סיקור מלא כל הקבוצות ליקראת פתיחת העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏1/8/02.

1. chaos Member

אוהד מכבי חיפה יענה לך
    היא לא תשתנה

2. Batigol Member

אבל כולם יודעים שאוהדי מכבי חיפה לא משכילים.... :!:
    אולי אתה צודק והכל ישאר אותו דבר אבל מה שבטוח חיפה שווים לתחת שנתיים של מזל יסתימו השנה בלי בניון ויעקובו ועם רכשים דפוקים שהבאתם וכל הקיצוצים ששחר עשה אתם תשלמו את המחיר.......

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי ת"א

בגלל שאני יודע כאן יותר מכולם על המערכת של מכבי כיום אני יאמר את דבריי.

מכבי של השנה זו קבוצה מאוד מיוחדת מכיוון שהקבוצה לא התחזקה למעשה ונשארו בה חורים שאחד מהם שחשבו שהוא נסתם שוב נפתח ואני חושב שאם לא ייסגרו אותו הקבוצה לא תוכל לקחת את האליפות השנה למרות שאני אופטימי ביותר ואני חושב שמכבי קבוצה מצויינת מבחינת חומר שחקנים.
    ראשית אני חושב שלמכבי היה מחנה אימון מצויין בגרמניה ומשחק מצויין נגד לייטון והשנה דווקא יש לה משהו שלא היה לה כבר מספר שנים מאז עונתו הראשונה של אנדז'יי קוביקה שהוא חורר הגנות.
    אני חושב שאם פרוחננקובס יוחתם (במידה שלוני יסכים לשלם כסף תמורתו) אז למכבי יהיה חלוץ מצויין אני לא חושב האמת שהוא יפוצץ רשתות אבל את שלו הוא יעשה את הגולים שמצפים ממנו לשים הוא ישים וזהב הכי חשוב כי בעונה שעברה מכבי חסרה את חוסר המזל שלמעשה הוציא אותה מהרבה משחקים בידיים ריקות ולקח לה מספר רב של פעמים 3 נקודות.
    כמו כן השנה מכבי תוכל להתבסס על מספר שיטות משחק ולא שיטת המשחק המשעממת של ניר לוין 4-5-1 קלאסי כאשר שערים הוא לא הצד החזק של הקבוצה.
    השנה מכבי תוכל לשחק עם 4-4-2 או עם 4-5-1 אבל שונה ממה שניר לוין שיחק אלא שהשנה למכבי יהיו מגנים מהירים שיעלו למעלה במהרה ויוכלו לחזור במהרה.
    אחד החורים שיש לקבוצה הוא תפקיד המגן השמאלי אשר אותו אייש דדי בן דיין ועוד מועמד אליו הוא סאלם אבו סיאם.
    אני חושב ששני השחקנים אולי הם שחקנים טובים ועל זה אין ויכוח אבל הבעיה שלהם היא שהם לא מהירים דבר שגורם לירידה ביכולת שלהם ויוצר חורים בהגנת הקבוצה. כמו כן אני חושב שרק שחקנים טבעיים ששיחקו בתפקיד זה הם אלה שיכולים ממש לדעת אותו בצורה מצויינת ולאו דווקא שחקן כמו דדי בן דיין שתפקידו הוא חלוץ בכלל והוא הוסט לתפקיד המגן השמאלי למרות שהוא עושה את תפקידו טוב אבל היום פשוט מנשחק הכדורגל נהפך להיות יותר ויותר מהר כך שארם אין לך מגנים מהירים זה כבר בעיה גדולה בהגנה.
    קובי מוסא המגן הימני של מכבי הוא שחקן מאוד מהיר ושחקן מהיר גם באגף השני יתרום רבות לקבוצה.
    עוד חור של הקבוצה הוא דווקא תפקידו של אורן זייתוני לאחר שזה סובל כבר במשך שני עונות ברצף מפציעה מתמשכת אשר פוגעת בקבוצה.
    אני חושב שגל פיליאן הוא שחקן צעיר ומוכשר וכמוהו אייל שן אבל מכבי חייבת חיזוק וחיזוק ראוי גם לעמדה זו וגם לעמדת המגן השמאלי.
    ניר קלינגר - הוא המאמן הכי מתאים לקבוצה כרגע מכיוון שהוא אולי מאמן מתחיל אבל הוא יודע על הקבוצה והוא אחד שיכול להביא ניסיון ולתת לקבוצה ביטחון.
    שיחות שחקנים הוא יכול לעשות את זה טוב מאוד וכמו כן הוא יכול לתת ביטחון לשחקנים צעירים כי לו היה ניסיון במיוחד במועדון כמו מכבי ת"א.
    בקשר לסגל של מכבי אני חושב שלמכבי יש סגל שחקנים מצויין אבל במקומות שצריך לחזק צריך לחזק בחשיבה ובתיאום ולא במספר שחקנים בינוניים שכבר עברו במכבי ולא הצליחו אלא לעשות רכש בתקציב די גדול ארבל רכש נכון וטוב במספר רמות מהליגה של ישראל.

