מסכמים עונה- בחירת השחקן המצטיין של העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏30/5/07.

1. Number 8 Member

ללא ספק, טברטקו קאלה. השוער הקרואטי האחראי לחזרתה של מכבי ת"א לצמרת, ובלעדיו לא יודע איפה היינו היום. קאלה שוער מצוין עם המון שקט ובטחון, פנתר, ומנהיג בהגנה.

את האמת, מאוד חששתי מהגעתו של קאלה. קודם כל, עזיבתו של לירן שטראובר לאחר 7 עונות, מה שגרם להמון חששות. כידוע, לירן שטראובר הביא לנו המון נקודות במו ידיו וסגר את השער פעמים רבות והגעת שוער לקבוצה יכולה גם לעזור, אבל אולי גם להזיק. דבר שני, שוער זר. השוער הזר הראשון אחרי שורה היה אדם וזר בעונתו של שלמה שרף.(עונה.. שתי משחקים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ) שוער ברמה נמוכה, ומאותו רגע מכבי הבינה שצריך שוער ישראלי בשער והיה נראה שמכבי לא תחזור על אותה טעות של החתמת שוער זר כי ראינו שזה רק הזיק. למרות הכל, אלי כהן הביא את קאלה והיה קצת מפחיד לראות שוב שוער זר בשערנו.

כבר במחזור הראשון נגד בית"ר ראו שיש על מי לסמוך בשער, למרות שהפסדנו קאלה הציל אותנו ממספר הזדמנויות בטוחות. ביום למחרת, פגשתי את קאלה בקניון רמת אביב ודיברנו מעט. כבר מאותו רגע ראיתי שלא רק שהוא שוער מצוין ויש על מי לסמוך, הוא גם אחלה בנאדם. אמנם בתחילת העונה לא שמו לב לקאלה כי זאת לא הייתה בדיוק התקופה של מכבי, אבל מאז שמכבי התחילה את התקופה ללא הפסדים, חלק גדול בהבאת הנקודות הביתה חתומה על שמו של קאלה. באותם משחקים ראו כמה קאלה שוער ענק ומחובר לקהל.
    תמיד אחרי ניצחון או תיקו לפעמים אחרי הפסדים, קאלה בא לשער 11 ועושה את ה"אולה אולה" המפורסם. השוער התחבר לקהל במהירות ואפילו הקהל לא האמין שקאלה יתחבר אליהם ויתחבב עליהם בכזאת מהירות. השוער הזר האחרון שעשה זאת הוא שורה אובארוב, והיום משווים אותו לאובארוב הבא.

ללא ספק ששוער העונה הוא קאלה וגם שחקן העונה מתאים עליו בול אחרי העונה הגדולה שנתן. רק צריך להתפלל שההנהלה תפתח את העיניים ותשלם לקאלה כמה שצריך כי חייבים שקאלה ישאר איתנו גם בעונה הבאה.

טברטקו! טברטקו! טברטקו!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/6/07
  2. Patrice_Evra Member

ללא ספק מיכאל זנדברג..
    בלעדיו אני בטוח שביתר לא הייתה לוקחת את האליפות..
    וחוץ מזה לדעתי אי אפשר לבחור שחקן זר לשחקן העונה..

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

וזה כי..

4. GiladShf Member

לואיס מארין ללא ספק !

הרבה בזכותו מכבי נתניה היא הקבוצה שספגה את הכי מעט שערים השנה.
    השקט הנפשי שלו, החוכמה שלו, ראיית המשחק המדהימה שלו מביאה לזה שהוא בעצם זה כל ההגנה של מכבי נתניה, יכולת החיפוי שלו על טעויות חבריו להגנה.

אמנם הוא איטי מעט אבל הדברים שציינתי מחפים על הכל, והלוואי שיוכל להמשיך איתנו בנתניה עוד הרבה שנים !

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בסיכומו של עניין נראה שטברטקו קאלה הוא השחקן המצטיין של גולשי פורום אייסוקר... ברכות.

http://www.maccabi-tlv.co.il/Images/Upload/imgI1H8dLb.Xxx

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע עד כמה זה מוצדק,נכון שהוא ללא ספק אחד מה-3
    אבל זה נראה שפשוט הקולות של אוהדי בית"ר התחלקו בין 2 וזה הוריד מהם קולות שלעומת זאת כל הקהל
    של מכבי בחר במישהו מסויים.
    אה וכמובן זה שתומר חמד לא היה מועמד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

א'- את אוהדי מכבי כאן אני יכול לספור על כף יד אחת.

ב'- הבחירה בקאלה היא לא עד כדי כך תמוהה.. השחקן נתן עונה אדירה ובחירה בו היא לגטימית לכל דבר.

