מתאזרחים בנבחרות - יש לזה מקום?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏2/3/06.

1. EL Capitan Member

מה יש כאן לא להבין? :/ שצרפת שלטה שם באיזור, הצרפתים חיו ביחד עם האפריקאים באפריקה. מכאן אני מאמין שתבין למה אני מתכוון... וכן, המורה שלי דיבר על זה בשיעור (חרמן הוא, אל תשאלו...).

2. Vogel Member

המוצא של רוב תושבי צרפת הוא בכלל פרנקי (שבטים גרמניים), לא גאלי (שבטים קלטים). זה גם לא משנה, כי בצרפת עדיין לא חוקקו חוקי גזע ולהיות צרפתי לא מחייב שיוך למוצא מסויים.

3. cazzo Il Capocuoco

כן,היו כמה צרפתים שנסעו לשם כדי ליצור קולוניות משלהם ולהאבק בעוד כמה אימפריות אירופיות,ולא רק באפריקה,גם בדרום מזרח אסיה ובכמה מקומות בצפון אמריקה גם.אבל לא להגזים,צרפתים היו קצת כדי לשלוט על האזורים האלה בשביל להרוויח את כל היבולים,אוצרות טבע,ושאר האוצר....אחרי התושבים המקומים הושפעו קשות והתחילו לדבר צרפתית,נסעו {היגרו} למקומות כמו צרפת כדי להרוויח או לשחק אותה קבצנים.מפה,הסיפור יותר פשוט...

אגב לגבי מה שפוגל אמר,יש לזה הרבה מחלוקות לגבי המוצא של הצרפתים,לא ברור.אחרי שעוד מהגרים,לפני הרבה האפריקאים והאסיתיים הגיעו,גם היו איטלקים,פולנים,ספרדים ושאר...היום הכל מעורבב.

נערך לאחרונה ב: ‏2/3/06
  4. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו מדברים על תאוריות לא על חוקים שצריך לחוקק על בסיס הגזע

קים, קודם כל אני בספק עד כמה כבר הם הספיקו להתערבב במעט השנים האלה (יחסית). דבר שני, אם לדבוק בדוגמת ויירה, אין לו שום קשר צרפתי מלבד היותו חלק מעם שהיה תחת כיבוש צרפתי.

וארז, אני קצת בספק ש"פרז" זה שם משפחה דני, גם לפי הפנים שלו רואים שהוא לא בדיוק סקנדינבי במקור. בדקתי לגביו במנג'ר והעניין הוא כזה, הוא יליד קופנהאגן אבל יש לו גם אזרחות ספרדית, זה מסביר את זה קצת.

דוקטור, דווקא איסור לעבור מנבחרת בוגרת אחת לאחרת נראה לי די הוגן, זה היו הנבחרות הצעירות, כמו במקרה קאנוטה, דה רידר ומגמאדוב שהיו צריכות שינוי בחוקה, אני חושב שמקרים כמו פושקאש, ששיחק בהונגריה וספרד, או די סטאפנו, ששיחק בארגנטינה, ספרד ואם אני לא טועה גם בקולומביה קצת, לא צריכים להיות בכדורגל המודרני.

5. דוקטור Member

אני יודע קצת בנושא ואני מבטיח לכם שלא היו עירובי גזעים. קודם כל האזרחים הצרפתים לא התיישבו כלל בקולוניות במערב אפריקה פרט למושלים בודדים ואישי צבא שהם בטלים בשישים לעומת האוכלוסיה המקומית. המקום היחידי בו התיישבו מהגרים מצרפת עצמה היה באלגי'ריה לשם היגרו מיליוני צרפתים וגם שם הם היו התבדלו מהאוכלוסיה המקומית והתנהגו כאליטה מקומית אל מול המקומיים "הנחשלים". כשערביי אלג'יריה פנו לבתי ספר צרפתיים מודרניים לא ששו לקבל אותם אז נישואי תערובת?
    מושבה אחרת באפריקה בה התיישבו אירופים היתה בזימבבוואה (אז נקראה רודזיה) בה התנחלו אזרחים בריטים במאה ה- 19. ונניח ושם היו נישואי תערובת (ובטח לא היו יותר מבאלג'יריה), אתם מכירים איזו סצנת כדורגל מפותחת שם או כישרונות כדורגל ענקיים בדרך? לפי מה שזכור לי נבחרת זימבבוואה היא לא בכירה כל כך בכדורגל האפריקאי. בנוסף שמעתם על מהגרים יוצאי זימבבוואה באנגליה?
    אני בהחלט מציע שתפסלו את אופציית נישואי התערובת. פיקציה טוטאלית.

