ספרד אלופת העולם!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Raulito, ‏11/7/10.

1. ManUtd Fan Member

טעות מן הסתם זה לא, אבל הברקה לדעתי זה כן. אוזיל, כמו כל גרמניה, היה במשחק רע, ולכן זה לדעתי היה הברקה של הרגע. לא טעות ולא מזל, הברקה.
    בכל אופן, לא חושב שהסיבה שהם עלו לשמינית הגמר היא מזל (זאת לעומת גאנה), אבל הם הציגו משחק רע וחלק גם אמרו שאנגליה הולכת לדרוס אותם.
    ראינו...

2. שער 7 Member

פול התמנון מכניס את ספרד לשאננות מסויימת... הולנד לא פראיירית.
    יהיה גמר מותח ומעניין, בטוח שלא מלהיב, משחקי גמר במונדיאלים האחרונים לא מלהיבים במיוחד, בעיקר בגלל הלחץ העצום.

3. דנידין Member

שום תמנון ושום עוף לא מכניס שחקנים מקצועים לשאננות בגמר גביע עולמי שלוקח חלק פעם ב-4 שנים.

4. 亚历山大帕托 Member

אני עם הולנד, למרות שאני חושב שספרד תיקח.

5. xArtur Member

יש שמועות שקטלוניה הולכת לקבל עצמאות,אז אם ספרד תזכה..מי יקח את הגביע?:)

התקווה עם הולנד,ההגיון עם ספרד.

6. Robin Hood Member

-אינני יודע מי שונא אותי ומי אוהב אותי בפורום זה, וזה כלל לא מעניין אותי (מסתבר שזה מעניין אותך) מכיוון שלמרבה המזל יש לי חיים מחוצה לו. כמו כן, אינני רב עם אנשים בפורום אלא מתדיין איתם. גם לא התנשאתי מעליך (אלא ציינתי שלא צריך להתייחס יותר מדי ברצינות למנטרות החוזרות שלך בנושא זה) או "השתחצנתי" (אנא הראה לי היכן בדיוק) מעליך אך כנראה שאין לך מוצא מאשר לדבר בצורה זולה נגד משתמשים אחרים (אתה רוצה שאני אציין את רשימת המשתמשים, הארוכה יש לומר, שראיתי את המשתמש שלך מתגושש עם שם המשתמש שלהם?); הרי אני לא היחיד שקיבל "מחמאות" ממך בעבר ברגע שהוא הצביע על הבלופים שאתה כותב. אחרי זה אתה מתפלא למה המחק עובד נגדך שעות נוספות.

-אתה ממשיך עם הדמגוגיה שלך וחבל. כל אדם נייטרלי בדיון זה יודע שאת הסיפורים על "כולם זוכרים רק את גרמניה" ממונדיאל 2006 והמונדיאל הנוכחי הם שקר וכזב. אתה לא מציג פה דיעה אישית, קרי אומר "אני זוכר רק את גרמניה", אלא משליך את דעתך האישית על שאר חובב הכדורגל. אם היית אומר שזאת הייתה דעתך האישית אז מילא, אך בכל הודעה שלך אתה חוזר על כך שמדובר בדיעה כללית וכאן הטעות המרה שלך. כמו כן, עיוותת לחלוטין את הצורה בה נבחרות גרמניה וספרד התקדמו עד למפגש ביניהן, בו ספרד הוכיחה את עליונותה (ולא, המצב של קרוס לא מעיד על כך שגרמניה הייתה שוות ערך לספרד; הספרדים שלטו במשחק, הביכו את ההגנה הגרמנית לא פעם, יצרו יותר הזדמנויות ונראו יותר בטוחים בעצמם) מדובר בעמדת מיעוט בכל הנוגע לחובבי הכדורגל העולמי. אוהדי נבחרת גרמניה יזכרו לבטח את נבחרתם הנוכחית וגם את הנבחרת של 2006 (שהלהיבה פחות), למרות שאני מקווה שהם יזכרו אותה בצורה שאוהד פרגמטי וכנה כמו המשתמש "ערן לוי" זוכר אותה, אך גרמניה הייתה רק חלק מהטורניר, גם אם חלק נכבד, עבור שאר האוהדים ולבטח לא הדבר היחיד אותו הם יזכרו.

