סוגיית שידורי המונדיאל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Ampelmann, ‏5/11/05.

 1. Ampelmann

  Ampelmann Member

  הצטרף ב:
  ‏1/7/04
  הודעות:
  3,844
  לייקים שהתקבלו:
  0
  נציג צ'רלטון באייסוקר כבר הבטיח לנו לא פעם שאנחנו זוכים לאחד מהדילים הנוחים יותר שיתנו לנו את מה שקיבלנו חינם לפני 8 שנים, ב-50 ש"ח לפני 4 שנים וכנראה שב-500 שקל השנה. אכן. ואם תרצו, לפי הסטטיסטיקה הזו, נשמח ונתגעגע כולנו כשב-2010 נאלץ לשלם 5,000 שקל (עבור רובינו למעלה ממשכורת חודשית) בשביל מה שהחב'רה בלבנון מקבלים חינם. מדינת עולם שלישי? הלוואי!

  בעוד שהכנסת כשלה בהגנה על שידורינו העממיים כישלון צורב למסוד שמורכב רובו מגברים, אושרה סוגיית הזכויות שאפשרה לצ'רלטון לעשות כמעט מה שבא לה עם משחקי הקיץ הקרוב. השאלה היא, האם פרלמנט הכדורגל העולמי יכשל גם, במקום שבו נבחרי העם (שלבטח לא ירגישו, ואתם מוזמנים לפרש את זה כיצד שתרצו, את כאב המונדיאל בכיס) נפלו.
  ע"פ תקנון פיפ"א וזכויות שידורי הכדורגל הבינל"מ, אינה מאפשרת לגבות תשלום עבור צפיה בטקס הפתיחה, משחק הפתיחה, מחשקי חצי הגמר ומשחק הגמר הנועל את הטורניר. משחקים אלה מעוגנים באותו החוק שמבטיח לנו מספר אירועים עולמיים חשובים (למשל את שידורי נפילת התאומים אסור היה לצ'רלטון לשדוד מאיתנו). אמנם תחת חוסר הפיקוח השורר במדינה ואפטיות כללית, הגיוני מאוד שנאלץ לשלם עבור ה-9 ביוני לפני שניפרד מ-20 שקלים עבור האירווויזיון.

  צ'רלטון, שתפסה לעצמה מקום של שינאה בליבם של רוב אוהדי הכדורגל בארץ, קנתה את זכויות השידור של כל המשחקים במחיר של 24 מליון דולר, אך תאלץ למכור את ארבעת משחקי המפתח לאחד הערוצים החופשיים (שאינם משוייכים ל-Yes או ל-Hot) כגון ערוץ 10, 2 ו-1 בהם יכול כל המשלם אגרה לצפות.

  אנשיו של פיני זהבי ינסו למשוך מעלינו דיל שהחל ב-1500 שקלים וצנח עד כה ל-800 אצל המעריכים הרשמיים. לטענת אנשי החברה, הדיל, שיכלול 22 חודשי התחברות חינם לכל שירותי החברה כולל חבילת המונדיאל, יעלה כ-50 שקלים לחודש והינו אחד מהדילים המשתלמים בקרב המדינות בהן נערך חיוב עבור צפייה במשחקי כדורגל. אמנם כאשר קוראים את האותיות הקטנות, מגלים מציאות צבעונית קצת פחות. ברוב המדינות הגדולות קיימות רשתות הפועלות בשיטה שונה בעוד שבאנגליה ובאיטליה משודרים משחקי הקבוצות בערוצים פרטיים (MUTV TVACMilan וכו')- החיוב נעשה כלפי משחק ולרוב לא נערך חיוב מחזור כללי (למעט המשחק המרכזי או חיוב שנתי נמוך).
  בדבר סוגיית המונדיאל בלבד, צ'רלטון תציע בעתיד דיל שיכלול את שידורי החבילה העולמית בלבד אך יעלה רק קצת פחות מהדיל המשולב (שכן כעת צ'רלטון עדיין מחזיקה בכוח ובמו"מ עם שאר הערוצים על זכויות השידור וכאשר ידעו בחברה אילו משחקים יוכלו לשדר באופן בלעדי, ייתכן ויעלו את המחיר פלאים!). אם כן, לאחר ה-9.12, יום הגרלת המשחקים ולאחר סיום המו"מ עתיד הדיל המשולב להעלם וחבילת המונדיאל עשויה להתייקר באחוז ניכר. לשם השוואה, בעוד שהמחיר בארץ עשוי לזנק עד ל-1000 שקלים עבור המשחקים, אלו הן כמה מהגזירות הכלכליות שיעמדו על מדינותינו השכנות (ע"פ תחקיר "ידיעות אחרונות"):

