משאל חם

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏28/4/04.

 1. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  ביום ראשון יערך בקרב מצביעי הליכוד משאל עם שהוא רב חשיבות לגבי העתיד הבטחוני והמדיני של מדינת ישראל. אינני יודע בדיוק את נוסח השאלה והתשובות לה אבל בעיקרון השאלה היא האם תומכים בתוכנית ההתנתקות של אריאל שרון או שלא. מצד אחד לשרון יש רוב בממשלה אבל זה לא עוזר לו- הוא צריך רוב בין מתפקדי הליכוד (אלה שמשלמים 100 ש"ח בשנה לקופת המפלגה ורשאים להשתתף בודיעות המפלגה ולבחור בפריימריז אם נותנים להם לילה במלון [​IMG] ), ואת הרוב הזה כנראה שלא יהיה לו. אתמול ראינו מפגן כוח גדול של כ- 75 אלף איש בגוש קטיף נגד ההתנתקות (כמובן רק מיעוטם באמת יצביע). לכן שרון עושה מאמצים כבירים לשכנע כל אחד ואחד לתמוך בתוכניתו.
  חשבתי שזה נושא מספיק חשוב ומכריע כדי לצאת מדיון האקטואליה לנושא נפרד, אז בהנחה שאתם חייתם בכדור הארץ בחודשים האחרונים (הדיון לא יתעסק בפרטי התוכנית) תכתבו:
  1. מסכימים לתוכנית או לא (אם לא אז מה ההסתייגויות)?
  2. מה דעתכם על המשאל עצמו? טוב שעושים כך או שלא?
  3. האם אתם מעריכים שהתוכנית תעבור (בלי קשר לדיעה שלכם)?
  4. אמנם זו שאלה שבינתיים לא רלוונטית אבל האם לדעתכם שרון צריך להתפטר אם הרוב יחליט נגד תוכניתו, או לעשות משהו אחר אולי.
   
 2. לירן

  לירן מנהל כללי מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏5/8/02
  הודעות:
  36,375
  לייקים שהתקבלו:
  6,444
  אני בתור אחד שמשרת באיזור ונמצא הרבה מאוד בכל הישובים ובנצרים בפרט ששם יש לי משהו שמחייב אותי להיות שם פעם בשבוע לפחות ואפילו לישון שם.

  לעוף משם!!! להוציא את כל המתנחלים משם אפילו בכח או לא יודע איך. נצרים למשך זה חור, מקום כל כך מיותר... אין לכם מושג. נכון שמי שגר שם קשור למקום ואי אפשר להגיד לו שהמקום מיותר אבל זאת דעתי. בגלל המקומות האלה הרבה חיילים נהרגים ואפשר לשים לזה סוף.

  בקיצור, בעד ההתנתקות.
   
 3. Barcik

  Barcik Member

  הצטרף ב:
  ‏28/8/03
  הודעות:
  6,708
  לייקים שהתקבלו:
  0
 4. ראול

  ראול Member

  הצטרף ב:
  ‏22/8/03
  הודעות:
  4,578
  לייקים שהתקבלו:
  0
  1. אני נגד ההתנתקות... מבלי להכנס עמוק לתוך פוליטיה, אני נגד מסירת שטחים... פחות במובן מדיני - מסורתי אלא יורת במובן אסטרטגי.

  2.לדעתי שרון עושה טעות כשהו מעביר את המשאל... טעות גדולה. פה מתחילה התפוררות שלטונו בפרט והליכוד בכלל. אולי לטובה.

  3.לצערי כן.

  4.לדעתי הוא צריך להישאר בעבודתו כי הוא הכי מתאים... מצד אחד.
  מצד שני... אם זה הכי טוב שלנו, מצבנו רע.

  ארתור... קצת יותר ימינה.
   
 5. Julian Joachim

  Julian Joachim Member

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  7,506
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מכיוון שלי אישית ברור ששומדבר טוב לא יכול לצאת מלהישאר שם, ושומדבר טוב לא יכול לצאת מלצאת משם, ולי לא ממש אכפת מהשטחים עצמם (איבדתי כל קשר אידאולוגי לשטחים אחרי הפוליטיזציה שעשו לכל העניין), החלטתי שאני פשוט בעד לתת לשרון לעשות מה שבא לו. כולם יקפצו עליי ויגידו שטויות, אבל שרון הוא רה"מ הטוב ביותר שהיה כאן הרבה זמן. התנאים שלו קשים משל כולם והוא משיג הישגים מרשימים בזירה הבינ"ל, בזירה הבטחונית וכן, גם בזירה הכלכלית (הנפילה שקרתה הייתה מתרחשת בכל מקרה לאחר פיצוץ בלון ההיי-טק). אז שיעשה מה שהוא מוצא לנכון. אני חושב שהוא בנאדם בעייתי לעמוד ברשות מדינה, אני הייתי מעדיף אנשים אחרים (מכל המפלגות), אבל אם הוא כבר שם ועושה עבודה טובה מאוד, לא נפריע לו :)

  בהצלחה בכל מקרה, אני מאמין שמכל החלטה שתיפול שרון יוציא את המקסימום.
   
