סוגרים סיבוב בליגת העל: סטאטוס קוו בצמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏6/3/09.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי שאוהב לחפש ברשת אולי יודע למצוא את השער שספג בזמנו שוער אייאקס סטנלי מנזו באוקזר בשנת 1991. השער של מכבי כל כך מזכירה לי את הטעות הזאת. אני ניסיתי למצוא אותו ב-youtube, אבל כנראה אף בן אדם זקן כמוני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

למשחק עצמו, מכבי ת"א נאיבית וכמו תמיד ההגנה שלה עוזרת ליריבה. 2 שחקנים באדום יכלו להבקיע, איפה היתה ההגנה הצהובה?

חוץ מזה הפועל ת"א היתה חלשה ואם זה בגלל חסרונו של אבוטבול אז האדומים לא יזכו באליפות...קבוצה אמיתית לא מסתמכת על שחקן אחד ומאד לא ברור לי זיוני השכל של צמד החבובות שמשדרים את המשחק. אגב ברקוביץ כל כך טיפש, פתאום לאניימה יש כבר שנים בעיות בכדורי גובה? בדקה השנייה שמעתי את ברקוביץ' מאונן בשידור אחרי שיבוריאן החטיא...

אני צופה מחצית שנייה שונה, הפועל ת"א לא ממשיכה ביכולת הגרועה שלה וזה אמור מאד להדאיג את מכבי.

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

די, אלוהים, די. כמה אפשר לזיין אותם ולהפסיד ככה כל פעם, אין לי מילים יותר, די.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין מה לעשות... תל אביב היא לא אדומה... היא אדומה+++++++
    הפועל תל אביב הייתה לא טובה, אניימה נתן גול מתנה, יבואה לא היה במשחק בכלל, ורמוט היה חלש, הפועל לא הייתה במשחק בכלל בחצי הראשון.
    מכבי ת"א פשוט חלשים ואומללים, מכבי ת"א הגיעה ל-2 מצבים מדהימים בסביבות הדקה ה-90 ובסוף כצפוי חוטפים בראש.
    הצמרת לוהטת, הולך להיות סיבוב שלישי מרתק. כבר שבוע הבא- הפועל ת"א בטדי.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נראה עכשיו אוהד הפועל אמיתי מודה למנשה משיח ששלושת הנקודות הלכו בסוף במתנה לאדומים. אין ספק שהפועל ת"א נדפקה כמה פעמים חזק ע"י השופטים, אבל וואלה הכל מתאזן. מכבי ת"א פשוט בדיחה עצובה (בגלל זה עושים כל שנייה קלוז אפ על האדון בוזגלו...), אבל בפעם השנייה ברציפות נדפקה בדרבי.

הפועל ת"א במשחק בינוני מנצחת 3-1, זה אומר סכנה גדולה למכבי חיפה. מבחינתי הפועל ניצחו בצדק, אבל הקבוצה הזאת יעילה כמו קבוצה גרמנייה טובה. אפשר לחשוב שלותר מתיאוס מאמן שם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx . לא ברצינות, הפועל לא גנבה שום דבר, אבל היום המזל הלך עם הטובים. אני רק מקווה שעכשיו גוטמן גבר, יראה את התפיסה הברורה בחולצתו של ג'ונסון ויודה לעיני המצלמות שהפעם השופטים נתנו לאדומים שלוש נק'.

מכבי ת"א? הקבוצה הזאת הופכת לבדיחה של ממש. בקיץ עשתה משפחת בוזגלו מלחמת עולם נגד יעקב שחר והיום אני לא יכול להפסיק לצחוק. מאור בוזגלו הוא בהחלט שחקן טוב, אבל בגלל אבא שכזה הבחור הולך לאיבוד. הוא לא תורם דבר לקבוצה שאמורה היתה להלחם עכשיו על האליפות, מכבי ת"א פשוט הפכה לבדיחת הליגה. התקפה אין לה (יבוריאן וסילי שחקנים בינוניים בקנה מידה ישראלי), הקישור לא רציני למרות הצטרפות מגרלשווילי וההגנה? מי זה מספר 3 בצהוב? אבי יחיאל לא? איך בלם לא יורד עם חלוץ בתוך הרחבה שלו? זהבי צריך לשלוח פרחים לשחקן בצהוב.

