מצב הכדורגלן הישראלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏12/11/17.

?

איך אתם הייתם משפרים את מצב הכדורגלן הישראלי?

1. חוק צעירים שיחייב קבוצות לשתף מספר שחקנים X מתחת לגיל 23 בכל משחק

2. צמצום מספר הזרים על מנת להגדיל את מספר הדקות לישראלים

3. הקמת ליגת מילואים לשחקנים בגילאי 18-21 וביטול חוק חריגי הנוער

4. אין צורך באף חוק חדש, הבעיה היא במאמנים שמפחדים לתת את ההזדמנות לצעירים

5. השקעה נרחבת במחלקות הנוער בתוכנית ארוכת טווח

6. המצב בסדר גמור, אין צורך לשנות כלום

7. אחר (נא לפרט)

Results are only viewable after voting.
  1. oFiRzZz Member

אני זוכר בודאות שנתניה שילמה לטוברוק כמה עשרות אלפי דולרים על עזרא (לא זוכר אם זו הייתה העברה
    רגילה (היו נסיונות פיוס בעידן יאמר בין נתניה לטוברוק .. יכול להיות שזה חלק מזה) או סוג של השבחה).
    לגבי איך עזרא הגיע לטוברוק מב"ש .. לא ענייני.

אני מבין את הרעיון שאתה מנסה להעביר אבל האמת היא שהדוגמא הזאת ממש חוטאת למטרה.
    מסי עבר לברצלונה כי קבוצות בארגנטינה לא רצו לשלם על הטיפול שלו - שבלעדיו כנראה לא היה לו מה לחפש
    בכדורגל מקצועני. אבא שלו פנה להרבה מועדונים בארגנטינה ואף אחד לא האמין בילד.

תנסו להבין את הדוגמא שעידן נתן לגבי לירוי גבאי, האם הגיוני שילד בן 14 יעבור ממועדון אחד לאחר
    כי ההורים קיבלו שוחד ענק לכאורה? אם כן, אז למה מספר משתמשים פה בכלל מפנים אצבע מאשימה
    למועדונים ה"קטנים", מה יצא להם מלהשקיע בפיתוח שחקנים אם כשיגיע העת לקצור את הפירות
    השחקן יעבור ללא שום תמורה למועדון עשיר יותר?

עידן444 אוהב/ת את זה.
  2. oranfu Member

אז חן עזרא הגיע למכבי נתניה כי הם שילמו עליו. בעקרון מה שמפריע לך זה שמכבי נתניה לא מקבלת כסף על הילדים האלה, לא ש"זה פוגע בהתפתחות שלהם".

אני אשאל אותך אחרת. ילד בן 6-8 שרוצה לשחק כדורגל, אין לו יותר מדי ברירות אלא ללכת לשחק בקבוצה הכי קרובה למקום מגוריו. מה קורה אם כשהוא טיפה גדל, מזהים כישרון ויש לו הזדמנות ללכת למועדון גדול יותר? הוא צריך להישאר במועדון הקטן רק כי הוא יותר קרוב למקום המגורים של הוריו?

שחקנים צעירים צריכים לשחק ומאמנים פה לא ממש ששים לתת להם לשחק. אבל, אם שחקן בן 18-21 לא מספיק טוב על מנת להכריח לתת לו דקות בקבוצות הגדולות (שם התחרות גדולה והרמה היא, לרוב, הבנצ'מרק) אז אולי הוא פשוט לא מספיק טוב וזה לא משנה איפה גדל.

3. עידן444 Member

חן עזרה ואלמוג כהן עברו למכבי נתניה בגיל נוער בהמלצת שלמה שרף כי מכבי נתניה יכלה לספק להם משהו שטוברוק לא- קבוצת בוגרים.

מתבאס שנתניה לא תקבל עליו כסף? גם אם כן זה לא נושא הפוסט וזה לא רלוונטי.
    אני מנסה להעביר כאן רעיון.
    בוא נגיד שלירוי גבאי זה החלוץ שלא גדל במכבי נתניה שנים. העודד מכנס הבא.
    במקום להמשיך לגדול בחממה שהוא רוצה לגדול בה מוכרים להורים שלו קשקושים על ליגת האלופות ועל מחלקת הנוער המפוארת של מכבי חיפה שבפועל בשורה התחתונה תמיד פונה לשוק ההעברות לפני שהיא נותנת לצעירים את הבמה(הם קופצים בהשאלה ממועדון למועדון בלי טיפת יציבות) ומשכנעים את הילד בן 15 הזה לעבור תמורת כסף גדול מאוד במושגים של ילד בן 15 וגרושים במושגים של מכבי חיפה(כמה אלפי שקלים בחודש לכאורה) ועוד כמה מאות אלפים להורים שכנראה אנשים ממוצעים שסכומים כאלה מאוד מפתים אותם.
    את הסוכן מעניין הקופון.
    את מכבי חיפה מעניין לשים את היד על הכשרון הכי גדול בארץ בגילו ולכבול אותו היטב כפי שעשתה לרבים וטובים לפניו. ההורים עושים ״אקזיט ראשון״ בתמורה להשקעתם בילד.
    ואיפה הילד כאן?
    לעודד מכנס ואלון מזרחי לא היו הסחות כאלה בגיל 15... בגיל 15 הם חשבו נטו על כדורגל ועל אהבה למשחק- כפי שאמור להיות בגיל כזה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. קשר שמאלי Member

