מתי כבר יערפו למחבל הבן****** נג'אד הזה את הביצים?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gerrard, ‏24/4/06.

1. FelaKaT Member

לא מדובר בעם מטורף? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx זאת בדיחה טובה מזאת שכתבת בפורום העולמי.
    לפני כמה זמן האנשים שאיתם אתה מדבר עזבו את איראן?
    בכל מקרה, כבר אמרתי פעם שגם מלחמת אזרחים יכולה לעצור את השילטון באיראן אך לצערם של כל אותם מתנגדים אהמדינג'אד הרבה יותר חזק מהם, רק לאחרונה החלו שוב להחמיר מאוד בענייני הצניעות ולא מעט נעצרו בעניין.
    כל מי שסובל באיראן פשוט עוזב את המדינה והולכים לחפש את החופש שלהם במדינה אחרת, לא סתם השחקן שהיה הכי חסר לנבחרת האיראנית הוא לא יליד איראן.

נ.ב:אל תשווה בין איראן לעירק, איראן הרבה יותר חזקה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/4/06
  2. George Best Member

מיכאל צודק, האזרחים האיראנים מתים שהמשטר יפול, אתה חושב שהם נהנים מאורח חיים פרמיטיבי ועלוב שכזה?

3. FelaKaT Member

בוודאי שכן, הרי לא סבתא שלי בחרה באהמדינג'אד או גירשה את המלך, נכון?

4. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

חלקם גרו שם עד לפני שנתיים ועדיין מבקרים באופן קבוע.

אם הנהירה משם תמשיך (ואני מניח שההגירה לאיראן לא בשמיים) יהיה איזה שהוא שינוי, או שהגבולות ייסגרו ואז גם מעמדה של איראן כמדינה דמוקרטית (לא מאמין שמישהו עדיין קונה את הבדיחה הזאת אבל מילא), או שמספיק קולות ישמעו מאותם נמלטים.

לא השוויתי בין הכוח של המדינות, הבאתי דוגמא של עם שנראה כולו בעד השלטון וכמה מהר התמונה משתנה.

בכל מקרה, אנחנו סתם מתווכחים פה, הזמן יוכיח את שלו. מה שחשוב זה שישראל בשום פנים ואופן לא תעשה צעד ראשונה אלא אם זה יהיה יחד עם כל אירופה, לא לבד ולא עם ארה"ב, פשוט אסור.

נו באמת, גם בעיראק סדאם קיבל 100% מהקולות, וזה לא שרק שני אנשים הצביעו.

לגבי הדחת המלך, זה לווא דווקא אומר שהם אהבו את מה שנהיה, זה פשוט הייתה האלטרנטיבה הכי טובה. תראה את המהפיכה הרוסית לצד המהפיכה הצרפתית למשל.

נערך לאחרונה ב: ‏26/4/06
  5. FelaKaT Member

אז אין לי מושג על מה הם מבססים את טענותיהם:דוד שלי חזר לפני יומיים לאיראן לאחר ששהה פה כשבועיים, והוא אמר שאהמדינג'אד חזק מדיי בכדי להיכנע למלחמת אזרחים.
    גם אם יהיו לאהמדינג'אד מתנגדים הוא לא יהסס לצאת לרחוב ולהרוג אותן, מן "יראו ויראו" ושוב יחזרו לשיגרה...
    אני בטוח שהמצב שם לא יימשך לנצח אך אני גם כמעט בטוח שאין מצב שהמצב ישתנה שם ב20-30 שנים הקרובות אלא אם כן ארה"ב תשתגע ותתקוף.

איראן לא זקוקה לתושבים, כל המדינה קוראת למשפחות לא להביא יותר מ2 ילדים לעולם בגלל צפיפות האוכלוסין, קח שזה לא ממש משנה משהו...
    מספיק קולות ישמעו מאותם נמלטים? סו? אתה יודע איך אותם נמלטים צוחקים ברחבי ארה"ב בערוצי הטלוויזיה שפתחו על האייתולות?

אתה יודע מי התמודד נגד אהמדינג'אד? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx

לא יודע איך אפשר לקרוא לשקרים של חומייני(חשמל חינם :aaa021: )האלטרנטיבה הכי טובה, המלך לא היה רע בכלל.

6. Engel Del Madrid Member

מיכאל, קרל מרקס אמר פעם "הדת הי האופיום להמונים".. מקווה שהבנת למה התכוונתי.

7. Rafael Member

נכון, אבל ברגע שהמלחמה נגד צבא (עצימות גבוהה) תגמר, תתחיל המלחמה נגד הגרילה בעצימות נמוכה, כמו בעיראק, כמו בשכם, מלחמת סימטאות וטרור. ומה אז? ..

8. Gerrard Member

ולדעתי זה באמת מסכם הכל, אני חושב שהסיכסוך הזה בחיים לא יפתר בעזרת דיפלומטיה כיוון שמדובר כאן בקבוצה אנשים ששונאים אותנו עד מוות (תרתי משמע מוות) כשאין בליבם פחד להשמיד חצי מהעולם אפילו שזה יכלול גם אותם , כי הם לא מפחדים למות וזה אפילו כבוד בשבילם למות כחייליו של אללה, כשהידים.
    הבעיה המרכזית שלנו היא שאותה קבוצת אנשים............ היא זו ששולטת באיראן ובמאגרי הנשק שלה.

