סיכום עונת 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏22/5/11.

1. WellNeverDie Member

שחקן העונה: וידיץ'
    ליד ריו הוא היה טוב יותר, אבל הוא לא אכזב גם ליד אוונס וסמולינג (שגם נתן עונה לא רעה בכלל). כמה נחישות, כמה אופי, כמה שקט. אי של יציבות, שחקן נהדר.

מנג'ר העונה: פרגוסון
    אני קצת לא אובייקטיבי, אבל הוא מוציא מים מהסלע. אומנם יש בסיס נהדר ושחקנים נהדרים, ובכל זאת לא ציפיתי שנגיע לגמר האלופות וניקח אליפות 19 בצורה הזאת, שברגעים הקשים הצלחנו לנצח.

הקבוצה המפתיעה: קשה לי לחשוב על קבוצה מסוימת, נפרגן לווסט ברום, הייתי בטוח שירדו ליגה.

הקבוצה המאכזבת: ארסנל? כן, כי אומנם הם כרגיל לא היו במאבק על האליפות בסוף העונה (כצפוי) אבל ציפתי ליותר ממקום 4. ואולי דווקא ווסטהאם? אברם הוכיח כישורים בלתי רגילים איתם העונה.

השחקן המשתפר: לא מישהו מיוחד, אבל ווילשר היה די יציב, לוקאס ובסוף העונה סטארידג' הפציץ.

השחקן המאכזב: מלאמפרד צפיתי להרבה, ככה גם מצ'אמח שהגיע עם ציפיות, אבל אי אפשר לגנוב את התואר לפרננדו טורס.

הרכש המוצלח של העונה: צ'יצ'ריטו. מאז הגול שלו במונדיאל חיכתי שהוא יקבל את המקום שמגיע לו, זה התחיל עם גול מוזר בגביע הליגה ונמשך עם שערים מכל הסוגים, שחקן אדיר וזאת רק ההתחלה!

הרכש הכושל של העונה: טורס.

משחק העונה: לא ראיתי את ה4-4 בין ארסנל לניוקאסל חיי, אבל כמובן שזה מגיע לו. אבל ראיתי את ה3-3 בדרבי הלונדוני, אז נגוון קצת.

שער העונה: רוני, בלי ספק. כמה השתוללתי בגול הזה, כבר שנה שניה שהדרבי של מנצ'סטר נותן לנו הצגות אדירות.

הרגע הזכור שלכם מהעונה: רוני כמובן, עם כל החירפון והבלאגן. את ה3-2 והמספרת של ברבאטוב אני גם זוכר מצוין.. ארסנל לוזרים מול ליברפול כמובן...לא היו חסרים בשבילי רגעים העונה..

קטגוריה מיוחדת: פרס מפעל חיים-אישיות מהליגה שהייתם רוצים לציין לחיוב: גיגס עושה את הבלתי נגמר, אבל אחרי היום כמובן שאין מחלוקת- אדווין ואן דר סאר, אני אוהב אותך :aaa8:

לא הייתה קבוצה גדולה מעל כולם לאורך כל העונה, אבל הייתה עונה גדולה. היו דרמות, היו המון משחקים שנהנתי מהם, המון רגעים אדירים מהמון קבוצות, המון משחקים שאני אזכור לאורך זמן ודרמת היורדות... באמת שנהנתי מכל רגע (קצת קשה לא כשלוקחים אליפות) ובאמת אני אזכור מהעונה הזאת כל כך הרבה רגעים (ושוב, לא רק של יונייטד...), שזה מה שמבחינתי אומר עונה גדולה.

2. Andrei Kanchelskis Member

שחקן העונה
    נמניה וידיץ. בעונה בה לא היה לנו שום כוכב על שבלט מעל כולם עשה הבלם הנהדר את עבודתו בהגנה על הצד הטוב ביותר ובצורה היעילה ביותר בקיצור מגיע לו!

מנג'ר העונה
    פרגוסון. כל מילה מיותרת פשוט ווינר לנצח נצחים! למען האמת שהיו שלבים במהלך העונה שלא חשבתי שיגיע לו לזכות בתואר גם אם נזכה באליפות אבל הפיניש הפנטסטי שלנו,האליפות ה-19 והכל כך צודקת, ההתדרדרות של בולטון והירידה של בלקפול מעניקות לסקוטי האצילי את התואר ובצדק! ולי רק נותר לשיר....אלי אלי שלא יגמר לעולם!

הפתעת העונה
    ווסט ברום. הציגה חצי עונה פנטסטית בהנהגתו של הודג'סון והבטיחה את הישארותה בליגה הרבה לפני הסוף בניגוד לכל התחזיות, כמה אירוני שזוהי הקבוצה היחידה שהצליחה לצאת השנה לפחות עם נקודה מאולד טראפוד ואולי זה קצת מוסיף לכך שהיא עבורי ההפתעה.

הקבוצה המאכזבת
    ארסנל. כמה לוזרים אפשר להיות וכמה נמוך אפשר לרדת אין ספק שצפוי שם קיץ סוער מאוד...

