סיכום שנת 2005

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י נדב מיכאלי, ‏28/12/05.

1. M_T_A Member

1. רונאלדיניו. מיותר אפילו להגיד שלא צריך הסבר.
    2. פיטר קראוץ'. אני לא מבין מה הוא עושה בכדורגל. התנועות שלו גמלוניות וקשה לו לשלוט בגוף הארוך בצורה מוגזמת שלו..
    3. צ'לסי-בארסה בסטמפורד ברידג'
    4. כל המשחקים בערך בבית 4 בליגת האלופות
    5. גם פה הבחירה פשוטה ואין כל כך מה להסביר, חוס הידינק...
    6. מכבי ת"א הביאה מפחי נפש אינסופיים אבל לפחות ברצלונה פיצתה בגדול. אליפות ראשונה אחרי 6 שנים וכדורגל מדהים שרק הולך ומשתפר השנה. כל הקבוצה משתבחת אחד אחד: רונאלדיניו, אטו, מסי, מארקז ובכלל אין שחקן אחד חוץ מואלדז אולי שלא השתפר לעומת שנה שעברה. אפילו אולגר מתחיל לעשות עבודה טובה בהגנה. פשוט כיף לראות את זה.
    7. את הכדורגל של בארסה
    8. את כל מה שקרה בשנה הזאת שקשור למכבי ת"א
    9. שמכבי תחזור לעצמה, שיחזור המתח והעיניין לליגה הישראלית ובכלל שהכדורגל שלנו ישתפר והכי חשוב שנראה כדורגל בחינם.

הרגע המשמח: ברצלונה לוקחת אליפות גדולה אחרי 6 שנים
    הרגע העצוב: קאקו מאבד את הכדור למקרידיס שעובר את אבי יחיאל כמו אוויר ומעיף את מכבי ת"א מגביע אופ"א.

המהלך הכי יפה: רוב המהלכים של רונאלדיניו.. גם את שער 4 העקבים של מילאן אהבתי
    השער הכי יפה: אלבלדה מול סנטאנדר, מקום 3 ברשימת ה50 של יורוספורט.

2. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

יובה או בארסה? ממש לא רלוונטי. שתיהם סך הכל זכו באליפות ונכשלו באלופות.

את שתי השאלות על ליברפול ומילאן אני אענה עכשיו.

הכדורגל היום בנוי כמשחק קבוצית בו כולם עושים תנועה,כולם עושים הגנה והתקפה(מלבד השוער)
    וכל תפקיד במגרש חשוב.תראו את יובה וצ'לסי והדרך בהם הן בנויות-קודם כל לא סופגות.הגנות ברזל.
    יובה עם ההגנה הטובה בעולם לטעמי וללא ספק אחת מ3 הטובות.השוער הוא מהטובים בעולם-הבלם והמגינים גם. הגנה חזקה והמפתח הוא שקשה להבקיע מולם.קשריים אחוריים בדמות אמרסון ומרכזיים בדמות לאמפרד שני הקבוצות בנויות מאוד דומה.עוצמה במרכז חסינות מאחור וקטלניות שתעניש על כל טעות בחוד.קבוצות כמעט מושלמות.המודל הזה קיים בצ'לסי ויובנטוס ועכשיו גם בליברפול,לבירופל אומנם עדיין לא כמעט-מושלמת כמו יובה וצ'לסי אבל היא בדרך,ההגנה שלה חסינה היא מתחילה לקבל עוצמה באמצע וחדות,יש לה עוד מה לעבור אבל זאת הדרך הנכונה,ואנחנו רואים את זה השנה.מילאן היא קבוצה שהייתה בנוייה ככה באותו מודל.השנה למילאן יש חור בבסיס הזה-חור בהגנה מילאן סופגת כמעט בכל משחק והבסיס שהופך את הקבוצות האלה לכמעט מולשמת קורס,בעיקר בגלל הגיל,ואולי בגלל האמון שאבד לאנצ'לוטי בגמר.ברגע שהבסיס היציב הזה יחזור-מילאן תחזור להיות כמעט מושלמת.

