נבחרת ישראל: אלי גוטמן המאמן, יוסי אבוקסיס עוזרו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏5/2/10.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי נשנה את שם הנבחרת לנבחרת 'מכבי חיפה' ישראל ונעבור לשחק בירוק?

משומר מגן חלש וגם קנדה ובונדר הם לא מגנים מספיק טובים ועובדה שהפועל ת"א רוצה מגן ימני חדש והביאה גם את הבוליביאני לפני חודש.
    דגני ומלול הם שני מגנים עולים שמגיע להם לקבל את הצ'אנס כי המצב באגפים גם ככה על הפרצוף, זה שמכבי חיפה ניצחה את אקטובה וגלנטורן לא אומר שהנבחרת צריכה להיות מורכבת משחקנים אך ורק שלה.

בקישור האחורי כיאל מבחינתי הוא בחירה חמישית, אלברמן ותמיר כהן טובים ממנו ומשחקים בליגות הרבה יותר מהירות ואגרסיביות, ידין מתגלה כאלברמן החדש ונאתכו שחקן הרבה יותר חכם מכיאל.
    לגבי ברוכיאן אני כבר אמרתי, אם בעונות קודמות שהוא היה בכושר מצוין העדיפו את ורמוט שעד העונה לא עשה באמת הרבה אז למה שעכשיו הוא יקבל את הצ'אנס, לא עדיף לתת לורמוט או לשחקן הזה שכל יומיים חותם אצל קבוצה חדשה.

נערך לאחרונה ב: ‏7/2/10
  2. alexshw Member

הנבחרת צריכה להיות מורכבת קודם כל מלגיונרים שמשחקים.
    זה טבעי אם מבין השחקני הליגה, הייצוג העיקרי יהיה ממכבי חיפה והפועל ת"א.
    את מי אפשר כרגע להזמין מבית"ר? רק את ורד.
    ברוכיאן ויצחקי תיירים מתחילת העונה ובנבחרת הם ממילא אף פעם לא השפיעו.
    אם ישתפרו, אז צריך לשוב ולזמן אותם. כנ"ל תמוז.

בתחילה-אמצע שנות התשעים 40% נבחרת היה מכבי חיפה - 40% מכבי ת"א, והפירורים הלכו לבית"ר ורוני רוזנטל.
    כי מה לעשות, אז מכבי ת"א ומכבי חיפה נאבקו על האליפות.

מי שאוהד את הנבחרת, יתמוך בלי קשר למועדונים מהם מגיעים השחקנים.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אדם, מבחינתי הנבחרת תקרא 'מכב יחיפה/הפועל ת"א :aaa021:
    מה לעשות, זו המציאות של הליגה הישראלית כרגע. חוץ מבניון וטל בן חיים אני לא מוצא שום ליגיונר יותר טוב מהחבר'ה שמשחקים בארץ. מכבי חיפה והפועל ת"א הוכיחו מתחילת העונה שלהן הסגל הישראלי הכי טוב בארץ ולהן יש את הזכות עכשיו להראות בנבחרת מה היא שווה.

אתה יורד ללא הפסקה על מכבי חיפה, אבל הקבוצה כן הגיעה לליגת האלופות. בשביל שונאי קבוצתי רד בול זלצבורג נחשבת לקבוצה מסן מרינו, אבל אם תשים לב מה הקבוצה האוסטרית עשתה אחרי ההדחה ממוקדמות ליגת האלופות אתה תראה שהקבוצה שלי ניצחה קבוצה אוסטרית לגמרי לא רעה...

לדעתי יש מספיק מלחמה בהרכב, בטח בקישור שם אפשר גם לשים את נאתכו וידין יחד, אבל אלברמן, תמיר כהן וליגיונרים אחרים לא הראו דבר בקמפיין האחרון. אל תגיד לי שאתה לא ראית את זה?

