נרגילה :: בעד ונגד

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י DeL PiEr0, ‏10/8/04.

1. Julian Joachim Member

גל יש שתי בעיות עיקריות שהדיון מנסה לדבר עליהן:

א. הדמגוגיה הזולה של הגופים הממשלתיים (ובזבוז כספי ציבור אני כבר לא אזכיר).
    ב. העובדה שנרגילה היא לא כ"כ מסוכנת ובעצם אפשר לומר שמדובר במעין "הוצאת דיבה" על הנרגילה.

אגב, רק אני לא מבין את העיקרון של הפרסומת הזאת?! הרי רוב האנשים במדינה גם חושבים שסיגריות זה מגניב, אז זה בעצם כמו לתת לגיטימציה לעישון...

בעע

פולדש, שונא דמגוגים.

2. burning soil Member

קודם כל שכל אחד יעשה מה שטוב לו,מה שנראה לו.

אני אישית חושב שנרגילה זה נחמד,לא יותר,זה מאד לא בריא,ואני לא ממש
    רוצה להשתמש בזה.

3. Joel Gion Member

כל הזדמנות שיש לי לעשן נרגילה אצל חברים אני מנצל אותה(אמא שלי חושבת בדיוק כמו בפרסומת הזו של מלי לוי,כך שאין מצב לקנות אחת).
    אני לא יודע כמה זה מסוכן ומשפיע,אבל דבר אחד אני יודע-אם אני אגלה שזה באמת מסוכן כמו סיגריה,אין לי ספק שאני לא אתקרב יותר לדבר הזה בחיים.

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואלה חל עכשיו אצלי שינוי במחשבה.
    אני עדיין חושב שאין תועלת בנרגילה, שזה חרא, שזה לא בריא, ושצריך לעשות פיקוח על אם דוחפים לכם חרא של גמלים בטעמים (שזה בטוח נכון).
    אבל- לנרגילה יש יתרון עצום על הסיגריות- היא לא מזיקה לסביבה. מה זה אומר- אם אתה רוצה לעשן תדפוק לעצמך את הבריאות, "שתחנק עם זה" כמו שאומרים, אבל בנרגילה, בניגוד לסיגריות, לא תחנוק אחרים ותזיק לבריאותם (לפחות לא באופן כל כך קריטי כמו בסיגריות).
    מה זה אומר? צריך לעשות משהו כך שאנשים שלא מעשנים לא יתחילו לעשן נרגילה, אבל שאנשים שמעשנים סיגריות יעברו לעשן נרגילה.
    איך זה?

ופולדאש- מה הוצאת הדיבה פה? ומה נהיית הסניגור של הנרגילה? נרגילה מזיק לבריאות ומזהירים את האזרח, בעיקר את הנער הצעיר.

עכשיו אני רואה את ההודעה של יובנטיני (איגור?) מעליי- הפרסומת מיועדת בדיוק בשביל נערים כמוהו, שמעשנים נרגילה בכל הזדמנות כי המיתוס אומר שזה לא פוגע בבריאות. אז זהו, שזה כן.

נערך לאחרונה ב: ‏11/8/04
  5. Julian Joachim Member

הוצאת דיבה בגלל שזה פשוט לא-נכון.

הרי הבדווים למשל מעשנים את זה כבר עשרות ומאות שנים, ואצלם הכל בסדר. יותר מאצלנו לפחות.

ולגבי עניין הנזק לסביבה שלך, אתה צודק גל. להעביר אנשים מעישון כזה לעישון כזה? זה רעיון מאוד טוב, אבל קשה לי להאמין שזה יצליח. למרות שזה רעיון לניסוי.

נרגילה זה אולי מזיק לבריאות אבל לא ראיתי לאחרונה (ואני מדבר על השנתיים האחרונות) פרסומת רצינית נגד סיגריות או אלכוהול למשל, שבלי ספק מהווים מכת מדינה (מהבחינה שכל ילד בן 12 שותה ומעשן). אגב, אין עוררין על כך שאלכוהול וסיגריות זה יותר מזיק בטווח המיידי כי זה הרבה יותר זמין בכל מקום ומשפיע הרבה יותר מהר. אבל במקום לוודא שילדים בני 12 לא ישתכרו לי במרכז העיר מ3 כוסות של אלכסנדרוב, לא עושים כלום ואחרי זה מתפלאים שאנשים משתכרים ועושים בלאגנים בכל מקום.