  איטליה:
  אם ברצונכם לצפות במשחק אחד בלבד, באחת המדינות היקרות יותר, תאלצו להיפרד מ-8 יורו. באם אתם מעוניינים לשבת עם הגרעינים ולראות את כל המונדיאל דווקא ברומא, תאלצו להיפרד מ-22 יורו, או במילים אחרות, מארוחה משפחתית במקדונלד'ס.
  חשוב להזכיר כי כוח הקניה של יורו באיטליה נמוך משער היורו ולכן המחיר השוויוני בארץ היה נופל ממאה שקלים!
  גרמניה:
  פריץ ויורגן, יקירינו, יוכלו לזכות בתמורה לכך שהם מארחים את האירוע: 48 מ-64 המשחקים (בתוכם משחקי המפתח) יוקרנו בחינם לגמרי ברשתות הפתוחות ARD ו-ZDF, שהן כמו ערוץ 2 וערוץ 10 בארץ. את שמונת המשחקים הנוספים, יוכלו התושבים המקומיים אשר יחליטו להימנע מלהגיע ליציעים לראות ב-22.9 יורו בלבד! Tolle!
  אוסטריה:
  גם השכנים למארחת יזכו לטלוויזיה קצת יותר הוגנת- התשלום היחיד שיאלצו האוסטרים לשלם בכדי לראות את המשחקים יהיה בעבור החשמל שתצרוך להם הטלוויזיה.
  הולנד:
  נבחרת האורנג' אולי לא תיתן לתושבים מנוח, אבל חברת NOS ההולנדית, ששולטת גם בערוצי החדשות, תיתן להולנדים לפחות להפסיד בשקט, כאשר את כל משחקי הגביע הם יוכלו לראות לגמרי בחינם.
  סקנדינביה:
  אפילו במדינה כמו פינלנד, בה רוב הממשלה כולל נציג הבוחרים הראשי הנם נשים, יזכו התושבים להנות מהסכם כללי לאיזור, לפיו בשיתוף עם שבדיה, דנמרק ונורבגיה, יוכלו הפינים לצפות במונדיאל חינם-חינם.
  ספרד:
  במדינה המערבית ביותר בין ארצות הים התיכון עוד לא הוחלט מי תהיה החברה שתשדר את המונדיאל, אולם דבר אחד בטוח: אזרחי ספרד לא יאלצו להפירד מכספם עבור התענוג! מופת!
  תורכיה:
  אם פיני בלילי לא יחזור לארץ לחופשה קצרה, יזכה החלוץ לראות את משחקי המונדיאל בערוץ ATV, המסונכרן עם העיתון הגדול במדינה. על העיתון יאלץ פנחס לשלם, על הטלוויזיה- לא!
  צרפת:
  אוהדי הטריקולור יפרדו מזידאן עם חיוך, ולמרות שהחיוך שלהם שווה מליון דולר- הם לא יאלצו לשלם אגורה כדי למרוח אותו לעצמם על הפנים. ערוץ TF1 הצרפתי, שמשודר גם בארץ, יוחשך במהלך כל שידורי המונדיאל ויתן לנו עוד סיבה לשנוא את צ'רלטון.
  תאילנד:
  בשורה טובה לכל החבר'ה שמתכננים לעוט על המדינה האסיתית כדי לקנות בה ג'נסים זולים. בקרוב תוכלו ללבוש אותם בדרככם לצפיה בעוד שידור חינמי לחלוטין. היתרון היחיד שבכל זאת יכולה צ'רלטון לרטון עליו, הוא שעות השידור הלא נוחות...אבל בתאילנד, מי באמת צריך לקום בבוקר?!
  רומניה:
  זוכרים את נבחרת האפרוחים הרומנית? כל אחד מאותם צייצנים יוכל לסחוב איתו את הפרגית הצמודה ולראות את משחקי הגביע החופשיים בחינם ואת אלה שאינם חופשיים, יכול לראות בכל אחת מחבילות הכבלים הבסיסיות, מחירן- 7-9 דולרים לאחת. לצורך השוואה, זהו מחירו של מחזור אחד שלם בצ'רלטון.
  קפריסין:
  למצטיינים בשחיה: ערוצים 1 ו-2 החופשיים ישדרו את כל משחקי המונדיאל בחינם לגמרי, כחלק מחבילת הערוצים הבסיסית בה יכול לצפות כל מי שרכש מקלט טלוויזיה באי.
  אוקראינה:
  אנדרי שבצ'נקו יוכל להזמין את כל החבר'ה לראות את המונדיאל אצלו מבלי לחשוש שחשבון הבנק שלו ינזק. בהנחה ששבה לא יוסיף בירות לאירוח, הוצאתו הסופית תעמוד על 0 שקלים, כאשר בניגוד למדינות אחרות, הוא אף יוכל לבחור היכן יראה את המשחקים: בערוץ INTER החינמי או בערוץ ICTV החינמי? ואם מתחשק לו, הוא אפילו יוכל לבחור אם לצפות בשידור דרך הכבלים או להיסתתר מחבריו באותו ולראות את המשחק בעזרת אנטנה.
  ארה"ב:
  באמריקה עדיין קיימת אדישות כלפי המונדיאל. מי שימצא לעצמו זמן פנוי בין פוטבול בייסבול וכדורסל, יוכל לזפזפ גם ל-ESPN2 או ABC Sport, זאת, מבלי שיאלץ לפשפש בכיסיו עבור וושינגטונים קטנים.
  הודו:
  ספק אם ראשם של מרבית השוהים במדינה יהיה צלול מספיק בשביל לזכור את שעות המשחקים או אם יוכלו יושבי האשראמים למצוא לעצמם טלוויזיה, אמנם מי שכן יקדיש חשיבות לעניין לא יאלץ לוותר על דברים אחרים שרצה לקנות, כיוון שמחיר כל השידורים בחודש יוני מחייב התחברות לערוץ ESPN Star (הגרסא המזרח-אסייתית) ועולה רק 100 שקלים, אותם ניתן לפרוס גם למשך שישה חודשים (בהם הערוץ ישאר פתוח!).
  רוסיה:
  לכל העולים היהודים ניתנה עכשיו סיבה קטנה לדחות את בואם. פוטין חתם, והערוצים הממלכתיים ישדרו את המפגשים מגרמניה חינם לחלוטין.