3. Paolo Maldini שחקן ותיקים

מי הוא השחקן שהיה הכי טוב בשנת 2005?
    רונאלדיניו, למפארד ואמרסון.

מי הוא השחקן שהיה הכי גרוע בשנת 2005 ?
    מלא.

מה היה המשחק הכי גדול של שנת 2005?
    צ'לסי-בארסה ועוד איזה משחק אי שם בסוף מאי.

מה היה המשחק הכי גרוע של שנת 2005?
    מלא. כמעט כל המשחקים של ליברפול-צ'לסי (והיו הרבה) היו משעממים עד מוות.

מי הוא מאמן הכי טוב לשנת 2005 ?
    חוס הידינק, הצליח גם עם איינדהובן וגם עם אוסטרליה.

האם הקבוצה שאתם אוהדים שימחה אותם בשנת 2005?
    משהו...

מה תשמרו משנת 2005 לשנים הבאות?
    את הדקות הספורות המאושרות בפתיחת הגמר.

מה תרצו לשכוח משנת 2005?
    הכל חוץ מהדקות הללו.

מה הציפיות שלכם משנת 2006?
    שנסיים במקום שני אחרי יובה, שנגיע כמה שיותר רחוק בליגת האלופות (למרות שזה לא נראה לי אפשרי כרגע שנעבור את באיירן) ושאיטליה תיקח את המונדיאל.

4. BrN Member

למפארד ורונאלדיניו

יש הרבה

צ'לסי - בארסה (השני). ליון - ברמן (השני)

יותר מדי משחקים גרועים... השותפות העיקריות למשחקים אלו הן מנצ'סטר וליברפול.

רפא בניטס וחוס הידניק, שניים שבאו משום מקום (אם לא נחשיב את ולנסיה ונבחרת דרום קוריאה) אל הטופ של הטופ בכדורגל האירופי.

ברגעים בודדים כמו המשחק הראשון מול הויולה שנה שעברה, במשחק מול אודינזה השנה, המשחק מול פנר בחוץ ולקינוח הנצחון על יובה העונה.

פאולו מלדיני אולי בעונתו האחרונה במילאן, לנצור כל שניה שהוא משחק בזיכרון, רונאלדיניו בשיאו

מה תרצו לשכוח משנת 2005?
    6 דקות בגיהנום הטורקי, מספרת אחת של דל פיירו, וקפריסאי אלמוני מעיף את מכבי מאירופה.

מילאן פוגשת את ליברפול באחד השלבים הבאים הצ'מפיונס ומדביקה אותה לקיר, מכבי ת"א לוקחת את גביע המדינה ומנצחת את חיפה בבלומפילד, איטליה וברזיל נפגשות בגמר המונדיאל ואיטליה לוקחת.

5. Zizou10 Member

רונאלדיניו, לאמפרד וג'ון טרי. לאו דווקא בסדר הזה.
    לא עולה לי בראש כרגע.
    4-2 צ'לסי - ברצלונה בסטמפורד ברידג', הגמר מילאן - ליברפול.
    כל ה0-0 למינהם בצ'מפיונס.
    בניטז, מוריניו.
    לא.
    גם ממצב של 3-0 אפשר לחזור...
    מה תרצו לשכוח משנת 2005?
    את התיקו של ריאל מול בטיס!
    אליפות. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

6. RMCF Member

מי הוא השחקן שהיה הכי טוב בשנת 2005? טרי
    מי הוא השחקן שהיה הכי גרוע בשנת 2005 ? ... הרבה.
    מה היה המשחק הכי גדול של שנת 2005? גמר ליגת האלופות, ליברפול - מילאן
    מה היה המשחק הכי גרוע של שנת 2005? משחק הגומלין ברבע הגמר, יובנטוס - ליברפול.
    מי הוא מאמן הכי טוב לשנת 2005 ? מוריניו
    האם הקבוצה שאתם אוהדים שימחה אותם בשנת 2005? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx
    מה תשמרו משנת 2005 לשנים הבאות? את הגמר, את הגומלין בין צ'לסי לבארסה, את הקלאסיקו בו ניצחה ריאל 4-2...
    מה תרצו לשכוח משנת 2005? את כל המשחקים של ריאל בעונה הנוכחית עד כה.
    מה הציפיות שלכם משנת 2006? כמו תמיד, שריאל תצליח ושנראה כדורגל טוב.