תאמין לי שהילד לא סובל במכבי חיפה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/11/17
    oranfu אוהב/ת את זה.
  5. עידן444 Member

אני מאמין לך.
    וגם אם היה סובל מעבודה קשה כדי להביא אותו למקצוענות ברמה גבוהה יותר מאשר במכבי נתניה- אין שום בעיה עם זה.

אין שום קשר לנושא הדיון. הבאתי את לירוי גבאי כמשל.

הקבוצות העשירות(אני באמת לא רואה צורך לכנות אותן גדולות... אין בהן שום דבר גדול חוץ מהכסף של בעל הבית) נוהגות באופן אמביוולנטי בנושא הנוער. ומכבי חיפה ״מצטיינת״ בזה(אוהדים שלכם כאן טוענים שזה רק לצורך תדמית ויחסי ציבור)- מצד אחד משקיעים כסף, צדים כשרונות, רוצים לזכות בתארים(שזה באמת לא הדבר הכי חשוב אבל זה חלק מחינוך למצויינות)- ועושים הכל כדי להראות שהנוער הוא דבר מאוד חשוב אבל ברמת השילוב של אותם תוצרים אין שום תוכנית, שום דרך, בסוף זה תמיד מגיע למקום של ״אין לו מקום אז בואו נשאיל ונראה מה קורה(ומה כבר קורה?)״.
    איזה שחקן יצא ממכבי חיפה להשאלה וחזר שהוא בשל להיות שחקן מוביל במכבי חיפה? אני חושב שהאחרון היה דקל קינן שהושאל אלינו לעונה, היה מצויין, ותפס את המקום במכבי חיפה עונה אחר כך.
    השחקנים לא מוצאים עצמם, הולכים לאיבוד, פה ושם נותנים עונה טובה וזה לא עושה רושם על אף אחד ואין כמעט המשכיות.

ואני ממשיך לטעון שאייל ברקוביץ ויוסי בניון במציאות של היום לא היו מגיעים לאן שהגיעו כי הם בחיים לא היו הופכים לשחקני מפתח בגיל 17-18. הכל היום מתאחר וכשאת העונה הראשונה המשמעותית שלך בבוגרים אתה עושה בגיל 21-22 חלון ההזדמנויות שלך קטן משמעותית וכך גם התקרה שלך.

מנור סולומון קיבל מתנה. פשוט מתנה. לדעתי זה אפילו לא היה מתוכנן שהוא יהיה דומיננטי ברמה כזו.
    אז אפשר להגיד שהוא כשרון יוצא דופן ואני טוען שזה לא רק זה- זה גם להיות במקום הנכון וכפי שאלכס כתב כאן קודם- היום צעירים שרוצים סיכוי טוב יותר להשתלב בגיל מוקדם יותר בקבוצה בוגרת צריכים לכוון לנתניה, רעננה, מכבי פ״ת, אשדוד, הפועל חיפה, ק״ש, כ״ס וראשל״צ- לא למכבי חיפה ומכבי ת״א.
    לירוי גבאי צריך הרבה מזל כדי שהשילוב שלו במכבי חיפה יהיה מוקדם כפי שהוא היה במועדון כמו מכבי נתניה.
    ואולי כמו ויסמן וגוזלן ימצא עצמו שוב מושאל... ושוב מושאל...
    לדעתי יש לדברים האלה משקל.
    אבל אולי זה רק אני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. קשר שמאלי Member

שחקנים שבלטו בנוער של מכבי חיפה קיבלו הזדמניות בבוגרים. מי שהיה מספיק טוב המשיך בקבוצה הבוגרת
    מסכים שההשאלות פוגעות בשחקנים. מי שלא מספיק טוב צריך לשחרר אותו ולא להשאיל אותו במשך שנים

7. עידן444 Member

אתה בעל תפקיד שם?
    הורה?
    ברור מההודעות שלך שיש לך הרבה ידע בכל הקשור למחלקת הנוער של מכבי חיפה.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אקדמיה זה טייטל יפה (ואגב, זה קיים ברמה כזו או אחרת גם במכבי תל אביב ומכבי חיפה), אבל באשדוד זה לא יותר מכלי לשירות הזקפה של ג'קי בן זקן. מדובר בריזורט לשחקני כדורגל, ההשקעה שם גדולה הרבה יותר בחדרים, קולנוע ומועדון מאשר במתקני אימון ותרגול (שהם לא ברמה רעה, אבל לא יוצאי דופן, ויש טובים מהם ב... מכבי תל אביב וחיפה).

