מספר הקבוצות בליגת האלופות - האם צריך להקטין?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י SeRgInHo, ‏7/12/06.

1. SeRgInHo Member

השם "ליגת האלופות" כבר איבד כל ערך בשנים האחרונות. פעם לפני הרבה שנים האלופות האמיתיות היו משחקות במפעל, ועכשיו כל קבוצה מהליגה הגדולה שסיימה במקום 3-4 מקבלת כרטיס חצי אוטומטי לשלב הבתים(בדרך צריכה לעבור איזו יריבה ישראלית או סלובקית).
    כמו כן בוודאי שמתם לב שבשנים האחרונות יש ירידה ברמה של המשחקים. יותר מדי משחקים חלשים, ויותר מדי משחקים לפרוטוקול בלבד.

השאלה היא מה לדעתכם יהיה הפיתרון האופטימלי? להקטין את מספר הקבוצות בשלב הבתים? או אולי להשאיר את מספר הקבוצות על 32, ולחשוב על פיתרונות אחרים?

2. מ.ח.א Member

לא , אם כבר יש משחקים ברמה לא טובה אז בעיקר בשלב הבתים בגלל הקבוצות הקטנות
    קבוצה שלא תאימה תעוף בשלב מוקדם
    בשמינית גמר אין הרבה משחקים שהם ברמה גרועה
    אבל ממש לא צריך להקטין את מספר הקבוצות
    כרגע ליגת האלופות זאת ליגה מאוד מעניינת ולהקטין את מספר הקבוצות יהיה מיותר

3. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

להחזיר ל16 יהיה דרסטי מדי, אבל 24 קבוצות כמו בסוף הניינטיז יהיה נחמד ונוסטלגי. יהיו הפתעות, יהיו סינדרלות, אבל כמות המשחקים המשעממים תקטן. החיסרון היחיד הוא שיש את השיטה של ארבע הקבוצות עם המאזן הטוב ביותר במקום השלישי וכל זה, אבל אפשר להתגבר על זה.
    חוץ מזה, הפעם האחרונה שמנצ'סטר יונייטד לקחה את הצ'מפיונס הייתה עם 24 קבוצות. אם זה מה שצריך לעשות...

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

בואו נגיד שגולים זה לא יביא. המשחקים יהיו בעיקר בין מועדונים יחסית גדולים, ואלו משחקים שברוב המקרים מאוד מבוקרים, ונגמרים עם מעט שערים. מה עשינו בעצם?

5. SeRgInHo Member

מצד שני מגיעיות יותר מדי קבוצות שלא צריכות להיות שם. תראה, רק מהליגות הגדולות מגיעות 20 קבוצות מתוך 32 סה"כ (אני כבר לא מדבר על הביזיון של לפני שנתיים שאנגליה שלחה 5 נציגות). זה מצב נורמלי אתה רוצה להגיד? רק לפני כמה שנים סה"כ הקבוצות היה 24, ועכשיו 5 ליגות שולחות 20 קבוצות.
    חוץ מזה, השם "ליגת האלופות" כבר לא רלוונטי.
    אני לא מדבר על גולים, אני מדבר על רמה.

נערך לאחרונה ב: ‏7/12/06
  6. מ.ח.א Member

הרמה עכשיו בליגת האלופות מאוד גבוהה
    חוץ מזה להקטין את מספר הקבוצות יקטין את הסיכוי שנראה סינדרלות

7. SeRgInHo Member

רמה גבוהה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx
    כן, ללא ספק.

8. cazzo Il Capocuoco

מה אתם מתלוננים?במקרה היה אתמול משחקים די בינונים,אז מיד לשנות עם כאלה רעיונות קיצונים?

אגב אתם יכולים לחלום על 24 קבוצות כי הכל כסף במפעל הזה....קצת ריאליות לא תזיק.

9. Barcik Member

סרגיי, הרמה נמוכה לא בגלל ריבוי הקבוצות מהליגות הגדולות, אלא דווקא כל הזבל ההיקפי. ליברפול אמנם משעממת, אבל בוודאי עדיפה על לבסקי סופיה.