-לא שיקרתי על הלייבור-אובר-אלס שלך. באת לדיון האנגלי, אשר מטרתו לאחד את כל אוהדי נבחרת אנגליה, וכתבת רפש על הממשלה הבריטית הנוכחית מהסיבה הפשוטה שלא התאוששת מההפסד (כן, הפסד, דבר שהתכחשת לו בפורום האנגלי) של מפלגת הלייבור בבחירות האחרונות בבריטניה. אין לי על להתנצל וחבל שאינך מודה באותה הודעה הזוייה שכתבת בזמנו (היא הרי נמצאת בארכיון ההודעות שלך, אז לא ברור לי מדוע אתה מתכחש למה שעשית).

-------------------------------------------------------

גם אני עם הולנד בגמר הזה. קשה לי לחבב את נבחרת ספרד, בעיקר מכיוון שלעולם לא התחברתי לכדורגל הספרדי או לשחקן הספרדי, וסגנון המשחק של הספרדים בטורניר הזה היה רחוק מלהלהיב אותי. אני חושב שספרד היא פייבוריטית למשחק הזה אך גם שאין הבדלים כה גדולים בין הנבחרות למעט בהגנות. ההגנה הספרדית התגלתה כאחת ההגנות הטובות בטורניר וכזאת הלא מאפשרת יותר מדי הזדמנויות ליריבותיה. ההגנה ההולנדית לעומת זאת...טוב, כל מי שמכיר את שחקני ההגנה של הולנד יודע שיש לה הגנה פגיעה למדי בגלל שמדובר בשחקנים לא יציבים המרבים לטעות. גם שטקלנבורח היה רחוק מלהרשים במשחק מול אורוגוואי, והולנד צריכה לקוות שהוא יהיה במיטבו במשחק מול ספרד שכן לא יהיו לה יותר מדי הזדמנויות לתקן. 

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/10
  7. rooney-7 Member

אני לא הייתי ממליץ להולנד להילחם על מרכז השדה עם ספרד,כי תפסידו בוודאות.אבל מצד שני,אף אחד משחקני מרכז השדה של ספרד לא מסוכן בקרבת הרחבה.אני במקום ואן מארוויק מהמר על אילייה במקום ואן בומל.סניידר ודה יונג יעשו מה שאפשר,אבל לפחות יהיה לכם סיכוי לצאת למתפרצות קטלניות,עם רובן ואילייה בצדדים,שם החולשה של ספרד. כאשר ואן פסי וקויט יעבדו קשה כדי לפנות שטחים, להיות כל הזמן בתנועה, ליצור יתרון מספרי באחד האגפים.ספרד לא תעניש אותכם יותר מדי,כי יש לה רק שלושה שחקני התקפה(פדרו אינייסטה ווייה),ולכם 5 שחקני הגנה יחד עם דה יונג,ככה שיש לכם יתרון מספרי בולט.

בכל מקרה אחר, ספרד פייבוריטית אם כי לא בהרבה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/10
  8. Robin Hood Member

אני לא חושב שוואן מארוויק יכול להרשות לעצמו להמר על שחקן התקפי כמו אלייה על פני ואן בומל. מרכז השדה של נבחרת הולנד אומנם חלש לעומת זה של ספרד אך אני חושב שהוא פועל בצורה מצויינת ביחד וואן בומל הוא אחד המנהיגים "הרעים" היחידים (אם לא היחיד) על המגרש. אני לא חושב שזה הזמן לנסיונות חדשים; המערך של וואן מארוויק הוכיח את עצמו עד עתה והוא ולדעתי הוא לא צריך להפוך אותו להתקפי יותר מכיוון שאז הספרדים ישלטו אף יותר במשחק ולא יתנו יותר מדי מרווח נגיעה להולנד.

9. קרלס פויול5 Member

משחק הגמר, משחק שאנשים מנסים לחזות מאז שנקבעו הבתים של המונדיאל לפני חצי שנה, יסתיים ב90 דקות במשחק בין ספרד להולנד שייקבע מי האלופה החדשה שתהיה האלופה ה8 שזוכה בגביע העולם אחרי אוורוגואי, איטליה, (מערב) גרמניה, ברזיל, אנגליה, ארגנטינה וצרפת, ההולנדים שאחרי שתי כישלונות בגמר רוצים פעם שלישית גלידה, הספרדים שידועים בלוזריות האופפת אותם יודעים שלא ברור אם בזמן הקרוב יהיה להם כזה חומר שחקנים מצויין ואם לא יזכו היום אז מתי. פול הלך עם ספרד, אתרי ההימורים הולכים עם ספרד, אני הולך עם ספרד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx . עם הולנד ילכו העובדה שהם לא הפסידו בכלל בטורניר הזה(כולל המוקדמות), העובדה שדל בוסקה עלול להרוס לספרדים והעובדה שהספרדים מאוד תלויים בוייה, מי יזכה בגביע הנכסף? נדע ב23:30.

