ספרד אלופת העולם!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Raulito, ‏11/7/10.

1. Robin Hood Member

לפי דעתי, הולנד תידרס בקלות ללא נוכחותו של ואן בומל, אשר כפי שציינתי קודם לכן הוא הלידר "הרע" היחיד בבהרכב הראשון, ובאופן כללי ללא נוכחותם של שני קשרים המסוגלים לעזור להגנה הלא יציבה דרך מרכז השדה. הטיעון שלך היה עובד במידה ולהולנד היו מגנים ראויים, אך עם מרכז הגנה כל כך לא יציב ומועד לטעויות, הולנד חייבת תגבורת מאחור. נבחרת ספרד תשלוט בין כה וכה בהלך העניינים עקב האיכות העדיפה שלה, אך הסיכויים של הולנד לנצח אותה היא לא דרך הפתעה טקטית, אשר בסה"כ תעניק שליטה רבה יותר לספרד, אלא דרך התבססות על המערך והאוריינטציה שהצליח לה כבר 25 משחקים.

אם דעתך שהולנד צריכה להתגונן ולהתבסס על התקפות מתפרצות, אז הדרך היחידה שהיא יכולה לעשות זאת בצורה איכותית היא לא עם אלייה בהרכב אלא עם שני קשרים בעלי איכויות הגנתיות. ניתן לשקול להוציא את דירק קואט מהרכב, אך גם זה לא יקרה, וקואט דווקא הוכיח עד כה שהוא בהחלט חלק חשוב מהנבחרת בזכות העזרה ההגנתית שלו על הקו והתרומה החכמה שלו להתקפה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/10
  2. WellNeverDie Member

אליה על חשבון מי? הוא קיצוני אם אני לא טועה. אז למה מדברים פה על ואן בומבל ומרכז שדה? אם כבר, הוא במקום קאוט. ואי אפשר לוותר עליו. למעשה, אי אפשר לנסות לגוון שום דבר במערך של הולנד. הוא בנוי טוב והוא מסוגל לבלום את הספרדים.
    שמעו, לא ראיתי מהספרדים יותר מידי, נצחונות קטנים. גם בנצחון על גרמניה, הם לא הגיעו להמון מצבים. וגם על פרגוואי (הלוזרים), וכך הלאה...
    ספרד באופריה כי היא ניצחה את גרמניה (ואלי בגלל פול?). שיבחו אותה ואמרו שהיא מדהימה ומכונה משומנת.
    שהולנד ניצחה את ברזיל, דיברו על דונגה וכמה הוא אשם בהכל.
    הפכו את הולנד לאנדרייטד ואת ספרד לאוברייטד, יותר מידי לטעמי. ניצחונות לא מרשימים של הולנד מול שליטה של ספרד, זה מה שהתקשורת צועקת. אבל למעשה, חוץ משילטה במרכז השדה (שזה עניין לא מסובך עם גאונים כמו צ'אבי, אלונסו ואנייסטה) הם לא הגיעו להמון מצבים ולא ראיתי מהם מהלכים בסגנון ברצלונה. יש אופריית "הנבחרת של קטלוניה" סביב ספרד, והם לא מתקרבים לרמת המשחק של ברצלונה, עדיין. אולי היום זה ישתנה.
    אני מאמין שלא והולנד תוכיח (גם לעצמה) שהיא לא ירודה מהספרדים. אני לפחות מקווה כך.

3. rooney-7 Member

אף אחד לא טען שספרד מכונה משומנת.לפחות,לא בפורום הזה.
    אך בכל זאת במצב העיניינים שראינו במשחק של גרמניה וספרד, לספרד היו 60 אחוז לניצחון.מול הולנד אם תשחק במתכונת הרגילה שלה אחוז זה יעלה לדעתי.
    דווקא בגלל שספרד לא מכונה משומנת הצעתי להולנד לתקוף אותה ולהתגונן.בלי הנעת כדור אלא תוך התבססות על חטיפות,והתקפות מהירות מיד אחרי שספרד סיימה את התקפתה.בהרכב שהצעתי הולנד לא תצטרך יותר מ-3 התקפות כאלו כדי להגיע למצב של גול.ושם אלוהים גדול.

