נבחרת פורטוגל - אם לא עכשיו אז אימתי?

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י שגיא, ‏26/5/10.

1. Igi Member

אבל כל העניין הוא שביססת את הדעה שלך על משחקים ותקופות קודמות ועוד לא הפסקת להתווכח על זה עם אנשים שראו אותו עונה שלמה. נאני של העונה היה מצויין, התבגר ודווקא במונדיאל הזה היה מאד מתאים שהוא יראה את זה ויתן את הקפיצת מדרגה. הפציעה שלו ללא שום ספק המכה הגדולה ביותר שהנבחרת הזו יכלה לקבל חוץ מפציעה של רונאלדו.

2. GiladG2 Member

הוא לא בישל את השער לפוסטיגה?

בכל אופן... היה סיכוי מאוד גבוה שנאני יפתח בהרכב ע"ח סימאו (שבאמת, עדיף היה לפורטוגל אם הוא היה נפצע), וימשיך את היכולת הפנטסטית שלו מהחצי השני של העונה האחרונה. הוא היה טוב במשחק הכנה האחרון נגד קמרון, נכנס במחצית השנייה, והספיק לכבוש שער ולבשל אחד לראול מיירלש.

מכה קשה לפורטוגל. אם החלק ההתקפי עד עכשיו היה כמעט כל כולו על הכתפיים של רונאלדו (הכוונה היא כזאת לפחות, הוא לא כבש אפילו שער אחד לכל אורך המוקדמות, נאני - שלושה לעומתו), מה עכשיו אפשר להגיד?

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם כולם,נאני של העונה השתפר ממשחק למשחק ונתן כמה גולים קריטים מאוד וגם כמה בישולים ומשחקים מצויינים בדיוק שהיה צריך,מאוד מאוד רציתי לראות אותו במונדיאל ולראות אם הוא גדל ואלה לא היו כמה משחקים טובים ולא מעבר לזה,טוב אולי הוא יוכל לנוח קצת ויהיה כשיר בשביל היונייטד.

בכלל כל הפציעות האלה במונדיאל מבאסות את התחת.

4. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת שאני דאגתי לסימאו בגלל זה אני שמח http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

ברצינות עכשיו..לא נראה לי שסימאו היה יורד לספסל על חשבון נאני קירוש מלא כבוד לסימאו ובדרך כלל עולה איתו בהרכב

5. GiladG2 Member

נאני סיים את העונה בכושר הרבה יותר טוב מסימאו, וגם היה אחד הבודדים שנראו טוב במשחקי ההכנה הפושרים של פורטוגל.

אגב משחקי הכנה, המשחק נגד מוזמביק נפתח לפני כ 10 דקות. פפה עדיין על הספסל, אולי ייכנס בהמשך. גם רונאלדו מתחיל על הספסל, כשדאני מיגל מזניט מחליף אותו באגף שמאל.
    אם זה נותן איזשהי אינדיקציה לגבי המונדיאל, מיגל המגן של ולנסיה מועדף על פני פאולו פריירה, ופאביו קואנטראו פותח כמגן שמאלי במקומו של דודה.

6. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

זוכר איך לפני כמה שנים מיגל נחשב לאחד המגנים המבטיחים...עכשיו הזמן שלו להחזיר לעצמו את המעמד כי בולנסיה הוא לא היה האופציה הראשונה של אמארי

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שרואים את זהות המחליף (בסגל לא בהרכב) אפשר להבין כמה זו אבידה משמעותית. אמורים שחקן נחמד שהתקשה לתפוס מקום בהרכב של בנפיקה, אמנם מול שחקנים שיגיעו למונדיאל עם נבחרות אחרות אבל עדיין זה קנה מידה.

לא מכיר את היטב את האופציות האחרות אבל הבלונדי כמגן זו נקודת תורפה בהגנה. יש לו כדורגל והוא מאוד יצירתי, אבל הסגירה שלו בהגנה רעה, כשגם האחד על אחד ההגנתי טעון שיפור.

אני דווקא אוהב אותו, פשוט לא חושב שהוא מתאים לתפקיד הזה מול נבחרות חזקות.

8. c_web Member

אפשר להוריד את פורטוגל מרשימת הנבחרות שעשויה הייתה להפתיע בטורניר הזה לדעתי.
    נאני נתן משחקים נהדרים בחודשים האחרונים והיה בכושר ממש טוב באנגליה, ובאמת שחשבתי שביחד עם רונאלדו, פפה ושחקן עם ניסיון כמו דקו פורטוגל יכולה לעשות נפלאות בטורניר.

יש כאלה שחושבים שנאני לא בורג כזה מרכזי כי הוא לא עשה הרבה בנבחרת, אבל רונאלדו אמר אתמול כמה נאני חשוב והם כולם מבינים שם שהם איבדו ערך מוסף בקבוצה.

9. gonzo18 Member

אמיר,תרשה לי לחלוק עליך. נאני הוא השחקן הכי טוב בנבחרת הזאת למעט רונאלדו. הוא היה אחד המצטיינים השנה במן יונייטד. אני לא מסוגל להבין איך את יכול לכתוב שזו לא אבדה גדולה.

10. Raulito Madridista

מכה לא פשוטה בכלל עבור פורטוגל שלא מציגה עומק בסגל באף-עמדה על המגרש. נאני שיפר אספקטים רבים במשחק שלו לקראת סוף השנה, כאשר משחק השיא היה מול באיירן מינכן, אז כבש צמד יפה מאוד ורקד על המגרש. הוא גם כבש כמה שערים ממש יפים בהקפצות מעל השוער. מהירות, בעיטה חזקה ודריבלים תמיד היו לו, אולם השנה הוא הפך לשחקן שנע יותר לעומק ולא מבזבז את הכדורים שהוא מקבל. רונאלדו צפוי לשחק כחלוץ בנבחרת וכעת פורטוגל מאבדת כוח חשוב מאוד במשחק האגפים של הקבוצה. האחריות תיפול כנראה על סימאו שלא הבריק השנה באתלטיקו מדריד.