6. דוקטור Member

אבל שים לב מיכאל לסיפורים שמאחורי העריקה (כל מקרה לגופו). אצל פושקאש למשל: הבנאדם עזב את מולדתו בגלל שהיא הפכה למדינת חסות של
    הגוש הקומוניסטי ולחלק ממנו. אני משוכנע שתמצא לפחות קצת צידוק לרצון שלו לשחק בנבחרת אחרת.
    קח למשל את העזיבה של כדורגלנים ארגנטנאים רבים מבני הדור של די סטפאנו: הסכסוך שלהם עם התאחדות הכדורגל המקומית בסוף שנות ה- 40
    גרם לכל הבכירים לעזוב ולמצוא להם מועדונים אחרים בעולם. די סטפנו הגיע לריאל, עומר סיבורי וחבריו ליובנטוס והם חלק קטן. הסכסוך נמשך שנים
    ובינתיים השחקנים השתקעו בארצות אליהן עברו לשחק ובסוף ייצגו את נבחרותיהן. אסור לשכוח שארגנטינה מורכבת ממהגרים שבאו מהארצות אליהן
    עברו הכדורגלנים הארגנטינאים, ספרד ואיטליה ולכן ההתאקלמות בהן היתה קלה מאוד מבחינתם כמו במקרה קמוראנסי. המריבה הממושכת הזאת מנעה מהם
    מלשחק בנבחרת ארגנטינה. מה הם היו עושים?

צריך לשלול מקרים בהם מדינה מציעה אזרחות לספורטאי ללא שום זיקה אליה רק בשביל שיתחרה בשמה כמו שקורה עם אצנים אפריקאים רבים כיום.

7. Engel Del Madrid Member

די סטאפנו לא הגיע למונדיאל ואני חושב שהוא לא שיחק גם בשום נבחרת, בגלל זה מעולם הוא לא היה מפורסם כמו פלה או מראדונה.

8. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

די סטפאנו שיחק בנבחרת ספרד, ועוד איך שיחק.

9. cazzo Il Capocuoco

גם שיחק בנבחרת קולומביה,דומני....

10. M_T_A Member

אבל לא שיחק במונדיאל.. לזה הוא התכוון כנראה

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז השאלה שצריכה להישאל בקטע הזה, היא עד כמה רחוק אנחנו יכולים להסתכל על שורשים? צאצאים של מהגרים שעלו לארגנטינה לפני 200 שנה עדיין ראויים לאזרחות במדינת המקור שלהם?

12. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

רגע, עברנו לנושא של אזרחות בקטע כללי?, בגדול, אני 7 שנים רחוק מלשחק בנבחרת החלומות האמריקאית
    באולימפיאדה, עקב חוקי האזרחות עליהם אנחנו מדברים. השאלה היא, אם מישהו שהפך להיות אזרח קבע, ראויי לשחק בנבחרת, בין אם עבר בגיל שנתיים לארץ או בין אם עבר בגיל 20 לארץ. על חוקי האזרחות דנו
    כבר עשרות שנים, גם בנירנברג וגם אצלנו בת"א. ברגע שקאמורנסי קיבל אזרחות (עכשיו נשאלת השאלה,
    האם הוא קיבל את האזרחות לשם הנבחרת, או עקב היותו אזרח קבע באיטליה), אתה לא יכול למנוע ממנו
    לשחק בנבחרת איטליה, והשאלה הנשאלת היא רק כשרות האזרחות, מה הסיבה המחורבנת שלשמה
    הארגנטינאי הוא כעת אזרח קבע באיטליה. יש טונות של שחקנים עם אזרחויות משניות (אדמילסון, בלטי או
    כל דרום אמריקאי אחר שפעם איזה חייל אירופאי זיין את סבתא שלו) שלא משחקים בנבחרות שלהם.

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מה שבאמת מפריע זה הקומבינות של קאטאר. אז אני מציע לפיפא לא לקבל את חוקי האזרחות המפוקפקים.
    5 שנים במדינה ומבחן השפה נראה לי בסדר ושהספורטאים העולים שלנו לא יזיינו את המוח: עברית שפה קלה, במיוחד אם אתה צעיר.
    אנחנו לא צריכים לחכות ולא צריכים לחפש. מי שרוצה בא לבד ובזמן.
    מבלארוס. שמו האמיתי פרסקי.

14. Barcik Member

אני מסכים עם מיכאל בסוגייה.
    בעקרון, צריך לבדוק שההתאזרחות לא מתבצעת רק למען הנבחרת. למרות ההבטחות היפות של השחקנים על אהבתם למדינה, יהיה קל להפריד את אלה שסתם רוצים לבקר במונדיאל מהשאר. מצד שני, מקרים תקינים של שחקן אשר נמצא במדינה זמן רב ומעוניין באמת ובתמים לייצג אותה בנבחרת, למה לא?