סיבוב עבר - 16 קבוצות , הצלחה או כשלון?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הכדור לא עגול, ‏2/1/10.

1. הכדור לא עגול Member

סיבוב ראשון מאחורינו ( כמעט...) , ומה הועילו חכמים?

16 קבוצות , כדורגל מרתק ,האיצטדיונים מלאים בקהל , הכדורגל הישראלי בתנופה אדירה...האמנם?

סיבוב שלם עבר חלף לו ומה השתנה הלילה הזה מכל הלילות? כלום ! בעצם יותר מכלום.
    אז ככה : מכבי חיפה (עדין) במקום הראשון . את זה היה לנו גם עם פחות קבוצות . הפועל ת"א שניה לחיפה , תקנו אותי אם אני טועה , אבל הפועל ת"א היתה סגנית גם בפחות קבוצות.
    מכבי ת"א ? לא מרתקת יותר מבעבר , ביתר ירושלים צונחת ( ומידי פעם עולה , לוקחת אוייר וצונחת שוב) , בני יהודה , כרגיל , טובה מול הקטנות , מקבלת בראש מהגדולות .
    ב"ש? מועמדת לאליפות? תמשיכו לחלום .ובכלל , העולות הוסיפו משהו? נאדה .
    עכו בכלל משחקת בשלוליות בנצרת עלית לעיני כסאות יתומים , רעננה מתבלבלת בצדדי כביש 4 ופונה ימינה ( אם מגיעים מת"א) לכ"ס , וממילא לרעננה אין אוהדים , הפועל ר"ג מגורשת מביתה המיתולוגי לרגל עליתה לליגת העל ומשחקת במגרש שבו הג'ירפות מוסיפות גוון לאוהדי הקבוצה שמביאים כריות מהבית כדי שישבנם לא ישב , חלילה , על כסא סגול שנוא , אחי נצרת שכחו את טעמה של הכנפה בנצרת כי הם בכלל בעילוט , הפועל חיפה אמנם משחקת בחיפה , אך מי באמת מתעניין? אה , ובבאר שבע ממשיכים לחלום....
    ונתניה.....איזה כיף בנתניה...חידשו את הכל....אצטדיון חדש יש (אז מה אם חסר טיח , דשא , יציעים וקופות , העיקר שיש שלט מימין לכביש 2) , מאמן חדש מינו ( אז מה אם הוא היה גם כשהיו פחות קבוצות) ורק שלו מנשה התחדש בטלפון חדש ( בעצם הוא התקשר מהנעל גם בשנה שעברה) .
    וכן , 2 קבוצות מפ"ת . הדבר היחיד שחדש בפ"ת זה המנעול שהחליפו אחרי הפריצה שלא היתה....

עכשיו שימו יד על הלב , מי היה צריך את זה?

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

על מה בבאר שבע ממשיכים לחלום.....? בינתיים כל האנשים שמזכירים "באר שבע" ו"אליפות" אלה אנשים שלא קרובים למועדון... אולי בכל זאת זה אומר משהו.

אני לא חושב שה-16 קבוצות זה אסון, בשורה התחתונה משחקים משעממים היו גם ב-12 קבוצות, אצטדיונים לא מלאים היו גם ב-12 קבוצות.
    השינוי אמור לגרום לבטן יותר רחבה בליגה, בטן שתגרום לקבוצות לפחד פחות ולשחק יותר פתוח, אנחנו לא מרגישים יותר מדי לשינוי, אולי בגלל שקבוצות לא יתרגלו לכך. קבוצות הליגה הראשונה היו רגילות ל-12 קבוצות, מה שהיה מלחיץ אותן, גורם למאמנים לעלות לכל משחק בחשש אטומי להפסיד, ועקב כך ראינו משחקים סגורים ולא יותר מדי שערים. אני חושב שבטווח הארוך נראה את השינוי הקטן לטובה מבחינת הכדורגל. בטן רחבה זה לא בהכרח רע, הרי יש את זה בכל הליגות.

נערך לאחרונה ב: ‏2/1/10
  3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בינתיים הגדלת הליגה היא לא הצלחה ולא כשלון.

