סודאמריקנו SUB 17 - ברזיל אלופה, אורוגוואי סגנית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י itay7, ‏13/3/11.

1. Muurad Member

כן אה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx שער מצויין של אנדראדה שעוד פעם מראה בהרחבה זה המקום שהוא יודע את העבודה וצריך להיות בו.

האמת הדבר הראשון שעלה לי לראש כשראיתי את אוקמפוס ביום הראשון היה סוג של אבי נמני\מדוניאנין.. כשהוא מקבל את הכדור ליד הרחבה הוא פשוט ממש מסוכן, אבל רחוק מידי מהשער הוא כמו שאמרת מתבלבל ומבזבז את הזמן ביותר מידי שטויות, אבל אם מסתכלים מבחינת פוטנציאל כי עדיין מדובר בילדים בני 17 יש לו המון מה להציע כבר בגיל הזה והמון לאן להתקדם.

והנה ההגנה של ארגנטינה שדווקא התחזקה והתייצבה לאט לאט עושה טעות קריטית ועם שער עצמי מחזירה את אורוגוואי למשחק מכלום.

נערך לאחרונה ב: ‏1/4/11
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

איפה אתה רואה את המשחק? יש לך וואחד דיליי...

אני מאורוגוואי הכי התרשמתי ממנדס שנכנס כמחליף, הנגיעה הראשונה שלו בכדור הייתה נהדרת וההמשך גם טוב, אחת מהסיבות שבמחצית הזאת היוצרות התהפכו (עדיין שקול, רק עם נטייה לסלסטה). כמעט הפתיע עם בעיטה מדוייקת מ-40 מ'. דווקא ההגנה הערב לא טובה, אולי במשחקים קודמים הם באמת הרשימו, הערב נותנים הרבה מרחב לארגנטינה. מס' 8, אלבארס, מאוד מעורב במשחק וגם נראה כפרוספקט, למרות שהוא נעדר את הכישרון שיש לרוב הבולטים בגילאים האלו.

לגבי אוקאמפוס, אתה צודק שהוא רק בן 17, אבל הוא נראה לי בדיוק כמו עוד כמה כאלו שראיתי צומחים לאחרונה ונעלמים באותה מהירות שפרצו. לפחות בריבר פלייט אנחנו יודעים שאם הוא יהיה טוב הוא יקבל את הצ'אנס שלו.

3. Muurad Member

ברזיל לוקחים 3 נקודות בשיניים נגד קולומביה עם 1-0 משער של הבלם מתיאוס אחרי ערבוביה\קומדיה של טעויות מ-2 הצדדים, בדחיקה פנימה מ-5 מטר.

המאמן של ברזיל המשיך עם ההרכב הדיי דפוק ולא מתואם שלו רק בגלל הניצחון הגדול על קולומביה בסיבוב המוקדם, שבדיעבד עלה להם בנקודות מול אורוגוואי וכמעט גם נגד קולומביה אתמול.

החדשות הטובות הן שבמחצית השנייה הוא לגמרי הבין את הטעויות שלו ולדעתי יחזור כבר במשחק הבא עם הרנאני, פאולו פדרו והכי חשוב רודריגו בהרכב, שעוד פעם אני זילזלתי בו אבל רק שהוא היה בחוץ אפשר היה להבין כמה הוא באמת חשוב לשטף של המשחק של ברזיל.

אנדריגו ממשיך לאכזב מאוד, פשוט נראה שכל העניין גדול עליו.. לא מצליח להשתלט אפילו על כדורים ולהראות אפילו קמצוץ ממה שהוא יכול - שזה כנראה הרבה כי יונייטד ובארסה לא מציעות לך חוזה סתם ככה, ועוד לך יש את האומץ לדחות אותן... הוא פשוט צריך להתחזק פיזית ולהתבגר ואז נוכל לשפוט אותו כמו שצריך.