הסיבוב השלישי בפתח וכרגע הפועל ת"א פייבוריטית ברורה. היום שמחתי שהיא לא ירדה דקות ארוכות לבונקר מעצבן, אבל כמו שציינתי, הקבוצה הזאת יעילה כמו מכונה גרמנית/איטלקית משומנת. בסה"כ אניימה שיחק היום במדים הצהובים כך שהמומנטום אצל האדומים!

5. pralia28 Member

נראה שמכבי משלמת העונה על הרבה שנים ואליפויות בחסדי השופטים אבל... זה לא יוריד אותם ליגה ככה שכל השגיאות נגדם חסרות משמעות הסטורית בניגוד לשגיאות לטובתם במשך השנים. לעומת זאת, רק לי יש דה-ז'ה-וו ל-86'?

6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

כואב הלב על אוהדי מכבי ת"א שמוכיחים שהם אוהדים טובים אחרי שהם עדיין באים בהמוניהם לראות את השחקנים האדישים שלהם שבוע אחרי שבוע.
    מכבי ת"א אחרי משחק טוב שוב יוצאת עם הראש למטה אחרי הפסד נוסף שמסבך אותה בתחתית אבל קשה לי להאמין שמכבי ת"א תרק או אפילו תאבק על הירידה.
    בדקתי וראיתי שמתי שרן בן שמעון פוטר במחזור השמיני למכבי ת"א היו 9 נקודות לבית"ר היו 8 נקודות עם העונש והיום בית"ר עם סיכוי טוב לסיים עם כרטיס לגביע אופ"א לפחות כך שאני לא מבין כל כך למה פיטרו את בן-שמעון וגם אם הפיטורים של רב"ש היו מוצדקים אז למה לא להביא מאמן אמיתי ולא כוכב עבר שלמרות שהיה שחקן ענק מאמן בינתיים הוא לא.
    באותו זמן רוני לוי ויצחק שום שזכו ב-6 שנים האחרונות ב-5 אליפויות היו פנויים אבל במכבי ת"א כנראה חשבו עד כמה פופולארי יהיה להעביר את נימני למאמן הרי הם יכולים למכור עוד מנויים ככה.

7. קטלוני Member

אין לי משהו נגד מכבי ת"א,אבל פשוט מגיעה לה.
    למה?למה להתבנקר?למה ללכת אחורה כשאתם במומנטום ומולכם יריבה שפשוט לא הופיעה למחצית הראשונה?
    חבל,פשוט חבל.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

במצב של היום מכבי ת"א לא שייכת לחלק העליון של הטבלה ובסה"כ במחצית הראשונה היא היתה צריכה לרדת להפסקה עם יתרון אז אני לא יודע למה הטענה שהיא ירדה אחורה?

מכבי ת"א לא תרד, אבל אין ספק שהקבוצה ונימני בבעיה רצינית. לדעתי בקיץ נימני צריך לעשות חושבים כי מבחינתי הוא לא פחות אשם במצב האומלל הזה מאשר רן בן שמעון. אני מאמין שמכבי תמשיך עם נימני כי יהיה לי קשה לתאר לעצמי שמישהו יעז לפטר את המספר שמונה האגדי...

בכל מקרה יצחק שום עדיין פנוי לעונה הבאה, לא? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

9. henry1 Member

למכבי ת"א אין מה למכור נגד הפועל, מלבד התלהבות, וגם זה רק לרגעים מסויימים. ניצחון מוצדק של הפועל (ונראה עכשיו אם אוהדי הפועל יגידו שלא היה פנדל לזכות מכבי ת"א...), למרות תצוגה לא גדולה שלה. במחצית הראשונה יכול להיות ששחקני הפועל עדיין עסקו בחישובים לגבי מיקומים בסיבוב השלישי, אבל בחצית השנייה הם שיחקו בדיוק כפי שגוטמן תיכנת אותם, והשיגו ניצחון מוצדק.

הליגה בינונית, זה נכון, אבל שנים שלא הייתה כאן ליגה כזאת צמודה. אפשר להתנחם בזה.

