מנצ'סטר סיטי 2016/17 - עידן פפ גווארדיולה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Kompany, ‏2/8/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיטי וצ'לסי מפתיעות הקיץ אין ספק.
    שתי אנדר אצ'יבריות גדולות מהעונה שעברה, היית מצפה שיסתערו על השוק סטייל מה שמנ יו עשתה (שלד חדש לגמרי - ביילי-פוגבה-מקיטיריאן-זלאטן) וזה לא באמת קורה.
    סיטי הביאה רכש בעיקר להתקפה, פפ ראה את הקבוצה בעונה שעברה? איך רוצים להמשיך שם עם החלק האחורי הזה?
    שבוע לעונה ואין עדיפות למישהי במאבק האליפות כשהייתי מהמר שיהיה לנו כיוון בנקודת הזמן הזאת. או שהעדיפות כרגע היא אצל זאת שאני לא רוצה להגיד שיש לה עדיפות.

Uli Hoeness ו-oranfu אוהבים את זה.
  2. JohnTerry26 Member

נראה לי שאצלנו כן רוצים סוג של שלד חדש: בלם - קשרׁ (קאנטה) - חלוץ ואולי גם מגן, אבל פשוט לא מצליחים לסגור את המטרות. מתחיל להדאיג.
    כרגע זה לוקאקו וקוליבלי, ואפשר להוסיף את מוראטה ומנולס שכבר לא יגיעו. קבוצות שומרות חזק על השחקנים שלהן, ומשחררות רק תמורת מחירים אבסורדיים.

אני בכל זאת שם את סיטי בעדיפות בשלב הזה של תחילת עונה. אני פשוט חושב שהיא היחידה שאפשר לצפות ממנה למשהו, וזה היכולת מסביב לרחבה. כשאגוארו, סילבה, דה בריינה ויאיא טורה כשירים אפשר לצפות למשחק מהיר ויצירתי שגם מסתיים בשערים. גם ארסנל (וטוטנהאם?) שנשארה אותו דבר אמורה לעשות נקודות בקצב סביר לדעתי בתחילת העונה. לגבי יונייטד צריך עוד לחכות כי הם בונים כמעט מאפס, כרגע אפשר בעיקר להתלהב מהשמות החדשים שהגיעו. זה יקח זמן, יש שם שלושה כוכבים חדשים שכל אחד מהם הוא פיגורה במידה כזו או אחרת, כשמצופה משלושתם להמון, ואני באמת מתכוון ה-מ-ו-ן.

Uli Hoeness אוהב/ת את זה.
  3. פול סקולס Member

העונה הזאת הולכת להיות ייחודית במובן זה שאי אפשר לסמן פייבוריטית.

אצל כל אחת מה'גדולות המסורתיות' יש ימבה סימני שאלה, וכך גם לגבי הקבוצות שסיימו את העונה האחרונה בשני המקומות הראשונים.

אני משער שגם רואים את זה בסוכנויות ההימורים (לא בדקתי).

4. k_700 Member

את האמת יאיא טורה זה הכי אנטי תזה שאני מסוגל לעלות על הדעת בכל מה שקשור לכדורגל של פפ.
    זה יפה שיש אותו על הנייר אבל זה מרגיש לי כמו שמן ומים, מי יודע בכלל כמה פפ בונה עליו(כנראה שבהתחלה יש לו צ'אנסים גדולים מאוד לשחק בגלל שגונדוגאן פצוע ופרננידניו הולך לחלטר מאחורה אם צריך.

אליפות אתה לא לוקח רק עם השמות שיש לך מקדימה אלא גם אם מה שיש לך מאחורה ושם יש להם חתיכת בעיה וכבר חפרנו על זה מספיק.

אנחנו נתחיל עונה כנראה עם סמולינג פצוע שזו בעיה בפני עצמה(השחקן הגנה הכי טוב שלנו בעונה האחרונה), אבל מקבלים את לוק שואו בחזרה שזה באמת מרגיש בכל דקה שלו על המגרש שזה עוד שחקן רכש חדש ביחד עם השמות שכבר הבאנו, מינוס הזמן שצריך להתרגל.

על הפער העצום בשער אין מה לדבר, דה חאה שווה בעונה לפחות 20 נקודות שהארט לא יביא.

אבל יש עוד זמן לחלון, לא חסרים מקרים של קבוצות ששינו את הפרצוף שלהן לגמרי ב10 ימים האחרונים של החלון.

5. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

דווקא ממה שאני רואה יש פייבוריטית אחת ברורה בקרב המהמרים והפרשנים-סיטי.

פול סקולס אוהב/ת את זה.
  6. פול סקולס Member

מעניין.
    משתמע מכך שציבור הכדורגל די משוכנע בכך שהמינוי של פפ לבדו = קפיצת מדרגה ענקית קדימה.