מיגל הדהים רבים כאשר הצליח לשתק לחלוטין את אריאן רובן בשמינית גמר מונדיאל 2006, והוא גם הציג עונה טובה מאוד במדי וולנסיה לאחר-מכן, אבל אחר-כך הוא דעך. הוא היה חסר משהו במשחק ההתקפה פרט לפריצה טובה, והסגירות שלו בהגנה לא מספיק טובות. אני בספק אם הוא מסוגל לתת לנבחרת ערך מסויים. מיגל של היום מסוגל לעשות את העבודה בצורה טובה ולא יותר. בוסינגווה מצ'לסי למשל 'לא רואה אותו'.

11. שגיא Guest

בינתיים הערב, בלי נאני כמובן, ניצחה פורטוגל במשחק הכנה נוסף את נבחרת מוזמביק, בתוצאה 3-0. הוגו אלמיידה כבש פעמיים ודאני הוסיף שער נוסף. רונאלדו שותף במחצית השניה.

אין ספק שזהו לא היה מבחן של ממש עבור נבחרת פורטוגל, אלא בעיקר עוד משחק כדי להריץ את השחקנים.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

13. Raulito Madridista

http://mscwbe.wcdn.co.il/w/w-248/759075-41.Xxx

"אני מקווה לתת מונדיאל טוב ולהתפוצץ". כריסטיאנו רונאלדו מדבר על המונדיאל הקרוב בדרום-אפריקה וקודם כל שולל אפשרות של חשש במידה והנבחרת תפגוש את ספרד בשמינית הגמר. "אני, כמו רבים אחרים, רואה בנבחרת ספרד כמועמדת לזכות, אבל אם נשחק נגדם אז נדע להתמודד עם המציאות. אין לנו מה להתבייש בנבחרת כי גם אנחנו נבחרת חזקה". רונאלדו בכל-זאת היה מעדיף לסיים במקום הראשון בבית, על אף התחרות הקשה עם ברזיל, והמפתח מבחינתו הוא לנצח במשחק הראשון. "נחשוב קודם כל על חוף השנהב וננצח אותם על אף שהם חזקים מאוד גם בלי דרוגבה, נצבור ביטחון ונגיע למשחק נגד ברזיל כאשר הבטחנו את העלייה, ובמשחק אחד הכל יכול לקרות". כריסטיאנו לא התבייש לצאת נגד הזאמבורות המוזרות ואמר:"זה בלתי-נסבל עבור השחקנים שקשה להם להתרכז, אבל האוהדים נהנים מזה וצריך לכבד אותם". רונאלדו מכוון ברמה האישית, כמו תמיד, להבקיע הרבה שערים - "אני מקווה להתפוצץ במונדיאל עם הרבה שערים", הוא אומר, אך גם מסייג "ואן-ניסטלרוי אמר לי פעם 'גולים זה כמו קטשופ. לפעמים לא יוצא כלום ולעיתים הכל מגיע בבת-אחת', כך שגם אם לא אבקיע לא אהיה נתון בלחץ. אני לא צריך להוכיח דבר לאף-אחד כי כבר עשיתי הרבה בכדורגל". רונאלדו אמר כי ישחק בכל תפקיד התקפי בו המאמן יבחר, ולסיום התייחס לנאני ובוסינגווה הפצועים - "צר לנו על היעדרותם, מדובר בשחקנים מהשורה הראשונה, כאלו שיכולים להשתלב בהרכב כל נבחרת ונבחרת".

נערך לאחרונה ב: ‏14/6/10
  14. Raulito Madridista

http://www.as.com/recorte/20100615dasdasftb_109/C280/Ies/Deco_critica_posicion_campo_forma.Xxx

דקו מסביר את הטעויות. לאחר עוד משחק חלש של פורטוגל, הפעם ברגע האמת במשחק הראשון של המונדיאל נגד חוף השנהב(0-0), הקשר הוותיק הסביר את הסיבות לכישלון. בראש ובראשונה התייחס השחקן ליכולת הדלה שהפגין - "המאמן קרלוס קיירוש הציב אותי בכנף הימנית שזו עמדה שלא שיחקתי בה בקריירה. הקשבתי להוראות שלו והשתדלתי, אך אחר-כך הבנו שזה לא זה והחלפתי עמדה". דקו ציין כי הפעם הוא אינו כועס על החילוף שלו והבין שהיה צריך לפנות את מקום. "לשחק ככה זה לא פיתרון עבור הנבחרת ונקווה להתעלות על עצמינו בהמשך", אמר דקו על המשחק הנוכחי, ואחר-כך הסביר מה הפריע לנבחרת לנצח - "באנו מראש עם גישה להכריע את המשחק עוד במחצית הראשונה, וזה רק הפריע לנו. היינו עם הרבה חשש וחרדה וכמעט הפסדנו את המשחק. היינו בחצי השני עוד יותר גרועים מלתכילה".
    בצד הפורטוגלי היו גם תגובות אחרות. הקפטן כריסטיאנו רונאלדו אמר כי הנבחרת שיחקה לא רע והייתה חסרת מזל. קרלוס קיירוש ציין כי במשחק הבא הנבחרת תשתדל לקחת יותר סיכונים, והמגן פאולו פריירה ציין כי תיקו זו לא תוצאה רעה.

15. riquelme1 Member

דקו בימין? קיירוש הזה יותר גרוע מדומנק.