משחק דיי חלש של כמעט כל הקבוצה במיוחד במחצית הראשונה שהייתה המשך ישר למשחק הקודם.. אדריאן ופיאזון כמו תמיד הבולטים אבל לא בצורה ממש רצינית.. ההגנה פשוט איומה, בקולומביה תפס לי את העין החלוץ קוארו שפשוט כל המשחק הביך והציק לבלמים של ברזיל.. חזק, מהיר, עובד קשה.. היה לו כמו כל קולומביה קשה להגיע למצבים ממשיים, אבל מה שהם כן הגיעו קרה לרוב בגלל העבודה הקשה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏1/4/11
  4. Muurad Member

אנדראדה פשוט סוחט פנדלים מקצועי.. כבר שלישי שלו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx לזכותו יאמר שכולם היו פנדלים, הוא מנצל את זה שההגנות לא ממש מפעילות את המוח ועושות עליו פנדלים טפשיים כשהוא אפילו לא הולך לאיים על השער מהפעמים.

ארגנטינה כבר מובילה 1-0 משער של אוקמפוס בדקה הרביעית, ועכשיו אנדראדה לוקח על עצמו את הפנדל ומקפיץ באלגנטיות ALA לוקו אבראו לאמצע השער והולך לחגוג.

קולומביה דווקא נראית טוב במשחק הזה וממש במשחק למרות התוצאה.

והנה השער שלהם לא מאחר להמגיע, קוארו החלוץ שהרשים אותי מול ברזיל כובש אחרי עירבוביה קטנה בתוך הרחבה ומחזיר עניין למשחק בדקה ה-24.

---

אורוגוואי אגב ניצחו 3-1 במשחק המוקדם מול פארגוואי.

---

ארגנטינה מצליחים עוד פעם בשיניים לנצח כמו במשחק הראשון נגד פאראגוואי.. קולומביה שלטה במשחק, בעטה יותר, איימה יותר, אבל מה לעשות הכדור לא נכנס.. הגיע לה לפחות תיקו אם לא ניצחון, אבל כאמור אין מגיע בחיים.

ארגנטינה מבטיחה את הכרטיס למונדיאליטו עד גיל 17 שיערך בקיץ במקסיקו.. עכשיו מגיע תורה של ברזיל שתשחק מול אקוודור המארחת אוטוטו, מעניין לראות אם המאמן הברזילאי הבין את הטעויות שלו ב-2 המשחקים האחרונים ויעשה את השינויים הדרושים כמו שעשה במחצית נגד קולומביה - תשובה : לא.. שום שינוי בקישור, רק בעמדת המגן הימיני.. חבל.. למרות שההרכב הזה על הנייר מאוד התקפי מאוד קשה לברזיל לייצר משחק מסירות ולהגיע למקומות המסוכנים ולשחקנים המסוכנים.

נערך לאחרונה ב: ‏4/4/11
  5. Muurad Member

מחצית בין ברזיל לאקוואדור, ברזיל מובילה 2-0.

שינויים בשחקנים לא ממש היו, אבל שינוי בגישה היה גם היה.
    פעם ראשונה שאני רואה את ברזיל משחקת משחק לחץ אמיתי וטוב ולא נותנת לקבוצה ממולה לנשום. אקוואדור לא הצליחה לעבור את החצי ברוב המחצית, פשוט איבדו כדורים תוך שנייה בגלל הלחץ הטוב שהתחיל כבר בחצי המגרש של אקוואדור עם ליאו, פיאזון ואדריאן.

זה גרם לברזיל להניע את הכדור בשקט ולהתחיל התקפות כמו שצריך ואפילו מעמדת יתרון, והתוצאה מדברת בעד עצמה.

הגול הראשון היה מהרמה מצויינת של אדריאן ישר לראש של מתיאוס הבלם שכבש שער שני רצוף, רק שהפעם הוא היה בנבדל ברור שלא נשרק.
    הגול השני היה כתוצאה מהלחץ, מיזאל הקשר האחורי(המצויין אגב, מאוד משמעותי בנבחרת מאז שהמאמן התחיל לשחק איתו) חטף כדור בחצי של אקוואדור, עבר יפה את השחקן שלו והתקדם על הקו, שלח כדור רוחב מצויין לליאו שדחק מקרוב.