4. ג'רי בית הלוי Member

ידוקה מה שאתה אמרת עכשיו אומר עליך שאו שאתה ילד מטומטם שלא מבין בכדורגל או שאתה לא רוצה להבין מה קורה במכבי ת"א ולפי זה אתה כותב עליה דברים.
    הצעירים של מכבי, לא יעזור לאף אחד בעולם, הם הכי טובים בארץ!
    איזה נוער יותר טוב משל מכבי, הא?
    את רוב החורים(לא שהיו הרבה) השנה בהגנה של מכבי, עשה דווקא גדי ברומר, וטל בן חיים ושטראובר סגרו אותם!
    כששבתנו(מול קריית גת) זה לא היה בגלל שלא היו תוצאות, אלא בגלל שלא הייתה נשמה, לא היה מלחמה, השחקנים שיחקו כמו איזה סיסי, ורק ודז'ינסקי התאמץ

על אבי נימני אני אגיד רק משהו אחד- 38 שערים בשתי עונות.

ומי בידיוק עושה שביתת מנוים?
    שלומי אברמוב?
    הוא וחבורת הליצנים שלו מייצגים בערך שלושה אנשים

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוי וידוקה וידוקה וידוקה!
    אני מצטער שהניסיון להשתיל לך קצת שכל לא הצליח וכל מה שכתבת על מכבי זה שטויות!
    ההבנה שלך בכדורגל עושה אותך קטן! כמו השם שלך!
    אני מצטער אך אני לא יגיב לבן אדם שמוציא שטויות בקצב שערייה של נבחרת גרמניה נגד נבחרת ישראל.
    למכבי אין קהל בוגדני! קהל שהתחיל את כל התרבות הזאת של העידוד 90 דקות והתחיל עם כל השירים די די אתה מזיין פה את השכל בטירוף!!!!!!!!!!
    נמני גרוע? נמני לא רואה שום שחקן בליגה שלנו על מה אתה מדבר בכלל רק בניון היה יותר טוב ממנו! ואל תאמר לי עכשיו רוסו שמוסו כי רוסו לא שווה את הכסף שהוא מרוויח

6. ג'רי בית הלוי Member

וידוקה בוא רגע אלי לאייסיקיו אני רוצה להגיד לך משהו

ושוב: 38 שערים בשתי עונות
    לא בדיוק המחמיצן הכי גדול בעולם!

7. יוגב אסולין Guest

טוב אני רואה הדיון ניתקע..
    אני ימשיך ויעבור לקבוצה יותר קטנה..

מ.ס אשדוד:

אשדוד עד לא מזמן היתה מחולקת לשתי קבוצות היה איחוד בשנה הראשונה של האיחוד הם כמעט וירדו ליגה ונאבקו עד הסוף בתחתית. בעונה האחרונה הם הציגו כדורגל בהחלט טוב והגיעו למקום גבוה מאוד בצמרת ליגת על עונה שהיתה בלי כל ספק הגדולה ביותר של המועדון. אשדוד ידוע בתור קבוצה שיש לה מחלקת נוער מאוד מפוארת שמייצרת הרבה מאוד כובים והם בונים על כמה מהם במהלך השנה. אשדוד בנויה על תקציב די נמוך וזה חבל כי אשדוד עיר גדולה ויכולה להשיג תקציב טוב ולבנות עוד קבוצת צמרת בליגת העל.

אשדוד השנה לא התחזקו משנה שעברה ויהיה קשה להם לשמור על ההישג שלהם. אבל אני חושב המטרה שעומדת מול אנשי אשודד היא קודם כל קידום צעירים

8. דל-פיירו המלך Member

בקשר למכבי חיפה אני מצדיק את כאוס-מכבי חיפה של גרנט הייתה פחדנית והגנתית ולא חשוב מה אתה אומר קלייברט!!

בקשר למכבי תל אביב-וידוקה צדק מאד שגדי ברומר ולירן שטראובר הם היו החוליה החזקה בהגנה בשנה הקודמת וטל בן חיים האפס הוא החוליה החלשה ביחד עם סטרול!!!

הוא גם צדק בהחלט בקשר לזה שהם נורא דומים לבארסה-העסק עם נימני הוא בדיוק כמו העסק של בארסה לכן הם צריכים לעשות בדיוק אותו הדבר ולהעיף לעזעזל את נימני!!!(להסתמך על שחקנים ולא על שחקן)
    מחלקת הנוער של מכבי תל-אביב באמת מצויינת!!