ד"א אני חושב שמתאים גם לפתוח דיון במקביל על צביעותה של רוסיה כי גם לה חלק לא קטן במשבר.

9. cazzo Il Capocuoco

מיכאל,יצאת מטומטם!

10. Robin Member

בדיוק, הצבא האמריקאי ובוש לא יכול להרשות לעצמו עוד מלחמה כמו עיראק. לא מבחינה כלכלית, לא מדינית ולא כל בחינה אחרת. אין סיכוי שתהיה תמיכה מספיקה בארה"ב למלחמה באיראן כשהאמריקאים רואים איך הבנים שלהם מתפוצצים בעיראק (גם אם הם לא יודעים איפה זה). ה"תוכנית" הייתה לצאת מעיראק כבר לפני הרבה זמן ומכיוון שזה לא קורה בזמן הקרוב (לפחות לפי מה שאפשר לראות כרגע) אז גם לא תהיה פלישה לאיראן בזמן הקרוב. אחרי היציאה מעיראק תצטרך להיות תקופת צינון כלשהי שבה הציבור האמריקאי שוכח מה היה בעיראק. בכל מקרה, כל מה שאמרתי לא תקף אם מועצת הביטחון של האו"ם מכריזה מלחמה (גם דבר שלא נראה בגדר הסביר).

מיכאל, אני לא מבין למה אתה יכול כל-כך להתבסס על מה שאיראנים שאתה מכיר אומרים לך מכיוון שאם הם מהאחוז הקטן שמצליח לעבור לקנדה אז הם בטוח גם יותר אינטיליגנטים, פתוחים, עשירים ופחות קשורים למי שמהווה את רוב האוכלוסייה באיראן. זה שהם מאיראן לא אומר שהם מסתודדים עם אותם אנשים שמהווים את הרוב. כמו שנגיד, אם אמריקאי היה שואל אותי כשהייתי בארה"ב למה יש הרבה אנשים שצועקים "מוות לערבים" ומקללים ערבים וגזענים הייתי אומר לו שאני לא מכיר כאלה בכלל (רק שבמקרה של איראן, גם אם זה לא רוב, הרוב הוא לא מספיק גדול בשביל שתהיה הפיכה או משהו כזה, לפחות בעתיד הקרוב).

ובמבינו, איך דוד שלך נכנס לאיראן בדיוק? אני מודה שאני די בור בעניין הזה.

11. Robin Member

נו באמת, תוצרת אמא רוסיה זה אומר בן איזה 20 שנה מה שאומר שהטכנולוגיה של ארה"ב יכולה בקלות לעבור את זה. אם שולחים 20 טילים בבת אחת, לא נראה לך שאחד מהם יעבור את מערכות ההגנה החדשניות האלה? הבעיה האמיתית היא לגלות איפה נמצאים הכורים האלה כי הערבים למדו משהו מהפיצוץ של הכור בעיראק ועכשיו הכורים וכו' מוחבאים. נקווה שהאמריקאים יודעים להשתמש ב-google earth. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/06
  12. Rafael Member

אהה...אני חושב שיש להם לווינים קצת יותר טובים מאלה ששימשו לצילום בgoogle earth http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx קצת
    לא רציני
    בקטנות...

דווקא יש על זה משהו בכתבה במעריב של היום. ישראלים יוצאי איראן משתמשים בדרכון האיראני הישן שלהם כדי להגיע לאיראן דרך טורקיה.

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל זה לא מדוייק, דבר שני אין שום קשר בין אינטלגנציה למעבר, לאינטלגנטים ועשירים לא שוטפים את המוח?

ואתה אני מבין מכיר את ה"רוב". בוא אני אגלה לך משהו על העולם הערבי\מוסלמי - אף אחד שם לא יורק לכיוון הפלסטינאים, הממשלות הפכו אותם למשהו אידאולוגי אבל לאדם הפשוט זה לא מזיז, כמו שלאף אחד מאיתנו עם כל הצער לא צורב על הטבח ברוואנדה או כל דבר בסגנון.

14. FelaKaT Member

דרך קפריסין\טורקיה, אין לו את החותמת של ישראל על הדרכון שלו מאחר והוא רק תייר ותו לא.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx
    http://images.nana.co.il//Upload/102005/Article/Article_Paragraph_981963.Xxx

זאת תמונה מהפגנת כנגד ישראל והזדהמות עם העם הפלסטינאי-השתתפו בהפגנה הזאת יותר מעשרות אלפי בני אדם.

15. Robin Member

טוב אם אתה אומר. אני לא אמרתי שאני יודע אבל לפחות יש לי משהו שתומך בדעה שלי וזה כל ההפגנות והעובדה שאלה שאתה פוגש הם אלה שמספיק טובים\נורמליים בשביל להגיע למדינה מתורבתת.