10. 亚历山大帕托 Member

לא במקום להכפיש משתמש טוב (לא מצוין כי הוא לא כותב מספיק וחבל) כמו רובין הוד רק כי יש לך או למשתמש אחר ויכוח איתו. גם אם נתעלם מזה שהוא צודק לחלוטין בכל הקשור להתנהגות שלך, הוא לא מידרדר דיונים לטונים אישיים גסים וגם לא מחפש "צומי" (בניגוד אליי, למשל).

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההתרגשות היא עצומה. השמפניה כבר במקרר ולמרות שיש לי מבחן גדול מחר בתאגידים אני פשוט לא מצליח להתרכז. אולי זה גם קשור לעובדה שמולנו בגמר עומדת הנבחרת שלדעתי יש לה את הסגל הטוב בעולם היום ואחת שיכולה להשלים דאבל בלתי יאמן (אליפות אירופה + אליפות עולם).

אני נשאר באמונות שלי, עם אותם הבירות (הייניקן כמובן), עם אותם החולצות, עם אותם האנשים בזמן משחק, נקווה שגם הנבחרת תשאר עם אותו המזל, היעילות והווינריות שאפיינו אותה עד עכשיו.

בפעם האחרונה בטורניר-
    HUP HOLLAN HUP

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41777000/Xxx/_41777554_dutch12.Xxx

12. Rudess Member

רובין הוד , לא נמשיך את הויכוח פה, אבל בהחלט אני יכול להגיד ולפרגן לך שההודעות שלך מעידות על רהיטות ורמת כתיבה גבוהה, בלי קשר אם אני מסכים או לא מסכים לדעתך.

בחזרה למשחק הערב, אני אעודד את רובין ואן פרסי ונבחרתו. Hup Holland.

בדיוק ההיפך, קראתי על זה כתבה לפני שבוע או שבועיים באקונומיסט. בגלל המצב הכלכלי הקשה בספרד, הממשלה תיקח בחזרה סמכויות ותקציבים מאזורים אוטונומיים כמו קטלוניה. נדמה לי שיש שם בחירות מקומיות בקרוב (קטלוניה).

13. WellNeverDie Member

אתה בטוח? צ'אבי (הרננדז) איכזב אותי הטורניר. אני מתמוגג כשהוא נותן כל פס, ועוקב אחרי משחקים של ברצלונה בעיקר בגללו. השחקן הזה מדהים אותי בפשטות שלו בכל משחק ליגה פשוט וגם במשחקים חשובים, כמו בסופר קלסיקו או בגמר ברומא (שאז קברתי את הראש מלראות אותו משחק, 93% פסים מדויקים! לא יאמן).
    אנייסטה נחות ממנו, אבל עדיין שחק גדול. כך גם צ'אבי אלונסו, למרות שהוא יותר דיפנסיבי. את מי שאני ממש לא אוהב - בוסקטס. אני לא מבין לעזאזל למה פפ העדיף אותו בברצלונה, לא תופס ממנו שום דבר חוץ מגרזן. הוא, לפי דעתי, "ג'ון קולמה" של ברצלונה, בתוספת לכלוך. אולי אני מגזים מחוסר חיבה אליו, אבל הדעה שלי ברורה. למה לא להשים את אלונסו כדיפנסיבי, ואת ססק וצ'אבי כקשרים 50:50? פדרו ואנייסטה באגפים, וויה חלוץ חוד. 4-3-3 בסגנון של ברצלונה, שמה שמאפיין אותו החלפת מקומות (לא אוהב לקרוא לזה טוטאל פוטבול, כי זה לא לגמרי זה).