השחקן המשתפר
    לטעמי דימיטאר ברבאטוב אחרי שנתיים מאכזבות מאוד הציג השנה עונה משופרת מאוד בה הוכתר למלך השערים והיה כמובן מהגורמים העיקריים לאליפות.

הרכש המוצלח של העונה
    צ'יצ'יריטו. הגניבה של השנה באירופה, עונת בכורה פשוט פנומנלית לילד המקסיקני שכל עתידו עוד לפניו לדעתי הולך ומסתמן ככריסטיאנו רונלדו הבא שלנו וכבינגו הבא של אלכס פרגוסון בכל הקשור לרכישות ילדי פלא.

הרכש הכושל של העונה
    טורס שלא הצדיק את 50 המיליון ששולמו עליו, אבל מאחר והוא היה בצ'לסי רק חצי עונה אני חושב שהוא עדיין לא אמר את המילה האחרונה...

משחק העונה
    ארסנל מאבדת יתרון של 4 שערים בניוקאסל,משחק של פעם בדור שאני עד עכשיו בהלם שמה קרה שם באמת קרה....

שער העונה
    ווין רוני בדרבי, השער שהחזיר את רוני למימדיו הטיבעיים והכל כך מוכרים וסחפו אותנו עד לתואר.

הרגע הזכור של העונה
    מנצ'סטר יונייטד מציגה את אחד ממשחקיה הגרועים ביותר בשנים האחרונות ומצליחה לנצח בחוץ את ווסט ברומיץ (1:2)הרגע הזכור לי ביותר במשחק ההוא הייתה החמצת הפנדל של ברומיץ שדקות ספורות אחריה הגיע שער הניצחון של הרננדז שנתן לנו את הניצחון הכל כך יקר וכל כך לא מוצדק(אבל מתוק).

פרס על מפעל חיים-אלכס פרגוסון שעשה מעל ומעבר עבור מנצ'סטר יונייטד והעניק לה הרבה יותר מ-12 אליפויות.

ולסיכום-אחת העונות המוזרות בתולדות הפרמיירליג בלי שום קבוצה שהרשימה יתר על המידה,בלי שום שחקן שבלט בצורה נדירה, עם תוצאות הזויות ומפתיעות מאוד בלא מעט משחקים בין קבוצות הצמרת לקבוצות התחתית, ללא ספק עונה נדירה מאוד ובכל זאת האלופה שלה הייתה מוצדקת ביותר והייתה בסופו של דבר יותר טובה מכולן ועל כך היא ראוייה לכל המחמאות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

להתראות ב -2012!

נערך לאחרונה ב: ‏22/5/11
  3. Bill Shankly Member

שחקן העונה
    חבאייר הרננדז. אנדררייטד בטירוף בכדורגל העולמי. הוא אחראי הראשי לאליפות של מנ' יונייטד. אחוז נצחונות גבוהים מאוד במשחקים שהוא שותף.

מנג'ר העונה
    ורוד האף מיסטר פרגוסון. אליפות עם סגל בינוני פלוס. בסטנדרטים של יונייטד לפחות.

הקבוצה המפתיעה
    ווסט ברום. סוף סוף הצליחו לשבור את הנדנדה.

הקבוצה המאכזבת
    ליברפול. ללא הודג'סון היינו מסיימים בטופ 4.

השחקן המשתפר
    גארת' בייל. עשה קפיצה של כמה מדרגות העונה. הפך משחקן בינוני פלוס לשחקן וורלד קלאס.

השחקן המאכזב
    פרננדו טורס. אני מקווה שהוא ישמור על הקטגוריה הזאת גם בעונה הבאה.

הרכש המוצלח של העונה
    רפאל ואן דר וארט.

הרכש הכושל של העונה
    מאריו באלוטלי. רק בלאגנים בתוך ומחוץ למגרש. אפס כדורגל. הילד צריך להתאפס דחוף.

משחק העונה
    טוטנהאם - ארסנל בווט הארט ליין. קצב פשוט מסחרר!

שער העונה
    הסלאלום של סוארז בתוך הרחבה של יונייטד כדאי לבשל לקאוט גול.

הרגע הזכור שלכם מהעונה
    קני דלגליש חוזר לקווים. ראיתי לא מעט אוהדים (שלא אוהדי ליברפול) שהתרגשו לראות את זה קורה.

קטגוריה מיוחדת: פרס מפעל חיים-אישיות מהליגה שהייתם רוצים לציין לחיוב.
    ראיין גיגס. הבן-אדם היחיד שאני מעריך במנ' יונייטד. אישיות צנועה ושחקן גדול לצד נאמנות אדירה

ולסיכום-דעתכם על העונה החולפת מבחינת רמה, מתח, עניין וכו'
    אחת העונות הכי צמודות בתולדות הפרמייר ליג. הפערים הולכים וקטנים בפסגה ובעתיד נראה יותר קבוצות נאבקות על האליפות.

