סודאמריקנו עד גיל 20 - קולומביה מחזיקת הגביע!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏9/1/13.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ועדיין אני אעדיף את הזיוני שכל של קאראקול עם הפרסומות של הצבע על פני כל אולפן שיכלול שם את אוחנה/פרימו/זלצר/פרשן שקר כלשהו שחושב שהוא מבין. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/13
  2. cazzo Il Capocuoco

כפיים למי שהרים את הסיקורים בימים אלו...

שידורים ישירים, אגב, של כל המשחקים, יהיה אפשר למצוא באלג'זירה ובערוצי הבנים שלהם, בי-אין ספורט. אל תדאגו, גם לשדרנים הערבים לא חסר.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם אני מעדיף שדרנים שיודעים להכניס אותך לאווירה, באופן ספציפי אני ממש לא מעדיף את קאראקול בגלל השידור הנוראי של הערוץ עצמו, אבל מבחינת ידע לגבי שחקנים וכו' אלו הישראלים לא נופלים מעמיתיהם הדרום אמריקאים שמפזרים שטויות על ימין ועל שמאל מתי שהם מדברים על הנבחרות האחרות (ולא רק). מבחינת ידע מקצועי של שדרן, שלא קשור רק לכדורגל, היתרון הוא כמעט תמיד אצל החברה בעולם החדש.

לגבי אל ג'אזירה אני לא יכול להגיב על התוכן מסיבות ברורות, אבל מבחינת אווירה הם עושים עבודה יפה כשהם לא נותנים את הבמה לשדרן האנגלי.

4. itay7 Member

פוקס הם בדיחה, כ"כ הרבה טעויות. קאראקול זה באמת בלתי נסבל, גם הפרסומות וגם השדרנים כ"כ רציניים. בפרו, כמו תמיד, pura joda. ועוד מנפלאות הכדורגל הפרואני - היום גילו בהתאחדות שהקשר האחורי ווילדר קארטחנה מושעה ולא יוכל לשחק במשחק מול אורוגוואי, אחרי שתורגל בהרכב לכל אורך ההכנות. טוב, לפחות גילו את זה היום ולא אחרי המשחק...
    מכיוון שקארטחנה הוא הקשר האחורי היחידי בסגל, כדאי להיכנס לכוננות ספיגה.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בסוף יש שינויים בהגנה לא?
    -----------------------------------------------

הרכב צפוי של הפאראגוואים (לא יודע כמה המקור אמין):

מורל; פארדס, גומס, פרס, ז'וניור אלונסו; רוחאס, קארדוסו, ויארה, אלבורנו; דרליס גונסאלס וססיליו דומינגס

התקוות נעוצות בעיקר בליגיונר האיטלקי אלבורנו ובצמד החלוצים, אשר שניהם לא בדיוק סקוררים. מהחלק האחורי מצפים פשוט לעשות את העבודה כרגיל.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אליאס, השינוי המפתיע מבחינתי בהגנה הוא הצבתו של פאלומקה כמגן שמאלי. פאלומקה הוא שחקן שבקבוצות שלו לפחות, מתופקד בד"כ כקשר התקפי ולעיתים כחלוץ, ישנם מקים שהוא מתופקד גם כקשר באמצע (לא ממש הגנתי). לי לפחות ההסטה שלו להגנה היתה הפתעה, כנראה שפיסקיס ניסה דברים חדשים באימונים, אבל עד עכשיו הוא בסדר גמור.

