סודאמריקנו לנבחרות מתחת לגיל 20 - ברזיל אלופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏13/1/11.

1. Muurad Member

אתה צודק, איכות הסטרים הייתה כ"כ גרועה שלא ממש שמתי לב, פשוט הנחתי שזה גלאנו(גם הסתכלתי בחצי עין על הסופרבול), טעות שלי.

2. benos Member

אור, לפי מה שהבנתי גם אנדראדה וטאליאפיקו היו טובים גם כן כשהשוער הביא כמה הצלות והמגן עשה חיים קשיים לניימאר, זה נכון?, בכל אופן אני אהבתי את השקט והבטחון של אנדראדה, נראה כמו שוער עם בטחון ויסודות כמו כמה מהחבר'ה שגדלו בלאנוס בשנים האחרונות.

3. Muurad Member

בהחלט. ניימאר היה צריך להחליף אגף בגלל טאליאפיקו ובאמת לא הצליח הרבה איתו... לאנדראדה גם היה משחק טוב, הייתה לו הצלה באמת אדירה מנגיחה של ניימאר לקורה הרחוקה מאיזה 5 מטר.

סה"כ מלבד הנעת והחזקת הכדור שהייתה לא קיימת, משחק הגנה מאוד מאורגן ובטוח של ארגנטינה, ובהתקפה כמובן איטורבה.. מורי באמת משחק כ"כ באיטיות זה מדהים.. כמו צב.

נערך לאחרונה ב: ‏7/2/11
  4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אורוגוואי העפילה לבית הגמר רק בזכות הפרש שערים, אבל היא הבטיחה את מקומה באולימפיאדה כבר במחזור הלפני אחרון עם ניצחון על ארגנטינה. רק להראות כמה הנבחרות בטורניר זה שקולות, מלבד ברזיל שהיא רמה מעל לדעתי.

למי שקרא את הציפיות והתגובות לקראת הטורניר באתרי כדורגל שונים באורוגוואי, ההשג הזה הוא הפתעה מוחלטת. לא הרבה אופטימיות הייתה באורוגוואי סביב הנבחרת הזו, גם היכולת לא הייתה מרשימה ומלבד הלחימה והסדר, עם ניצוצות של כישרון מצד 2-3 שחקנים, לא ראינו הרבה - אבל אולי זה בדקיו המתכון שאיתו הסלסטה מצליחה, כמו ברמת הבוגרים. לאחר שנכשלה לפני 4 שנים בצורה כואבת בהתקפה ההאחרונה מול ארגנטינה, משער נגיחה של הגמד אקוסטה, פעם אורוגוואי גוברת על ארגנטינה וחוזרת לאולימפיאדה אחרי המון שנים.

המשחק במחזור האחרון מול ברזיל, יכריע את זהות האלופה, כשניצחון אורוגוואי ישאיר סיכוי קלוש לארגנטינה להשתחל במקום ברזיל לאולימפיאדה. אם ברזיל תפסיד לסלסטה וארגנטינה תנצח את קולומביה, מס' הנקודות של השתיים יהיה זהה, רק שארגנטינה צריכה למחוק הפרש של 6 בהפרש שערים - לא סביר. צ'ילה ואקוואדור יפגשו לקרב ראש בראש על הכרטיס האחרון למונדיאליטו, כשלה רוחה חייבת לנצח בעוד לאקוואדור יספיק תיקו.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הלילה תקבע מי תהייה המצטרפת לאורוגוואי באולימפיאדה מבין ברזיל וארגנטינה (כנראה ברזיל), מי תהייה אלופת הטורניר מבין אורוגוואי וברזיל ומי תצטרף לשלוש הנ"ל (וקולומביה המאחרת) במונדיאליטו מבין צ'ילה ואקואדור שנפגשות הלילה.

ארגנטינה מוליכה כרגע, לא בתוצאה שסביר שתספיק לה במידה ואורוגוואי תפתיע ותנצח את ברזיל (צריכים למחוק 6 גולים פער), אבל אראוחו הורחק. אני לא צופה במשחק, יש רמה טובה יותר בליגה, אבל איך שלא יגמר הטורניר הזה מבחינתו של החלוץ המוכשר מבוקה אפשר לסכם זאת ככישלון צורב...

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מחזור הסיום לא הניב דרמה רבה במאבק על האליפות או על הכניסה לאולימפיאדה, אבל כן במאבק על המונדיאליטו:

תחילה ארגנטינה ניצחה את קולומביה, מה שהשאיר תקווה קלה לאלביסלסטה שקיוו לניצחון אורוגוואי רב שערים על ברזיל. אך ברזיל לא הלכה עם התכניות של ארגנטינה והביסה את אורוגוואי 6-0 - המשמעות, ברזיל אלופת הטורניר וזו שתשתתף יחד עם אורוגוואי באולימפיאדה הקרובה. מחזיקת מדליית הזהב לא תהייה שם.