הבעייה האמיתית היא שלב הבתים. המעבר לשמינית הגמר הייתה החלטה מצויינת, וכעת נותר לחשוב איך ניתן גם להרוויח כסף וגם לעבור כמה שיותר מוקדם למשחקים בהם באמת מוטל משהו על כף המאזניים.

10. Mehmet Member

אני בעד להשאיר את המצב כמו שהוא. יותר קבוצות=צ'אנס יותר גדול לקבוצות קטנות לקבל חשיפה.
    מצד שני, יש לנקוט סנקציות נגד קבוצות שבמשחקים שלא קובעים להן דבר, פותחות רגליים. במקרה של מילאן וארסנל היום זה היה מאוד ברור. כך גם המשחקים חסרי החשיבות יהיו מעניינים...

11. לא מצאתי כינוי Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/goodpost.Xxx
    אני מוכן לראות מידי פעם קבוצות מסלובקיה, רומניה, ומבולגריה בתמורה למשחקים של רביעיות וחמישיות מידי פעם. אחרי הכל, יותר מידי קבוצות גדולות יגרום לצ'מפיונס להראות בדיוק כמו שנראה המונדיאל האחרון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

12. Butragueño מנהלים

עד שנגיע לרגעים גדולים צריכים לעבור בשפל.

כמו שבהתחלה נראה משחקים דיי עלובים , חסרי משמעות שלא מעניינות אף אחד.
    א.א.ק אתונה - ליל, זה לא משחק שהייתי רוצה לראות או להתלהב ממני בשלב הבתים בליגת האלופות.
    וכמובן שלא הייתי רוצה לראות את שני הקבוצות האלה ביחד עם השמות כמו ארסנל, ברצלונה, צ'לסי או ליון.

זה נכון שליגת האלופות פותחת אפשרות להרבה קבוצות קטנות ולא מוכרות לקבל חשיפה, אולי ככה ליון (שכיום היא קבוצה גדולה ואחת המאיימות באירופה), פורטו יקבלו חשיפה גדולה אבל בשביל זה יש גביע אופ"א.

בהחלט צריך לעשות משהו עם זה,
    כרגע - אין לי רעיון.

אני אוסיף עוד משהו,
    השמינית גמר שלפני שנתיים ספקו דמות לא רעות.
    צלסי - ברצלונה, ארסנל - ביירן מינכן, מנצ'סטר יונייטד - אינטר , ריאל מדריד - יובנטוס, ליברפול - לברקוזן ועוד.

שמינית גמר יוצא מן הכלל, גם שנה שעברה היה שלבים מעולים.

נערך לאחרונה ב: ‏9/12/06
  13. LFC ROCKS Member

התשובה מבחינתי היא חד משמעית - לא.
    אז מה אם השם הוא ליגת האלופות? בת'כלס, אף אחד לא רוצה פה שזה יהיה ליגת אלופות נטו. מישהו באמת רוצה לראות את המפעל הגדול באירופה עם 10 קבוצות באמת גדולות, או משחקים בין אלופת אסטוניה לאלופת פינלנד במפעל זה?!
    לדעתי צריך להשאיר את המפעל כך, אני אוהב אותו ככה ורבים חושבים כמוני. אם באמת ישנו, אני מעדיף שזה לא יהיה שינוי גדול וישנו את זה ל-24.

14. -=Messi=- Member

אני בעד לשנות את השם ל"גביע אירופה".
    פותר את כל הבעיות לא?

15. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא.חד וחלק אסוא להקטין.
    הקטנה של ליגת האלופות מצמצת לנו סיפורי סינדרלה יפים וסוגרת את מעגל הקבוצות,בכך הקבוצות החזקות רק יתחזקו והקטנות רק יחלשו ולא עשינו בזה כלום מלבד לחזק את ה G14 ורעיון הסופר ליגה שלהם,ככל שהמעגל יצטמצם ככה אנחנו בעצם מתקרבים לליגה המיוחלת של הארגון הזה שצריך להשמיד אותו.
    חוץ מזה שזה ייסגור את האפשרות שלנו להגיע לשם,כלומר לראות את מכבי חיפה באולד טרפורד או את מכבי תא בדלה אלפי.
    אז תסבלו מלבסקי סופיה בשלב הבתים,אבל מגיע גם ללבסקי סופיה להנות מאויר של אלופות.