סודאמריקנו עד גיל 20 - קולומביה מחזיקת הגביע!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏9/1/13.

1. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

פעם ראשונה שכני רואה משחק באליפות הזו...מי זה מס 10 של קולומביה? איפה הוא משחק וכמה קבוצות באירופה שמו עליו עין?

הכי מרשים אותי בנבחרת הזו ובכלל במשחק הזה..

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

10 זה חואן פרננדו קינטרו וכבר הקדימו אותך, הוא משחק מתחילת העונה בפסקארה האיטלקית. לטעמי אחד המצטיינים עד כה באליפות, אבל זה לא מפתיע אף אחד, הוא הגיע כדי להיות אחד הכוכבים של הטורניר הזה.

מחצית טובה שלנו, עומדים יפה בהגנה מול פאראגואי שלא הגיעה ליותר מדי הזדמנויות, גם אנחנו עם מעט הזדמנויות אבל עם כדור אחד ברשת - קינטרו עם עזרה של שחקן פאראגואי. מי שמאוד מרשים אותי זהו הקיצוני השמאלי מוחיקה, שבכלל זומן לאליפות ברגע האחרון בגלל הפציעה של רנדון, שיחק מעט מאוד דקות, אבל היום נותן מחצית ראשונה טובה מאוד. אנחנו בהרכב הרבה יותר חסר ממה שחשבתי, פתחנו בלי 5 שחקני הרכב ובאמצע המחצית נפצע ג'ון קורדובה ובמקומו נכנס בראייאן פראה. יהיה מאוד קשה לשמור על היתרון, לטעמי אנחנו נספוג לפחות גול בחצי השני, ככה שכדאי שנמצא את השני לפני שפאראגואי יכבשו את הראשון. אני רק מפחד שרסטרפו יצחיל מוקדם מדי עם חילופים הגנתיים, מה שיביא ללחץ פאראגואי עלינו.

VAMOS COLOMBIA!

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

:aaa021: :aaa021: :aaa021: https://lh6.googleusercontent.com/_4fZv-S--Yio/TVlPU5ztYxI/AAAAAAAATas/vI-wT0yyMnI/s800/Colombia.Xxx

אובייקטיבי או לא, אני חושב שהנבחרת שהכי הגיע לה לזכות, גם עשתה את זה. בבית המוקדם היינו סבירים וצ'ילה היו נהדרים, אבל בבית הגמר אני לא חושב שיש בכלל עוררין. 4 ניצחונות מ-5 משחקים, 6 ניצחונות מ-9 משחקים בסה"כ, עם יחס שערים של 8-16. הכי מרשים היה המשחק היום, שדווקא כשחסרו לנו כ"כ הרבה שחקני הרכב, שיחקנו כדורגל טוב, יפה, משוחרר, למרות שהיינו חייבים לנצח ועשינו את זה בענק. ומעל כולם, שבאמת היו נהדרים, חואנפר קינטרו, שחקן הטורניר ללא ספק והאיש שהזכיה הזו רשומה לפחות ב-50% על שמו. שחקן אדיר וכדאי כבר עכשיו לפסקארה להכניס לו סעיף שיחרור גבוה לחוזה, יש להם יהלום ביד.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/487809_10151305906808380_776157556_n.Xxx

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אם אפשר באמת להעניק למישהו את תואר שחקן הטורניר, מבחינתי זה גונסאלו קאסטייו הצ'יליאני שהציג יכולת טובה בכל אחד מהמשחקים בהם שיחק. או הבלם "הפולני" של הצ'יליאנים, שהיה שחקן ההגנה הטוב בטורניר בפער גדול.

פרו לא הייתה פחות טובה מאף אחת מהנבחרות שייסעו למונדיאליטו, אולי להוציא דווקא את צ'ילה שהייתה הטובה בטורניר לדעתי למרות שהעפילה רק ברגע האחרון, אבל בסופו של דבר יש רק 4 מקומות ולפרו היה חסר עוד קצת מזל\חדות בשביל לקחת את הנקודות המכריעות. גם בשלב המוקדם היא הפסידה נקודות על שטויות, למרות ששם זה היה פחות קריטי.

6. itay7 Member

לפרו היה חסר בעיקר תרגול (ופיזיות). גדל דור מוכשר מאוד, הבעיה היא שההנהלה רקובה ואי-אפשר להצליח ככה. אחמד, שאני לא מעריך אותו יותר מדי, חייב להמשיך, כי לא יכול להיות שאף מאמן לא עשה שתי קדנציות בנבחרת הצעירה. כל שנה להחליף מאמן זה לא הגיוני, וגם היה לו כ?כ מעט זמן לעבוד עם הסגל. איפה זה ואיפה השלושה אימונים בשבוע של צ?ילה...
    אם בא לך להתעמק, באל קומרסיו עשו כתבה טובה על הנושא. סביר להניח שכל עוד מנואל בורגה יישאר בתפקידו, גם אם איכשהו אחת הנבחרות תעפיל לאיזה מונדיאל, לא יהיה שום תהליך וזה יהיה מקרי לחלוטין. אגב, ה"אבא" של מקס באריוס טען שבורגה ידע כל הזמן על השחקן ואמר שהוא ייסדר הכול ויהיה בסדר. אקוודור וצ'ילה ביקשו לפסול אותנו, קונמבול סירבה וחבל שכך.