חוץ מזה, השיפוט חייב להשתפר. מעונה לעונה זה נהיה יותר גרוע.

נערך לאחרונה ב: ‏22/5/11
  4. Mellow29 Kopite

מפעל חיים זה בד"כ משהו ששמור לותיקים, ליונייטד יש שלושה כאלה שאפשר לציין. בכל מקרה, no offence. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

5. Magpie22 Member

שחקן העונה- שחקן העונה שלי הוא לואיס נאני. הכל עבר דרכו העונה במנצסטר יונייטד.9 שערים ו-18 בישולים בליגה זה הספק מרשים מאוד.

מנג'ר העונה-מנגר העונה שלי הוא:אלכס פרגוסון. אין מה לומר מעבר לזה.

הקבוצה המפתיעה-ווסט ברומיץ. עשתה את שלה ואפילו מעבר

הקבוצה המאכזבת- הקבוצה המאכזבת לדעתי היא ארסנל

השחקן המשתפר- ג'ק ויילשיר. עונה מדהימה של השחקן הצעיר הזה שימשיך להשתפר עוד לדעתי.

השחקן המאכזב-פאננדו טורס. כמה כיף להגיד את השם הזה בקטגוריה הזאת.

הרכש המוצלח של העונה- צ'יק טיוטה ללא ספק. אמנם זה נראה כי אני לא אובייקטיבי אבל אף אחד לא הזכיר אותו. שחקן ששינה את רוח הלחימה של ניוקאסל ב-180 מעלות. יתד חזק מאוד במרכז השדה. אחרי עונה אחת שהגיע במחיר סופר מצחיק אפילו כבדיחה חצי ליגה רודפת אחריו.

הרכש הכושל של העונה-מארקו באלוטלי

משחק העונה- ניוקאסל מול ארסנל 4-4. אחד הגדולים שראיתי בחיי

שער העונה- ויין רוני בשער מרהיב בדרבי הגדול

הרגע הזכור שלכם מהעונה- הרגע הזכור ביותר שלי הוענה הוא הכניסה הסופר מכוערת של דה יונג במחזורי הפתיחה על חתאם בן ארפה. אחת העבירות המכוערות שהיו העונה בכל אירופה.

קטגוריה מיוחדת: פרס מפעל חיים-אישיות מהליגה שהייתם רוצים לציין לחיוב.- כמובן שאני אציין כאן את ריאן גיגס. השחקן שלא נגמר וטוב שכך. תמיד יהיה כיף לראות אותו אפילו לאלה שלא אוהבים את היונייטד.

ולסיכום-דעתכם על העונה החולפת מבחינת רמה, מתח, עניין וכו'- עונה מעניינת מאוד גם בצמרת וגם בתחתית.הליגה סיפקה העונה לא מעט שערים וזה הזכיר במשהו את הימים הנפלאים בשנות ה-90.

6. Ian Wright Member

ראיתי שאף אחד לא ציין את זה אבל בקטגוריה השחקן המשתפר היייתי מוסיף את דיוויד הוילט הקנדי מבלקבורן.

7. h2z Member

שחקן העונה: נאני. מלך האסיסטים של הליגה עם 18 סה"כ, בורג מרכזי באליפות של האדומים. ייתכן מאוד שהבחירה שלי הייתה בסוארז במידה והיה משחק מתחילת העונה.
    מנג'ר העונה: רוברט מרטינז. כולם ציפו שוויגאן תהיה בשר התותחים לאחר התבוסה במחזור הראשון לבלקפול, אבל מרטינז ידע לדרבן את השחקנים שלו במחזור הלפני אחרון לחזור מפיגור 2-0 במחצית ולהשאר בליגה בסופו של דבר.
    הקבוצה המפתיעה: ווסטהאם. המפתיעה היא גם המאכזבת, עונה חלש מאוד שלהם.
    הקבוצה המאכזבת: ווסטהאם. סגל שחקנים מוכשר מאוד, אופי חלש מאוד. מקווה לראות אותם חוזרים בעונה הבאה.
    השחקן המשתפר: ויסנט קומפני. מבלם אלמוני כמעט, הפך לסלע איתן בהגנה של סיטי.
    השחקן המאכזב: ג'רמיין דפו. אחרי עונה מרובת שערים, כולם ציפו שהוא שוב יגרד את ה-20 שערים. שיחק לא מעט למרות הפציעה שלו והצליח להבקיע רק ארבעה שערי ליגה.
    הרכש המוצלח של העונה: סוארז. הרוח במפרשים של ליברפול מאז הגיע בינואר, גרם למהפך רציני במועדון. ללא ספק החלוץ הטכני ביותר בליגה כרגע.
    הרכש הכושל של העונה: טורס. חמישים מיליון, רק גול אחד.
    משחק העונה: הנצחון של טוטנהאם בחוץ על ארסנל. כנראה לא המשחק הכי טוב, אבל אני משוחד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    שער העונה: המספרת של רוני. בלי מילים.
    הרגע הזכור שלכם מהעונה: ונגר והבקבוק. אין כמו לראות את המאמן של היריבה השנואה יוצא משלוותו בצורה כזו, דווקא במשחק מולנו!