סה"כ נראים טוב מאוד, אפילו להגנה אין הזדמנויות לפשל כי אקוואדור פשוט לא מגיעה אליהם אלא אם כן זה מצב נייח.
    האינטיליגנציה והיכולת של לוקאס פיאזון לשחק בתוך וטיפה מחוץ לרחבה כחלוץ נסוג בכזו שלווה ומהירות תגובה ומחשבה, גם אם זה במצבים לחוצים וצפופים מאוד מרשימה.. מגוון היכולות שלו מאוד רחב והוא פשוט יכול לעשות הכל מהכל במשחק ולשחק כמעט בכל תפקיד התקפי, אבל כשהוא ליד הרחבה הוא פשוט שחקן אחר לגמרי מכשהוא רחוק ממנה, המשחק שלו במקומות האלה שרוב השחקנים - במיוחד בני 17 נלחצים ומתבלבלים בה, פשוט זורם בצורה כזו טבעית וחלקה שמה שנותר זה רק להתרשם עמוקות...הוא מהשחקנים האלה שרק תתן להם לשחק עם שחקנים יותר טובים והוא יעשה את עצמו ואותם טובים כפליים. הבעיה כאמור שלפחות כרגע הוא לא מוצא את עצמו יותר מידי בצדדים או ממש רחוק מהרחבה ולא מצליח להיות אפקטיבי, אבל אהבתי לראות לעומת המשחקים הראשונים שהוא משתתף מאוד במשחק הלחץ וממגר את התנהגות הפרימדונה שעדיין יש לו ותמיד תהיה כנראה, אבל לא ברמה שהייתה במשחקים הראשונים.

הבעיה שלי היא עוד פעם שהמשחק שלו לפחות בליגה האנגלית לא ממש אידיאלי, אבל הוא יימצא את עצמו שם, הוא שחקן טוב מידי.

נערך לאחרונה ב: ‏4/4/11
  6. Muurad Member

לא מאמין איך ארגנטינה יורדים למחצית הזאת ב0-0 נגד אקוואדור.. אקוואדור פשוט שולטים ללא עוררין בנעשה במגרש, היו צריכים לרדת לפחות ב 2-0 במחצית הזאת, ממש פראיירים.

המגן הימיני של ארגנטינה פשוט נשרף שם פעם אחרי פעם, למרות שגם לשמאלי היו את הרגעים שלו.. בכלל ההגנה פשוט לא מתפקדת, כל כדור גובה הם לא מגיעים, מאבדים את הראש עם מסירות לא מדוייקות, מה שלא תרצו.

בהתקפה והקישור היו לפחות 4 שינויים ממה שאני הצלחתי לשם לב, כשהבולטים ביניהם היו אנדראדה ואוקמפוס שביחד עם פריירה היו 2 מהשחקנים הבולטים ביותר עד עכשיו יושבים על הספסל(אגב טעות שלי שכחתי שאוקמפוס קיבל אדום מחזור קודם), ופארדס מקבל את ההזדמנות שלו ואת המפתחות לקבוצה כשהוא משחק בתפקיד חופשי ומניע את הקבוצה.. הבעייה ששלישיית הקישור מאחוריו לא ממש מצליחים לתפקד וממש נראים אבודים, אבל הוא עצמו חוץ 1-2 איבודי כדור שטותיים נראה טוב ועם שחקנים טובים יותר סביבו בהחלט מועיל יותר מאשר מזיק.

המאמן הארגנטינאי צריך לתת להם צעקות ולהתחיל לזרוק עליהם כמה נעליים בחדר הלבשה כי הם נראים באמת נורא ואיום.

-- והנה ה1-0 שמגיע לאקוודור, עוד פעם אחרי טעות בהגנה של ארגנטינה כשהבלם מפספס את הכדור.. הולך להיות משחק מעניין עד הסוף כי ארגנטינה חייבים לפחות לצאת פה בתיקו בשביל שפשוט ניצחון על ברזיל במחזור הבא ייתן להם את התואר ולא יצטרכו אולי להתעסק עם הפרש.

והנה ה2-0 של אקוואדור.. איזה בדיחה של הגנה יש לארגנטינה, עוד פעם פוצ'טה מאבד שליטה ליד הרחבה, מאפשר לחלוץ של אקוואדור לחטוף את הכדור, להכנס בלי מפריע לרחבה ולהכניע בקלות את השוער... המשחק הכי גרוע שלהם עד עכשיו by far, ואם מישהו ראה את המשחקים הראשונים של ההגנה שלהם זה באמת אומר משהו.

