מסכמים עונה - בחירת תגלית העונה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏1/6/07.

1. hai Member

הצבעתי למהארן ראדי
    הוא הביא לא מעט נקודות עם הפגז שיש לו ברגל וגם כבש בגמר גביע הטוטו.
    לדעתי ראדי התקדם בצורה בלתי רגילה העונה ועשה את הפריצה שלו בסיבוב האחרון.
    גם יניב עזרן היה תגלית אבל כבר מהענוה שעברה היה אפשר לראות שמדובר בשחקן טוב שיודע לכבוש בצרורות.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אורי שטרית. תחילה הוא שיחק בהרכב הפותח רק בשל חוסר במגנים שמאליים, וכאשר אבו סיאם שוחרר הרבה מאיתנו לא הבינו את פשר הצעד הזה. אלי כהן האמין שאורי שטרית, נתן לו את הביטחון הדרוש וככל שהעונה התקדמה הוא לקח את הצ'אנס שקיבל בשתי ידיים. אני לא אשכח את המשחק בו הוא שיתק כמעט לגמרי את בוקולי. אין ספק שאם ימשיך את מגמת ההשתפרות שלו, אנחנו צפויים לראות את אחד המגנים הטובים שהיו לנו בשנים האחרונות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/6/07
  3. BeitaReaLiverpool Member

לדעתי יניב עזרן.
    הבן אדם מלך השערים , כשרוני ברמות.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ההתלבטות היא קשה בין יניב עזרן לרמי דואני. בסוף החלטתי ללכת על דואני.

עזרן לא היה בולט אף פעם אבל הוא היה בשטח, חיכו לפריצה שהייתה אמורה להגיע. רמי דואני הגיע משום מקום וקנה בזכות מקום של קבע בהרכב ובקבוצה כמו הפועל ת"א שאמורה לשאוף הכי גבוה שאפשר זה לא דבר פשוט.

הוא נתן עונה נהדרת, אני מאוד מקווה שבהפועל ידעו איך לשמור עליו ולגדל פה שחקן גדול.

5. TariboWest Member

אבל אתם מדברים על תגלית, לא על פריצת העונה - יש הבדל.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה מכוון אליי? נכון ורמי דואני הוא הדוגמא הכי טובה לתגלית העונה.

אבל גם על יניב עזרן בהחלט אפשר לומר שהוא תגלית כי הליגות הנמוכות מפוצצות בחלוצים שהיו צריכים להיות הדבר הבא ולא יצא מהם כלום בסוף. אני לא ספרתי אותו, אף אחד לא ספר אותו אז הוא בהחלט מועמד לגטימי לתואר הזה.

7. Igi Member

יש מספר שחקנים שאמורים להיות ב"פריצה" ולא ב"תגלית".. עזרן(במיוחד הוא..איך שחקן ששיחק באירופה יכול להיות תגלית העונה? זה לא שגיליתם רק העונה שיש שחקן שקוראים לו יניב עזרן), טגה, ראדי.

מבחינתי, ההתלבטות היא בין שטרית לדואני.
    אני חושב שלשניהם יש עוד מה להשתפר.. דואני לדעתי התגלה בעיקר בזכות אירופה. בליגה הוא היה יותר שקט ופחות בולט אצל הפועל בעיניי, אבל עדיין היה אחד המצטיינים שלה. אבל בכל זאת, אין ספק שהוא מועמד חזק לתגלית העונה ושיחד עם קינן, יש לישראל מרכז הגנה צעיר וחזק לקמפיינים העתידיים.

אורי שטרית, מגן שמאלי שעלה רק השנה מהנוער, הפך לטעמי לתגלית העונה.
    במחזורים הראשונים לא היה אחד בפורום הזה שלא צחק עליו ועל אלי כהן. אבל עם המשך העונה, כשמכבי ת"א הפכה לשחק 9-0-1( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ), שטרית עשה עבודה פשוט נפלאה. סגר את בוקולי, את מירו, את ורמוט.. פשוט כל שחקן שבא לעימות באגף עם שטרית, הפסיד לו. השחקן הזה הפך לאחד המגינים השמאליים הטובים בליגה וזה עוד בעונה הראשונה שהוא עלה מהנוער.
    הבעיה היחידה שלו היא שהוא פשוט חלש מאד בהתקפה. הוא חייב לשפר את המסירות וההרמות שלו, כי באמת שהוא הרס למכבי ת"א לא מעט התקפות העונה. חייבים לעבוד איתו על זה בקיץ, כי זה משהו שניתן לפתור וישפר את השחקן הצעיר הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/6/07
  8. FelaKaT Member

אומם אורי שטרית הוא בין המגנים היחידים בארץ שלנו שיודעים להרים כדור, אבל הוא בור לא קטן בהגנה ומלבד משחק אחד נגד בוקולי בכל פעם שהוא פגש בקבוצה בעלת אגף ימני מכבי התקשתה לסגור את האגף שלה.

