מצב הכדורגלן הישראלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏12/11/17.

?

איך אתם הייתם משפרים את מצב הכדורגלן הישראלי?

1. חוק צעירים שיחייב קבוצות לשתף מספר שחקנים X מתחת לגיל 23 בכל משחק

2. צמצום מספר הזרים על מנת להגדיל את מספר הדקות לישראלים

3. הקמת ליגת מילואים לשחקנים בגילאי 18-21 וביטול חוק חריגי הנוער

4. אין צורך באף חוק חדש, הבעיה היא במאמנים שמפחדים לתת את ההזדמנות לצעירים

5. השקעה נרחבת במחלקות הנוער בתוכנית ארוכת טווח

6. המצב בסדר גמור, אין צורך לשנות כלום

7. אחר (נא לפרט)

Results are only viewable after voting.
  1. alexshw Member

אין משמעות לנתון שכמה שחקנים יצרת לליגות העליונות. מנצ'סטר יונייטד ממלאת את פרמייר ליג בבוגריה, מכבי חיפה את הליגה השישית בעולם. איך אפשר להשוות בדרישות וברמה אליה נדרשים הצעירים?
    דווקא הבוגר הכי בולט של מכבי חיפה, זה שכן בפרמייר ליג, הגיע לשם לחלוטין למרות מועדון האם ולחלוטין בגלל אופי והשקעה שלו עצמו.
    שורה תחתונה מחלקות הנוער צריכות לשרת את המטרות המקצועיות והכלכליות של המועדון ולשם כך נועדו.
    במכבי חיפה הם משרתות רק את האגו של הבוס שמנופף באליפויות בגילאים צעירים אחרי שהשקיע מיליונים בשביל זה ורק בגלל זה לקח אותם.
    מכבי חיפה הוא מועדון פופוליסט לגמרי בנושא ולחלוטין גורם נזק לשחקניה הצעירים (לא קשור לכמות דקות בבוגרת, אלא בכל התהליך של הפיתוח). וכן מכבי חיפה גם גורמת נזק לכדורגל הישראלי עקב כך.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  2. סמואל אטו Member

הבדלים עצומים שאתה עוצם להם עין.
    אתה חושב שטב"ח הקיצוני זה איזו הברקה שפתאום העלו לבוגרים כי היה חסר שחקן? הוא הגיע בערך בגיל נוער מבני יהודה. הם ידעו שיש לו פוטנציאל בולט שאפשר לטפח.
    במכבי פ"ת רואים בכדורגל כעסק כלכלי והם משקיעים המון באימון ובסקאוטינג של מחלקת הנוער כדי לייצר שחקנים בעלי ערך שאפשר אחר כך למכור.
    כנ"ל מ.ס. אשדוד שאת מיכאל אוחנה צירפו בגיל 14-15 למחלקת נוער בהשקעה לא קטנה של כסף.

נערך לאחרונה ב: ‏14/11/17
    Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מעניין אותי אם מישהו איפשהו בספרד אומר משפטים כמו "אלברו מוראטה זה לא בזכות ריאל מדריד, זה למרות ריאל מדריד".

4. alexshw Member

מכבי חיפה לא ריאל מדריד ואושרי גיטא הוא לא קרים בנזמה.

Sir Alex Ferguson, oFiRzZz ו-Nigel de Jong אוהבים את זה.
  5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אורימור טען כאן לא פעם אחת שמכבי תל אביב היא ריאל המדריד הישראלית, אל תהרוס לו את התזה.

6. קשר שמאלי Member

עידן

דאבור הגיע למכבי תל אביב מאחי נצרת בגיל 17
    אתה בטוח שאם הוא היה נשאר בנצרת הוא היה מגיע לאיפה שהוא היום?

להגיד שהוא הצליח למרות מכבי תל אביב זה ''קצת'' הזוי
    יפה גם שאתה מנסה משכנע את עצמך שחמד הצליח למרות מכבי חיפה

7. עידן444 Member

למה לא לשאול את דאבור בעצמו?
    "מכבי פספסו אותי. לא נלחמו עליי מספיק. הרגשתי שאני שווה יותר. בצעירה נתנו לי את כל הביטחון, במכבי לא."

"כמו שכולם יודעים, הייתי חלק מהרוטציה כמו כולם. אי אפשר להגיד שקיבלתי צ'אנס של 100 אחוז, או שהיו לי 3-4 משחקים ברציפות ששיחקתי 90 דקות. זה לא היה לי. זה היה חסר לי בכל השנים שלי במכבי, לא רק עם פאולו ואוסקר. אני חושב שלחלוץ הכי חשוב לקבל כמה שיותר דקות משחק ולתת לו את הביטחון".

"אני עולה מהנוער, משחק, נותן את הכל לקבוצה, ולפעמים זה לא הולך כי אני מחמיץ או מאבד כדורים. בתור שחקן צעיר, אתה צריך מישהו שיבוא אליך, ייתן את הדחיפה ואת החיבוק, וזה לא היה לצערי במכבי. לא רק לי, אני חושב שרוב הצעירים לא קיבלו את זה מספיק.

אתה כועס על מכבי?

"לפעמים כן. רק מהבחינה הזו. כי אני חושב שיכולתי לעשות הרבה יותר דברים ממה שעשיתי וממה שהשגתי ממכבי".

אז כן, הוא גם טוען שהקשיים במכבי ת"א חישלו אותו. אבל על כל דאבור יש כאלה שזה גומר אותם... כי להם לא באה הצעה משוויץ...
    לפעמים נדמה לי שאנשים כאן מתייחסים לעניין הכדורגל כאילו בונים כאן טייסים...
    מדברים במושגים של לחשל... מציירים מצג כאילו כדורגלן צריך אופי וחוזק מנטלי של לוחם בסיירת מטכ"ל...
    לפעמים שחקן מחפש חיבוק, מחפש ביטחון, מחפש שיאמינו בו. זה לפעמים שווה יותר מ 30 אימונים בשבוע...