נערך לאחרונה ב: ‏7/4/11
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני חושב שאתה דרמטי מדי בהתייחסות לטורניר בשני מובנים - התחרות על המקום הראשון והרמה שמציגות הנבחרות בטורניר כקבוצות.

כמו בטורניר של הנבחרת היותר בוגרת שנערך בפרו, המטרה המוצהרת הייתה להעפיל למונדיאליטו\אליפות העולם (שם גם אולימפיאדה) והיא הושגה. התואר זה נחמד, בשביל הילדים עצמם בעיקר, אבל לא כזה קריטי.

במישור של הרמה, מדובר בנבחרות נוער, היכולת כקבוצה לא מעניינת יותר מדי. בניגוד לשחקני הנבחרת הצעירה שהם כבר מקצוענים או ברסרבה, פה מדובר בילדים שהמטרה היא שיתפתחו לשחקני בוגרים טובים ופחות מעניין התיאום שלהם, הטקטיקה (מכיוון שלא מקנים טקטיקה זהה בכל גילאי הנבחרות) וכו'...

"המאמן הארגנטינאי"? עם הכמות כדורגל שאתה רואה הייתי מצפה שתזהה מיהו המאמן. האמת שאני לא יודע בן כמה אתה בדיוק, אבל בישראל הוא שיחק באמצע שנות ה-90 ואני מאמין שאז כבר עקבת מקרוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

בלי קשר, שוב, אתה מגזים...מדובר בילדים ולא צריך לזרוק עליהם שום דבר...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/4/11
  8. Muurad Member

אני רק מספר מה קורה במגרש - ברור שאני מגזים שאני אומר שהוא צריך לזרוק עליהם נעליים, עוד פעם כמו פעם שעברה אתה לוקח את ההגזמות הקטנות האלה יותר מידי ברצינות - כוונתי היא שהארגנטינאים שיחקו ממש מתחת לכל ביקורת, ושזה לא היה רק משהו טקטי או יכולת, אלא רצון ומוטיבציה, ופה המאמן צריך לתת את הדעת ובמיוחד בגילאים האלה כדי לחתוך התנהגויות כאלה ביסוד בגיל כזה - כי הם ממש שיחקו הכי גרוע וממש מתחת ליכולת הרגילה שלהם בטורניר עד כה(והוא גם עשה את זה כשעשה 2 חילופים בפתיחת המחצית כדי לזעזע את הקבוצה ועוד הוציא את 2 השחקנים שנחשבים למובילים והטובים של הנבחרת - לא שזה עבד אבל עדיין ראו לפחות בהתחלה עד הגול של אקוואדור שיפור.. בוא נגיד שאני בטוח שהמון צעקות נעשו בחדר ההלבשה)..בכל מקרה זה משחק כדורגל וצריך להתייחס למה שקורה במגרש לא?

בעניין המאמן, האמת שלא ממש התמקדתי או בדקתי מי המאמנים לא רק בארגנטינה אלא גם בברזיל, אבל האמת לא זיהיתי אותו ואם הראו את השם שכנראה הראו לא ממש התייחסתי לזה.. עכשיו בדקתי את העניין ואכן השם מוכר וזכור לי, פחות או יותר בתקופה הזו התחלתי ממש לעקוב אחרי כדורגל בגיל צעיר ואני זוכר במעורפל את השם והסיפור, אבל בכל מקרה לא ממש זיהיתי אותו מצטער http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

אגב בנוגע לגילאים היותר גדולים - ארגנטינה נכשלה להעפיל לאולימפיאדה, אין אפשרות להעפיל לשם מגביע העולם.. ברזיל ואורוגוואי הן אלו שהעפילו כשסיימו במקומות ה1 וה-2 בסודאמריקנו.

נערך לאחרונה ב: ‏8/4/11
  9. Muurad Member

בכל מקרה את המשחק של ברזיל ראיתי ממש בחצי עין ורק הפנתי מבט בשערים בגלל המשחק של סאנטוס באותו השעה אז אני אפרט מה שכן ראיתי.