אני שוב אביא את הדוגמא על היטלר כדי להמחיש עד כמה מי שחושב שליגה של 12 קבוצות עדיפה, טועה. היטלר חשב שאם יכחיד את הגזעים הנחותים, לעניות דעתו, הוא יצליח ליצור כבר בזמן הקרב גזע על. אותו הדבר אנשים חושבים על כדורגל והם טועים. אם ניקח את כל הקבוצות הפחות מעניינות, זה לא יגרום לקבוצות המעניינות להיות טובות יותר. כמו שהיטלר לא היה יוצר עולם טוב יותר אם היה מצליח להכחיד לגמרי את כל הגזעים הנחותים, ככה ליגת העל לא תהפוך פתאום לסופר-ליגה אם נוריד את כל הקבוצות הפחות טובות בליגה.
    גם אם נעשה ליגה של 8 קבוצות, זה לא ישנה כאן משהו. כל העלאק משחקי עונה שהתקשורת ממציאה מדי מחזור רק ימאיסו את עצמם יותר.

גם אין לי בעיה עם קרחות ביציעים. ובכלל, אני חושב שזאת עוד בעיה של האוהד הישראלי - תמיד יחפש את הרע. אני מעדיף 22,000 צופים במגרש של 50,000 מקומות מאשר 20,000 צופים במגרש של 20,000 מקומות ישיבה, כי אז אני יודע שעוד 2,000 אנשים הטריחו את עצמם להגיע למגרש, כי הם חשבו שזה שווה את זה.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

א. אתה מבלבל בשכל.

ב. ליגה של 16 היא כישלון אבל זה ממש לא קשור לסיבות שאתה מדבר עליהן.

ג. הסיבות הן ככה:

1. אין לכל קבוצה מגרש ביתי
    2. אין קהל במגרשים ובכל מחזור יש ממוצע של 4000 איש לכל המשחקים יחד, כשיש לא מעט משחקים שהכמות אוהדים שם היא בלחץ 300 איש.
    3. מחיר כרטיס למשחק הוא 100-80 שקל בעוד הרמה של המשחקים היא 20 שקל
    4. המתקנים פה, אם זה לא בלומפילד/טדי הם בושה וחרפה.
    5. שיטת לוזון בנקודות
    6. הרמה של השחקנים שמשחקים היא כל כך נמוכה שהקהל לא רואה אפילו לחימה גם מאלו שאין להם מושג בכדורגל
    7. שידורי הטלוויזיה של צ'רלטון מאופיינים באפס יצירתיות עם שדרים ב-1.20, כך שהשיווק של הליגה הוא פח.
    8. התנהלות ההתאחדות והעומד בראשה אפס לוזון.
    9. אין שום עניין ומתח בשום משחק במיוחד כשיש משחק אחד בשני משחק אחד בראשון משחק אחד בשעה 5 ועוד משחק ב-7 וחצי ומה שנשאר, עושים לנו טובה שזה בשעה אחידה במקום לזרוק את כל המשחקים פרט למשחק המרכזי באותו יום ואותה שעה.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

עומר - אפרופו בלבולים בשכל; אתה מוזמן לקחת כל סעיף שהבאת כאן ולבחון אותו בליגה של 12 קבוצות. אתה מצליח לשים את הנקודה על איזשהו שוני? כי אני לא, למעט סעיף 5, שגם התומכים בליגה של 16 קבוצות סולדים ממנו.