פאראגואי נתנו פייט בחצי הראשון של המחצית, ניסו לייצר כמה מצבים, אבל לאט לאט השתלטנו על המשחק ולטעמי היתרון צודק. השער של קורדובה אגב, מהלך קבוצתי פנטסטי של קולומביה שהתחיל מהלחץ של פראה על הבלם, המשיך בעקב של קינטרו (שעלה מסתבר חולה למשחק) לכיוונו של ניאטו שהמשיך במסירה לקורדובה והאחרון משתחרר בסיבוב ומכניע את השוער. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx אגב, פראה במשחק טוב מאוד, פעלתן (כמו גם ניאטו הנהדר) והכדור שהוא נתן שם בסוף לקורדובה שהיה חייב להכפיל את התוצאה....רק ג'ון יודע איך לעזאזל הוא הצליח להחטיא כזה מצב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

עד עכשיו אני מרוצה, אבל צריך להמשיך ולנצל את היתרון לשערים נוספים כי פאראגואי לא תוותר כל כך בקלות.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

היה הרבה יותר שקול בחצי השני, היו כמה הזדמנויות לפאראגואים שבנס לא קיבלנו את השיוויון, אבל מצד שני גם אנחנו במתפרצות יכולנו לעקוץ, רק שהסיומת היתה חלשה. משחק סביר שלנו בשביל משחק ראשון, אבל מה שחשוב הוא שלקחנו את 3 הנקודות לקראת המשחק ביום ראשון מול צ'ילה.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שער יפה של קולומביה, אבל תן יותר קרדיט לביצוע של ההגנה הפאראגוואית מתחילת המהלך עד סופו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

צ'ילה מוליכה על ארגנטינה משער של קאסטייו הנהדר. המארחת לא מוצאת את עצמה במגרש ומתבססת בעיקר על מהלכים אישיים שלרוב נקטעים בהצלחה ע"י משחק הגנה קבוצתי טוב ואגרסיבי של צ'ילה. יש כל כך הרבה שחקני התקפה מסוכנים שאני לא אתפלא אם ארגנטינה תחזור, אבל המשחק הקבוצתי נראה די עלוב שאין אפילו ניסיון להניע את הכדור וצמד עושי המשחק נראים רע.

איך שאני כותב את זה צ'ילה מקבלת אדום, הבחור (פואנטס) שיחק על הקצה עם 3 כניסות על גבול צהוב שאני הצלחתי לזהות, והסיכויים של ארגנטינה לחזור משתפרים. אבל בכל מקרה, היכולת רעה והמערך יוצא הדופן לא נראה יעיל. חבל שהאדום יגרום ככל הנראה לחילוף בצ'ילה ששחקן הגנתי יותר ייכנס במקום רוביו או קאסטייו המעניינים בחוד.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

למרות האדום של צ'ילה מהמחצית הראשונה, וזה הנוסף כ-20 דקות לסיום, ארגנטינה מייצרת מעט מצבים ולא מצליחה אפילו להשוות. ניצחון ענק של הלוחמים מצ'ילה, שמאטוראנה יכל להכפילו, מול יריבה מבולגנת וחסרת ישע.

אין באמת נקודות אור בארגנטינה, אולי השוער שצריך לראות אותו יותר, אבל מי שהיה יותר חשוך מחשוך הוא לאנסיני שהגיע ברעש וצלצולים. ריקי, עוד אחד מחמשת המופלאים, לראשונה בחייו כנראה לא ניסה לקחת את המשחק על עצמו ונעלם מהמגרש. ויאטו לא מספיק חד בנגיעה האחרונה כולל החמצה גדולה וכמו חברו לקבוצה לא מספיק מעורב. השניים שהיו יותר מעורבים מהחמישייה הם רואיס, פעלתן וניסה לקחת את המשחק עליו אבל לא היה מספיק טוב, ואיטורבה שלוקה בסיומת ובקבלת ההחלטות.

לא רואה איך המערך הזה יעבוד בהמשך הדרך, אחד מעושי המשחק חייב לצאת לטובת עוד קשר שיעזור להחזיק את האמצע. או מגן שישחרר את רומרו לעשות זאת.

