נאפולי 2013/14 :: היום שאחרי קבאני

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏20/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם הקישור וההתפקה נעולים במצבם הנוכחי על ידי היריבה, פריצה של הבלם קדימה יכולה לשנות את יחסי הכוחות (במצב של פיגור). אם הוא מכניס בלם רענן שמסוגל לעשות זאת במקום בלם עייף שגם ככה לא יתרום לשינוי התוצאה, זו החלטה טובה. חלוץ לעומת זאת, במקרים רבים, לא יגע אפילו פעם אחת בכדור וסתם יבזבז חילוף.

או במילים אחרות, הוא מאמן מעוטר, אתה לא. פשוט תקבל את זה כמובן מעליו שהוא מבין כדורגל הרבה יותר טוב מכולנו.

2. d1231 Member

אז על פי דבריך, אסור לחלוק על מאמני כדורגל?

בכול אופן, בניטז לא טקטיקן מצויין ומאמן בינוני מאוד שרוכב על הצלחה בולנסיה ועל חצי הצלחה בליברפול שמאז נכשל. לקרוא לו טקטיקן מצויין ומאמן שמצטיין בטורנירי נוקאוט (יש לו רק ב5 טורינירים ב20 שנות קריירה) זה שגוי ומבוסס על הצלחה ב2 טורנירים של ליגת האלופות ששזה מפעל שתלוי בהרבה מזל.

ואני ראיתי הרבה משחקי כדורגל, אני לא חושב שראיתי אחד שהושפע ע"י החלפת בלם בבלם אחר.

3. Rosez Member

בניטז ניצח את מוריניו פעמיים בליגת האלופות כשלרשותו כלים נחותים בהרבה מהכלים שהיו לפורטוגלי. אם הוא לא היה הטקטיקן שהוא, היית מתדיין עליו עכשיו? הרי שאין לו את האישיות של מוריניו והוא לא המוטיבטור שפרגוסון היה, הוא כן מאמן שיודע להשתמש בכלים המאוד לא מרשימים שיש לו וליצור תבנית קבוצתית שששווה גביעים.

4. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מותר ורצוי לחלוק על כל דבר בחיים. אבל הטיעון שלך, כפי שפירטתי, לא מספיק טוב ומבוסס על היכרות אישית מבלי רצון להבין מה עומד מאחורי החלטות מסוג זה.

פיגור 2-0 לא מחייב כניסה של שחקן התקפה בצורה אוטומטית ובמקרים מסויימים מחייב שינוי דווקא בכוח שבולם את התקפות היריב ופורץ עם הכדור קדימה. מאמן שאני מאוד מעריך (ספאלטי) עשה זאת (חילוף של פיליפ מקסס בסמואל קאפור) בעונתו הראשונה ובמספר מקרים בעזרת חילוף זה, הצליח לאזן את המשחק ולסחוט נקודות גם במצבים שנראו די אבודים.

מסכים עם הכל, אבל דווקא כאן, יש תחושה שהוא הגורם הבלעדי לכך שהסגלים שלו כל כך בינוניים ויקרים מלכתחילה. מפתיע שבנאפולי נותנים לו להתקרב למשרדים.

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/13
  5. d1231 Member

Rosez, סטיב מקלארן ניצח את מוריניו 3-0 עם כלים הרבה פחות ממה שהיו לבניטז או לכול אחד אחר. האם מדובר במאמן גדול?

בניטז זכה ב3 תארים חשובים עם ולנסיה (קבוצה שהגיע לשני גמרי ליגת האלופות אחד אחר השני), 2 עם ליברפול ו1 עם צ'לסי (כשהצליח אפילו להפסיד את אליפות העולם), לא קורה לזה "מאמן שיודע להשתמש בכלים המאוד לא מרשימים שיש לו וליצור תבנית קבוצתית שששווה גביעים".

מדובר במאמן מאוד בינוני וטקטיקן מאוד אוברייטד. ההשקעה של 60 מיליון יורו בשלושה שחקני ריאל מאוד בינונים מוכיחה את זה. מסכנים אוהדי נאפולי לא יודעים מה הגיע להם.

Romanista, אתה צודק בכך שחילוף בלם - בלם יכול להביע לשינוי אבל כשמדברים באופן כללי על חילוף של בלם בבלם בזמן פיגור אני חושב שהתחושה הכללית (ללא מחשבה טקטקית עמוקה כפי שאתה מתאר) שמדובר בחילוף הזוי והכוונה בטיעון הייתה סתם עקיצה לעבר הטקטיקן הגדול.