הציפייה שלי, אם כי לא תקוותי,שנראה משחק שמתנהל כמו 0-0, כאשר ספרד תהיה הראשונה שתמצא את השער המזליקי שלה.אם זה יהיה בדקה מוקדמת אז נקבל יופי של משחק,אם כי קרוב לוודאי שיגמר בניצחון ספרדי.

4. Robin Hood Member

אני אתן את הודעתי האחרונה בנושא ואן-בומל.

אני חושב שההרכב שהצעת (קרי אומר, אלייה במקום ואן בומל, למרות שלא ברור היכן אתה מתכוון להציב את אלייה) מותיר להולנד שום סיכוי לנצח מכיוון שהגנתה תהיה פרוצה לחלוטין. לא רק שהולנד מתמודדת בין כה וכה עם ההגנה הטובה ביותר שהיא פגשה בטורניר הזה, אלא שלהגנה הפרוצה לא יהיה שום סיכוי מול ספרדי. אתה מזכיר את גרמניה, אך לא מתייחס לזהות השחקנים המשחקים במרכז השדה של גרמניה (שוויני וקאדירה) לבין זהות השחקנים המשחקים במרכז השדה של הולנד (ואן בומל ודה יונג). מרכז השדה ההולנדי הרבה יותר אגרסיבי, "רע" והגנתי מזה של גרמניה ולרוב לא מותיר שטחים חשופים בחצי של הולנד. ואן בומל אחראי, בין השאר, על החטיפות עליהן אתה מפלל והתרומה ההגנתית הפוטנציאלית של אלייה אפסית למדי, בדיוק כמו הסיכויים של שחקני ההגנה ההולנדית להתמודד היטב מול ספרד ללא העזרה של ואן בומל. על כן, עם ההצעה שלך הולנד לא תוכל להתגונן כראוי, וספק אם היא תצליח לייצר מצבים טובים יותר. כמו שציינתי, ניתן לשקול את החלפתו של קואט באלייה, אך אני עדיין חושב שלקואט, לאור תרומתו הרבה גם למשחק ההגנתי וגם למשחק ההתקפי במהלך הטורניר הזה, מגיע מקום בהרכב.

בנוסף לכך, אני חושב גם שאינך מבין את החשיבות הרבה של ואן בומל לנבחרת ההולנדית. זהו לא מפתיע, שכן לא רבים אוהבים לייחס חשיבות רבה לפועלים שחורים, אך ואן בומל הוא אחד השחקנים החשובים, מבחינה הגנתית, לנבחרת הולנד ואחד המנהיגים שלה על המגרש. דה יונג (ובטח לא אלייה) הוא לא תחליף ראוי לואן בומל מהסיבה הפשוטה שהוא לא מביא עמו את אותה חוצפה, אגרסיביות ורוע (מעצבן ומכעיס, יש לומר, אם אתה שחקן/אוהד הקבוצה היריבה או השופט) שואן בומל מביא למגרש. זה לא משחק במנג'ר אלא משחק אמיתי, בו החשיבות של שחקנים כמו ואן בומל לקבוצתם גבוהה למדי, ובטח עולה על תרומה פוטנציאלית של אלייה שתבוא על חשבונו של ואן בומל (ניתן להתווכח אם צריך להוציא את קואט).

ושוב, ההצעה הזאת לא רלוונטית במיוחד; אין סיכוי שוואן מארוויק יפקיר את הולנד בצורה שאתה מציע.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שיהיה להולנד בהצלחה.