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אם זה גומר שחקן, הוא לא מספיק טוב.
    אתה מתייחס לזה כמו לגנון, לא כמו למקצוע שאנשים מקבלים עליו מיליונים.

9. Drama2 הסמל מעל הכל

זה בכלל לא משנה איפה אתה משחק עד גיל 18, הדבר היחיד שמעניין זה איך אתה בבוגרים ואת זה אנשים לא מבינים.
    תוסיפו לזה חוסר הזדמנויות, חריגי גיל, מחסור בשחקנים בני 18-19 בליגה א'/לאומית, נפוטיזם, מאמנים שרוצים תוצאות עכשיו, בעלי בית שרוצים תוצאות עכשיו, וקיבלתם מה שקיבלתם.
    שחקנים שיש להם פוט' גדול (אצלנו) ישארו במכבי פ"ת לכל הפחות שנה מעבר למה שצריך, כדי "להשביח" אותם ולעלות את ערכם.

כדורגל רקוב מאין כמוהו.

נ.ב.
    גם "הדגירה" על כשרונות הורסת אותם. וזה מסר למכבי ת"א, חיפה, ב"ש, ועוד רבים שמתנהלים כמו ילדים קטנים - לא רוצים לשחרר אפילו אחוז אחד, אבל רוצים שהשחקנים ישחקו. FUCK LOGIC

10. Butragueño מנהלים

אני באמת רוצה לשמוע איך תומר חמד זה למרות מכבי חיפה.
    חמד הושאל ל-3 מועדונים, אחי נצרת, בני יהודה ומכבי הרצליה. הוא היה טוב משנה לשנה, אבל לא להיט.
    באותם שנים היו לנו חלוצים כמו ארבייטמן, דבלשווילי, פאנטני וגדיר.
    תומר חמד חזר אלינו לאליפות של 2010-2011 ונתן עונה גדולה, ומשם למיורקה.

אם היינו מוכרים אותו ישר לבני יהודה ולא משאילים, הוא היה צומח טוב יותר?

11. עידן444 Member

קטע מצחיק...

למעשה כל מה שקורה כאן עם אוהדים של מכבי חיפה גורם לי לחשוב שאלכס הבן אדם העקבי היחיד פה...

להסתכל על הדיון של מכבי חיפה זה לראות אוסף של זקנות ממורמרות שחופרות כל היום כמה הכל רקוב וכמה המועדון חולה ומעוות וכאן פתאום מגינים בחרוף נפש על ההתנהלות של המועדון שרואה בשחקניו חפצים, רוצה להשתמש במועדונים פחות עשירים ככלי השבחה רק בתנאים שלהם(מדהים למשל הרצון של מכבי חיפה לשלול ממכבי נתניה אופציית רכישה על שון ויסמן עד שסוף סוף שון ויסמן מצא בית חם שהוא פורח בו- למה? כי זה לא עסקי? פאקינג יש פה בן אדם... אז מה הם עשו בקיץ? הכניסו אותו לאשליה שיש לו צאנס, היה טוב במחנה אימון, היה פחות טוב בגביע הטוטו, ולא שהרכש המפוצץ
    היה יותר טוב, כן? ומה בסוף? כמובן... להשאלה... וכמה אני שמח שנתניה לא חיכתה... ואפילו אם עדן שרם לא יכבוש גול אחד כל העונה!) ופתאום מציירים את המועדון שלהם כבאר ההפתעות של הכדורגל הישראלי...

אתם מוזמנים לחזור לעמוד הבכיינות...

Sent from my iPhone using Tapatalk

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

אני עקבי כן. אתה צריך להבין שהמועדון פועל לפי אינטרסים שלו. עניין אחר אם הוא יודע מה האינטרסים ואם יש לו תוכנית ואנשי מקצוע שיודעים לפתח צעירים וגם לזהות מי יעזור לקבוצה הבוגרת.

נכון יצא דבר מסריח עם וייסמן אבל זה בדיוק ההשפעה של מערכת קפריזית שחיה על גחמות על שחקנים צעירים. כבר שנים אין קשר במועדון הזה בין מה שקורה במחנה אימון למה שקורה אחר כך. וייסמן רק סתם דוגמא קטנה נוספת.
    בפירוש לא כדאי היום לבוא למחלקות הצעירות של מכבי חיפה.

שוב לא רק בקצף יש מגרשים טובים.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  13. סמואל אטו Member

עידן את כל הזמן מתעסק במסביב של הנושא והופך את התפל לנושא המרכזי.
    זה שחיפה מועדונים אחרים מחזיקים בכוח שחקני בית זה נכון, אבל זה בסה"כ סימפטום של הבעיה ולא הבעיה עצמה.
    הכל מתחיל ממדיניות בעייתית של ההתאחדות לכדורגל ושל בעלי הקבוצות.

14. קשר שמאלי Member

אם הוא היה גדל בקריית שמונה הוא היה מקבל יסודות טובים יותר. עזוב. המרמור מדבר

15. עידן444 Member

אני לא טוען שזו כל הבעיה.
    השאלה כאן אם למה שאני אומר יש משקל בכלל.
    על זה הויכוח.
    אם אני מסתכל על הנקודות לבחירה שהועלו בתחילת הנושא - הייתי בוחר בכולן או ברובן כמשהו שיכול לחולל שינוי.
    אני לא טוען שאם ישחררו כל שחקן שרוצה ללכת הכל יסתדר.