סינדרלות - אוהבים, או לא?

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏28/5/04.

1. King_Beckham Member

אני באופן אישי לא אוהב סינדרלות.
    אני מעדיף לראות את הקבוצות הגדולות, את המשחקים הגדולים, אם האווירה, ההתרגשות והמתח!
    ואז אני מנסה להתחבר לאווירה ולהרגיש את המתח גם אם זו לא הקבוצה האהודה עליי!
    זה פשוט כיף שיש משחקי אימפריות!
    אני רוצה לראות ברבע הגמר ובחצאי הגמר משחקים כמו אנגליה פורטוגל, ספרד צרפת, אנגליה גרמניה וכו'...

2. Roy Member

שמע גל, 0-0 משעמם שניהם יכולים לנפק, אבל הרגשות שלך תוך כדי המשחק יהיו שונים לגמרי.
    אני מעדיף 0-0 של איטליה- גרמניה נגיד, שגם אם יהיה משעמם, עדיין תהיה לי את השמחה כשגרמניה תחמיץ, או את ההתרגשות כשאיטליה תגיע למצב. השנאה או האהדה משחקות תפקיד חשוב בהנאה מהצפייה במשחק, גם אם המשחק משעמם. המשפט הקודם יצא ארוך אז נמשיך אותו פה, אני מעדיף 0-0 של איטליה על גרמניה מאשר משחק כמו הגמר של פורטו נגד מונאקו, שלמרות שנגמר ב-0-3 עדיין היה משעמם מאוד, בעיקר מהבחינה שלא ממש היה לי אכפת מה יקרה שם. לא הייתה לי קבוצה שהזדהיתי איתה, ואני גם לא שונא אף אחת מהקבוצות.

בכל אופן אני עדיין בדעה שיש הבדל גדול בין משחקי סינדרלות למשחקי גדולות, גם אם המשחק עצמו מתנהל באותה רמה, לטוב או לרע.

3. Firas Member

הי, אני פראס דראושה אוהד של ברסה ונבחרת ארגנטינה.
    בקשר לנושא הסינדרלות אני חושב שזה דבר יפה ומגוון בכדורגל שהופך אותו ליותר דרמטי וופתוח לפעמים. אבל בכל זאת לא כדאי להיפגש עם הרבה סינדרלות כי בסוף הן יעשו את הכדורגל ליותר משעמם ומונוטוני, הן דרך משחקן (כפי שראינו השנה בליגת האלופות, לא התעלו למשחק גדול) והן מבחינת היריבות בין הקבוצות ואוירת הקהל. מחכה לתשובות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

4. ג'רי בית הלוי Member

זאת אומרת שאתה חי בסטיגמות. אני רוצה לראות כדורגל טוב, בין אם הוא יהיה במשחק בין לוקסמבורג לאלבניה ובין אם הוא ישוחק ע"י ברזיל ואיטליה.

סינדרלה כתופעה זה תמיד נחמד שיש, כמו למשל קרואטיה במונדיאל 98. שוב- אם היא משחקת כדורגל נעים לעין, התקפי, שמח וכו' אז מצדי שיקראו לה טג'יגיסטן. אם הכדורגל הוא משעמם אז הוא משעמם, וממש לא אכפת לי אם גרמניה משעממת אותי או סנגל משעממת אותי. אגב, סינדרלות בד"כ מעפילות לשלבים המוקדמים מסיבה אחת פשוטה-הן יותר טובות מהנבחרות שהן מדיחות. סנגל למשל שיחקה הרבה יותר טוב מצרפת במונדיאל האחרון, רומניה ופורטוגל צחקו בפנים של אנגליה וגרמניה ביורו האחרון וכו'. ממה שאני מצליח להיזכר עכשיו, רק דרום קוריאה הייתה סינדרלה שלא הרוויחה את מקומה ביושר בשלבים המאוחרים על חשבון נבחרות אחרות.

5. Roy Member

מה זה קשור לסטיגמות?
    ניצן היקר, אני לא חי בסטיגמות, כנראה שלא הצלחת להבין מה רציתי להגיד.
    אם אני אראה 0-0 בין צרפת וספרד, מובן שאני אעדיף אותו על 0-0 בין אוזבקיסטאן ואזרבייג'אן. זה קשור לכך שמה לי ולשתי הנבחרות האחרונות. אצל צרפת וספרד לפחות אני עובר חוויה כלשהי תוך כדי משחק. אני בעד זו, או שונא את זו, וזה גורם לך לחוות ריגושים תוך כדי משחק. נגיד אם אני בעד צרפת, והנרי יחמיץ ממצב קורץ, זה יגרום לי לחוות משהו הרבה יותר רציני מהחמצה רצינית במשחק השני שתיארתי. אני ארגיש אכזבה. או להפך, אם אני שונא את צרפת, אני ארגיש שמחה לאיד, דבר שאני לא יכול, לפחות אני אישית, לחוות במשחק שלא מעניינות אותי הנבחרות שמשתתפות בו.

6. דל-פיירו המלך Member

בקטע הזה רוי צודק,כי יש משהו באווירה שמשנה הכל,כי אם אוזבקיסטאן נגד לטביה בגמר אליפות אירופה למרות שהם הרוויחו את זה ביושר ועברו את צרפת ואנגליה,והמשחק יגמר יסתיים ב0-0 או ב3-3 זה לא יעניין אותי,כי לא יהיה לי את מי לאהוד...

במשחק חם בין שתי גדולות,אז כמעט תמיד יהיה פייבוריט וכייף לראות ולעודד במשחק..

חוץ מזה פשוט שסנגל עברה את צרפת ואחרי זה את שוודיה וכו לדעתי היא כבר שברה את גבול הסינדרלה,כי היא נבחרת טובה אם שחקנים מצויינים שפרצו לאחר המונדיאל וסתם לא הייתה מוכרת,רק להזכיר לך שבאליפות אפריקה שלפני המונדיאל היא הגיע לגמר(אני לא זוכר אם היא זכתה),אז כבר שם היא הראתה שהיא לא סינדרלה...

דרום קוריאה היא גם לא סינדרלה,היא זכתה למזל מהשופטים..

עצה שלי לרוי:כדי שמשחקים של סינדרלות יעינו אותך,שים ווינר,זה הופך כל משחק למעניין כי אתה בעד הקבוצה ששמת עליה,תאמין לי זה טוב,ואולי גם תזכה בכסף!!

7. Roy Member

חח אחי אני יצאתי מעסקי הווינר אחרי הפסדים של אלפי שקלים...
    אני לא נוגע בזה יותר...

אולי רק ביורו אני אעשה גיחה קטנה חזרה לעסקי ההימורים, אבל אחרי זה אני לא חוזר. אני שונא ווינר, שונא שונא שונא!!

8. דל-פיירו המלך Member

חחח מבין אותך,גם אני נראה לי אפרוש בקרוב,אני רק בהפסדים של מאות אבל עדיין...

אבל ביורו באמת יהיה טוב..

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמיד טוב שיש סינדרליה עד שזה מגיע לגמר...
    מה שהיה במונדיאל היה הכי טוב..לראות את טורקיה מגיעה לחצי הגמר ואז לראות אותה זוכה במקום השלישי ועדיין לראות גמר גרמניה מול ברזיל,גמר נורמאלי לא כמו ליגת האלופות.