7. Ampelmann Member

1.מי הוא השחקן שהיה הכי טוב בשנת 2005?
    2.מי הוא השחקן שהיה הכי גרוע בשנת 2005 ?
    3.מה היה המשחק הכי גדול של שנת 2005?
    4.מה היה המשחק הכי גרוע של שנת 2005?
    5.מי הוא מאמן הכי טוב לשנת 2005 ?
    6.האם הקבוצה שאתם אוהדים שימחה אותם בשנת 2005?
    7.מה תשמרו משנת 2005 לשנים הבאות?
    8.מה תרצו לשכוח משנת 2005?
    9.מה הציפיות שלכם משנת 2006?

1. ברצלונה. נכון זה לא איש אחד אבל הגיבוש והאיחוד שהקבוצה הזו הפגינה על המגרש ומחוצה לו, לא יביישו משפחה מאושרת ושמחה.
    2. אני לא אוהב תארים מפוקפקים. אולגר היה חשוך לגמרי (והשתפר לקראת החודשים האחרונים). גם עבור ההגנה של מילאן יש תלונות ואם רוצים בקטנה אז אסור להתעלם מקימנטי, שהיה חושך מוחלט. בגיזרה הארצית, עידן טל היה כשלון מנטלי מוחלט ואלון מזרחי, מלך השערים הישראלי שקיבל אדום בליגה ב'.
    3. הקו המוחלט בפורום היה בארסה-צ'לסי. בגלל שכולם כבר סימנו את המשחק הזה, הקול שלי הולך לבארסה-דפורטיבו (3-3) משחק עם ניצוצות של אלוהות.
    4. קיללתי כל פעם שראיתי את ליברפול.
    5. פרנק רייקארד. כי צריך לדעת גם מתי לא להיות.
    6. יובה לקחה אליפות. הפועל רעננה לא ירדה. אפשר לומר שאני מרוצה.
    ---ברצלונה הפכה את השנה הזו למדהימה גם בלי שיהיו לי סנטימנטים כלפיה.
    7.
    8. שליברפול הדיחה את צ'לסי ויובה ב-360 דקות מחרידות של אנטי-כדורגל.
    8. שיניב קטן הולך לווסט-האם.
    9. עוד ועוד ועוד ברצלונה ושישדרו לי קצת ליגה גרמנית.

מה היה הרגע השמח בשנת 2005 ?
    מה היה הרגע העצוב בשנת 2005 ?
    מה היה השער הכי יפה בשנת 2005?

השמח?
    העצוב? ליברפול זוכה בצ'מפיונס
    השער?

1)מי נתנה עונה יותר גדולה? יובנטוס או ברצלונה(העונה שעברה בלבד!)
    2)מה דעתך על אלופת אירופה ליברפול?
    3)מה הגורם לקריסה של מילאן בפיניש העונה?
    4)האם ריאל שיחררה בצדק את פיגו?
    5)ארסנל מוכרת את ווירה... טעות גסה!?
    6)ווירי עובר למילאן... מה דעתכם.
    7)ואן דר והארט להמבורג... החלטה נכונה?
    8) ראול. מה יהיה איתו?