  ישראל:
  רק אצלינו עוד בוכים על כך שלמעלה מ-40% מקהל היעד יאלץ להיפרד מהחוויה עקב בעיות תקציב. את פיני זהבי זה לא מעניין, המו"מ עם הערוצים תקוע והקנס שאותו נאלץ לשלם עשוי להגיע ל-500 שקלים.

  משתלם, החו"ל משתלם!
  המשך יבוא!
   
 2. cazzo

  cazzo Il Capocuoco מנהל

  הצטרף ב:
  ‏28/8/04
  הודעות:
  13,006
  לייקים שהתקבלו:
  756
  באיטליה זה אכן בושה,לא רק הטלויזיה גם כל השאר בנוגע בשיווק קבוצות וכרטיסים.SKY A CASA!!! [​IMG]

  אגב הערוץ האוקראיני INTER נמצא אצלי במת"ב,אבל צריך לשלם על החבילה הרוסית כמה שקלים בודדים.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏5/11/05
 3. Ampelmann

  Ampelmann Member

  הצטרף ב:
  ‏1/7/04
  הודעות:
  3,844
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אל תיפול- הערוצים האלה יוחשכו בשניה שבה המונדיאל יעלה!
  קשה לי להאמין שבמת"ב "ישכחו" את זה. אולי בעצם שווה לנסות... [​IMG]
   
 4. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  באמת מצער. אני אסגור בבסיס אז אני גם ככה לא אראה את המשחקים אבל חבל לי שהחארות האלה דופקים לכולם חוויה של פעם ב-4 שנים, וכשמדובר באיכות ובאווירה של גרמניה, אולי אפילו פעם ב-20 שנה.
  כולי תקווה שיקום כל מחאה כזה, שכל הטמבלים שמשלמים לשבת של כדורגל יחתכו להם את הכסף ובנחישות, נראה להם שהלקוח תמיד צודק והכוח אצל הצרכנים. אם הם יראו שאף אחד לא קונה הם יאלצו לרדת מהעץ. אל תשלמו להם!