ברזיל 3 - 1 פאראגוואי

ברזיל עלתה באותו הרכב כמו במחזור הקודם.. השער הראשון הגיע דיי מהר - בדקה ה14 2 השחקנים הטובים של הנבחרת אדריאן ולוקאס פיאזון החליפו ביניהם מסירות ששלחו את אדריאן לאגף שמאל, הוא זיהה את התנועה של ליאו שקיבל את הכדור בצד השמאלי של הרחבה ובנגיעה מצויינת העביר רוחב ימינה ישר לפיאזון, שעוד פעם הראה בדיוק מה דיברתי עליו אם קראתם בנוגע לשקט הנפשי והתנהגות ה"iceman" האלגנטית שלו במצבים שלאחרים משקשקות הרגליים, והוא קיבל והשתלט על הכדור בצורה נהדרת, חיכה קצת שהבלם ינסה לעצור אותו לבעוט ובדיוק בזמן מסר נהדר ימינה לגילרמה שבעט בקלילות מקרוב לרשת.. שער מצויין אחרי עבודת צוות, ועוד פעם נותר רק להתרשם מפיאזון.

אבל פארגוואי הצליחו להשוות לפני המחצית, וממש לא מפתיע שזה קרה פעם נוספת מעקב האכילס של ברזיל ובכלל של הקבוצות בטורניר, המצבים הנייחים וכדורי הגובה - כדור קרן בדקה ה-31 לאיזור בעיטת העונשין, סגרה חלשה מאוד ומארקוס נגח נפלא והכניע את צ'ארלס, 1-1.

ה2-1 של ברזיל הגיע במחצית השנייה, בדקה ה-55 קלאודיו ווינק המגן הימיני שתפס את המקום של וואלאס בהרכב(ובצדק) התקדם בצד ימין, ומכ-30 מטר אלכסונית מהשער הניף את רגל ימין ושלח כדור חזק ומדיוק אל תוך השער.. שער שני שלו בטורניר.

בדקות האחרונות של המשחק פארגוואי איימה על השער ונראה שהניצחון של ברזיל אולי לא כזה בטוח, אבל אז בדקה ה86 איש המשחק ולאט לאט השחקן הכי טוב וחשוב של הנבחרת, לוקאס פיאזון, הבטיח את הניצחון לברזיל.. הוא קיבל כדור באמצע, התקדם טיפה, מסר לפאולו פדרו ועשה תנועה טובה לעומק לקבל כדור, השתלט עליו מחוץ לרחבה מצויין עם ימין והסתובב עם הגב לשער על המקום, נתן לעצמו מקדמה קטנה לברוח מהבלם ושחרר בעיטה חזקה מאוד ברגל שמאל ישר אל הרשת, לשוער לא היה שום סיכוי.. שער שמבטא בצורה מצויינת את כל מה שרשמתי עליו כאן בדיון.. הבעיטה שלו ב-2 הרגליים בעוצמה ודיוק כזו באמת יוצאת דופן, לילד בן 17 הוא פשוט משחק כמו מקצוען בבגרות וניסיון, ועושה את הדברים המתבקשים והנכונים, יופי של שחקן.

מצטער על האיכות והאורך של התקצירים אבל זה מה שמצאתי(הצלחתי למצוא 2 הרבה יותר טובים וגם ארוכים יותר עכשיו, תהנו)

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא רשמתי שאתה לא צריך להגיב, אלא שאתה דרמטי מדי. אמנם משחק כדורגל אבל הכל בקונטקסט - אין יותר מדי טעם לנתח את המשחק הקבוצתי, את איך שההגנה עומדת או החילופים שהמאמן עושה פה לדעתי (או לדרוש ממנו חילופים). אתה יכול לעשות זאת, אבל אז אני ארשום לך שלדעתי אתה לא בכיוון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx אני מסתכל בעיקר על שחקנים אינדיבידואלים ופחות על איך המצרף הזה נראה כקבוצה. אני חושב שככה גם צריכים לעשות בהתאחדויות לגבי הגיל הזה.

ארגנטינה הצעירה כן העפילה לגביע העולם מהסודאמריקנה בפרו, היא לא העפילה לאולימפיאדה (שרשמתי המטרה הושגה התכוונתי לנבחרת הנוער של הנושא הזה שהבטיחה את מקומה בגביע העולם). לכן הקאמפיין שלה, הצעירה, לא היה הצלחה וזה של הנוער כן, זה לא קשור לזכייה או לא. מישהו זוכר שמחזור 87 סיים שני בסודאמריקנה בגול בשנייה האחרונה מול אורוגוואי? לא, זוכרים שהוא לקח את המונדיאליטו ושהצעירה זכתה באולימפיאדה...