1)אני חושב שבארסה בכל זאת נראתה יותר טוב מיובנטוס, שגם בתור אוהד אני נאלץ להודות שסגנון המשחק השנה היה די אפרורי. לגבי ה'כשלון' של בארסה בצ'מפיונס, שעליו דיבר ביאנקונרי- אני מאמין שלצאת מהטורניר מול צ'לסי לא נכלל בגדר 'כישלון', במיוחד שהמשחק היה מאוד הפכפך עד לשניה האחרונה.
    2)מה אני אגיד? לא רציתי שהם יזכו, הם שיחקו מכוער מאוד, אבל הם זכו ביושר. לבריאות.
    מקווה שהקבוצה תצא לדרך חדשה עם מאמן חדש שיחזיר את האופי האנגלי והכדורגל ההתקפי לאדומים.
    3)קו אחורי זקן ושבע אשר תופקד בידי מספר טעויות קרדינאליות של מאמן זקן ושבע (וכושל, לאור השנתיים האחרונות בליגה).
    4)מי אני שאקבע?
    5)גסה מאוד. ברגע שמכרו את ויירה, הקבוצה עברה לבינוניות שנשענת כמעט בלבד על הגדולה של תיירי הנרי, שנעדר לא פעם, והתוצאות הן הפסדים רצופים ומשחקים כמו המפגש עם בולטון.
    6)אני לא מאמין בבגידות, אבל אם תרצו- טעות שבאה על עונשה. אין לי מושג מה הביא את אנצ'לוטי לרכוש את ויירי הקשיש (או שבעצם יש לי תהיה הזויה שמדובר בקלף מיקוח במו"מ עם פארמה) אבל מה שבטוח- ויירי נראה נורא במדי הרוסונרי, ולא באשמת הצבעים.
    7)אני מודה שכששמעתי לראשונה על המהלך הזה הייתי המון ומאוכזב. קצת לפני החתימה עוד דיברו על ההולנדי בטורינו והייתי משוכנע שמדובר כאן בבזבוז פוטנציאל. בדיעבד, אני יודע שנכון מה שנאמר לא פעם (ונצעק בידי 'הרצליה' בדיון ההולנדי), לפיו שחקנים צעירים מאייאקס עוד צריכים להשתפשף במעמד הבינוני לפני הפריצה לגדולה העולמית כדי לא להעלם. הסוכן של רפאל עשה את זה, ועשה את זה בענק.
    בחירה אדירה ועונה מצויינת לוארט, שמכאן יכול רק להתקדם.
    8)מבחינת ריאל הבחור גמר את הסוס. קבוצה ששואפת לדאבל בכל עונה לא יכולה להרשות לעצמה להמשיך ולסחוב שחקן אבוד כ"כ. מצד שני, מדובר בסמל ובבחור שעוד לא הגיע לידי קשישות ומסוגל להשחיל הברקות. בשורה התחתונה, לראות יש יותר השפעה מנטלית מפיזית וספק אם יעזוב את הברנבאו בעונה הקרובה.
    אני לא רואה אצלו שיפור קרוב ואני לא מאמין שריאל יחזרו על מקרה היירו ויטיסו סמל עצום וחשוב למועדון.

8. Mourinho Member

קרלוס טבז שחקן השנה בדרום אמריקה. אחרי שזכה גם בשחקן השנה בבראזיל, קפטן קוריטנאנס נבחר לשחקן השנה בדרום אמריקה, והשלים שנה נפלאה.

9. AVIV KOGAN Member

הכוונה בליגות הדרום אמריקאיות?