אשדוד-יש להם בהחלט מחלקת נוער מצויינת,ולדעתי הם שוב השנה יהיו מקום רביעי ויהיו ההפתעה הנעימה של הליגה!!
    תורג'מן שעשה עונה גרועה במיוחד במכבי תל-אביב לטעמי חייב לחזור לאשדוד!!

9. שגיא Guest

אוי דל פיירו....
    עוד אחד שמתכחש לעובדות!
    אולי שרף היה משחק עם מכבי חיפה יותר התקפי, אבל זה לא אומר שגרנט שיחק הגנתי ופחדני!

מכבי חיפה שיחקה פתוח והתקפי ואם משהו לא חשוב, אז זה מה שאתה אומר, לא מה שאני אומר

ומכבי ת"א לא יכולה להעיף את נימני, כי בלי נמני אין מכבי ת"א
    הוא אולי הורס לפעמים, אבל הוא לא יכול לעזור כי אין מישהו במקומו....
    אי אפשר לתת לאייל שן, ראובן עובד, גל פיליאן, אלי ביטון, ברוך דגו, לעשות מה שהם רוצים על המגרש
    ממוצע הגילאים שלהם לא עולה על 20....
    מכבי ת"א לא יכולה עם נימני אולי, אבל לא יכולה גם בלעדיו

10. AFC Member

תגיד עכשיו, מה אתה מתבייש http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

בכל מקרה...
    כל מה שאמרתי על מכבי נכון.

מחלקת הנוער של מכבי ת"א אכן מצויינת אך לרמה של ליגת העל היא לעולם לא תגיע.

דל פיירו - כל מה שאמרת נכון חוץ מקטע אחד - הכדורגל של גרנט פחדני.
    ניצחונות 5-0 זה הגנתי ופחדני??
    אין בעיה אני מחליף את הכדורגל הזה של אלי כהן ושל גרנט עכשיו.
    אתה וכל אוהדי מכבי חיפה פשוט מתפנקים יותר מדי...
    תבלו שנה אחת עם אלי גוטמן ואז נראה אתכם.
    גם אוהדי בית"ר התפנקו יותר מדי, קיבלו שנה עם אלי גוטמן הם בחיים לא ישכחו את זה.
    לפני שגרנט בא אליכם נראיתם כמו מכבי ת"א של היום - סיכוי אפסי לאליפות.
    א-פ-ס-י.
    בא גרנט, נתן לכם שתי אליפויות (בעזרת השופטים, אסור לשכוח) וככה אתם מחזירים לו....
    אין בעיה, נביא לכם את אלי גוטמן לחודש.
    רק לחודש...

11. שגיא Guest

היי!
    ולא כל אוהדי מכבי חיפה מתפקים, כדבריך, אני לא!
    עזוב, לא שווה להתייחס למישהו שחושב שגרנט שיחק פחדני והגנתי
    לחלק של השופטים כבר אמרתי לך הרבה פעמים, אני לא אתיחס לזה

12. Ariel Member

טוב אז שוב הגעתי מאוחר לדיון מעניין

לדעתי מכבי חיפה לוקחת אליפות השנה בקלות

ובקשר למכבי תל אביב הנוער עצמו לא גודל אצלה היא לוקחת את כל השחקנים הטובים מהסביבה(נתניה-בת ים-הרצליה......)ואז ככה נהיה להם את הנוער הכי טוב
    אחרי הכל איזה ילד לא ירצה לשחק במכבי ת''א?

13. Don p1 Member

אוקיי אני חושב שדשנו מספיק בנושא של מכבי חיפה ומכבי ת"א, ואין פה כל הרבה אובייקטיביות עם כל אחד יבוא ויגיד שהקבוצה שלו לוקחת אליפות.
    מכבי חיפה ומכבי ת"א לא ממש התחזקו בקיץ האחרון כמו יתר קבוצות העל, בגלל בעיות תקציב ומיתון במשק, פה באה לידי ביטוי מחלקות הנוער של הקבוצות. ואין שום ספק שמחלקת הנוער של מכבי הכי מוכשרת בעשור האחרון, אבל בשנים האחרונות למדנו ממכבי ששחקנים צעירים ומכושרים שהם הבטחה גדולה לא תמיד יתנו את מה שאתה מצפה מהם.
    גם מכבי חיפה כמו התל-אביביות התחלשה, הם שיחררו את בניון ועדיין לא ידוע עם יעקובו יחזור, כי הוא הביע רצון לא לחזור למכבי חיפה.
    בכל מקרה סיפור האליפות הוא פתוח וזה מוקדם מאוד לבחור מי תיהיה אלופה, אפשר רק לנחש כי אף אחד לא יכול לבוא עם טיעון מוצדק לכך שהקבוצה שהוא בחר תקח אליפות.