צ'ילה בעיקר נלחמה, אבל הכוכבים בחוד, קאסטייו ורוביו, נראו טוב מאוד במחצית הראשונה ועשו עבודה גדולה גם הגנתית. ראבליו שלא הכרתי לפני עושה רושם של שחקן מוכשר שיודע גם לעבוד קשה, יהיה מעניין לראות אם יצליח לקבל דקות עוד העונה בסבייה. מחמאות למאמן שהעמיד מצוין את הקבוצה ולא נכנס לפאניקה עם חילופים הגנתיים מוגזמים כמו טרוביאני מהצד השני עם חילופי הצלת המולדת.

אגב השידורים שדיברנו עליהם, העדפתי לראות בספרדית אז התחלתי עם שידור באינטרנט אותו נטשתי די במהרה - עידן, תאמין לי שגם שידור ישראלי עדיף על השידור האקואדורי שנחשפתי אליו בהתחלה... למזלי מצאתי צ'יליאני בהמשך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

10. c_web Member

סוג של הפתעה אפשר להגיד. למרות שאם זה לא יגרום לארגנטינה לאבד את הראש הם יתעשתו וההפסד הזה לא ישפיע כ''כ בגלל השיטה של הטורניר הזה.
    הטעות שלהם הייתה בניסיונות עם ההרמות במקום לשחק מול 9 שחקנים רק על הקרקע ורק על זה ששחקנים באים לקבל כדור על סף הרחבה. חבל.
    צ'ילה בהחלט שיחקו כמו גברים. הקהל המקומי גם הפסיק לעודד והיה נראה דיי בשוק במהלך המחצית השנייה, דווקא בראשונה כן שמעתי את השירים שלהם.

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אליאס, איך היה ריקי?

ארגנטינה ככל הנראה תתאושש, ואסור גם לשכוח שזה משחק ראשון והדבר האמיתי יהיה בבית הגמר. ועדיין, לא נעים להפסיד במשחק הפתיחה בבית שלך מול הקהל הביתי. עכשיו אני עוד יותר מעריך את הניצחון היום, כי מו צ'ילה זה יהיה יותר קשה ממה שחשבתי.

חוק שלמדתי על בשרי בעבר: לא רואים משחק עם שדרים מאקואדור ו/או ונסואלה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx אגב, למה לא ראית ב-Tyc?

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תקצירי הלילה:

קולומביה-פאראגואי 0-1

ארגנטינה-צ'ילה 1-0

הלילה ייצאו לדרך משחקי בית B:
    ברזיל-אקואדור (01:00 שעון ישראל)
    אורוגואי-פרו (03:15 שעון ישראל)

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זאת לא הייתה הטעות שלהם אלא אחת מני רבות. מול 9 שחקנים ארגנטינה שיחקה 20 דקות, מול 10 שחקנים 26-7, שאר הזמן מול 11 שחקנים ובשום שלב היא לא נראתה טוב. שום יד מכוונת על המגרש ובספסל, כל אחד עושה מה שהוא רוצה.

תקרא בחפירות שלי, הוא לא היה פקטור לפה או לשם. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

בגדול זה תלוי באיכות הלינקים, האקואדורי היה הכי טוב, אבל אם זה מגיע לבחור בין TyC לערוץ הצ'יליאני, בחלק גדול מהמקרים הצ'יליאני יהיה עדיף. הלילה בכל מקרה לא מצאתי לינק טוב לשידור ארגנטינאי.

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

פיספסתי את השורה על ריקי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx אני עדיין מהמר עליו כשהוא יתעורר הוא עוד יהיה ה-MVP של הטורניר הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx. מה שכן, ביום שישי משחק סופר חשוב וממש לא פשוט מול פאראגואי שמצידה חייבת נקודות, כי אם ארגנטינה לא מנצחת שם, היא מסתבכת משמעותית.

נערך לאחרונה ב: ‏10/1/13
  15. Muurad Member

ניקו לופז לדעתי יהיה הMVP, אם הקבוצה שלו תאפשר לו את זה.