  חוץ מזה, LIVESPORTS יקיריינו ישדרו את כל המשחקים, אולי שווה שכל הגולשים ישלמו למפעילי האתר 20 שקל כל אחד על מנת שהם יקימו שרתי ענק שיחזיקו את כל הצופים, ככה נכניס לזהבי המניאק באבי אביו.
   
 5. M_T_A

  M_T_A Member

  הצטרף ב:
  ‏14/2/05
  הודעות:
  5,310
  לייקים שהתקבלו:
  0
  "זה דיל משתלם"
  "בכל המדינות המתקדמות משלמים על כדורגל"
  "פעם זה היה משהו אחר, היום זכויות שידור זה דבר יקר ובכל העולם משלמים"

  נו איפה אתם כל אלה שאמרו את זה?? איפה אתה ברק רום? עכשיו אני רוצה לראות שתגיד משהו לטובת הגנבים שמעסיקים אותך.
  שונא צ'רלטון יחיה. נעצים עליהם, נעצים.
   
 6. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אגב, לגבי הסכומים שצ'רלטון שילמו- הם שילמו אם אני לא טועה 23 מיליון דולר עבור מונדיאל 2002 ו-2006. את המונדיאל הקודם הם מכרו בערך ב-12 מיליון דולר. את המשחקים הפתוחים ערוץ 1 יקנו ב-3.8 מיליון דולר, ועד לפני כמה ימים דובר על כך שערוץ 5,2,10 יקנו את המשחקים הנותרים בכמה מיליוני דולרים שיכסו את ההשקעה, אבל עכשיו כשראיתי את הדיל של ה-1100 שקל לשנתיים הבנתי שזה לא הולך.
   
 7. נדב מיכאלי

  נדב מיכאלי Member

  הצטרף ב:
  ‏22/8/04
  הודעות:
  6,334
  לייקים שהתקבלו:
  0
  כל כך מעצבן אותי שאת הטורניר הכי גדול והכי מרתק אי אפשר לראות בחינם .
  שיתביישו להם כל הזכיינים והעסקנים השונים -מילא לעשות חבילה כזאת -אבל להחשיך את הערוצים הזרים?!?!
  שילכו לקיבינימט .
  הורסים פה את כל הכיף .
   
 8. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  כואב לי, אם הייתי יכול הייתי מזמין עניים מישראל לכאן שיראו אצלי בלטוויזיה איתי את המשחקים( או אולי במגרש, או אולי לא [​IMG] ), אבל זה פשוט ביזיוני, מי יחשוב החיים בישראל גן עדן, האינפלציה נמוכה, ואנחנו לא יודעים מצרות, איך צ'רלטון שודדים את אנשיי ישראל, אבל בזכות קבוצה קבועה( מהאנגלים) שקונה באופן קבוע את השידורים שלהם יש להם את הלגיטמציה להמשיך בעסקנות זה,
  אתם, האלה שמשלמים להם , אשמים לא פחות מצ'רלטון , על זה ש40 אחוז ומעלה מאזרחי ישראל( ואני בכוונה אומר רק 40%) ייאלצו לוותר על חוויה מדהימה זה.
  כואב, כואב, אבל שכל אחד לוקח החלטה אגואיסטית ונותן השראה לעסקנות, ככה זה נראה [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/11/05
 9. Paolo Maldini

  Paolo Maldini שחקן ותיקים

  הצטרף ב:
  ‏1/11/03
  הודעות:
  4,350
  לייקים שהתקבלו:
  9
  מין:
  זכר
  אתה יודע כמה לאגים יהיו בשידור כשחצי מדינה תיכנס לאתר? [​IMG]
   
 10. רפאל

  רפאל Member

  הצטרף ב:
  ‏13/1/04
  הודעות:
  1,415
  לייקים שהתקבלו:
  0
  זאת מדינת ישראל אז אין מה להיות מופתע או מאוכזב כי מה שהחל ממכירת כרטיסים דרך קניות בסופר מגיע בסוף לזה.
  אני כבר מצויד בלווינים ככה שגם אם אני לא יהיה בגרמניה בסוף (ואני יהיה) אז מקסימום יש לי את המונדיאל בחבילות כמו DIGI ALB או NOVA וכדומה.
   
