מסתמן: שיטת הניקוד לא תשונה בעונה הבאה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י roeiuzan, ‏14/4/09.

1. *הפועל-רעננה* Member

אני מסכים עם גל ורועי במה שאמרו.
    הדבר היחיד שעולה לי לראש בכל עניין הפלייאוף, זה לעשות מעין "פסטיבל" כזה בסיום עונה, מה שנראה לי מיותר מאוד, שההתאחדות תפסיק לחשוב שהם ממציאים את הכדורגל.
    16 קבוצות, 30 מחזורים, וזהו...
    במקרה של שיוויון נקודות, הרעיון של גל מצוין.

הם חשבו על השיטה הזאת בגלל בית"ר ירושלים, שחשבו שתקרע את כל הליגה.
    בגלל מה שקורה עכשיו עם בית"ר וגאידמק, הם יורדים מרעיון הפתחתת חצי מהניקוד.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

סוף סוף עושים משהו טוב בהתאחדות שלנו אכן רעיון מטומטם. מה שכן אני לא מסכים שפלייאוף זה רעיון טיפשי. להיפך אני חשוב שזה ייתן יותר עניין במיוחד בסיבוב השני כי קבוצות ירצו שהפער יהיה כמה שיותר גדול.

3. REAL MADRID Member

במקרה של שיוויון נקודות צריך לעשות כמו בספרד, שהמשחקים בין הקבוצות מכריעים. אם גם לחיפה וגם להפועל ת"א יש בסיום העונה 60 נקודות אבל במשחק בקריית אליעזר חיפה ניצחה 2-0 כשבמשחק בבלומפילד הפועל ניצחה 1-0, אז מכבי חיפה תקדים את הפועל בטבלה. הכי פשוט.

4. Beitar Member

שבזה יש (עוד) משהו פגום. פתאום כשברור שארקדי לא יישאר, אז השיטה הזאת מיותרת. נו באמת לוזון. אפשר לחשוב שהשקעה של מישהו בקבוצת כדורגל היא דבר רע, שצריך לנסות להגביל אותו. נכון שבסופו של דבר זה יסבך את בית"ר לעונה הבאה לפחות, אבל לפחות נהנינו מ-3 שנים של כדורגל איכותי עם זרים ברמה ובעיקר בכסף שעוד לא נראה כאן קודם. מה גם שתקציבים גבוהים וקבוצות טובות יותר מגדילות את הסיכוי להגיע לאירופה. זה שזה לא הלך השנה או בעונה שעברה - לא מעיד על הכלל.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי בעיה גדולה עם השיטה הזאת ואני שמח שבישראל לא הולכים לפיה. במקרה של שוויון נקודות, צריך שהפרש השערים הוא זה שיכריע. קבוצה נמדדת לפי עונה שלמה ולא לפי משחק כזה או אחר. מה גם שאין תמריץ טוב מזה לקבוצות צמרת להמשיך ולהשקיע במשחקים גם אם הנצחון מובטח.

6. Beitar Member

ראית מה כמעט קרה בספרד לפני שנתיים בעונה שריאל לקחה את האליפות ברגע האחרון. אם סביליה הייתה מנצחת במחזור הלפני אחרון באותה עונה (גם היא סיימה בתיקו מאופס אם אני לא טועה), היה נוצר משולש בין 3 הקבוצות בו לריאל היה יתרון, ואז ברצלונה הייתה יכולה להפסיד בכוונה במחזור האחרון כדי לגרום לשיוויון רק בין ריאל וסביליה בו לסביליה היה יתרון. כך שבשיטה הזאת הרבה יותר קל להגיע למצבים של חוסר ספורטיביות, והקבוצות לא באמת תלויות רק בעצמן בסופו של דבר, בהכרעה ע"י הפרש שערים הרבה יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏15/4/09
  7. שער 7 Member

אתה שוב רוצה 5 דרבים בעונה? בסופו של דבר בגביע המדינה שוב יהיו הגרלות מכורות כמו השנה.
    די נמאס, הגיע הזמן שגם הקבוצות הקטנות ייהנו.
    השחקנים הזרים משתלטים על כל הקבוצות והופכים לברומטרים בקבוצות שלהם, דבר שדוחק את השחקנים
    הישראלים הצידה. הם לא יכולים לבוא לידי ביטוי (וכתוצאה מכך, זה משפיע גם על הנבחרת).

בשנות ה- 90 היו משחקים מרתקים בליגה של 16 קבוצות.

וחוץ מזה, תחשבו גם על האינטרס הכלכלי של חלק מהאוהדים, או לפחות אלה שהולכים רק למשחקים הגדולים. כשיש משחק גדול בכל שבוע, זה אולי הופך את הליגה לאטרקטיבית יותר, אבל בחישוב פשוט יוצא שהורים עם ילדים מבזבזים קרוב ל- 600 ש"ח בחודש רק על כדורגל (ואני לא מדבר על דלק, אוכל וכו').
    לאוהדים הצעירים (וגם חיילים) שלא נהנים ממשכורת גבוהה, זו עשויה להיות מכה.
    חובה להגדיל את הליגה, גם אם זה אומר לשחק במכתשים/אורוות/קופסאות/נהריות/וינטרים.

נערך לאחרונה ב: ‏15/4/09
  8. שגיא Guest

האמת שאני סירבתי להאמין שאשכרה השיטה הזו תמומש. זה פשוט אבסורדי להוריד בחצי את הנקודות ולעשות את הפלייאוף המטופש הזה בסיום העונה.

16 קבוצות זה אחלה. תנו לנו שני סיבובים, 30 מחזורים. זה מספיק וזה מצויין.