    אתמול שיחקנו מול ילדים.

10. alexshw Member

שום הבדל מהעונה שעברה. ראיתי את המשחק ואני זוכר היטב.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולם מדברים על לוקאקו, וזה מובן לאור הכסף ששולם עליו והצמד בבכורה, אבל בינתיים מאטיץ' הוא הרכש הכי חשוב שלנו הקיץ.
    אומנם מדובר בשחקן איטי, וזה יוביל לאיבודי כדור, בטח מול קבוצות איכותיות שילחצו אותנו, אבל בניגוד לפלאיני, מאטיץ' מבין את המגבלה שלו. אנחנו לא נראה את מאטיץ' מנסה לעבור שחקנים, מכדרר יותר מידי את הכדור, אלא כשהכדור אצלו, תמיד מחפש את המסירה קדימה. ובניגוד לבלגי, מאטיץ' לא מוסר את הכדור לשחקנים לרגל ותוקע את המשחק, אלא תמיד מוסר לשטח, לא משנה אם זה למגן/קיצוני (מאטיץ' פותח את המשחק נפלא לצדדים, כמו סנטר בכדורסל שמקבל כדור ומוציא אותו החוצה לקלעים, ככה מאטיץ' מפעיל את האגפים וזה גורם לזה שראשפורד ומיקי מקבלים פעם אחר פעם את הכדור לשטח, ומשם הם סופר מסוכנים וגורמים המון בעיות להגנת היריבה שמתקשה להתמודד במאבקים איתם פעם אחר פעם) או לקשר התקפי/חלוץ (גם כאן למאטיץ יש יכולת מצוינת למסור כדורים לעומק, הכדור ששלח לפוגבה בהקפצה היה אדיר).בנוסף, מאטיץ מוסיף לנו את האפשרות לאיים על השער מרחוק, כמו שקרה בשער מול ריאל שהריאבונד מהבעיטה שלו הוביל לשער. וכמובן, מאטיץ גדול מאוד, פיזי מאוד, וזה עוזר לו לחטוף הרבה מאוד כדורים, כמו בשער הראשון שהחטיפה שלו הביאה את הכדור לראשפורד שבישל את השער ללוקאקו.
    בנקודת הזמן הנוכחית, מאטיץ משפר אותנו כקבוצה, והוא לטעמי מהאחראים העיקרים להצגה אתמול. עכשיו רק שישמור על יציבות, זה המבחן האמיתי.

12. Gass12 Member

בחיי שאני לא מצליח להבין את האווירה כאן.
    מצד אחד התבכיינתם ודי בצדק על זה שאין מה לאכול. כשהגיע הסטייק עם הצ'יפס וגם הקינוח אז אתם בוחרים לא להנות ממנו כלל אלא להיות עסוקים בנו . היום יש סטייק אבל לך תדע מה יהיה מחר.
    דכדכנים ודכאונים כרונים. תהנו ממה שיש היום ומחר אלוהים גדול.
    עונה לא נבנית כגוש אחד למן המשחק הראשון ועד האחרון.
    ישנם דברים כמו לגדול ולהתעצם עם התהליך וככל שזה מצליח כך גם הביטחון מתגבר.
    ישנם דברים נלווים כמו היחס אלינו מצד היריבות וזה בכלל לא נורא שיחזרו לפחד מאיתנו. ממש שנאתי שקבוצות הפסיקו לספור אותנו.
    ישנם דברים נלווים כמו כבוד מצד השופטים לאימפריה בהתהוות ואז נקופח פחות או נצ'ופר יותר הכל בעיני המתבונן.
    אני בטוח שיהיו משחקים שבהם מוריניו ישנה את השיטה הכל בהתאם לתכנונים וההערכות שלו את היריבה.
    אני נהניתי מאוד אתמול ומקווה להנות בעתיד. זה המינוח זו הטרמינולוגיה להשתמש בה.
    מי שבוחר לראות שחור ימשיך לראות שחור גם במחזור 10
    אני אופטימי מאוד ומשאיר את החשש והפחד ליריבות

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  13. Andrei Kanchelskis Member

לא ראיתי את המשחק אתמול(בגלל העבודה) אבל שמחתי לגלות שניצחנו 0:4 והצגנו יכולת גבוהה. ובכל זאת אני נוטה שלא לפתח יותר מדי ציפיות ממשחק אחד וכשנותרו עוד 37 מחזורים לסיום העונה. די אם נזכור שאת עידן דיויד מויס פתחנו עם 1:4 מרשים בחוץ על סוונסי ואת עידן מוריניו פתחנו עם 3 נצחונות רצופים וכולנו זוכרים איך שתי העונות הנ''ל הסתיימו.

אם יש נתון אחד מן המשחק הזה שמבהיל אותי ומעורר אצלי חשש לגבי ההמשך הוא האשראי שמוריניו ממשיך לתת לפלאיני. נכון שהוא נכנס רק בדקה ה-76 כשהתוצאה הייתה 0:2 והמשחק היה די גמור אבל בכל זאת עצם העובדה שמוריניו ממשיך לשלוף אותו מהספסל כשעדיין הניצחון לא מובטח לנו בוודאות יוצרת אצלי חשש מוצדק שתסמונת פלאיני מן העונה שעברה לא תתפוגג אצל מוריניו ושוב נראה את אותם משחק מדכאים שלרוב מסתיימים בתוצאות תיקו מדכאות מול יריבות שאפילו הן הופתעו מכך שמוריניו ממש נתן להן את אותה נקודה על מגש של כסף.

14. Coutinho10 Member

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שיהיו רגעים, כמו למעלה שהיו סביבו 4 שחקנים שלחצו אותו, שהוא יצטרך לנסות לעשות דריבל ולשבור את הלחץ עם דריבל, אבל זה יקרה לעיתים רחוקות, ולא כמו פלאיני שמנסה לעשות את זה לעיתים קרובות ואפילו מחפש את זה הרבה פעמים.
    מאטיץ מעדיף למסור את הכדור לאגף או קדימה מאשר לנסות ולגבור על שחקנים בעזרת דריבל או כדרור.

מצב נושא:
הנושא נעול.