8. RealStretford Member

אני בטוח שהאישה שלו מסכימה איתך!

9. AronB Member

שחקן העונה - רוב האופציות באות מן ההפקר ולא כתוצאה מיכולת מדהימה כמו רואנלדו או הנרי בזמנם ואמר עדי אולד טראפורד, האמת? בחירה מקורית ואפילו הנכונה ביותר, אבל צריך שחקן.
    קרלוס טבס הוא האופציה הראשונה וביחד איתו נאני וסמיר נאסרי, שנחלשו בחלק האחרון של העונה, בעיקר הצרפתי שהיה יכול להיות שחקן העונה By Far. אי אפשר שלא לכלול גם את וידיץ' שנתן עונה יציבה מתמיד ואפילו את רובין ואן-פרסי שכבש 18 שערים ב-17 משחקים מאז הראשון לינואר.
    בסופו של דבר אני מחליט לתת את התואר הזה לאדווין ואן דר-סאר. בגיל הזה לתת עונה כזו, ולסיים ככה קריירה... שאפו.

מנג'ר העונה - קויל מחולל פלאים, דלגליש בונה את ליברפול מחדש, מרטינז בונה קבוצה חיובית בעיר אפורה ואת האלוויי קשה שלא לחבב, אבל הבחירה פה היא בין שני המנג'רים של שתי הקבוצות השנואות עליי בתבל - הארי רדנאפ ואלכס פרגוסון. רדנאפ ממשיך לקדם את החלאות והביא את ספרס לקמפיין לא רע גם באירופה, אבל המקום החמישי הורס לו ולכן התואר הזה ילך לאלכס פרגוסון, לצערי הרב.

הקבוצה המפתיעה - וויגאן כבר ממש לא מפתיעה אותי, ווסטהאם ובלקפול מפתיעות לרעה (למרות החיוביות של בלקפול) ולכן התואר הולך לווסט ברומיץ' שסך הכל נתנה עונה טובה. לפני העונה הייתי מהמר שהיא תרד ליגה או שלפחות תהיה עד הרגע האחרון עמוק עמוק במאבקי התחתית מזל שלא שמתי את הכסף... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

הקבוצה המאכזבת - ארסנל, חד וחלק. למרות כל הבעיות בסגל ועל הקווים, התפרקות כזאת לא ראיתי אף פעם. ונגר פשוט לא הצליח להרים את הקבוצה אחרי ההתפרקות בוומבלי ב-27 לפברואר. גרוע מכך, זה לא שנתקענו בבינוניות, אלא נחלנו מפלות שיעבור הרבה זמן עד שנצליח להדחיק אותן - התיקו מול ליברפול, הנפילה האדירה בניוקאסל, איבוד היתרון בליין ובעיקר יציאה מאפשרות זכייה בכל המסגרות בתוך שבועיים.
    מועמדות נוספות (שלעולם לא היו מצליחות לעבור את ארסנל): אסטון וילה, ווסטהאם וצ'לסי.

השחקן המשתפר - יש לא מעט, ביניהם לוקאס שסוף סוף מצדיק את האמונה של מאמנים בו, קומפאני שהפך לחיה רעה, נאני שעשה את קפיצת המדרגה שכולם ציפו לה וסקוט פארקר, שנראה שחקן אחר לגמרי העונה, אבל בסופו של דבר הבחירה פה ברורה - ג'ק ווילשר. שחקן העתיד של ארסנל ושל נבחרת אנגליה, סוף סוף יש לב בקבוצה הזאת, נקווה שהוא לא היחידי.

השחקן המאכזב - מססק וארשבין, ג'רארד וג'ו קול ועד לדרוגבה ולמפארד, לא חסר. יש שחקן אחד שמנצח בהפרש ניכר - פרננדו טורס.

הרכש המוצלח של העונה - השם הראשון שקופץ הוא הרננדס והאמת די בצדק. רכש סופר מוצלח של האף (בפעם המי יודע כמה...), אבל דעתי היא שהלוקח בקטגוריה הזו הוא דווקא ואן דר-וארט. אהבתי אותו מאוד כשחקן עד שהגיע לספרס, היום אני לא מצליח לסבול אותו. אבל עדיין, שחקן נהדר. רדנאפ עם שיחוק מדהים והוצאה של המקסימום משחקן שלא מעט טענו שכבר גמור. VDV הפך לסוג של סמל בטוטנהאם ובכלל לשחקן שמפחיד לשחק מולו, ולא רק כחלק מהכנה טקטית ומנטלית, הוא לגמרי מפחיד, יכול לכבוש יש מאין או להפוך את כל המשחק. עוד שם שעלה לי לראש הוא לואיס סוארז שאכן נתן את שלו בליברפול, אבל ברור למדי שהוא לא עומד באותו קו של ואן דר וארט והרננדס.