 11. barakrom

  barakrom Member

  הצטרף ב:
  ‏7/10/04
  הודעות:
  3,476
  לייקים שהתקבלו:
  0
  הנה אני, גם עכשיו אני טוען ששתי עונות כדורגל אנגלי וישראלי, שתי עונות של כדורבל מליגת העל ועוד רוב משחקי המונדיאל הם עיסקה טובה בעבור 50 שח לחודש. יא בכיינים-למה אתם לא כועסים על ערוץ הספורט, האגרה של ערוץ 1?
  אם יש לכם את מי להאשים זה את ערוץ 2, 10, 1 והספורט ששמים עליכם זיין באופן בוטה ובכלל לא משקיעים בכם כסף
   
 12. rivaldo

  rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  17,216
  לייקים שהתקבלו:
  1,234
  מין:
  זכר
  כל דבבר שבחינם במדינה הזו פתאום הופך לתשלום , חרא של מדינה ! כולם גנבים !

  לגבי החילים, עדיף יהיה להשאר בבסיס בזמן המונדיאל .
  למה בצבא יש יס ולצבא פתוחים כל החבילות בחינם , נראה אם יחסמו לחילים את המונדיאל או לא...
   
 13. Ampelmann

  Ampelmann Member

  הצטרף ב:
  ‏1/7/04
  הודעות:
  3,844
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אז הנה, כמו שהבטחתי (ואם אפשר, מנהלים, להקפיץ את זה למעלה מתחת להודעה השניה):
  סוגיית תשלומי המונדיאל פרק ב'!

  ראשית, אני אפרסם פה שתי תגובות שתפסו את תשומת-ליבי ויקבלו התייחסות במהלך ההודעה הזו:

  אז אכן, כמו שציין פה גל, נעשו נסיונות למו"מ עם חברת צ'רלטון אך בניגוד למה שאמר ברק, לא הערוצים הממלכתיים הם אלה ששמו זין. למה? נסביר!

  נתחיל בערוץ הגדול ביותר, בעל התקציב הגדול ביותר והמסורת העתירה ביותר. ערוץ אחד. כמו שכבר אמרנו, הראשות הראשונה לטלוויזיה ולרדיו, שנודעה בזכות שידורי המונדיאל, משחקי הנבחרת (עד לקמפיין הנוכחי) ומשחקיה של מכבי-ת"א בכדורסל, מהווה את היעד המרכזי לאופטימיות. ראשי הערוץ כבר מזמן גילו מה טוב להם והם מעוניינים ברכישת חלק גדול מהמשחקים. היכן מגיע הקאצ'?
  לראשות השידור, כפי שחלקכם נתוודע וחלקכם למד עכשיו, אין מנכ"ל קבוע עקב יציאת המנכ"ל הקודם. כל זמן שאין לגוף הזה ראש, לא קיימת אפשרות של אישור רכש חדש ולכן לא נפתח עדיין המו"מ עם צ'רלטון. נוסף על-כך, כמו שכבר אמרתי, מצפים בערוץ בכליון עיניים לתשיעי בדצמבר, יום הגרלת המשחקים, בטרם יפנו לזהבי. אבי בניהו, המועמד הראשי לתפקיד המנכ"ל, עתיד להיכנס מהר לעניינים והספקולציות טוענות כי ירכוש מספר משחקים, נוסף על משחקי המפתח ואף ישדר מגזין סיכום יומי (יותר בוני, אבל פחות ברק).

  ערוץ נוסף במערכה הוא ערוץ 2. הראשות השניה לטלויזיה ולרדיו. ערוץ זה, עבר לאחרונה מהפכה מתוקשרת (טלעד, זוכרים? [​IMG] ) וכעת הוא מופעל רק בידי שתי זכייניות- 'קשת' ו'רשת' הנחושות להוכיח עצמן ולסחוף מוניטין גבוה בקרב אנשי התקשורת. כרגע, נמצאת חזק יותר בתמונת המונדיאל חברת 'רשת'. הסיבה לכך, נעוצה אולי, בעובדה שמשחק הגמר ישודר ביום ראשון- יום חופש כללי באירופה ויום שידורים של הזכיינית הנ"ל. צ'רלטון מקשה את המו"מ על רשת (ואתם יכולים לשער את הסיבה) אמנם מנהיגי החברה מודעים לעובדה שיוכלו לרשום רווח נאה ביותר ממכירת זמן האוויר למפרסמים שיעוטו על החשיפה הגבוהה במהלך השידור.
  הצלע השלישית במו"מ היא ערוץ 10. מה בעצם עם ערוץ 10? אז ככה. בערוץ הממלכתי השלישי בגודלו בארץ מזילים ריר בלהט על משחקי גביע העולם הקרוב ורואים בו קרש קפיצה עצום לערוץ, שעדיין נלחם על חייו. ראשי הערוץ היו משלמים הון עבור מה שיכול להוות לחם לרעב הרייטינג שלהם, אולם ראשי צ'רלטון, המודעים למצב, מעדיפים לראות את ערוץ עשר גווע כיוון שהוא ידוע בשיתוף הפעולה עם ערוץ הספורט, מתחר?ה? המר של צ'רלטון.
  מגזין 'ממון' של עיתון ידיעות הגדיר את סיכוייו של הערוץ כקלושים ביותר, אלא אם באמת יחליטו לשפוך שם את הכסף, דבר שעלול למוטט את הערוץ כליל.