אני רוצה להתייחס דוקא למ.ס. אשדוד שיוגב דיבר עליה לפני כמה תגובות. אשדוד בנתה קבוצה עם שלד חזק מאוד שירוץ קדימה במשך השנים. אני חושב שהשיחורר של קוביקה היה טעות כי קוביקה הוסיף הרבה מאוד לקבוצה ועזר לצעירים שם להתקדם, בכלל חלוץ כמו קוביקה הוא תוסף לכל קבוצה.
    אני רואה את הצעירים של אשדוד לוקחים אליפות, ואני לא פוסל שזה יקרא השנה.
    הקבוצה הזאת מאוד מזכירה לי את מכבי חיפה של 93-94 הרבה מאוד צעירים מוכשרים שצריכים להתחבר ולרוץ קדימה.

14. רני פרידמן Member

למכבי אין מנהיג בהגנב נכון, אבל זה נובע מסיבה אחת...
    הפצעות החוזרות ונשנות של גדי ברומר. גדי הוא המנוע בהגנה של מכבי ת"א ואיתו ההגנה של מכבי הרבה הרבה יותר טובה. כשהוא נפצע מצבנו לא טוב. אם קלינגר יצליח לתמרן אותו ככה שהוא לא יפצע מצבנו יהיה טוב. גם טל בן חיים לאט לאט הופך להיות ליברו קלאסי... המון פעמים ניתן לראות אותו עולה לעזרת ההתקפה ויוזם מצבים.
    .
    למה לא לבנות על נמני?
    בכל השנים האחרונות אבי נמני סיפק את הסחורה במכבי. תמיד!!! תסתכל על כלל המשחקים של מכבי ת"א נמני סיפק את הסחורה,
    הבעיה של מכבי היא שחסר לה הערך המוסף...מישהו נוסף כמו נמני כדי לעלות עוד שני מקומות בטבלה. ויוגב אני לא חושב שזה מה שמרחיק את הקהל של מכבי. מה שמרחיק אותו זה הצורה שמכבי משחקת כהיא לא מצליחה לנצח. ההבדל בין מכבי של השנים האחרונות לבין מכבי של השנים הישנות הוא הבדל אחד קטן אבל חשוב מאוד. בעבר שמכבי הייתה מפסידה היה לזה צורה. השנה שמכבי מפסידה זה לא נראה כאילו אכפת לשחקנים מ'זה. הם אומרים נו הפסדנו לא נורא נתקן. מה שחסר במכבי זה רוח ה " ניר קלינגריות, אלי דריקסיות, ושורה אובארוביות ".
    שלושת השחקנים האלה שכל הלב שלהם מוקדש למכבי ת"א הביאו למכבי ת"א כל תואר אפשרי בארץ. אחרי הפסד ניר קלינגר היה בוכה בחדר הלבשה. הם פשוט שנאו להפסיד...לא יכלו לחיות עם זה. בגלל זה אני חושב שהשנה העניין הזה הולך לחזור. דריקס משתית את העניין הזה כבר מהנוער..ובגילאים הכי קטנים. אובארוב וניר הם צוות המאמנים שלנו ואני חושב שהמשימה הראשונה של ניר כמאמן תהיה לפני הכל להחזיר את הווינריות שעבדה לקבוצה שלנו.
    את ה"קילר אינסטינקט ", שפעם היה למכבי בשפע.
    אני מאמין שעם הדברים האלו התחברו מכבי תזכה באליפות. אם הוא יכשל במשימה הזאת מכבי שוב תאכזב.

קצת מידע בעניין נמני.
    הבאתו של ניר קלינגר תיצור איזון מחדש ביחסי הכוחות בקבוצה. נמני היה חזק יותר אצל האוהדים מאשר ניר לוין, ולכן היה לו קול משמעותי. ניר קלינגר חזק בהרבה מאבי נמני אצל האוהדים ובטח שבמערכת עצמה, ולכן יחזור האיזון בקבוצה שלנו.

15. ג'רי בית הלוי Member

למרות שלפי דעתי זה מוגזם כל הקטע שאוהד מכבי חושבים שאם בן-אדם הוא מכביסט, זה אומר שהקבוצה בטוח מצליחה, לפי דעתי זה יכול מאוד להיות טוב כל הקטע שקלינגר ושות' הם המאמנים של מכבי מהסיבה, שהם שחקנים שפרשו לא מזמן, והם יודעים איך זה להיות שחקנים היום, ומבינים את המנטליות של השחקנים, בניגוד גמור לקשטן, שהיה שחקן לפני 100 שנה, ועובד לפי שיטת הרס"ר, הבלתי מתאימה בעליל לשחקנים של היום.