6. wings Member

לא צריך ללכת כל כך רחוק והלביא את היטלר בתור דוגמא. אין בכלל קשר בין הדברים.
    הבעיה העיקרית בליגה של 16 קבוצות לפי דעתי זה שליותר מדי קבוצות אין על מה לשחק.
    אם נגיד ישראל היתה מקבלת עוד שתי נציגות באירופה, זה כבר היה נראה יותר טוב. מכיוון
    שזה כנראה לא יקרה בשנים הקרובות, ההתאחדות צריכה לפעול בנושא. דבר אחד שאפשר
    לעשות זה לערב יותר קבוצות בירידת ליגה. נגיד שתי קבוצות יורדות, 3 קבוצות הולכות למבחנים מול הלאומית.
    לא תהיה לי בעיה אם יחליטו לרדת ל 14 קבוצות. אבל 12 זה פשוט מעט מדי. אני באופן כללי שמח שהגדילו את הליגה למרות שאני מסכים שיש עם זה הרבה בעיות כרגע.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אתה חושב שאין קשר בין הדברים, אז כנראה שלא הבנת את הדוגמא. יש קשר ועוד איך בין הדברים.
    הבעיות שיש בליגה של 16 קבוצות (שאני לא עוצם את העיניים ומתעלם מהם) היו גם בליגה של 12 קבוצות ומי שחושב שלהעלים את אותן הקבוצות שאין להן על מה לשחק זה מה שישפר את הליגה, טועה. אם תיקח חבל באורך 2 מטר ותקצר אותו למטר בלבד, עדיין תגלה שיש לו התחלה, אמצע וסוף.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא אבל הוא אמר שמכבי חיפה עדיין ראשונה והפועל עדיין סגנית וב"ש ממשיכה לחלום על אליפות ומכבי לשום מקום ובלה בלה בלה...זה לא קשור בכלל להגדלה...

אסור היה להגדיל, כמו שיעקב שחר אמר, היה צריך להוריד ל-10 קבוצות, 4 סיבובים וזהו, בלי פלייאוף בלי חיתוך נקודות בלי כלום. אם בסקוטלנד זה עובד אין סיבה שפה זה לא יעבוד, הרי זה לא שקבוצה כמו ב"ש צריכה להתמודד על האליפות כל שנה...כנ"ל נתניה והפועל חיפה...יש 4 גדולות והן תמיד יאבקו על האליפות וכנראה שאחת מהן גם תמיד תיקח אותה, פה ושם תהיה הבלחה...

9. wings Member

דרך אגב, אני חושב שהרעיון של פליאוף עליון ותחתון הוא לא רע בליגה גדולה. רעיון הפחתת הנקודות הוא מטופש, אבל פליאוף זה תמריץ לא רע לקבוצות. בסופו של דבר ליגה גדולה זה טוב כי זה מביא את הכדורגל להרבה מקומות, אבל לא יכול להיות שקבוצות ישחקו כאן 20 מחזורים על כלום. אין יותר משעמם מזה.

10. קטלוני Member

אחי בוא נסגור את הליגה ל3 וחצי קבוצות וזהו?10 קבוצות?מה אתה רציני?ועוד 4 סיבובים?אחרי הסיבוב השלישי כבר מתחילים לאבד עניין בליגה.
    ב"ש היא קבוצה שחושבת שהיא צריכה להיות אלופה,אבל זה לא יקרה.חוץ מזה קצת תחרות על המקומות 3-6 לא תהרוג אף אחד.
    לוזון עשה נכון שהגדיל,אבל הוא קודם צריך היה להכין את התשתית לליגה של 16 קבוצות ורק אח"כ להגדיל.

11. סער א. Member

תלוי מה אתה מחפש. אם אתה מחפש כדורגל טוב, אז תמצא כדורגל רע שמשוחק ע"י שחקנים גרועים, בתנאים מחפירים ובשכונתיות זוועתית. אם אתה מחפש אחלה תחרות - יש מצב שתמצא את זה, בשל השיטה.

12. alexshw Member

2.7 שערים למשחק מול 2.18 בעונה שעברה.
    מכבי ת"א - בית"ר 4:3 מול 0:0 בעונה שעברה
    הדרבי החיפאי, משחקי הפועל ב"ש.

צריך עוד דוגמאות?
    אני חושב שלא. הרחבת הליגה מוכיחה את עצמה. שיטת קיזוז הנקודות היא שערוריה!

מי שציפה ישר ממוצע צופים של 10000 למשחק. חי בסרט.
    רוב המשחקים צמודים(להוציא את משחקי שתי הראשונות). הרבה שערים גם במשחקים של אמצע טבלה תחתית. אז יש בעיות. סבבה. אבל עדיף רמה נמוכה והרבה שערים ויותר משחקים מעניינים, מאשר ליגת ה - 0:0.
    הכדורגל היה רע גם בעונה שעברה. אל תשכחו את זה. עכשיו יש תקווה שהוא קצת ישתפר.