הרכש הכושל של העונה - צ'מאח, טורס, ג'ו קול... אני בוחר בג'ו קול, בעיקר בגלל שמהשניים האחרים לא ציפיתי ליותר מדי.

משחק העונה - באובייקטיביות, ניוקאסל - ארסנל 4:4 (למרות השיפוט המחריד), בסובייקיביות, ארסנל - ברצלונה 1:2, אבל מדברים פה על PL, אז אני אלך על ה3:1 על צ'לסי בדצמבר, אני טיפה משוחד, אבל היה משחק נהדר ללא ספק.

שער העונה - כאן יש לארסנל כמות רצינית - שני השערים של נאסרי נגד פולהאם, השערים של ואן-פרסי נגד ברצלונה ובירמינגהאם, אבל הניצחון מוחץ - רוני עם המספרת בדרבי. וואו.

הרגע הזכור שלכם מהעונה - השאלה היא מה אני רוצה לזכור? כשאני חושב על העונה הזאת, אני לא יכול שלא לחשוב על הדקה ה-89 בוומבלי ב-27 לפברואר. מצד שני, איך אפשר לשכוח את הניצחון הענק על ברצלונה ב16 לפברואר? או את המחזור האחרון מלא הדרמות והתפוכות? הניצחון שלנו על צ'לסי אחרי כל כך הרבה זמן? וה1:0 על יונייטד עם המשחק האדיר של ראמזי את ווילשר? וה-100% החזקת כדור במשך 7 דקות נגד אברטון? אין לי רגע שזכור יותר מכולם בעונה הזאת...

פרס מפעל חיים - אדווין ואן דר-סאר, הניסים כהן של הפרמייר-ליג.

דעתכם על העונה החולפת מבחינת רמה, מתח, עניין וכו' - תכל'ס? היו עונות טובות יותר, עם כדורגל טוב יותר, פחות טעויות שיפוט, יותר דרמות בצמרת וקבוצות יותר חזקות. אבל עדיין, אין כמו הפרמייר-ליג, תמיד מותח, בטח ובטח במחזור האחרון, תמיד מעניין. הליגה הטובה בעולם.

10. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

שחקן העונה - העובדה שהוא הגיע רק בינואר גורמת לי ללבטים. אני לא אתן לו את הפרס רק בגלל שברור לי שניפגש כאן בשנה הבאה ואז כבר יהיה קונצנזוס על כך שהוא שחקן השנה. יא יא טורה מאוד הרשים אותי אבל זה היה ברור, בברצלונה הוא היה אדיר והציפיות בשמיים. טבז נתן עונה מצויינת, אבל אני אהיה פופליסט וילך עם וידיץ'. חבל בשבילו שהוא סרבי, אחרת בטעות הוא גם היה עושה משהו במסגרת בינלאומית.
    מנג'ר העונה - וונגר. סתם. אני מאוד רוצה לתת את התואר למאמן המשעשע של בלקפול, רק חבל שהשחקנים שלו לא החזיקו חצי שעה באולד טראפורד. בקיצור, פרגסון.
    הקבוצה המפתיעה - פולהאם.
    הקבוצה המאכזבת - אמרתי כבר, סנדרלנד היא קבוצה עם חתיכת סגל, איצטדיון נהדר ופתיחת עונה שבאמתחתא 0-3 בראש לצ'לסי. חבל רק שמינואר הקבוצה החליטה להסריח את המגרש עם כדורגל שלא מתאים לליגה ב'. חבל רק שלא ירדו ליגה. התואר אליהם, ממש מתחתיה ארסנל.
    השחקן המשתפר - לא עולה לי לראש כרגע.
    השחקן המאכזב - ג'ו קול
    הרכש המוצלח של העונה - אודמנוגיה או איך שלא רושמים את זה. אחלה שחקן, גם דמבה בה, למרות התוצאות בסוף, אחלה רכישה שבעולם.
    הרכש הכושל של העונה - נו באמת, זה כמו לשאול מי יזכה באליפות בכדורסל בישראל. טורס.
    משחק העונה - טוטנהאם - ארסנל. גם אברטון - מנ יו היה משחק מצויין.
    שער העונה - לה.. ברור שסוארז נגד יונייטד. למי אכפת שרשמו את זה לקוייט.
    הרגע הזכור שלכם מהעונה - שחקן שמגיע מליגה נידחתית וחלשה שאי אפשר לצליח בה מעבר ונותן לאלופת אירופה הבאה שיעור ב"איך עוברים שלושה שחקנים על פחות ממטר".
    קטגוריה מיוחדת:
    ולסיכום - הצמרת נחלשה משמעותית. נקווה שזאת רק עונת מעבר. עדיין הבטן והתחתית בליגה מציגים רמה וקצב שלא קיים באף מקבילה בעולם.