  ומה בדבר ערוץ חמש?
  ערוץ הספורט ומקבילו, ספורט חמש פלוס, נחשבו למושיעי העם בתחילת הקמפיין, אמנם צ'רלטון מצאה בחברת הספורט אויב מר אשר כל קריסה שלו הינה בגדר הישג בדרך למטרה הסופית של עוכרי ישראל- ירידתו של הערוץ מנכסיו.
  בצ'רלטון מודעים בהחלט לעובדה שכל שידור שערוץ הספורט מוותר עליו, נופל מיד לידיים שלהם. ערוצים כמו ערוץ אחד או ערוץ שתיים אינם מעוניינים ברכישה פריקונטלית של שידורי כדורגל מארצות אחרות ואינם מסוגלים לעמוד במאבקים אותם מנהל נגדם פיני זהבי, אשר עלולים להפילם. נוסף על כך, שידורי הכדורגל ממלאים לא פעם משבצות חשובות עטירות רייטינג בהן אפשר תמיד לדחוף זבל דחוס שניה לפני שמוכרים אותו לערוץ 3 או ל'ויוה'.
  אי-לכך, הפעם היחידה בה יכולנו לצפות במשחק שאינו ממלכתי בערוץ 1, היתה שידור חד-פעמי חסר פירוש של ארסנל נגד צ'לסי.

  עד כאן להפעם, אבל גם הפעם- יש עוד!
   
 14. barakrom

  barakrom Member

  הצטרף ב:
  ‏7/10/04
  הודעות:
  3,476
  לייקים שהתקבלו:
  0
  סחתיין על הסקירה
  תקבלו אותי גם מהמונדיאל-זה סגור
   
 15. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  איך אתה לא מרגיש עקצוצים בגוף כשאתה כותב את זה??? השידורים של ערוץ 1 מהליגה הלאומית הם עם אותו מספר מצלמות כמו שאתם שמים בליגת העל. רוצים לראות את התקצירים בשבת בלילה אבל אבוי, כל מהלך מקבל עוד זוית מלמטה ו"זוית הפוכה". בערוץ 10 ו-2 מפנקים אותנו עם מצלמות מאחורי ובתוך השערים וההפקה שלהם הרבה יותר ברמה, וזה עוד ללא גביית תשלום. ערוצים 10, 2 ו-5 גם תמיד דאגו לנו לפרשנים שפחות או יותר הוגים את שם השחקן נכון, ועד עידן צ'רלטון לא היו זכורים מצבים שבהם המשחק היה נמשך ונמשך והצופה לא יודע אפילו מי עומד בשער אחת הקבוצות (ליברפול-ווסטהאם בשבוע שעבר, הסתבר לשדרים שרוי קארול לא בין הקורות כשהם ראו שוער שחום עור, אבל עדיין זה אלף-בית לבדוק מי עלה בהרכב ולא לנחש שמדובר בשוער השלישי בייווטר או משהו כזה, שהוא בכלל לבן. זה היה שאקה היסלופ הותיק, אגב).

  אמפלמן, סחתיין על הסקירה והפרטים אבל הסדר של ההודעות הוא כרונולוגי אין משהו שאני יכול לעשות.

  הראל אני אמנם הולך לבסיס די איכותי אבל קשה לי להאמין שיפסיקו את הלו"ז. בכל מקרה, יש תקווה בזכות הדברים האלה.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏5/11/05

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!