13. Emil Member

"הכדור לא עגול" - כל ה"כרגיל"ים שלך לא רלוונטיים לכלום בנושא הדיון, כיוון שאף אחד לא ציפה שהגדלת הליגה תהפוך את היוצרות ותשלח את מכבי חיפה להילחם בתחתית ואת הפועל רעננה לצ'מפיונס ליג בהליכה. מדובר בתקופות.

קשה להגיד שאני תומך נלהב של 16 קבוצות. אני אוהב ללכת למשחקי בית של הקבוצה שלי, אבל מול כל אחת מהעולות החדשות פרט לב"ש והפועל חיפה קצת קשה לי לצאת מהבית. המשחקים צמודים כי הכדורגל חרבנה. זה לא שעכו הוציאה תוצאות תיקו מול מכבי, הפועל ובית"ר תוך משחק כדורגל.

ממוצע השערים בא כאינדיקציה שהשינוי היה לטובה? אני רואה משחקים שנגמרים ברביעיות חמישיות ואפילו שביעיה היתה לנו. אז נכון, אפשר לשלוח פרחים לפתח-תקוואיות שהיו איתנו גם בעונה שעברה על חלק נכבד מהביזיונות הללו, אבל זה בטח לא מדד לליגה איכותית. כי ברצלונה אין לנו בליגה.

ולמרות הכל, אי אפשר להגיד שהפרוייקט נכשל. לוזון נכשל, אין ספק, עם השיטה הליצנית והשיווק הלא קיים. אבל הליגה אותה ליגה. ממוצע הצופים ירד מעונה שעברה כי קיבלנו לליגה כמה "מושכות קהל" רציניות שלוקחות את הממוצע למטה. מכבי והפועל ממשיכות להעמיד ממוצע באזור ה- 10,000 צופים למשחק כמו שהתרגלנו בשנים האחרונות, אבל בבית"ר הקהל מורכב ברובו מרוכשי כרטיסים ולא ממנויים, ואפשר להבין למה הם יעדיפו לדלג על כמה מנמושות הליגה ובטח שבעונה כזו. (לחיפה אין לי תירוץ או סיבה הגיונית). המחירים עדיין מגוחכים, המתקנים עדיין זוועתיים, ובנינו? גם אם הליגה לא היתה גדלה ממוצע הצופים היה יורד.

אז מילא, תנו לי 16 קבוצות. בשנה הבאה נתוודע לאריות מבת ים או מנס ציונה שיבואו "לתקוע יתד" או שקר אחר כלשהו. החולים האמיתיים ימשיכו להגיע למגרשים ולא משנה כמה קבוצות ומי נגד מי. קהל רחב? בשביל זה צריך התאחדות, ותכנית, ושיטה. הקשר לרמת הכדורגל קלוש במקרה הטוב.

14. קטלוני Member

הטענות על חוסר רמת כדורגל מתאימה רק בגלל הגדלת הליגה הן פשוט מפגרות.הפועל פ"ת הייתה בליגת העל לפני ההגדלה,והיום היא מקבלת 7 מהפועל ת"א.זה לא שבליגה של 10 קבוצות היא הייתה טובה יותר.

15. הכדור לא עגול Member

הכרגיל לא רלוונטי לנושא?? בשביל מה הרחיבו את הליגה , כדי שיהיה שונה מהרגיל , לא? אחרת מי צריך שינויים אם ה"כרגיל" הוא טוב?
    אך השינויים שעשו לא נותנים כלום לליגה , להפיך . מי צריך להעלות "בכח" קבוצות מהמקומות 4.5.6 מהארצית? ולמה בכלל להעלות אותם? יש ביניהן מקצוענות? יש בינהן שאיפות? נאדה.

ליגה בת 10 קבוצות רצינית יותר , מלאת קהל יותר , מרתקת יותר.