 6. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני חושב בעיקר בשני כיוונים בנוגע לנסיגה (או הנתקות, איך שתרצו): זה גם יחסוך אבידות רבות של חיילים ששומרים על קבוצת מאזוכיסטים מגלומנים שכנראה אובססיבים לראות כמה כסף וכוח אדם מוציאים בשבילם. כמו שאמרתי, גם החיסכון בכסף הוא בלתי נתפס וכמובן ללא פרופורציה לכמות המשפחות הזעומה שיושבת שם.
  בקשר להשלכות המדיניות- לפי הסקרים עכשיו נראה כאילו התוכנית לא תעבור בליכוד (בערך 194,000 מצביעים) אבל לפי הלך הרוח בממשלה זה לא כל כך משנה ושרון יביא את התוכנית לממשלה בכל מקרה. אני חושב שהוא יודע שבמקרה של הפסד במשאל זו "תחילת הסוף" של הקריירה שלו ובגילו אין הזדמנות שניה לחזור למשרתו רבת המעלה, ולכן הוא לא יהסס להישאר בתפקידו עד תום הקדנציה ויביא את התוכנית לממשלה כדי להראות שהכל כרגיל בלי קשר להחלטת המצביעים ביום ראשון.

  בנימה הומוריסטית- צריך להצביע בעד התוכנית בעיקר מסיבה אחת: אתם רוצים להשתייך למחנה שקורא לעצמו "מחנה הפייגלינים"? [​IMG]
   
 7. shmulikwe

  shmulikwe Member

  הצטרף ב:
  ‏22/12/03
  הודעות:
  1,112
  לייקים שהתקבלו:
  0
  תראה מה התקשרות מכניסה לך לראש? היא אומרת לך שפייגלין הוא בן אדם רע, ואתה מאמין.
  אני אישית גר קרוב מאוד לפייגלין והוא לא כמו שעושים ממנו, הוא בן אדם שבדיוק כמו שיש כאלה שמאמינים שצריך לתת לערבים את כל השטחים+ לחלוק איתם את ירושלים בתוך עיר בירה, הוא מאמין שכל הארץ שלנו ושאסור לוותר על פיסת אדמה ממנה.
  אני בתור אדם מאמין, חושב שאסור לוותר על שום חלק מפה! אסור לתת פרס לטרור, בדיוק כמו אחרי שיצאו מלבנון וארבע אמהות אמרו: "זהו, נגמר, לא ימותו יותר חיילים" הגיעו השטחים! כל מקום שנעזוב הערבים יתקדמו עד שירצו הכל! וכל מי שחושב אחרת משלה את עצמו! מתי תלמדו! אחרי אוסלו האמנו והבאנו להם רובים, מה קרה? הייתה אינתיפאדה יותר קשה! ומה אם האנשים שגרים שם? תדמיינו שאומרים לכם, מפנים אותכם מהבית.. מה אז? תחשבו על זה אז...וכמה שתחשבו לא תצליחו להגיע לרמות הייאוש של האנשים שם.
  ואני חלקתי איזה סטיקרים ואנשים ממש תמכו, בליכוד בטוח לא יהיה רוב, ובמשאל עם.. לא יודע
   
 8. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לא ולא, אני בכלל לא מושפע מהתקשורת, הדגשתי בנימה הומוריסטית שלא הייתי רוצה להשתייך למחנה בשם "הפייגלינים" בגלל שמו המשעשע. טייק איט איזי.
   
 9. ראול

  ראול Member

  הצטרף ב:
  ‏22/8/03
  הודעות:
  4,578
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לדעתי כל קשר בין רצון המתנחלים וההחלטה על ההתנתקות הוא מקרי בהחלט. זה לא משהו שצריך להתחשב בו.
  למרות זאת אני נגד ההתנתקות, מסיבות אחרות. לדעתי המתנחלים עושים מצווה שמגינים על הארץ ככה.
  מצד שני כל מתנחל מגאלומן שמרים חצי שערה על חייל צהל, צריך להישרף על מוקד במקכז העיר.

  ארתור. טיפה קיצוני.
   
 10. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  מסכים בהחלט. תראו אין מה לעשות שם יותר, אין כבר הצדקה לישיבה שכן ראינו שהטרור פוגע גם בשדרות ובמקומות אחרים בארץ בנוסף מיליארדים מתבזבזים להם על ההתנחלויות במקום שיתנו כסף לזקנים, לחינוך הירוד ולדור "הנהדר" שיש כאן, לתשתיות הכבישים, לתשתיות הערים , לסל התרופות, לחיילים. כל עוד נמשיך לשבת שם לא רק שהסכנה הדמוגרפית תגדל אלא גם נשפוט את הרגל.
  לא. שרון עשה טעות שהוא נותן לחחברי הליכוד ה"טהורים" כל כך לקבוע החלטה כל כך חשובה, לדעתי הוא היה צריך להביא את זה למשאל עם או כמו שטומי לפיד קורא לזה "סקר הסקרים".
  3. לצערי הרב, כוח המתנחלים בליכוד הוא גדול מידי ואני לא יודע מה אמצעי השיכנוע שלהם על חברי המרכז, לא יודע כמה הם משלמים לחברי המרכז עבור הפעולה של הכנסת פתק ה"נגד". אין סיכוי שזה יעבור אלא אם המתלבטים יחשבו יותר טוב.
  4. אסור לו, להתפטר בגלל כישלון במשאל הליכוד זה לתת להם פרס על העבודה שהם עשו, יש לו תמיכה בממשלה ואם לא אז שיכניס את העבודה לשולחן , בכל מקרה עליו להוציא את הדבר הזה לפועל.