ממחזורי הנוער, הצעירים יותר, מישהו בכלל זוכר מי זכה במה? לא, זוכרים שהנבחרת "של מסי", או "של מראדונה" או בקיצור של כל פרט אחר שהתפתח לשחקן גדול, הייתה פה ושם...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/4/11
  11. Muurad Member

אבל זו הכוונה שלי - לא רק קבוצתית אלא אינדבידואלית הם נראו זוועה במחצית הראשונה יותר אבל גם בשנייה, מתחת לכל ביקורת ביחס ליכולת בשאר הטורניר - בעיקר שחקני ההגנה והקישור.. היחיד שתפקד היה פארדס(שאותו החליפוhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx) ולוקאס פוג(או פו, איך באמת מבטאים את השם הזה? Pugh)

עם כל הכבוד שהם בני 16 17 ובאמת ההתסכלות היא יותר על האינדבידואל שזה העיקר של מה שאני עושה בטורנירים האלה וזה 80% או אפילו יותר במיוחד הגילאים כאלה צעירים, עדיין משחקים פה משחק כדורגל לדעתי ששווה התייחסות - אפילו אם אני יודע שזה לא משהו משמעותי ביחס לעתיד שלהם או של הנבחרת ואפילו אם את המטרה שלהם בטורניר הנוכחי הם השיגו, נסכים לא להסכים בעניין אני משער כי אנחנו רואים את העניין בצורה דומה אבל יחד עם זאת שונה - זה גורם לי לרצות לראות את המשחק אם אני "נכנס" אליו יותר ומתייחס אליו יותר ברצינות במחשבה(שאני לא חושב כ"כ רחוקה מהמציאות) שכל הקבוצות האלה רוצות מאוד לזכות בטורניר וזה חשוב להם אפילו אם זה דיי חסר משמעות, ובגלל זה אני גם מתייחס לזה בדבריי.
    התייחסת כרגע(אני חושב) בעיקר למשחק והמחצית הספציפית הזו שעליה רשמתי כדוגמא, וכאחד שראה את המשחק הזה ואת שאר המשחקים של ארגנטינה בטורניר אני חושב שממש לא הגזמתי או הייתי דרמטי יתר על המידה(חוץ כמובן מבקישור לסר אלכס וזריקת הנעליים שהיה דימוי קומי בכוונה), לדעתי רוב מה שאמרתי היה spot on גם מבחינה אישית של שחקנים בודדים וגם הקבוצה ביחידה אחת - הם לא שיחקו אותו דבר ונראה שמשהו מפריע או מבלבל אותם והם צריכים ניעור, ואני בטוח שהם באמת גרמו לגארה עצבים ושהוא לא ידע מאפילו להתחיל עם הצעקות עליהם אחריו ובמהלכו, כי ראו שהוא נניסה לעשות זאת בפתיחת המחצית השניה - עכשיו זה שהמשחקים האלה וזה שהם משחקים רע בגיל הזה לא קריטיים או משמעותיים בכלל זה נכון, במיוחד עכשיו כשהמטרה העיקרית והראשונית הושגה, אבל זה לא אומר שמה שרשמתי לא. חשוב פחות ושולי כן - אבל לי זה לא משנה - כמו שאמרתי אנחנו חלוקים בעניין ה"אם צריך להתייחס לזה יותר מדי או לא" כשאתה חושב שזה להיות דרמטי מידי ואני אוהב עדיין להתייחס גם לדברים והמשחקים האלה למרות שהם שוליים ועל זה אומר - To each his own.

בנוגע לעניין ההעפלות אני מסכים ולא אמרתי אחרת, פשוט חשבתי שכשאמרת

כלומר המטרה להעפיל למונדיאליטו - ומשם גם לאולימפיאדה- אבל כאמור פירשתי לא נכון את דבריך, קבל את התנצלותי.