נער שמשחק כדורגל יקבל תנאים הרבה יותר טובים במכבי תל אביב ובמכבי חיפה מאשר במכבי נתניה, למשל. זו עובדה. מגרשי אימון טובים יותר, יותר אנשי צוות, יותר שעות העשרה. ככה זה. גם אם לא משלמים כסף (במכבי ממה שאני יודע אין ממש תעשייה כזו, לכן גם אותנו עוזבים שחקנים למכבי חיפה), המעטפת היא רחבה יותר ולשחקן מסופקים במועדון דברים שהורים רבים במקומות אחרים משלמים עליהם בנפרד כדי לטפח את הילד.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. קשר שמאלי Member

10. סמואל אטו Member

אולי תאתגר את עצמך ותבדוק מתי כל אחד מהשחקנים בסגל נבחרת ישראל הרחב ערכו הופעת בכורה בליגה.
    יש לי הרגשה שאתה תופתע לגלות את המציאות.

רק על קצה הלשון:
    אלירן עטר בגיל 16.
    מאור מליקסון 17.
    טאלב טוואטחה 17.
    בירם כיאל 18.
    תומר חמד 18.

11. עידן444 Member

די, מספיק, אנשים תופסים ממך בן אדם רציני למרות שהבינו שאתה לא פעם לא מדייק(בלשון המעטה לא מדייק).
    מה המשמעות של אקדמיה בכלל? מה זה אקדמיה?
    לקרוא לזה ״טייטל יפה״ ולהגיד שאין שם שום דבר מיוחד זו בורות ממדרגה ראשונה.
    סקרן לשמוע מה יש לך להגיד על השאלות 2 שורות למעלה... אולי בכלל אין לך מושג מה זו אקדמיה... זה מה שעולה מהדברים שלך.

12. עידן444 Member

זה רק מחזק למה הנבחרת מורכבת משחקנים מקבוצות קטנות.
    אין כמעט שחקנים שגדלו במכבי חיפה ומכבי ת״א.
    בתקופות אחרות זה היה לגמרי שונה.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בגדול, במושגים של ישראל זו מחלקת נוער עם תנאי פנימייה. חיפה מפעילה כזו כבר שנים בכפר גלים, אשדוד הקימה משהו כזה, להפועל היה בעבר לפחות את הבית האדום ולמכבי יש פרויקט במקווה ישראל.

"האקדמיה" של אשדוד מצטלמת יפה, אבל בתכלס לא עובדים שם בצורה שונה ממחלקות אחרות. אני לא חושב שעדיף לשחקן להגיע לאשדוד מאשר לפתח תקווה או רעננה.
    מי שכן עובדים אחרת ובצורה שיותר מזכירה אקדמיות באירופה, כרגע לא בהכרח בצורה מוצלחת, הם מכבי, שהולכים על מודל של תוכנית-על עם שיטה אחידה ומאמנים שמחוייבים לה כמעט ב-100%.

14. סמואל אטו Member

אתה צריך להגדיר את הדברים האלה כדי שאפשר לומר בוודאות.
    מה זה קבוצה גדולה?
    מועדון עשיר? מועדון מצליח? קבוצה טובה?
    האם אתה מדבר על מחלקת נוער או על דקות משחק ראשונות בבוגרים?

15. עידן444 Member

מה שמכבי חיפה עושה בכפר גלים הרבה יותר דומה למה שקורה בנתניה(מכבי וטוברוק) בשיתוף הפנימיה של אורט מאשר באשדוד.
    עירית אשדוד השקיעה ומשקיעה בפרויקט הזה ים של כסף וזה לא דומה למה שקורה במקומות אחרים.
    אין לי מושג מה הפרויקט הזה במקווה ישראל. אשמח אם תוכל לפרט.
    אבל לקחת אותי למקום שונה לגמרי ממה שהתכוונתי.
    באשדוד יש לילדים אופק הרבה יותר ברור מאשר במכבי חיפה ומכבי ת״א אז מה זה משנה שהיית כוכב בנוער אם תמצא את עצמך מושאל שנה אחרי שנה?
    והבעיה היא החוזים הדרקוניים האלה שהופכים את הילדים לעבדים של המועדון שמאבדים לחלוטין את החרות שלהם וחופש העיסוק.
    מה שקורה כעת עם דיא סבע הוא פשוט מגוחך.
    שתבין, אני לא חושב שמגיע למכבי נתניה אפילו גרוש וחצי על לירוי גבאי או כל ילד בן 15 אחר.
    הרי בשלב הזה ההורים אלה שמשלמים למועדון ולא הוא להם. אז על מה ולמה לשלול מהם את הזכות לקחת את הילד לאן שהם רוצים? לשם כך בדיוק קמה ועדת אדלר.
    אני כן מצפה שכפי ש @קשר שמאלי כתב- שנה, גג שנתיים- תשאיל- לא מתפתח משהו שמפסיק טוב לך- שחרר את בחור... הוא לא רכוש שלך!