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס, הליגיונרים פשוט היו אלה שנכשלו בקמפיין הקודם. ברדה עוד תרם כמה שערים, אבל אנא השאר את עומר גולן, תמיר כהן, או את גל אלברמן בבית. כעיקרון אני בהחלט בעד לתת זכות קדימה לליגיונרים, אבל שחקני מכבי חיפה ובעיקר הפועל ת"א הוכיחו שגם לליגה הישראלית יש כשרונות. בשביל לא להרגיז את אדם לא שמתי את גולסה בהרכב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    לא ברצינות, אני משוכנע שאם הנבחרת לא עולה עם גרעין של שחקנים מהליגה המקומית המרמור יהיה קצת פחות. מליגיונרים שמשחקים באנגליה, גרמניה ובלגיה אני מצפה לקצת יותר מאשר מה ראיתי בקמפיין הקודם. אפילו יוסי בניון צריך להבין שאם הוא ממשיך להתחבא בנבחרת הוא עלול לרדת מדי פעם לספסל!

5. Robin_Van_Persi Member

ניג'ל-אני לא חושב שארבייטמן באמת עדיף על בן סהר,בן סהר לעומת ארבייטמן יודע לעשות גם מהלכים מבריקים,ארבייטמן הוא חלוץ רחבה טיפוסי שמחכה לכדורים ושם אותם ברשת(מספר 9 אמיתי),השאלה הנשאלת היא במצב שאנחנו כיום שהנבחרת רוב הזמן מתגוננת מי עדיף לשחק?,כי לפי דעתי בן סהר(ותאמת ששכחתי משכטר,הייתי מכניס אותו במקום ברוכיאן,וסהר בחוד).

כל הזיבולי שכל האלה של מדינה שלמה ושל טוקבקים של ילדים בONE שהנבחרת צריכה לשחק עם 2 חלוצים ממש לא עושה עליי רעש,גם ככה אין לנו הגנה חזקה ובמצב כזה שנשחק עם 2 חלוצים מרכז השדה שלנו יהיה חלש.
    וכנראה הקישור הכי טוב שאנחנו יכולים להציג הוא כזה:
    -----------אלברמן-כיאל-------
    שכטר-------נתכו/בניון----------בניון/ורמוט

אני מאמין בנתכו,חסר לנו בנבחרת פליימקר ונתכו יכול להיות מצוין בתפקיד הזה(גם הוא שחקן שיודע לעשות הגנה,מה טוב.
    ובמשחקים קשים אפשר לעלות עם שלישייה שעושה הגנה כיאל-כהן-אלברמן,בהחלט לא רע.

חומר שחקנים יש לנו זה לא הבעיה,הבעיה פה זה בחירת הסגל שהמאמן יקח.

6. alexshw Member

כתבתי לגיונרים שמשחקים.
    גם לא ברור למה התעלמו מחיימוביץ' ששיחק בליגה קצת יותר טובה מאבי סטרול.
    אלברמן פצוע וזו אבדה גדולה מאוד. תמיר כהן צריך להיות לצערי בסגל, כי אין ברירה.
    גולן בהחלט נראה כרגע שחקן גמור, אין מה להזמין אותו.
    זיו כן צריך לבוא בחשבון, שוב בלית ברירה.

אין מה לעשות, לגיונרים משחקים(אלא שמשחקים) ביום יום ברמה יותר גבוה מהליגה בארץ. זה טוב כשיש שלד שחקנים מחו"ל. צריך לדעת להשתמש בו נכון.

7. riquelme1 Member

הנבחרת הכי חזקה היא קוראטיה, ישראל קיבלה בית נוח שעם הכשרונות שצומחים פה ועם מאמן נורמאלי אפשר לעשות אתזה.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה כל כך לא משנה מיהן היריבות ואילו שחקנים יוזמנו לסגל. שורה תחתונה - מתישהו נצטרך לשחק מול יוון וקרואטיה ובין היתר נצטרך לעבור את החצי. זו צריכה להיות המסקנה הראשונה של המאמן שיבחר. רק אחרי זה נתעצבן ונרטון על איך שהאחד הוזמן לסגל והשני אפילו לא נקלח בחשבון.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמעו במילא לא נעלה אז למה לא לגדל קצת את השחקנים ולשחק יפה ולנסות ליזום קצת,אני לא אומר לשחק עם 3 חולצים ובלי קשרים אחוריים אבל לא צריך כל משחק להתבנקר ולשחק מגעיל.

10. riquelme1 Member

לעבור את החצי? אפשר לחשוב שיוון קרעה אותנו 10-0, היא ניצחה אותנו פעם אחד 2-1 במשחק שקול, ובישראל הסתיים 1-1, תפסיקו כבר עם הקלישאו תהזולות שלכם, המאמן היה קשטן שהרס לנבחרת הכל.