נערך לאחרונה ב: ‏30/12/05
  10. sagiv Member

שנת 2005 נגמרה. ציפיות מהשנה הקרובה, 2006:
    לב לבייב מפתיע את כולם ולא משקיע את כספו בהבאת שחקנים עם שמות מפוצצים. במקום, הוא קונה את בלומפילד מידי העירייה. בני-יהודה ומכבי ת"א עוזבות את בלומפילד.
    אייל בן-עמי וסבסטיאן סימרוטיץ חוזרים להפועל שמסיימת את 2006 במקום הראשון בליגה אחרי ניצחונות קלילים על בית"ר ומכבי. הפועל שהגיעה לגביע אופ"א דרך הזכייה בגביע - מתנת הפרידה מקשטן, עולה לשלב הבתים, אבל לא עוברת אותו, ונמנעת מתופעת טרמפיסטים נוספת ממנה סבלו אוהדיה בעונת ההצלחה הקודמת באופ"א.
    גאיידמק נעצר בחשד שהלבין כספים דרך חוזיהם של שחקני בית"ר. פרננדז עוזב. אוחנה חוזר לאמן את בית"ר :"אני האיש הנכון במקום הנכון". בית"ר מסיימת את השנה במקום הלפני אחרון, מקום אחד לפני מכבי.
    תמיר כהן עובר להכח עמידר וחותם על חוזה ל-4 שנים: "דרך הכח אני מאמין שאגיע ליובנטוס".
    סאלם אבו-סיאם נעצר בחשד לסחר בסמים :"גיא עזורי מנסה להפליל אותי".
    פיני גרשון מחליק בלשונו שוב פעם: "כל הנשים זונות. החכמות לוקחות כסף". אחרי שבוע וחצי נעצר גרשון בעקבות תלונה של קטינה על אונס. במשפט מהיר הוא נמצא אשם.
    שמעון מזרחי מובהל לבית-החולים לצורך ניתוח פיסורה דחוף: "בתוך שבועיים אחזור לשבת, מכינים לי גלגל מתנפח על הכסא שלי"
    סכנין מסיימת את 2006 במקום האחרון בליגה הלאומית, וזאת אחרי שכבר ירדה ליגה אחת. עבאס סואן עדיין בסכנין:"הכדורגל כבר לא כל-כך חשוב לי, אני רוצה להפוך לאימאם".
    מאור מליקסון וברק יצחקי נתפסים יחד בפוזה אינטימית בסיום אימון בבית וגן. יצחקי חוזר בתשובה ופורש מכדורגל. מליקסון יוצא מהארון ונבחר לגבר השנה של "הזמן הורוד".
    לירן שטראובר פורש בשל בעיית טחורים קשה. דיודוביץ מגיע למכבי להחליף אותו, ושובר שיא השמטות בעונה.
    איתן טייב ממונה למאמן חירום בהפועל בית-שאן, אך לא מצליח למנוע ירידת ליגה נוספת.
    אוססונה עושה סנסציה וזוכה באליפות ספרד.
    בעקבות פתיחת מועדון האוהדים האלף של מנצ'סטר יונייטד בישראל, המיליון ביפן, החצי מיליון בסינגפור וכו'... מחליטה סופסוף הנהלת היונייטד שכניסה לאולד טראפורד תהיה רק לתיירים.
    משה סיני ממונה למאמן נבחרת איי פיג'י: "בהתאם להצלחות שלי בהפועל ת"א, אני מאמין שאני יכול לקחת את הנבחרת הזו למונדיאל."
    אברהם גרנט מחליף בווסטהאם את אלן פארדיו שפוטר: "צופית ביקשה שנעבור ללונדון, היו לי הצעות גם ממילאן, מנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד". ווסטהאם מסיימת את 2006 במקום האחרון בפרמיירשיפ, יניב קטן נבחר לשחקן המצטיין של קבוצת המילואים. גרנט ובניון חותמים על חוזה ארוך טווח עם חברת פירסום בריטית מובילה, ופותחים במסע פרסום של קונדומים בכיכובה של צופית. גרנט מפוטר וחוזר ארצה... למכבי.
    מחליט ברלוסקוני לתת בונוס חד-פעמי לטובת הכדורגל האיטלקי. 30 אצטדיונים באיטליה נהרסים ונבנים מחדש במהלך בזק חסר תקדים.
    אנגליה זוכה במונדיאל. אואן וג'רארד מניפים ביחד את הגביע. פיטר קראוץ' שכובש במהלך האליפות שלושה שערים ומבשל עוד ארבעה אוחז בשלט גדול בעברית: "מה יש לכם להגיד עלי עכשיו גולשי אייסוקר?".