נערך לאחרונה ב: ‏10/3/09
  10. Raulito Madridista

אופי או חרטה?

http://images.one.co.il/images/d/dmain/nz/gg860639.Xxx

לחובבי הסטטיסטיקה וההיסטוריה - הניצחון היום היה ה-40 במספר של הפועל בדרבי, וכעת מכבי מובילה על הפועל בנצחונות בדרבי בניצחון אחד בלבד. אפשר עוד העונה להשוות את מספר הנצחונות.
    יש אוהדי הפועל שייצאו מרוצים מהמשחק היום, ויש כאלו שיהיו מאוכזבים. הכל עניין של גישה, הרי יש שתי אפשרויות להסתכל על זה: מצד אחד לחשוב שכל-הכבוד להפועל שגם במשחק חלש מאוד הצליחה להפוך פיגור ולנצח בדרבי שזה לא קל, אך מצד שני היכולת החלשה של הפועל, שבוע שלישי ברציפות, עשויה להדליק לחלק מהאוהדים, לי בין השאר, נורה אדומה. גם ככה להפועל יש לוח משחקים סופר-קשה בסיבוב הבא, שכולל בין השאר ביקורים בקריית אליעזר, בטדי(כבר בשבוע הבא), באורווה נגד מכבי פ"ת וגם בק"ש. אני לא נהנתי היום. אני לא מרגיש באופוריה כמו אחרי כל ניצחון בדרבי או ניצחון על קבוצת צמרת. הייתי מאוכזב מהרבה דברים.

המשחק של הפועל היה תקוע, פשוט כלום. כנראה שייקח לנו עוד זמן להתרגל לחיים ללא שי אבוטבול. נאתכו לא הנהיג מספיק והמשחק היה חלש מאוד. גם לגוטמן יש חלק בזה. בן לוז שחקן שלא מתאים למערך הזה של שני חלוצים. לוז אפקטיבי מאוד ב4-5-1 או שלא יישחק בכלל. הוא לא שחקן קו. גילי וורמוט נכשל היום יותר מידי פעמים באחד על אחד והיה אחד מהגרועים ביותר על המגרש. יבואה רץ ללא תכלית ולמרות שעשה הרבה עבודה ונתן כמה ספרינטים, לא הייתי מרוצה ממנו. לאלא לא נגע בכדור. מזל שהפועל השוותה בדקה מאוד קריטית.

החילופים של גוטמן שיפרו את המשחק. ערן זהבי הוא השחקן עם הכי פחות שכל בקישור שלנו, אבל גם בשחקן הזה יש משהו. הוא שינה את המשחק. סוף סוף שחקן שבועט כמו שצריך מרחוק. ובסופו של דבר ערן זהבי הבקיע. טלקיסקי לא מנסה לעבור שחקנים באחד על אחד וגם לא רץ כמעט, הוא בעיקר נותן למגן שמשחק איתו באגף לרוץ. אבל לפחות הוא הבקיע. ומגיע לטלקיסקי הגול הזה. שום דבר לא הולך לו השנה. טלקיסקי אחד השחקנים הכישרוניים ששיחקו בהפועל ואני מקווה שכאשר הוא יעזוב(זה ייקרה בסוף העונה, זה בלתי נמנע), אז הוא לפחות יעזוב עם סדרה של משחקים טובים ואולי גם תואר. הקהל מת עליו.

הבולגרי השני היה זוועה. טופוזאקוב לא הפסיק לטעות והסתבך בהרחקת כדורים פשוטים. במקום להרגיע, הוא הוסיף פאניקה להגנה שלנו. אבל כולם היו מתחת לכל ביקורת. באדיר חלם במהלך אחד וכמעט איפשר ליבוריאן לבשל את השיוויון(כשהפועל הובילה 2-1). דלגאס היה בינוני מאוד(בהתקפה לא היה שחקן בצד שלו וזה היקשה עליו את החיים), אנטבי איטי, ואניימה נתן למכבי גול במתנה. אחד המשחקים היותר גרועים של הפועל השנה מבחינה הגנתית. בכל דקה יכולנו לספוג. מכבי שכבה לנו על השער(גם בגלל אמצע דיי חלש שלנו, למרות שלידין דווקא אין לי טענות) והחמיצה כרגיל ממצבים קורצים מאוד. מכבי בעונה רעה ששום דבר לא הולך לה. הגיע לה היום יותר. נקודה ומעלה. יבוריאן בעיקר היה מצויין ואולי מכבי יכולה להיות מעודדת מכך שהיא הרוויחה אותו להמשך העונה. הוא עשה להגנת מכבי כאב-ראש. למכבי נותר עדיין עוד דרבי כדי לנסות לנצח את האדומים.