מה שכן, אני כל כך מתגעגע לקבוצות, אינטר ומכבי, שאני מרגיש שדי שיגמר כבר המונדיאל הזה, אבל זה הרבה בגלל שאני אישית ממש לא אהבתי אותו (לא היה לי כל כך בעיה עם האווירה של ובוזלות וזה אלא מהרמה של רוב הנבחרות שלטעמי היתה מתחת לכל ביקורת, והיא גם הרבה בגלל המאמנים עם הסגלים ההזויים)

6. איגור .פ. Member

אי אפשר כבר לחכות שיגיע כבר.

אני הלכתי לפני מונמדיאל על זה שאני רוצה שספרד יזכו אבל מהמר על הולנד ,אז אני חושב שיש להולנד סיכוי לעשות את זה.

7. rooney-7 Member

לדעתי ספרד לא כזו מסוכנת,ולכן אפשר לוותר על ואן-בומל.
    אבל בסדר מקבל את דעתך,וגם לי היה ברור מראש שואן-מארוויק בחיים לא יעשה צעד נועז כזה.
    נראה אולי אם הולנד תיכנס לפיגור,ונראה חילוף כזה והולנד תנצח זה יוכיח את צדקתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

נ.ב התכוונתי לשחק עם ואן פרסי וקאוט כשני חלוצים באמצע או משהו כזה

8. מראדונה Member

דה יונג+ואן בומל=מרכז השדה הכי מגעיל\מבחיל\מעורר הקאה שראיתי אי פעם.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק מאוד אגרסיבי מצד הולנד, שיפוט מצוין של הווארד ווב אבל לעזעזאל איך דה יונג לא ראה אדום עם הפאול המכוער והמגעיל הזה? ללב הביא לו...בקצב הזה הולנד מסיימת ב-9 שחקנים.

מראדונה - תגזים עוד.

10. 亚历山大帕托 Member

http://i26.tinypic.com/11rbvdg.Xxx

הוא שילם הרבה כסף בשביל להיות שם...

11. riquelme1 Member

עוד פעם ספרד לא משחקת כדורגל, עוד פעם דקות מתות של הנעת כדור, הולנד לוחצת אותה מצויין וספרד גם לא מצליחה לייצר הנעת כדור.

אין התקפה, נמאס כבר לחזור על 20043 פעם, וייה מתקשה לבד, פדרו משחק פעם בימין פעם בשמאל, איינסטה לא תורם כלום להתקפה ופשוט נמאס לי מהשחקן המעצבן הזה שמפחד לכבוש שער, צ'אבי מנוטרל היטב.

די עם הבונקר הזה, ששנצח 1-0 קטן ושיגמר הסיוט הזה.

12. רפאל Member

משחק כל כך גרוע.
    הנה ספרד שוב לא משחקת כדורגל.
    שיא שלילי במונדיאל, 5 כרטיסים צהובים במחצית.

13. מראדונה Member

איזה הגזמה?!
    דה יונג נכנס לתוך החזה של אלונסו וואן בומל על ההתחלה כבר נכנס בלי הכרה בשחקני ספרד.

מחצית שיוויונית.ספרד פתחו בצורה אגרסיבית והיו קרובים לשער ב10 דקות הראשונות,אחר כך השליטה עברה להולנדים שסיכנו קצת את השער של קסיאס.
    מרגישים את הלחץ של הגמר עד עכשיו,אני חושב שצפויה מחצית שנייה מצוינת ודרמטית.

14. איגור .פ. Member

מחצית שקולה ואין בה יתרון לאף אחד ,2 המאמנים מפחדים לפתוח את המשחק ובצדק ,רוצות לעשות הסטוריה בשביל המדינות שלהם.

מבחינת שיפוט גרוע של ווב בגלל שלואן בומל ,דה יונג הגיע להם לצערי אדום.

מקווה למחצית שניה שתהיה ראויה לגמר מונדיאל.

15. אדום עולה Member

אני חושב שהייתה מחצית שווה מאוד בהגעה למצבים אבל הסיומת מול השער היתה חלשה.
    הרבע שעה האחרונה של הולנד היו מאוד טובות אבל גם לספרד היו דקות טובות במשחק.