מצב שני, להולנד יש שחקנים מוכשרים. דה יונג וואן בומבל ינסו לעשות את הבלתי אפשרי ולנטל את הקישור של ספרד. השיתוף פעולה שלהם טוב, והם הולכים לשבור שם את הרגליים של הספרדים. קאוט שחקן שמשקיע ויעשה הגנה, סניידר לא יתבש לעזור בשמירה, מה שיותיר את רובן קצת יותר למעלה. המהירות שלו יכולה להניב מתפרצות מהאגפים (למרות החיבה שלו לחתוך שמאלה, הייתי ממליץ לו לנסות מידי פעם להחליף אגפים, כי בצד שמאל הוא ימצא המון שטח אחרי שראמוס יעלה שוב ושוב לתוך תיבת ה-5 של הולנד...). סניידר בפס גאוני, רובן, ואן פרסי... זה מספיק להולנד. כמובן שהשליטה תהיה של ברצלונה, אבל הולנד צריכה לנסות מההתחלה להראות שהם לא פריירים ולשחק חזק. שיסתכלו על איך שברצלונה נוטרלה ע"י צ'לסי בחצי הגמר ההוא (ואני לא אומר אינטר, כי אינטר פשוט שיחקו עם 2 קווי הגנה שעצרו הרמות ובעיטות ולא ניסו לייצר התקפות בכלל). אז, כזכור, צ'לסי הצילחו להגיע לכמה מצבים טובים (שהיו אמורים להגמר בביעטות עונשין) והיא מהיחידות שהצילחו לנטרל את ברצלונה. בעיטה אחת למסגרת במשחק אומרת המון.

14. Robin Hood Member

רודס - http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/peace.Xxx.

בנוגע לעצמאות קטלוניה - בית המשפט לחוקה של ספרד דחה את מרבית החוקה הקטאלונית שהתקבלה בקטאלוניה (אשר היו נותנים לה זכויות אוטונומיות גדולות יותר אך מחייבות אותה להישאר חלק מממלכת ספרד) ולכן מאות אלפים קטלונים יצאו לרחובות בימים האחרונות על מנת להפגין למען עצמאות קטאלוניה. אני מניח שבגלל זה המשתמש XARTUR שמע לאחרונה על האפשרות שקטאלוניה תזכה בעצמאות. אני מניח שזה לא יקרה בסופו של דבר, אך החלטת בית המשפט לחוקה של ספרד בהחלט יצר בעיות שייפתרו רק לאחר הסדר פוליטי כללי וחדש בין איזור קטאלוניה לבין הממשל המרכזי.

בנוגע למרכז השדה ההולנדי: אני במילא לא חושב שוואן מאוויק ישנה את המערך ויוריד את ואן בומל לספסל, כך שהפרשנויות צריכות להתרכז יותר באיך הולנד מסוגלת לנטרל את הספרדים עם השחקנים הללו. ההקבלה לצ'לסי נכונה אך הבעיה היא שבניגוד לצ'לסי, להולנד אין כלים הגנתיים מהמעלה הראשונה ועל כן בלימת הספרדים עשוייה להתגלות כמשימה קשה. מצד שני, ספרד לא התגלתה כנבחרת המסוגלת לייצר מצבים כה טובים מול שער היריבה (היא אומנם בועטת הרבה לשער אך מדובר, לרוב, בבעיטות סרק לא מסוכנות באמת) כך שאולי אפשר לעצור אותה גם ללא הגנה מצויינת. אני חושב שהמפתח הוא בידיים של ואן בומל את יונג: אם הם ישחקו טוב, ויצליחו להתמודד היטב, גם אם לא להשתוות, עם מרכז השדה הספרדי ולעזור למאמץ ההגנתי אזי הולנד תהיה מסוגלת לצאת להתקפות מהירות ולנסות ליצור מצבים מעטים אך איכותיים.

15. rooney-7 Member

כדי לנצח את ספרד אתה לרב צריך להפתיע טקטית,מהסיבה הפשוטה שמדובר בנבחרת ייחודית מאוד בסגנון,ועם הסגל הטוב בעולם.ראיתה שכשגרמניה שהרשימה הרבה יותר מהולנד וניסתה לשחק את המשחק הרגיל שלה,נעלמה.אז כנראה שזה גם מה שיקרה להולנד.לא שהספרדים שטפו את הגרמנים וזה יכל גם להיגמר 1-0 לגרמניה ובכל זאת.

דעתי שהולנד צריכה להתגונן ולצאת למתפרצות או התקפות נגד.ובגלל שאין לה אפילו את התיאום של גרמניה היא חייבת את אילייה.נכון מדובר בהימור אך לדעתי מדובר על הימור מושכל.בעיקר אחרי שראינו מה שקרה לגרמניה מול ספרד.