  תראו בכללי אי אפשר להימנע מזה , נצטרך לצאת משם מתישהוא, אנחנו לא יכולים לשבת שם או בשטחים האחרים לנצח אלא אם אנחנו רוצים לאבד את המדינה שלנו. אני בטוח שלאנשים יהיה קשה להתנתק מביתם היחיד שאותו הכירו אבל עם כל הכאב זה צעד הכרחי ובנוסף לא לשכוח שיש משימות לא פחות חשובות מישיבה בשטחים שלא לנו, יישוב הגליל בעל הרוב הערבי או הנגב השומם הרבה יותר חשובים לי מאשר הישיבה בעזה בגלל הבעיה הדמוגרפית שהיא כל כך מסוכנת.
   
 11. Alan Smith

  Alan Smith Member

  הצטרף ב:
  ‏1/8/02
  הודעות:
  1,260
  לייקים שהתקבלו:
  0
  1. אני מתנגד באופן נחרץ לתוכנית ההתנתקות. כל הכבוד למתנחלים..

  לא מספיק שהם גרים במקום מפחיד רצח וחיים בו בגבורה בלי פחד אלה האנשים הגיבורים של המדינה.. אנשים משם הולכים להיות קרבים ביחידות המובחרות גם. ושומרים על שטחים של מדינת ישראל ברגע שהם יתפנו מהשטחים האלה לערבים יהיה פשוט יותר שטח!!!.

  הערבים יפגעו במקומות אחרים בארץ במקום ההתנחוליות זה הכל.

  2. טוב שעושים משאל מאשר להיות דיקטטורים אחרי הכל אנו מדינה דמוקרטית ואם יש משאל כנראה שיש פה התלבטות כלשהי בכל זאת. ואולי הוא קצת מפחד לפעול לבד אז הוא רוצה תומכים ותמיכה בעיקרון פעולה טובה להססנים וכנראה שהוא הססן. טוב שיהסס קצת מאשר יפרק את המדינה סתם

  3. לא מעריך שהתוכנית תעבור

  4. שיעשה מה בראש שלו אם הוא מרגיש שאין ביכולתו לתרום כשלא מעריכים את הדעות שלו זכותו לבוא ולהתפטר הוא לא צריך להיות מזויף להיות בראשות ולעשות רק מה שאומרים לו.
   
 12. ArsenalFan

  ArsenalFan Member

  הצטרף ב:
  ‏18/8/03
  הודעות:
  5,994
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני בהתלבטות רצינית לגבי העמדה שלי, כרגע אני נוטה להיות בעד אבל אני לגמרי לא סגור על עצמי. בכל מקרה, על דבר אחד אני חייב להגיב:

  הפינוי יעלה יותר, אני לא חושב שאתה יודע כמה כסף כלול בעניין, אם הולכים לפי תקדים ימית, מדובר במיליארדי שקלים ואלו סכומים שכנראה הממשלה תתקשה לגייס ללא היטל כלשהו על הציבור או קיצוצים נוספים בתקציבים ממשלתיים. בכל מקרה, הניסיון לרתום את עגלת הבעיות הכלכליות לסוס ההתנתקות נראה לי די מפוקפק, הבעייה בסדרי העדיפויות שלנו לא קשורה בהכרח לשטחים.
   
 13. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  ותחשוב על התועלת הכלכלית שתבוא אח"כ, חיסכון מבחינת עניין החיילים ושאר התקציבים שניתנים להם כל שנה. סכומים עצומים שייחסכו לנו בעתיד. נכון עניין הפינוי הוא עניין כלכלי מסובך אבל מתישהוא זה יקרה ועדיף שעה אחת קודם.
   
 14. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  דבר אחד אני מוכרח לומר- ראיתי תמונות של פינוי ימית והתמונות במילה אחת- מזעזעות.
  קשה לי לתאר את התחושה הזו... קשה לי לתפוס שאני הולך לראות את זה הפעם יותר מקרוב, בצבע ובשידור ישיר [​IMG]
   
 15. Dyer

  Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏19/8/02
  הודעות:
  6,392
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אתה שוכח שזו הוצאה חד פעמית. מפנים, וזהו. לא נתקעים עוד בברוך הזה, משלמים כל שנה מיליארדים על ההגנה, וכן משלמים גם בהמון דם על ההישארות שמה.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!