במאבק על המונדיאליטו גברה אקואדור 1-0 על צ'ילה במשחק חם ועצבני, בדרך לתפיסת המקום האחרון לטורניר.

סיכום:

אולימפיאדה: ברזיל ואורוגוואי
    מונדיאליטו: ברזיל, אורוגוואי, ארגנטינה, אקואדור (וקולומביה המארחת).
    מלך השערים: ניימאר 9

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אין לי אפילו מאיפה להתחיל לכתוב, כמה מאוכזבים בקולומביה מהנבחרת. אולי הציפיות היו גבוהות מדי (אישית אני לא חושב, אני מכיר את החבר'ה האלה ויודעים שהם יכולים לשחק הרבה יותר טוב), אולי היתה שאננות קטנה בכך שהמקום במונדיאליטו מובטח, כך או כך אפשר לסכם את ההופעה הזו במילה אחת - בושה. מעבר לתוצאות שהן חרפה אחת גדולה (ניצחון בודד על בוליביה ב-9 משחקים, תיקו ו-4 הפסדים בבית הגמר), זו בעיקר הדרך וצורת המשחק אם אפשר לקרוא לזה ככה, שהראו חניכיו של לארה. זו העובדה שהיה לנו "9" אחד טבעי בכל הסגל, העובדה שכל שחקני ההגנה למעט המגן הימני אריאס היו קטסטרופה, העובדה ששלושת השחקנים שהיו צריכים להוביל את הנבחרת - קארדונה, אורטגה וקאסטיז'ו, פשוט לא סיפקו את הסחורה. עכשיו הנבחרת תגיע למעין ועדת חקירה כדי לבחון את המשך העסקתו של לארה. אני חושב שהמאמן חייב לשים את המפתחות ואם לא, שישימו בשבילו, כי כזו חרפה לא ראיתי כבר הרבה זמן וכשהמונדיאליטו בעוד חצי שנה אצלנו בבית, זו הזדמנות נהדרת לתת טורניר גדול שיוסיף כבוד לכדורגל הקולומביאני. נכון שאז גם יהיו חאמס רודריגס ולואיס מוריאל, אבל כפי ששאר הנבחרת נראתה בפרו, גם הם לא היו עוזרים. אני חושב שאחד כמו לאונל אלבארס יכול להיות האיש המתאים ביותר להוביל את הצעירים הללו להישגים, כי יש וראינו את הפוטנציאל של הבחורים, אבל כמו הבוגרת, במאני טיים הכל מתפרק. לארה אגב, שאני מאוד מעריך אותו על הזכיה ב-2005, כבר נכשל בסודאמריקאנו 2007, 2009 ו-2011 (כל פעם אגב, התוצאות יותר גרועות). אם אלו לא סיבות מספיק טובות ללכת, אני לא יודע מה כן. הנחמה היחידה בשבילי, שניימאר לא שבר את שיא השערים לטורניר בכל הזמנים ששייך להוגו רודאז'גה, 11 שערים.

נערך לאחרונה ב: ‏13/2/11
  8. Muurad Member

http://www.fifa.com/mm/photo/tournament/competition/01/38/20/34/1382034_full-lnd.Xxx

http://www.fifa.com/mm/photo/tournament/competition/01/38/20/37/1382037_full-lnd.Xxx

9. Muurad Member

המשחק עצמו אגב היה פשוט הצגה של לוקאס - כל דבר שהוא עשה היה זהב.. נתן משחק לכל הסוכנים והסקאוטרים למינהם ביציע.... עכשיו שלא יחזור לסאו פאולו וימשיך להיות כ"כ אנוכי כמו שהיה פה, ובמקום זה ישחק כמו שהוא שיחק שנה שעברה בתוספת הביטחון שקיבל בטורניר ואז כולם ירוויחו.

נערך לאחרונה ב: ‏13/2/11
  10. alexshw Member

11. Muurad Member

לא יודע אם זה מתאים לדיון משלו, אבל הסודאמריקאנו לנבחרות עד גיל 17 נפתחה אתמול.

אני לי ממש מה להרחיב כי אני לא מכיר שחקנים בכלל, לפחות לא ראיתי אף אחד מהם - בברזיל אני מכיר כמה שמות מהמוניטין שלהם בלבד.

המשחק של ברזיל-ונצואלה ישודר היום בשעה 17:00, ואחריו יגיע המשחק של צ'ילה-קולומביה בערוץ יורוספורט 2(אפיק 52 לכל ה,מנויי הוט)... ממליץ לנסות לעקוב.