סלאח ואני - כל אחד מוזמן לתת את דעתו

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י גלץ, ‏19/6/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yonmu Member

מדהים שבדיון *כדורגל* על סלאח אנשים מאשימים אותו שהוא לא מבחין בין פוליטיקה לספורט...

בין אם הוא אמר את הדברים ובין אם לא - זה לגיטימי לגמרי. הבנאדם חי בנרטיב של אומה שהובסה על ידי מדינת ישראל פעם אחר פעם ושמביכה את העולם המוסלמי-ערבי כבר 70 שנה. זה שאנחנו הצודקים בסיפור זה אולי טיעון נגד הנרטיב המצרי, אבל לא נגד אדם שמחזיק בו כי הוא נולד שם.

Captain Canada אוהב/ת את זה.
  2. Raulito Madridista

לא רוצה לערבב כדורגל ופוליטיקה. בואו נגיד שבגלל אותו מקרה ובכלל ההתנהגות אז מעריץ גדול שלו אני בטח לא אהיה ולא אקנה חולצה שלו, גם אם יגיע לריאל מדריד. אבל שם זה נגמר. ואני לא שמח לאידו או מאחל לו כל רע גם לא ברמה הספורטיבית. שחקן גדול שכיף לראות ובכלל סיפור יפה. אף אחד לא האמין שיתקדם ככה גם אם היה פוטנציאל גדול בפיורנטינה או רומא. לוקח בחשבון שאולי יש אי דיוקים לגבי ציטוטים שלו אבל קו המחשבה שלו והשקפת עולמו ברורה.

לגבי התגובה שלו לכל מה שקרה בגמר ולגבי ראמוס - כבר שכחתי מזה, הלאה.

גלץ אוהב/ת את זה.
  3. גלץ Member

@yonmu
    אם יהודי היה מגיע במדי קבוצה יפנית לשחק באיראן (נגיד והיינו באסיה) והיה אומר "לא רוצה ערבים בליגת האלופות של אסיה. אני מבחינתי מגיע להעיף אותם".
    איראן מאיימת להשמיד אותנו בכל יום, מבחינתי זה אותו דבר עם כביכול ה'כיבוש'.
    היית חושב שזה לגיטימי ולא היית מגנה?
    חותם לך שיותר מהחצי מהפורום כן היה רואה את זה עקום.

מכבד את הדעה של ראוליטו למשל.
    אבל אל תגידו לי "מה הוא אשם?" או "צריך להפריד". כי פשוט לא, תהיו בני אדם לפני.

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/18
  4. yonmu Member

@גלץ
    אם יהודי היה אומר "לא רוצה איראנים בליגת האלופות האסייתית" זה היה הוגן בהחלט בעיניי.

פוליטיקה היא מגדיר זהות קודם לכדורגל, ולגיטימי שאדם שנולד במצרים יסלוד ממדינת ישראל.

גלץ אוהב/ת את זה.
  5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני קראתי בוויינט שסלאח התבטא נגד מדינת ישראל.

חלאה.

גלץ אוהב/ת את זה.
  6. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

מי שיכול למצוא לי את זה? לא ראיתי.

7. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

רגע, אם אני פוסט-ציוני שלא מזדעזע מחרם על ישראל אבל שונא את ליברפול, איפה זה שם אותי?

8. גלץ Member

בזה אני מסכים איתך. הוא יכול לסלוד ויכול לשנוא, ולהגיד מה שהוא רוצה, אבל מאחורי הקלעים או אם מראיינים אותו בCNN.
    להגיד את זה לפני משחק כדורגל כמה שהוא שונא וכמה שהוא רוצה לעשות דווקא זה ילדותי מאוד וגם מעיד על בן אדם חסר ערכים וכבוד.
    זה לא ששחקני מכבי תל אביב עכשיו פיצצו לו את הבית בעצמם (הוא התנהג אליהם נוראי).
    עובדה שאל נאני המצרי השני שמשחק בבאזל התעלה על עצמו ולא עשה את זה. (הוא אמר "רגיל לשחק על אדמת פלסטין הכבושה". זה לא העליב אף אחד).

בן אדם שמחפש לחרחר מלחמה ולייצר שנאה באמצעות הספורט הכי מגיע לו לעוף מטורניר ספורט עם ראש מורכן וללכת הביתה.
    מבין לגמרי את השמחה לאיד לגביו ומצטרף אליה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/18
  9. גלץ Member

אחי אני לא צריך לאשר לך את זה.
    אתה בסדר גמור, העיקר שאתה אמיתי עם עצמך.

10. Lebron Member

מסתבר שהוא הכחיש לפני המשחק את הציטוטים המיוחסים לו : ????? ????: ?? ????? ?? ?????? ?????? ??

בכל מקרה, מסכים עם יונמו, הוא גדל על נרטיב ששנאת ישראל הייתה חלק מרכזי בו וסביר להניח שגם הוא אימץ אותו (למרות שאני לא חושב שישראל מעניינת אותו או מעסיקה אותו במיוחד), כך שלצפות שהוא יפגין ידידות כלפי ישראל באופן פומבי זה מגוחך. צריך היה גם אומץ באותו זמן כמצרי כשהאחים המוסלמים היו בשלטון ללחוץ יד לשחקנים ישראלים.

11. גלץ Member

אף אחד לא אמר לו להפגין ידידות, אפשר להיות באמצע.
    בכל מקרה הוא לא מעניין עד כדי כך בשביל לפתוח נושא(למנהלים). :p

12. Footballover Member

owen11111,

אתה מוזמן להכניס את הציטוט "The Zionist flag won’t be shown in the Champions League" ולראות אילו תוצאות תקבל. בין היתר, הציטוט הזה מופיע באתרים כמו ESPN, Eurosport, The Times of Israel... קשה להאמין שאתרים כאלו יסתכנו בלפרסם את הציטוטים הללו (גם אם בדרך אגב) ללא ביסוס. בוא נגיד ככה - כנראה שזה יותר סביר שהוא כן אמר את הדברים הללו מאשר לא. קשה לי להאמין שזה הומצא, בטח כשכולנו זוכרים את הסאגה עם לחיצת הידיים וכל מה שמסביב.

בכל מקרה, זה לא באמת משנה. מה אפשר לצפות מכדורגלן חסר כל השכלה שגדל בסביבה אנטי ציונית מדוכאת? אם לא נעשה את ההפרדה בין פוליטיקה וספורט, אני חושב שזה יהיה צבוע מבחינתינו אפילו לצפות במשחקי המונדיאל, שלא לדבר על לעודד אומות אחרות. סלאח כדורגלן ענק, אני נהנה לצפות בו ובכל פעם שאני רואה אותו כובש בליברפול, אני מתבאס שלא נשאר בצ'לסי. מעניין לי את התחת מה הוא, או כל כדורגלן אחר באירופה לצורך העניין, חושב על ישראל, הכיבוש או על מצב החסה בשטחים.

Gass12, Lebron, owen11111 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  13. Ever Banega Member

מה הוא אמר על ראמוס?

14. גלץ Member

מצב נושא:
הנושא נעול.