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

תאמינו לי, מסכן בן דוד שלי. איך כשהתחילה המתפרצת האחרונה של הפועל תל אביב, הוא כבר אמר לי שזה הולך להיות השלישי.
    מכבי תל אביב אמנם הפסידה את המשחק, אבל היא ראתה היום איך היא צריכה לשחק בכל משחק. חבל מבחינתה על שלל ההחמצות, אבל לפחות היא הוכיחה לעצמה שהיא יכולה.
    הפועל תל אביב לא הציגה משחק גדול, אבל יש לה עוצמה של אלופה. זה הולך להיות קשה לכל הקבוצות בצמרת.

12. A.M.7 Member

אין ספק שלא מגיע להפועל נצחון ,, אבל מגיע למכבי הפסד כזה !!
    מכבי ירדה אחורה ועשתה בונקר מגעיל ,,הפועל מניעה כדור באופן מצויין ,, לאט לאט והם מנצלים כל חצי הזדמנות ועושים שער מכלום!!

תגידו לי כמה החמצות היה למכבי ת"א וכמה להפועל??

רק ב 3 דקות האחרונות היה אחלא 3 הזדמניות למכבי ולא נצלו אותן !!

למרות שאני אוהד הפועל אבל אני אומר את דעתי !! להפועל לא הגיע לנצח עם שלושיה 1! אבל למכבי הגיע הפסד!!

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

עכשיו אחרי שהמחשבות התאספו קצת אפשר לתת תגובה יותר נורמלית.

קודם כל, אני מאוד מצפה מאבי להודיע בוסף העונה (עכשיו זה מיותר וסתם יהפוך את שאר העונה לעוד יותר גארבג' טיים ממה שזה כבר) שהוא זז לעמדת עוזר המאמן או חוזר להיות המנג'ר או מה שזה לא יהיה, אסור לו להיות על הקווים. אפילו בדקות הכי רעות של הפועל היום אפשר היה לראות עד כמה הם מסודרים ועד כמה המשחק שלנו שכונתי. כל התקפה שלנו הייתה אוסף של מקריות, שכונה במיטבה, כל התקפה של הפועל אפשר לראות תנועה מסודרת, התפנות של שחקנים, הכל כמו שעון, אין מה להשוות בכלל.

שיביאו את שום, או מאמן זר, או לא יודע מה, כרגע אני יותר מחותם אפילו על קאמבק של אברם, אבל אבי לא יכול להמשיך. הוא מוטיבטור מושלם, הוא נותן גב אינסופי לשחקנים, אבל זה פשוט לא מספיק, הוא לא מאמן בינתיים, ואין לו שאיפות להפוך לאחד באופן כללי, אז חבל להמשיך את זה.

אין לי ספק שזו הבעיה העיקרית שלנו כי אפילו היום, כשנמני עלה בהרכב באמת טוב וראוי, העסק לא דפק. צריך דרך, ויד מכוונת, זה כבר מעבר לשחקנים, מעבר לפסיכולוגיה, אנחנו חייבים מאמן.

14. קטלוני Member

ממש כמה דקות לפני השער אשכרה כל השחקנים של מכבי נמצאים בחצי המגרש שלה,והפועל מניעה כדור 5 מטר מקו האמצע.
    למה איו לחץ?למה לא לנסות לשים את השני?

15. King Kenny Member

פשוט בלתי יאומן שהצלחנו לנצח דרבי שלישי ברצף, ועוד חזרנו מפיגור (אם אני לא טועה זאת פעם ראשונה שאנחנו חוזרים מפיגור בדרבי מזה 22 שנים), פשוט חלומי. אמנם היה משחק חלש של הפועל אבל בדרבי שום דבר לא מוריד מהשמחה. מחצית ראשונה היינו לגמרי מחוץ למשחק ורק שער של באדיר ממש לפני הירידה לחדרי ההלבשה החזיר אותנו קצת למשחק במחצית השנייה. אני חושב שהגול של מכבי היה הטעות ראשונה של אניימה העונה שהובילה לגול, ולמרות הגול העצמי הוא עדיין הביא משחק טוב והביא הצלות גדולות.

יום חמישי חיפה בבלומפילד ואז ביום שני בית"ר בטדי, יהיה קשה.
    יאללה הפועל! :aaarse:

נערך לאחרונה ב: ‏10/3/09