9. burning soil Member

דואני, טגה, צ'וקול כולם תגליות רציניות לדעתי.
    את יניב עזרן הכרתי עוד מהימים שלו בהפועל רעננה, וגם הוא כבר לא כל כך צעיר, כך שהתגלית
    בשבילי הוא אורי שטרית שהתחיל את העונה לא טוב, השתפר בצורה משמעותית בהמשך, היה
    טוב בהגנה וגם בהתקפה, זומן לנבחרת הצעירה, ובאמת שאפשר לבנות לשנים הבאות עליו וגם
    על שפונגין כצמד המגנים של הכדורגל הישראלי.

10. Don Joan Roman Member

אם הייתה טקגוריה של "םריצת השנה" הייתי בוחר ביניב עזרן בלי למצמץ בכלל כי מחלוץ של שלושה-ארבעה שערים בעונה הוא הפך לעוגן בהתקפה הנפלאה של מ.ס אשדוד ובצדק סיים כמלך השערים אבל מכיוון שכאן אנו מדברים על תגלית אני בוחר ב: אורי שטרית.
    אני מודה שבהתחלה לאחר שפאבריס פרננדס עשה ממנו צחוק התחלתי לגחך עליו ולהאמין שהוא לא יותר מסוג של קובי מוסא באגף שמאל, אבל לאט לאט עם כל צעד של העונה הזאת אורי שטרית הוכיח שהוא בהחלט מגן שמאלי ראוי למועדון כמו כמבי ת"א ואלי כהן הוכיח להרבה מאיתנו ששווה לתת לצעירים את הזמן ואת "שעות הכביש" כבר בהתחלה כי יכול לצאת מהם משהו, שטרית סגר עונה נהדרת מבחינתו והוא בהחלט ראוי לדעתי להיות תגלית העונה.

11. שגיא Guest

מסכים עם כך שיש בעיה עם ההגדרה "תגלית". למרות שבחרתי ביניב עזרן, תגלית הוא לא. פריצה הוא כן. עזרן כבר כמה שנים מוכר בליגה שלנו. גם אמיר טגה לא צריך להיחשב כתגלית.

לקטגוריית הפריצה, אפשר להכניס יחד עם עזרן וטגה גם שחקנים כמו בוקסנבוים, עידן שריקי, יצחקי שנתן חצי עונה פנטסטית ודומיהם.

12. Don Joan Roman Member

יצחקי פרץ אשתקד עם תשעה שערים ועוד 2 בישולים.

13. שגיא Guest

טוב אל תתפוס אותי בקטנות. את המסר העברתי.

14. Raulito Madridista

תגלית העונה שלי הוא יניב עזרן. אני חושב שיש דיי דימיון בקטגורייה הזו לבין "פריצת העונה". יניב עזרן תמיד היה חלוץ בינוני ולא ציפיתי ממנו לכמות כזו של שערים. הוא גמר כמלך שערי הליגה ולא שמעו את השם שלו לפני העונה הנוכחית יותר מדיי פעמים. עזרן צריך להמשיך עוד עונה באשדוד ולאחר מכן לעבור לקבוצה גדולה יותר. אם הוא ייצא לאירופה עכשיו הוא יחזור עם הזנב בין הרגליים.
    אני לא חושב שאפשר לקרוא לרחמים צ'וקול תגלית. הוא נתן מספר נמוך מאוד של משחקים טובים והיה לא יציב - בעייה שיש לצעירים.
    אמיר טאגה עשה התקדמות גדולה אבל אני תמיד ידעתי שהוא שחקן טוב.
    תגלית נוספת היא אורי שטרית. שנה שעברה הוא שותף מספר פעמים והיה ממש גרוע.
    העונה הנוכחית הוא עזר בבניית מספר שערים של מכבי ת"א שתמך בהתקפה, סגר בהגנה ועשה את העבודה כמו שצריך. מכבי הרוויחה מגן לשנים הבאות, הוא רק צריך קצת ליטוש.
    רמי דואני הוא באמת הפתעה נעימה. בואו לא נשכח שרק באמצע העונה הוא קיבל אשראי ויוסי ביטון היה זה ששיחק בלם כאשר טל חן או פאהס לא שיחקו.
    דואני שחקן בעל משחק ראש מעולה, הוא קצת איטי ומרבה לעשות עבירות, אבל הוא ייצבור ניסיון ואני מקווה שהוא יישתפר בגדול.
    חייב לציין גם את מהארדן ראדי. לא הכרתי את השחקן הזה לפני כן והוא נתן עונה מעולה במכבי הרצליה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/6/07
  15. TariboWest Member

לא מסכים איתך, עזרן תמיד נחשב לחלוץ טוב, עוד בגילאי נוער. הוא לא תגלית - לפני 3 שנים הוא כבש 14 שערים במדי הפועל רעננה ושנה לאחר מכן 8 שערים באשדוד.
    רחמים צ'קול כן תגלית, עוד פעם - יש הבדל בין תגלית לפריצה. יניב קטן התגלה ב-98, את עונת הפריצה הוא עשה בשנות האלפיים. טגה, עזרן ואולי גם ראדי - לא יכולים להיחשב לתגלית.