נערך לאחרונה ב: ‏25/5/11
  11. Mellow29 Kopite

אתה מתגעגע, אה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

12. Bobby Pires Member

שחקן העונה - וידיץ'. פשוט לדמיין את ההגנה של יונייטד בלעדיו ולהבין כמה הוא חשוב.

מנג'ר העונה - פרגוסון. אליפות עם הסגל הכי פחות נוצץ שהיה ביונייטד בשנים האחרונות.
    איאן "אולי" ראוי לאיזכור כאן רק בשל הצבע שהוא הוסיף לליגה.

הקבוצה המפתיעה - וויגאן. הקבוצה הזאת מייצרת מסורת פרמייר-ליג לנגד עינינו יחד עם כדורגל נאה, בניגוד למתאגרפים של פוליס, וזה ראוי להערכה.

הקבוצה המאכזבת - ארסנל...

השחקן המשתפר - היה נראה שנאסרי יקח את התואר בהליכה, ואז הגיעה הנפילה שלו יחד עם כל הקבוצה. ניתן את התואר לווילשר, הבחור הפך בעונה אחת לשחקן מרכזי בקבוצת צמרת ולתקווה של כל האומה האנגלית.

השחקן המאכזב - צ'מאח. לא הראה כלום, אני מעדיף את הדני הענק.

הרכש המוצלח של העונה - ואן דר וארט, שבע רמות מעל הקבוצה שהוא משחק בה.

הרכש הכושל של העונה - טורס, בקלות.

משחק העונה - הדרבי בווייט הארט ליין, גדול. קצב, רמת משחק ואמוציות. דרבי לתפארת.

שער העונה - המספרת של רוני. אחרי כל מה שהוא עבר, לתת גול כזה בסיטואציה ההיא ועוד מול היריבה השנואה... התסריטאים הטובים ביותר היו מתקשים לגבור על זה.

הרגע הזכור שלכם מהעונה - בתור אוהד ארסנל, אני לא רוצה לזכור כלום מהעונה הזאת.

קטגוריה מיוחדת: פרס מפעל חיים-אישיות מהליגה שהייתם רוצים לציין לחיוב - בגלל שלא נראה שגיגס הולך להיעלם בזמן הקרוב, ואן דר סאר. שוער ענק, מהגדולים בדורו.

ולסיכום-דעתכם על העונה החולפת מבחינת רמה, מתח, עניין וכו'
    עונה חלשה יחסית של הצמרת, עונה סופר מותחת ומעניינת של התחתית.

13. KirkH Member

שחקן העונה: כמעט ולא מוזכר, אבל אני בכל זאת לוקח את איש ה-200 כשחקן העונה. אני חושב שאי אפשר היה לבקש משחקן לעשות יותר ממה שיא יא טורה עשה השנה במרכז המגרש, בהתקפה, בהגנה ואיפה לא... לטעמי הוא שיחק ברמה מאוד מאוד גבוהה, שמר על יציבות, היה שם עבור הקבוצה שלו כמעט בכל משחק חשוב. שחקן שאי אפשר היה לפספס כשהוא שיחק.

מנג'ר העונה: אברם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx הולויי וקוייל רצו לאורך רוב הדרך ובשלבים מסויימים אני חושב שגם הגיע להם לזכות, אבל סיומת חלשה משהו מצד הקבוצות של שנייהם פשוט לא משאירה ברירה. מבחינתי התואר שוב של פרגוסון.

הקבוצה המפתיעה: לוויגאן והמאמן שלה מגיעים שבחים על התמדה וניסיון לעשות את הדברים אחרת, רק שבשורה התחתונה הקבוצה ניצלה מירידה עמוק בתוך המשחק האחרון של העונה (שזו אומנם זו הפתעה בפני עצמה, אבל לא שווה את תואר הקבוצה המפתיעה).. למרות חיזוק מינימאלי ומשאבים מצומצמים, הפרוייקט של קוייל ממשיך להתקדם ולהיראות כמו קבוצת כדורגל חביבה. בולטון סגרה עוד עונה של צעידה קדימה בכיוון הנכון כשהיא משאירה מאחור שאריות אחרונות מעידן בולס המסטיקים.

הקבוצה המאכזבת: ברמינגהאם, בענק. אני לא מבין איך אפשר לבחור אחרת! נכון, צ'לסי נראתה כמו צל של קבוצת הדאבל מהעונה שעברה. נכון, ונגר שוב היה היחיד שהאמין לשטויות שיצאו לו מהפה לאורך העונה כולה לגבי ההשתפרות של פראנסנל. נכון, מה שהודג'סון עשה בליברפול היה אונס קבוצתי. נכון, החלאות הסרוחות לא שיחזרו את ההעפלה לצ'מפיונס למרות קמפיין אירופי לא רע. נכון, סנדרלנד הבטיחה הישארות מאוחר מדי יחסית לסגל שלה. ונכון, אברם הכלב הצליח להוריד את הקבוצה הטובה בהיסטוריה ליגה. אז? מה מכל הדברים האלה נשמע בתחילת העונה כבלתי אפשרי לחלוטין? מה מכל אלה באמת, באמת היה בלתי ניתן לחיזוי מקצועי?
    ברמינגהאם סגרה את העונה שעברה מצויין, עשתה קיץ טוב, פתחה חזק, לקחה תואר! לא חושב שאפילו בינואר מישהו ציפה לראות אותם יורדים שלא לדבר על תחזיות מוקדמות לעונה...