-אגב, כל ארבעת המקומות למונדיאליטו עד גיל 17 שיערך בקיץ במקסיקו חולקו עם הניצחון הזה של אקוואדור : ברזיל, אורוגוואי, ארגנטינה ואקוואדור הן אלה שימשיכו לטורניר.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

דווקא לא התייחסתי לזריקת נעליים, אלא בכלל לתפיסה של הטורניר הזה (והקודם של הצעירות). את התגובה תכננתי לרשום עוד לפני שהגעתי לקטע עם הנעליים שלא לקחתי אותו מילולית כמובן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

אמנם הגבתי עכשיו, אבל זה לא היה ספציפית על התגובה האחרונה (דאז) שלך. תאמין לי שלא אכפת לי שאתה נכנס למשחקים ככה ולוקח את התוצאה וכו' בצורה כל כך דרמטית, אבל תרשה לי להציג גם את העמדה שלי וההבנה שלי לגבי הטורניר.

13. Muurad Member

כמובן זו זכותך המלאה ואני שמח ונהנה לקרוא הודעות שלך ומאוד מחשיב אותן, פשוט הסברתי גם את שלי, בזה שאני דווקא כן מסכים איתך מצד אחד, אבל שלדעתי האישית ההתייחסות למשחקים והדברים היותר שוליים כמו יכולת קבוצתית ויכולת היא לא דרמטית - אבל עוד פעם ברור שאני מקבל את הדעה שלך, כמו שאמרתי To each his own.

14. Muurad Member

ברזיל מנצחת את ארגנטינה בסיבוב האחרון של בית הגמר 3-2, וזוכה באליפות ה-10 במספר.

לא ראיתי את המשחק עדיין ככה שאין לי מה להגיד עליו, אבל הנה התקציר

אורוגוואי לא הצליחה לשם לחץ על ברזיל לפני המשחק ולהכריח אותה לנצח את המשחק כדי לקחת את האליפות עם 1-1 מול אקוואדור.

קולומביה הצליחה לנצח את פארגוואי וסיימה במקום החמישי עם צמד של קוארו המצויין.

הטבלה הסופית :

1.ברזיל - 13 נק'.
    2.אורוגוואי - 9 נק'.
    3.ארגנטינה - 7 נק'.
    4.אקוואדור - 6 נק'.
    5.קולומביה - 4 נק'.
    6.פארגוואי - 1 נק'.

פיאזון או אדריאן צריכים להיות המצטיין של הטורניר, אם שואלים אותי זה צריך להיות אדריאן שהיה המנוע של הקבוצה ואפילו במשחק או 2 הרעים שהיו לו הוכיח שהוא אפקטיבי ועדיין מצליח להשפיע על המשחק תוך כדי שהוא מראה יכולת גבוהה מאוד.. אגב דובר שסקאוטרים של מנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד כבר פנו לגביו וקיבלו תשובה שסעיף השחרור שלו הוא 30 מיליון יורו בפלאמנגו, בכל מקרה שניהם היו בכמה רמות מעל לשאר השחקנים בטורניר והראה המון יכולת.

עוד שחקנים בולטים בטורניר לפי הרשמים שלי היו וולאסקווז הבלם, מנדס שאליאס ציין בקישור ההתקפי ומאסקיה החלוץ מאורוגוואי שגם סיים כמלך השערים של הטורניר עם 6 שערים.

קוארו החלוץ מקולומביה שסיים עם 4 שערים והראה הרבה עוצמה ויכולת מול השער והיה בעיה לכל בלם שפגש.

אוקמפוס, אנדראדה ופארדס מארגנטינה, שפירטתי עליהם בעמודים הקודמים, ופארדס שנראה לי עבר חתול שחור בינו לבין גארה, אבל בכל זמן ששיחק הראה שיש בו המון כישרון ויכולת לילד בן 16, פליימיקר אמיתי - חבל שלא קיבל יותר ביטחון וגיבוי.

ובצ'ילה למרות שלא ממש ראיתי או התרכזתי בהם יותר מידי והם גם עפו בסיבוב המוקדם, עדיין הנריקז חלוץ מספר ה-9 שלהם עשה עלי רושם מאוד חיובי והראה אינסטינקטים של חלוץ רחבה וגם מהירות וסיום מצויין מול השער, חבל שלא הייתה סביבו נבחרת טובה יותר.

סה"כ היה טורניר מאוד מהנה - בקיץ המונדיאליטו במקסיקו!

נערך לאחרונה ב: ‏10/4/11