בבמקרה שעליו אני מדבר, החילוף היה לא במקום, מאוחר ובמבחן התוצאה כשל בגדול ולא תרם בכלום למשחק. החילוף היה אחד מעוד עשרות חילופים הזויים במהלך השנה שלא קשורים לתדמית הטקטיקן הדגול. קשה לי לחשוב על משחק שבו חילוף של בניטז הוביל לשינוי בתוצאה, אולי הייתה פעם שבה לאמפרד נפצע והמחליף עזר לשינוי אבל לא יותר מזה.

6. Rosez Member

לנצח את מוריניו 3-0 זה משהו אחד ולנצח את מוריניו במעמד האלופות זה משהו אחר.

בצ'לסי בניטז עבד תחת תנאים בלתי אפשריים ועדיין הגיע לרוב היעדים שהציבו לו - מקום שלישי וגביע, כל זאת עם סגל אמנם לא רע באיכותו, אך בלתי מאוזן בעליל. לשלב בין שתי המסגרות עם סגל שכזה ותחת תנאים-לא-תנאים כמו שהיו לו זה לא עניין של מה-בכך.

לא אמרתי שהוא יודע לבנות סגל.

7. d1231 Member

לנצח הכוונה היא 3 תוצאות תיקו וניצחון 1-0 שנוי במחלוקת? זה מה שהופך אותו ל"טקטיקן מצויין"?

בכול אופן את דעתי כבר אמרתי, אני מנסה לשכוח את השנה האחרונה ואפסיק לדבר על המלצר. שיהיה לנאפולי בהצלחה ואני מקווה שהם יעלו על הבלוף לפני שיהיה מאוחר.

8. yonmu Member

קצת אירוני שדווקא בניטז, מאמן שתמיד היתה ביקורת על בנית הקבוצה הכושלת שלו (גם אם לא היה לו את הכיס הכי עמוק), הוא אחד המנג'רים שיש להם הכי הרבה כח מבחינת החלטות ברכש בליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/13
  9. yonmu Member

למישהו פה נראה רכישת היגוואין ב40מ (או אפילו משהו שמתקרב לזה) נראית כמו בזבוז?
    הוא בהחלט חלוץ טוב שמתאים לציפיות, אבל הסכום הזה עצום. דז'קו יכול להיות אופציה לא פחות טובה והרבה יותר זולה.

10. Civil Anti Madridista

קאייחון, אלביול ועכשיו גם היגוואין? בניטז החליט לממן את ריאל מדריד הקיץ?

11. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

האינסטינקט אומר שאלו חרא רכישות וכו', אבל אם מסתכלים על זה נטו איכות/רמת שחקנים ביחס לרמת המועדון, זה לא כל-כך נורא. קאייחון מגיע בתור שחקן רוטציה לכנף והוא בסדר לרמה הזאת. היגוואין לא קבאני אבל הוא לא חלוץ שמועדון דרג ב' מסדר הגודל של נאפולי אמור להתבייש בו. האם היה אפשר לעשות יותר עם הכסף? סביר להניח שכן (אבל ממש לא בטוח).

12. yonmu Member

כשיובה מביאה את טבז ב13מ' ואת יורנטה בחינם, פיורנטינה מביא את גומס ב15מ', ונאפולי משלמת 40מ על היגוואין - זה לא נראה חכם. אולי אני אישית מאוד לא מעריך את היגוואין (כל סכום מעבר ל20מ' עליו נשמע לי מגוחך), אבל 40מ' זה סכום הזוי. מתי בפעם האחרונה קבוצה איטלקית הוציאה סכום כזה?

13. Alta Tensione Member

אבל אמור להתבייש מאוד במחיר ששפך עליו (אם וכאשר הדיווחים מהבוקר נכונים). מסכים שהיגוואין לא חלוץ שצריך להתבייש בו אבל צריך להיות טיפה לא שפוי כדי לבזבז את רוב האקזיט האדיר על קאבני על שחקן כזה. לא היה עדיף להמר על דאמייאו ועוד היה נשאר עודף לא רע לחיזוקי רוחב איכותיים?

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם להאמין לידיעות, אינטר התעקשה על סביבות ה-25 מיליון על דאמיאו. האם לא עדיף ללכת ולהוסיף 12 מיליון ולקבל מוצר ודאי ובטוח יותר? אין לי תשובה לכאן או לכאן, זה פשוט לא בהכרח כל-כך נורא כמו שהאינסטינקט (שלי לפחות, מניח גם של אחרים) צועק.

הבעיה היא המשכורת. יש הרבה דיווחים סותרים בעניין אז אני לא אביע דעה.

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אינטר? למעט כל מיני ידיעות מצוצות מהאצבע בתקשורת האיטלקית, מתי התעניינו בו?

מצב נושא:
הנושא נעול.