השחקן המשתפר: אני לא חושב שהוא אפילו היה קרוב בתחרות של מצטייני העונה, אבל בכל זאת (לצערי) חייבים לפרגן לפרגית הסרוחה. גארת' בייל נראה כמו החלום הרטוב של האיש שלבש בעונה שעברה את החולצה עם השם שלו. לא זוכר כזו קפיצה מטאורית תוך קיץ אחד כבר הרבה זמן.

השחקן המאכזב: בניגוד לרבים אני לא מאוכזב בכלל מהתפוקה או היכולת של פרננדו טורס. אני חושב שלאור הנסיבות הוא עשה מעל ומעבר. בעונה הבאה נראה אותו ואז נחליט.
    זה משאיר את הבמה לרוב שחקני הסגל הנותרים של צ'לסי, לרוב ההרכב של פראנסנל וללא מעט שחקנים שכשלו בליברפול במשך רוב העונה. למרות פציעה ארוכה שהפריעה בדרך, אני עדיין בוחר בפרנקי למפארד. זה פשוט לא היה הוא. בשום שיטה, בשום שלב של העונה, הוא פשוט לא הגיע. מסירות הזויות, חוסר ביטחון וסיומת גרועה מול השוערים, כבדות לא אופיינית ובעיקר תחושה שהאיש לא מספיק רוצה את זה. אולי הוא איבד משהו ברעב. אולי הגאון על הקווים באמת הרג אותו. אולי. איך שלא יהיה זה לא פרנק למפארד שאני מכיר.

הרכש המוצלח של העונה: סווארז ובעיקר ואן דר וארט נותנים פייט, אבל הראשון לא הספיק להביא מספיק קבלות והשני נעלם לתקופה מאוד ארוכה לקראת סוף העונה. המקסיקני של יונייטד מרוויח מן ההפקר ומזכה את פרגוסון בעוד בינגו. צ'יצ'ריטו נתן עונת בכורה חלומית. איך שלא הופכים את זה, הוא התמורה האולטימטיבית למחיר.

הרכש הכושל של העונה: לגבי טורס כתבתי כבר את דעתי והיא תקפה גם לקטגוריה הנ"ל. גם בהשאלה רובי קין הוא ביזבוז של כל פני ופני ששילמו לו בזכות הכלב. אבל קשה לתת פייט לג'ואי בתחום. זו בלי ספק אחת העיסקאות היותר משתלמות של צ'לסי בעשור האחרון (לצד הקנייה של אשלי קול תמורת 5 מיליון פאונד ושק רעיל של תפוחי אדמה). ג'ואי קול השלים עוד עונה בה הוא בילה יותר ביציע מאשר על הדשא. מילא זה, העונה הוא גם דאג להכאיב למאמנים שלו בכל פעם שעשו את הטעות והרכיבו אותו. אני חולה על הבחור, אבל הוא נראה גמור.

משחק העונה:לטעמי ה4-4 בין ניוקאסל ופראנסנל היה ללא ספק אחד המשחקים הקסומים של השנים האחרונות. כדורגל פתוח, ים שערים וכמובן דרמה אדירה. אי אפשר לבקש יותר. אי אפשר היה גם לבקש לראות את הקבוצה של ונגר מאבדת יתרון של שלושה שערים, אבל בכל זאת קיבלנו!

שער העונה: בעיניים עצומות ויד קשורה מאחורי הגב. המספרת של חזיר הבר..

הרגע הזכור שלכם מהעונה: השער השני של פראנסנל בדרך ל3-1 מביך מבחינתינו. שער שסימל את סוף העונה הזו. התפרצות של חומץ ומרירות שנשארו עד שריקת הסיום האחרונה של העונה. שער של סוף תקופה.

קטגוריה מיוחדת - פרס מפעל חיים-אישיות מהליגה שהייתם רוצים לציין לחיוב: קשה לפרגן למתחרים בדרך כלל, אפילו כשמגיע להם (גיגס), אבל אם יש שחקן במנצ'סטר יונייטד שפשוט אי אפשר לשנוא זה אדווין ואן דר סאר. במילה אחת, קלאסה!