עם מאמן נורמאלי, עם שיטה אנחנו לא נופלים לא מיוון ואולי רק מקוראטיה.

אנשים עושים אותנו מקסימום סן מרינו מספיק כבר.

עם כבר מדברים עם בונקר, יוון משחקת כדורגל יותר מגעיל משל ישראל.

לבניון זה יהיה עוד קמפיין, בן סהר, איתי שכטר, ורמוט, גולסה, ארבייטמן יש פה דור מדהים של שחקניפ, ועוד לא הזכרתי את גיא אסולין.

המאמן הבא של הנבחרת צריך לקחת את הליגונרים כמובן הטובים ולא איזה עומר גולן עלוב שלא רואה דשא בבלגיה, ולקחת את השחקנים הטובים ביותר של הפועל ת''א ומכבי חיפה שמורגלים לאירופה, והוכיחו את עצמם שם.

11. Telkiyski Member

לגבי ההרכב, אין ספק שהחלק החלש שלנו הוא החלק ההגנתי.

ההרכב שלי, נכון להיום כמובן

------אוואט-----
    בן דיין--בן חיים---דקל קינן---עותמן/משומר

ידין

שכטר---ורמוט---בניון--ברוכיאן (בכושר נורמלי)

ארבייטמן

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שהם משחקים יותר מגעיל לא אומר שאנחנו צריכים לשחק,אני זוכר איך במשחקים מול קבוצות יותר קטנות טל בן חיים היה השחקן שנגע הכי הרבה בכדור,פשוט מגעיל.

13. Jose Mourinho Member

זה הסגל שלי נכון לרגע זה:

שוערים: אוואט, דוידוביץ', הרוש
    בלמים: בן-חיים, קינן, סטרול, חיימוביץ'
    מגן ימני: עותמן, סבן
    מגן שמאלי: בן-דיין, ריקן
    קישור אחורי: נאתכו, גולסה, אלמוג כהן, תמיר כהן, כיאל, אלברמן
    קישור התקפי: ורמוט, בניון, ברוכיאן
    חלוצים: סהר, שכטר, תמוז, גיא אסולין, ברדה/ארבייטמן

נבחרת ישראל צריכה בסגל את כל השחקנים הצעירים, המוכשרים והטכניים שאפשר לזמן. לא עוד עומר גולן וקולאוטי.

הסגל הזה אמור להתלבש על כל מערך שהמאמן החדש יעלה, המבחר במרכז הקישור, בתקווה שיכלול את גולסה ונאתכו יחדיו, מאפשר מעבר למערך עם שלישיית מרכז שדה ב4-3-3(המערך המועדף עליי עם הסגל הזה) או 4-3-1-2 עם בניון מאחורי שני חלוצים. גיא אסולין בסגל שלי, בתקווה שיעשה את הפריצה שלו עד אז, אם לא בברצלונה אז בקבוצה אחרת בליגה הספרדית. כמו כן, מקומו של ברדה תלוי באם יחזור לכושר שלו מהעונה שעברה, ובמקרה של סבן, מעבר להפועל ת"א לעונה הבאה והצגת יכולת יציבה מקנה לו מבחינתי את המקום בסגל, אבל את המקום בהרכב של המגן הימני הייתי נותן לעותמן אם ימשיך להשתפר ולהתפתח במכבי חיפה. את משומר בכל מקרה לא הייתי לוקח, אני לא רואה אותו מתעלה מעבר לבינוניות שלו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/2/10
  14. איגור .פ. Member

רק בניון צריך לעוף מהנבחרת שישחק באנגליה רוסיה רק לא בנבחרת יש כשרונים ממנו , הוא לא יעשה כלום בנבחרת...

15. riquelme1 Member

טוב אחי.

ההתלבטות שלי היא בחלוצים, מזמן לא ראיתי בנבחרת ישראל מגוון כל כך גדול של חלוצים טובים: ארביטמן חייב להיות בסגל הוא חלוץ גבוהה וחזק, וסקורר אולי הכי טוב בנבחרת, ברדה שנתן כבר 2 קמפיניים מעולים מבחינת אישית, שכטר הנפלא, קולאטי, בן סהר, טמוז וכו'.