אם יש דבר אחד שהייתי רוצה לאמץ מחו"ל זה את העניין של החינוך לשתייה נכונה. אבל נה, זה לא יקרה.

6. Julian Joachim Member

אני מאוד מקווה שיובנטיני לא מושפע בכזאת קלות מפרסומת דמגוגית שלא מציגה את העניין לעומקו.

7. Joel Gion Member

כן,איגור.
    וברור שאני יודע שאם אני אעשן נרגילה כל היום זה לא ישפר את המצב הבריאותי שלי.אבל מצד שני,לפחות לפי מה שאני יודע,זה לא מזיק לבריאות כמו סיגריה,כך שכל עוד זה המצב לא נראה לי שאני אפסיק עם זה לגמריי.אבל אם אני אגלה שזה מזיק ברמה של סיגריה,כמו שאמרתי כבר,אין לי ספק שאני אפסיק עם זה.

8. Joel Gion Member

אל תדאג,אם שרדתי את ההרצאות של אמא שלי כל יום בקשר לזה בשנה וחצי האחרונות,מי זו מלי לוי שתשנה לי את הדיעה?

9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשורה התחתונה ברור שנרגילה מסוכנת, הרי הגוף יישאר בריא יותר ללא הנרגילה.
    אבל ההשוואה של הנרגילה לסיגריה היא פשוט דוחה. אני בעצם חוזר פה על דברי אחרים אבל זה פשוט נכון. שאכטה מול שאכטה - נכון, זה בערך אותו הדבר. אולם:
    - אנשים שמעשנים סיגריות מעשנים הרבה יותר מאלו שמעשנים נרגילה. בנרגילה לוקחים שאכטה פעם ב, ובכלל זה סיפור להכין ראש, לעומת הסיגריה שפשוט לוקחים ומציתים, ומעשנים את הכל. בכלל סיגריות זה הרבה יותר נגיש, אם אני אמצא את עצמי מחר באיזשהו מקום בארץ אני אוכל תוך שניות לעשן סיגריה. לא נכון הדבר לגבי הנרגילה.
    - סיגריה זה ממכר, נרגילה לא.
    - מישהו שמעשן סיגריה בקביעות ("מכור") נהיה עצבני אם הוא לא מעשן במשך תקופה מסויימת סיגריה. לא נכון הדבר לגבי נרגילה.
    - סיגריה זה מגעיל ופוגע בסביבה, נרגילה לא עושה סירחון, היא לא מפריעה.

תוסייה, לא סופר שאכטות בנרגילה.

10. DeL PiEr0 Member

אני מאוד אוהב לעשן נרגילה. אבל מה שבאמת עושה את הנרגילה מסוכנת זה הגחל שיש בו את הנפט.
    הטעם עוד אפשר לדלג אבל הגחל זה המסוכן.

אבל כמו שאומרים "נרגילה טעם החיים" http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

11. AC SHEVA Member

אני לא מעשן שום דבר, אף לא עישנתי וגם לא מתכוון לעשן.
    אני מעדיף לא לזהם את הריאות שלי.
    אתם אולי אוהבים את הנרגילה וחושבים שהיא מזיקה פחות מסיגריה. אולי זה נכון אבל הנקודה היא שנרגילה עדיין מזיקה לבריאות ויש בה חומרים מסרטנים.
    אני תמיד יעדיף שעתיים של כדורגל או חדר כושר על עישון.

12. אלי מתחן Member

אתה מדבר על אנשים שגרים באוהלים ומגדלים גמלים להנאתם, מה נרגילה כבר יכולה להרוס?

13. ראול Member

חחחחח חזק...
    להפך, זה רק יעשה להם טוב...

ארתור, תהפיל

14. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

פולדאש ידוע לך ההבדל בין תוחלת החיים הממוצעת של הבדואים לעומת היהודים בישראל?

15. Julian Joachim Member

אתה עושה מחקר לא נכון. תעשה מחקר בין הבדווים לפני 70 שנים לבין היישוב היהודי לפני 70 שנים (כשהמצב התבראותי היה יותר דומה). אני מבטיח לך שאתה תופתע מהתוצאות.