נערך לאחרונה ב: ‏4/2/13
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני מאמין שמישהו בהתאחדות או בנבחרת ידע על הזיוף, אבל אין לי דעה בנושא ההשעיה כי בסופו של דבר עלו על זה מוקדם ואני לא אוהב עונשים שפוגעים במה שמשיגים על הדשא (מה גם שההשפעה של שחקן אחד על התוצאות, בהנחה שהוא לא כוכב על, היא לרוב שולית).

לגבי המאמן, ניהול המשחק שלו לא מרשים אבל בשורה התחתונה הנבחרת כן נראתה טוב לדעתי. המטרה בטורניר כזה היא להגיע למונדיאליטו והיא לא הושגה, אבל המטרה הגדולה יותר של הצוותים המקצועיים השונים בגילאים אלו היא לפתח שחקנים לבוגרת ובכלל לכדורגל הפרואני, אין לי את הכלים הכי טובים להעריך איפה הוא עומד בנושא הזה, אבל ממה שראיתי הוא לא עושה עבודה רעה.

אני אקרא את הכתבה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏4/2/13
  8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני חייב להסכים עם אליאס כאן בנוגע לאחמד, מה גם שעד כמה שזכור לי, פרו לא העפילה בטורנירים האחרונים בכלל לבית הגמר (תקן אותי אם אני טועה, איתי, אין לי פשוט כוח לבדוק את זה עכשיו) ובסופו של דבר, גם אם פרו לא השיגה את המטרה, היא הגיעה לבית הגמר ובאמת נראתה טוב ברוב המשחקים שלה. וגם אני חושב שהוא צקיך להמשיך, כדי ליצור כאן המשכיות שאולי תעזור לכם בעוד שנתיים.

9. Muurad Member

לקסאלט מאוד אקטיבי ודינאמי במשחק שלו וזו התכונה הכי חיובית אצלו, אבל נדמה שהוא לא מציע יותר מידי מבחינת יכולת עם הכדור כשאין לו המון שטחים פנויים וזה בעיה באיטליה, כמו גם העדר החוסן הפיזי - למרות שהוא "מציק" כמו יתוש, בצורה חיובית כמובן. ההשקעה שלו על המגרש עצומה, ויש מקום להתפתח אם יש לו מוסר עבודה גבוה.

השחקן שאני הכי נהנתי לראות עד עכשיו כשאני פחות או יותר באמצע המשחקים, זה סבאסטיאן כריסטופורו מאורוגוואי.

אולי לא הפרוספקט הכי טוב או משהו כזה, אבל שחקנים מסוגו הם השחקנים שתמיד יש ותהיה לי חולשה אליהם - באמת נהנתי לראות אותו משחק.. הטיפול בכדור, ראיית המשחק, היצירתיות, המסירות וגם האיום מרחוק.. תענוג.

אם אני קבוצה כמו פאלרמו\קטאניה או משהו בסגנון אני קופץ עליו בלי למצמץ.. מתאים כמו כפפה לאיטליה, ויש לי הרגשה שגם יגיע יותר רחוק מזה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/2/13
  10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני גם נהנה ממנו (כריסטופורו) ולא סתם הוא תפס מקום של שחקן משמעותי בפניארול, אבל הוא פשוט לא מספיק טוב כרגע ליותר מזה. אל תשכח שאתה ראית אותו מול ילדים, איפה שגם לקסאלט הצטיין, בליגה הוא עושה את העבודה שלו אבל לא הרבה יותר אם בכלל.

לגבי ילד הראסטות אני די מסכים, יש לו המון מה לשפר וכנראה יש סיבה שבליגה הוא עוד לא שיחק. הוא מזכיר לי את פאליטו פריירה הצעיר, שהיה בלי ראסטות אז אגב, שלא סתם לקח לו הרבה זמן להגיע למעמד של שחקן קבע בסלסטה וקבוצת טופ אירופאית כמו פורטו. המסלול של פאליטו התחיל בקבוצות קטנות בארגנטינה, כולל תקופה בליגה השנייה אם אני לא טועה (לא בטוח), ותקופה ברומניה לפני שנחת בפורטו. ללקסאלט יש יתרון על פאליטו בכך שהוא כבר הראה משהו בנבחרת הצעירה בגיל בו פאליטו יכל רק לפנטז על הסלסטה, מה שכנראה ייסדר לו קפיצה מוקדמת (מדי?) לרמות הגבוהות במקום מסלול כמו של שחקן אינטר.

מלבד ניקו לופס שכבר נמצא שם באחת מהגדולות של אירופה, לדעתי נכון לעכשיו רק לגונסאלו בואנו יש את מה שצריך לרמות האלו והיחס אליו בטורניר הרתיח אותי. יש עוד כמה עם פוטנציאל שצריכים להוסיף קפיצת מדרגה כדי להגיע לשם, רולאן שהצטיין בטורניר (ובליגה אגב), לקסאלט שעוד לא התחיל בכלל את דרכו בכדורגל המקצועני וכריסטופורו שכרגע מראה יציבות אבל חייב להביא משהו נוסף למשחק שלו. אגב, כמה סקאוטרים רשמו את הבלם פורמיליאנו כשחקו שצריך לעקוב אחריו. אני לא מכיר אותו טוב מהליגה, שם הוא כבר מקבל דקות לא מעטות ובונה לעצמו שם טוב מסתבר, אבל היכולת שלו בטורניר היתתה רחוקה מלהרשים.