ולסיכום: לא הייתי שותף בתחילת העונה לדעות שמדברות על השתפרות של הליגה עקב עלייה באיכותן של קבוצות מרכז הטבלה ואני עדיין מחזיק באותה דיעה. הליגה אולי קשה יותר, אבל אני חושב שזה נובע מהיחלשות של הגדולות יותר מאשר התחזקות של הקטנות. כרגיל בשנים האחרונות, הקרב על האליפות מוכרע מוקדם יחסית (עם כל הכבוד לקאמבקים מפוארים וחסרי סיכוי) ומפנה מקום למלחמות גוג ומגוג בתחתית ובכניסה למעלית האירופית. סיום העונה החזיר במשהו על אווירה מנומנמת שהשתלטה בחודשיים שקדמו למחזור הסיום.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. שחקן העונה - התלבטתי קשות בין נאני לוידיץ'. הייתי בוחר את נאני עם מאזן מפלצתי של 9 שערים ו18 בישולים, אבל נראה לי שבאייסוקר עדיף לבחור את וידיץ' לאור המאבק העיקש שלו כאן עם טורה וטבז.

2. מנג'ר העונה - אם מחפשים אחד כזה מתחילת העונה ועד סופה, כמובן שפרגוסון הוא האיש.

3. הקבוצה המפתיעה - אם לא פרוגסון אז גם אני הייתי בוחר בקוייל למנג'ר השנה. אז פרגוסון לקח ממנו תואר אחד אבל הוא לא יכול לקחת ממנו את הקבוצה המפתיעה והמרעננת שהוא בנה בבולטון השנה.

4. הקבוצה המאכזבת - ברמינגהאם לוקחת ובגדול ולו רק בגלל הדרך שהיא עשתה בגביע הליגה. דרך שלימדה אותנו שיש בקבוצה הרבה מעבר למקום שהיא סיימה בו. לא חשבתי שהיא תרד ולטעמי גם חבל שהיא ירדה.

5. השחקן המשתפר - התלבטות קשה בין בייל לווילשר כששניהם קצת הורידו הילוך בסוף השנה. אני אלך עם בייל ורק בגלל השידרוג המסיבי ביכולת.

6. השחקן המאכזב - חשבתי על טורס אבל קשה לשפוט את הספרדי שכן הוא לא נמצא מספיק זמן בצ'לסי וצריך עוד להתאקלם. לכן הבחירה שלי בג'ו קול שחשבתי שיתן (וישחק) הרבה יותר. מקווה שזה לא הסוף עבורו.

7. הרכש המוצלח של העונה - הבחירה שלי היא הרננדז למרות שגם ואן דאר ואארט היה נפלא השנה.

8. הרכש הכושל של העונה - אין טעם לבחור בקול שכן הוא הגיע בחינם. לעומתו בלוטלי הגיע בלא מעט כסף והיה עסוק בהכל חוץ מבכדורגל.

9. משחק העונה - ה4-4 בין ניוקסאל לארסנל, היה משחק מדהים ומלא דרמות.

10. שער העונה - ווין רוני עם מספרת לחיבורי הקורות של סיטי בדרבי וכל מילה מיותרת.

11. הרגע הזכור שלכם מהעונה - ווין רוני עם המספרת בדרבי, כל הניצחונות הדרמטים וכמובן הניצחון 2-1 על צ'לסי שמבטיח אליפות.

12. קטגוריה מיוחדת: פרס מפעל חיים - לאבד בעונה אחת גם את גארי נוויל, גם את אדווין ואן דאר סאאר וגם את פול סקולס זה יותר מידי. כל השלושה ראוים להיכנס לקטגוריה כאן. כל השלושה נכנסו לנו ללב וישארו שם לעד.

13. לסיכום- אני, בניגוד לאחרים, חושב שהליגה האנגלית היא הטובה והקשה ביותר בעולם ואפשר לראות זאת בקושי של הגדולות השנה.
    הסגלים של צ'לסי ויוניטד לא השתנו בצרוה דרסטית משנה שעברה ועדיין גם לנו וגם לצ'לסי היה קשה הרבה יותר השנה.
    אני חושב שכל הליגה התחזקה, החל מקבוצות אמצע הטבלה ועד לקבוצות התחתית (מעולם לא זכורה לי קבוצה עם סגל כמו של ווסטהאם שיורדת ליגה מהמקום האחרון).
    הפערים הצטמצו, משקיעים נכנסו לכדורגל ושחקנים שפעם היו מגיעים רק לקבוצות שמתמודדות על האליפות מגיעים היום לכל הקבוצות בליגה.
    האליפות הייתה מתוקה, בטח לאור העובדה שהליגה השנה הייתה חזקה יותר מאי פעם.

http://1.bp.blogspot.com/-5tKFQS8_Ixc/TdnLOsBzFJI/AAAAAAAAKNY/egCj4JwEg2Y/s1600/Barclays%2BChampions%2B2011%2BMan%2BUtd.Xxx

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה בנוגע לבחירת נבחרת העונה?

אלה לפחות ה11 שלי -
    אדווין
    סאנייה, וידיץ', קומפאני, ביינס
    נאני, טורה, ווילשיר, אדם
    בארבטוב, טבז

http://1.bp.blogspot.com/-hEpcBKRoZG8/Td5-E7g4yYI/AAAAAAAAFP4/jri1I9LGNhs/s1600/man+utd+19+title+champion.Xxx