ג'- אתה טוען פה שאנשים פשוט הצביעו לפי שחקנים בקבוצות שלהם... אני חושב שאתה ממעיט מערכם של הבוחרים כאן, יש כאן אנשים מספיק אובייקטיבים כדי להצביע במי שהם באמת חושבים גם אם הוא לא מהקבוצה שלהם. גם ע"פ התגובות אפשר לראות את זה.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כולם אבל אני בטוח שיש פה כמה שבכל זאת נטו להצביע לשחקנים מהקבוצות שלהם,זה לא חובה
    דווקא בתור קטע של להמעיט בערך שלהם.
    אם בנאדם מתלבט בין קאלה לזנדברג הדבר הקטן שיגרום לו להכריע זה יכול להיות אהדה של הקבוצה.

יש פה את עידן,מכבי או מוות,עמיר א,ברנינג סויל,ארז,דודי וזה רק מה שקפץ לי בראש...יש פה לא מעט
    אוהדי מכבי דווקא.

לא התכוונתי שהבכירה תמוהה,אמרתי שהוא אחד מה-3 הטובים זה בטוח,אבל לדעתי שחקן העונה
    צריך להגיע בכל זאת מהאלופה ובטח שלא מהמקום ה-3.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא מזכים איתך בכלל.

מה זאת אומרת שהשחקן המצטיין חייב לבוא מהאלופה? אז שחקן שנתן עונה ענקית והקבוצה שלו סיימה במקום 2-3 לא יכול להיות מועמד ראוי?

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בערך כן..
    שחקן חייב לתת עונה ממש ממש ממש מופלאה בשביל שהוא יהיה שחקן העונה אם הוא לא מהאלופה.
    קאלה שוער טוב,אפילו מצויין אבל אני לא חושב שהוא נתן עונה שעונה על מה שאמרתי עכשיו,עדיין
    היו לו כמה משחקי נפל וכמה שערי שטות.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב אז בבסיס אני לא מסכים עם הדברים, השחקן המצטיין ממש לא חייב לבוא מהאלופה. אלו 2 דברים שלא קשורים אחד לשני.

12. מיכל3 Member

למרות שקאלה נבחר, בחרתי בבואטנג. אני לא חושבת שצריך להרחיב יותר מידיי, השחקן מספר 1 בקישור של בית"ר העונה וגם מספר 1 בליגה שלנו. שמר על יציבות לאורך כל העונה כמעט והפגין יכולת נפלאה בהמון משחקים. לא חסרים נצחונות לבית"ר העונה, שרשומים בעיקר על שמו.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אולי בכלל העסק לא סגור ורק קול אחד מפריד בין זנדברג לקאלה...

14. Number 8 Member

אני לא מייצג את כל אוהדי מכבי בפורום, כך שאומר את מה דעתי בעניין. בראש ובראשונה, לא בחרתי בקאלה כי אני אוהד מכבי, ממש לא.

האמת שהתלבטתי בין בקאלה לבואטנג, אבל בסופו של דבר בחרתי בקאלה מסיבה פשוטה.
    בית"ר ללא בואטנג היא עדיין קבוצה מצוינת ואני חושב שם בלעדיו בית"ר הייתה אלופה, אמנם זה היה יותר קשה, אבל עדיין זוכה. מכבי ת"א ללא קאלה, היא קבוצת אמצע טבלה ומטה. אגיד לך יותר מזה, קאלה אחראי ב75 אחוז על ההצלחה של מכבי העונה, בלי להפחית בערכם של שער השחקנים(אבי נמני אחראי על השאר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ). בלעדיו, היינו קבוצה בינונית מאוד. כמות השערים הקטנה שספגנו נרשמת לזכות קאלה. אמנם גם להגנה יש חלק, אבל ברור כשמש שקאלה האחראי העיקרי. בכל משחק להגנה היו חורים וקאלה הציל 3-4 הזדמנויות לשערים בטוחים. טברטקו קאלה היה ענק העונה, ובגלל אותם סיבות שציינתי בהודעה הזאת ובהודעה הקודמת, הוא הבחירה שלי. העובדה שאני אוהד מכבי ת"א לא השפיעה על בחירתי.
    למרות שאני לא זוכר הרבה משחקים כאלה, כ"כ עושה טעויות. זנברג היה מצוין בחצי הראשון אך בחצי השני פתאום נעלם ועדיין צופי וואן וספורט 5 בחרו בו. גם לבואטנג לא חסרים משחקים לא טובים, אז מה? 4-5 משחקים רעים לעומת 28 טובים, לא צריך להתחשב בזהץ

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/6/07
  15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון אבל אמרתי את זה בהקשר שבשביל להיות מצטיין העונה לא מהאלופה הוא צריך לתת עונה ענקית
    והוא נתן עונה מצויינת אבל לא מספיקה לפחות לפי דעתי בשביל שחקן העונה.
    אני גם לא חושב שזנדברג מתאים להיות שחקן העונה אלא דווקא בואטנג שכמעט ולא היו לו משחקים רעים
    ובסך הכל עצם העובדה שהוא בא מהאלופה כן צריך לתת לו את הקרדיט והיתרון בלהיות שחקן העונה.