אני סקפטי לגבי לזה (אותו הדבר לגבי מוריניו והקבוצה שלי)

כמובן שאני לא פוסל תרחיש כזה,
    ו"מבחינה הסתברותית\לוגית" יש סיכוי הרבה יותר סביר לקפוץ קדימה עם פפ מאשר עם גיא לוזון,

אלא שהראיה הזאת מרגישה לי פשטנית למדי.

Fabio Junior אוהב/ת את זה.
  7. alexshw Member

אם ארסנל היו לוקחים אליפות בכל עונה שהיו מועמדים הבכירים לתואר אצל הפרשנים והאוהדים מפרי סיזון עד דצמבר אז היו להם הכי הרבה אליפויות פרמייר ליג בפער.

Uli Hoeness אוהב/ת את זה.
  8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק מדגיש: סיטי כן בזבזה הרבה כסף עד כה (ועוד צפויה לבזבז) - אבל נראה שסדר העדיפויות והגישה שלה שונה משל יונייטד.

אנחנו מתעסקים המון בשמות, כי זה מה שעושים בקיץ, אבל יכול להיות שהאימפקט של שחקנים בסגל הקיים יגדל משמעותית תחת פפ; כולם יצאו חכמים בדיעבד והכריזו בקדנציה שלו בברצלונה שעמדו לרשותו שחקנים היסטורים. רבים שוכחים שחלק משמועתי מכך נבע מנוכחותו.

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/16
    Gianluigi Buffon ו-Uli Hoeness אוהבים את זה.
  9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

פפ גם היה האיש בזמנו ששחרר אותו מבארסה לא?

10. Christian Dailly Member

מרלוס מורנו הקולוביאני חתם.

עוד קשר.

11. k_700 Member

אם אני לא טועה זה היה הוא אבל זה קצת פחות מעניין מה קרה לפני 10 שנים בערך כשיאיא טורה היה לגמרי קשר אחורי בתפקיד שלו ואיך שפפ ספר אותו אז.
    היום הוא שחקן עם הרבה יותר יכולות התקפיות ודווקא בגלל זה אני לא חושב שפפ יאהב להשתמש בו בעמדות "הטבעיות" שלו, כלומר מקדימה או בוקס טו בוקס.
    הוא לא מספיק זריז עם הכדור, לא מספיק טכני, הוא גם לא צעיר בכלל וההנעת כדור דרך המרכז מאוד חשוב בכל המערכים שפפ משחק איתם.
    אני לא זוכר הרכבים שהקשרי התקפה שלו לא היו כאלה בדיוק.

וכל זה בלי לתת משקל לנפשות הפועלות.
    הרי מהאגו המתפרץ של יאיא טורה בכל שנה ב13 למאי, מכרה שלם של יהלומים באפריקה מסיים את תפקידו.

12. JohnTerry26 Member

אני חושב שטורה הוא דוקא כן מספיק טכני. הוא לא אינייסטה, מסי וצ׳אבי אבל גם דה בריינה, אגוארו וסטרלינג לא כאלה. לדעתי יש לו נגיעה רכב בכדור שלא נופלת בהרבה מהשחקנים הטכניים ביותר בסיטי. אבל הוא מאוד איטי ולא זריז וזה מה שיפגע בקבוצה שמשחקת בהתקפה כמו הקבוצות הקודמות של פפ, וכמובן בהגנה.

זה די מפתיע שהוא לא ביקש לעבור הקיץ, אני בטוח שפפ לא יסבול מזה שיש לו אותו על הספסל.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. Coutinho10 Member

מה קשור ? הוא בכלל חלוץ/קיצוני, והוא אחלה שחקן, הוביל את הקבוצה שלו לחצי גמר ליברטדורס אם לא טועה, גם שיחק בקופה.

14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/16
  15. k_700 Member

הוא טכני לשחקן שמשחק 5050 כבוקס טו בוקס, למשחק של קשר קתפי שהרבה פעמים משחק אפילו סוג של 10(כמו ששיחק בעיקר אצל מאנצ'יני ובשתי עונות הראשונות עם פלגריני) הוא לחלוטין לא מספיק טכני, בטח לא בהשוואה לשמות שזרקת פה.
    הנגיעה "הרכה" שלו בכדור יותר מתבססת על עצירת כדור ושימוש בגוף שלו וברגל הענקית כדי לשמור עליו.
    הזריזות של הקשר ההתקפי זה שם המשחק אצל פפ, אלה השחקנים שמניעים את המשחק ומעבירים אותו ממצב של הנעת כדור מסודר ל"בלאגן" בשליש האחרון.

מצטער, אין לו דריבל מספיק טוב, לא ראיתי אותו משחק טוב בנגיעה אחת ברמה של השחקנים הממש טובים שמשחקים בעמדה הזאת וכמו שציינו שנינו הוא גם לא זריז ומהיר בשביל להיות אפקטיבי שם.

הוא כנראה ישחק יותר קישור אחורי ואולי אפילו ממש הקשר האחורי העונה אם פרננדיניו באמת הולך להיות סוג של בלם/שחקן הגנה אצל פפ.

מצב נושא:
הנושא נעול.