ספרד: מה השתבש שוב?

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏3/6/04.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראול בראבו צפוי להיות שחקן הרכב בנבחרת ספרד ביורו.

2. ויסנטה123 Member

בכול מקרה,חואקין לא היה אמור לפתוח בהרכב,חוסמה א'צברייה-הוא הקיצוני המעודף על סאיסז.

3. ויסנטה123 Member

ככה זה שיש לך מאמן דפוק.
    במקום לקחת את רומרו,לופז רקרטה או דל הורנו (כישרון עצום).
    הוא לקח את הליצן העלוב הזה,בראבו.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים! גם בקשר לזה שבראבו לא צריך להיות בהרכב וגם בכך שדל הורנו כשרון עצום.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

קפדבילה שיחק בנבחרת הצעירה. נראה לי שבתקופה של סאאס.

6. שגיא Guest

זה עדיין לא נותן לי פריווילגיה. אני חושב שיש שחקנים טובים ממנו, שצויינו כאן קודם, שלא זומנו.

השארת חואקין על הספסל היא טעות, בטח ובטח אם אצ'ברייה בא על חשבונו. עם חואקין וויסטנה לספרד יכול להיות את משחק האגפים הכי טוב ביורו הזה, דבר שעשוי להיות יתרון על פני שאר הנבחרות, אבל כנראה שסאאז ימשיך בדרך שלו...

7. ראול Member

אני לא בקיא בשאר שחקני ההרכב שיכולים לבוא במקומו אבל אני כלכך עצבני על בראבו שהוא לא צריך לשחק כדורגל בכלל...

חואקין כרגע אחד מהשחקנים שאני הכי תופס מהם בספרד. משחק האגף שלו פנומנלי. סאיז יעשה בחכמה אם ישים אותו בהרכב הראשון.

ארתור, חסר מצב רוח :aa1:

8. Reyes Member

אני, בניגוד לרבים מכם, מאמין בסאיז. עד עכשיו אני לא מוצא סיבה לחשוש. הוא עשה את התפקיד שלו על הצד הטוב ביותר, מול נורבגיה הוא זה שניצח את המשחק, הוא וראול. הסגל שהוא זימן לטורניר הוא סגל דפנסיבי משהו עם רק שלושה חלוצים טבעיים, אך אני סבור שלא נצטרך יותר. ואם כן, תמיד אפשר להסיט את לוקה (וגם את אצ'ברייה). בכל אופן, סגל מצוין. אולי היה מקום לרייס, מנואל פאבלו, דל הורנו ומולינה (במקום ארנזוביה), אך בסה"כ אני מרוצה מהזימונים. למרות שזה לא יקרה, הייתי רוצה שהקישור יורכב מויסנטה, חואקין, בראחה\אלונסו וואלרון. זה הקישור הכי מאוזן שספרד יכולה להציע. ויסנטה וחואקין באגפים, בראחה כקשר הגנתי וואלרון מאחורי החלוצים, כנראה ראול ומורו. לגבי ההגנה - אני לא דואג. פויול ומרצ'נה (כזה שחקן סולידי צריכים בכל קבוצה) בסביבה.

http://www.libredirecto.com/images/16/160116.Xxx

ביינתים, מדווחת התקשורת בספרד כי אם ספרד תזכה, כל שחקן ייקבל 201,338 יורו כפרמייה.

בתקווה שלא נהיה שוב הפלופ של הטורניר...

http://www.libredirecto.com/images/35/160035.Xxx
    ראול ומוריינטס חותמים למעריצים, אתמול.

9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה לכל המומחים הספרדים:

מי נחשב לחלוץ הספרדי הבכיר? כאילו עד השנה היה קונצנזוס ברור בספרד שראול הוא המלך ולא שום דבר מתחת, וכל השאר לצדו. אולם אני זוכר שלא מזמן ספרד שיחקה מול אוקראינה כמדומני, וראול צפה מהספסל על מוריינטס פותח בהרכב.
    אני מניח שאם ספרד תעלה עם שני חלוצים הם יהיו השניים, אבל בכל זאת מי מהם נחשב יותר כיום...?
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5magnify.Xxx

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אומנם אני לא מומחה ספרדי אבל נראה לי שתמיד ראול יחשב למספר אחד.

למרות עונה די חלשה שלו ועונה מצויינת של מוריינטס, אם אחד מהם ישב על הספסל זה יהיה מוריינטס ולא ראול. אני לא רואה מצב שבמהלך היורו ראול יושב על הספסל. במשחק הכנה מנסים כל מיני דברים חדשים ומשונים וזה לא צריך להדליק שום נורה אם ראול ישב במשחק כזה על הספסל.
    לדעתי ספרד צריכה לפתוח עם ראול ומוריינטס ביחד, לזכר הימים ההם בריאל מדריד.

11. EladLR Member

זה לאו דווקא לזכר הימים..
    שני החלוצים הללו מכירים אחד את השני פרפקט ויכולים לגרום בעיות אדירות לכל קבוצה שתתמודד מולם.. ועם חואקין וויסנטה בצדדים אף אחד לא יוכל להתמודד מולם. רק חבל שחואקין כנראה לא יפתח..

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שראול ומוריאנטס יפתחו ביחד, שניהם החלוצים הטובים בספרד, שניהם מכירים זה את זה מצויין, ושניהם שיחקו יחד גם בריאל וגם בנבחרת עוד קודם לכן.

ואין כאן שאלה מי הבכיר מבינייהם... ברור לכולם שראול הוא החלוץ הספרדי הכובש ביותר בהיסטוריה, אבל זה לא אומר כלום על סגננון המשחק, כי ישחקו דווקא על מוריאנטס וראול יגיע מאחור.

13. Barcik Member

יורו 2004 תהייה התחרות של ספרד. לדאבוני, זה ייגמר רק בגמר לנוכח העוצמה של צרפת, אך היא לפחות תפתר מהסטיגמטה הטורדנית של נבחרת שנכשלת בטורנירים גדולים.

הסיבה היא, כפי שאומר ניב, סגל מצויין, שני רק לזה של אלופת אירופה המכהנת. לספרד יש מבחר שחקנים עצום, מה שיאפשר לסא'אז לא רק לעשות רוטציה בריאה, אלא גם להחליף שיטות משחק בלי אלתור רב. על עמדת השוער באמת אין מה להגיד, כל מאמן היה רוצה להתלבט בין קניזארס לקסיאס. לטעמי, קסיאס הוא השוער הטוב מבין השניים, אך בכל אופן הבחירה צריכה להתבצע באמת על פי השחקנים שישחקו בחוליית ההגנה, כדי שהם יהיו מותאמים מראש לשוער. ההגנה אינה חזקה אמנם, אך היא גם אינה החור שהתרגלנו מספרד. על פויול אנחנו יודעים הכל, מארצ'נה וסזאר גם הם מצויינים. כל עוד מישהו ירחיק את ראול בראבו ממשטח הדשא, האיצטדיון ופורטוגל, זו לא תהייה נקודת התורפה של ספרד. אך, רצה הגורל, ומזימתו המתוחכמת של סא'אז להשאיר את ראול בראבו על הספסל התרסקה, כאשר נפצע מיצ'ל סלגאדו. פויול שיחק באימון היום באגף ימין, דבר טוב בדרך כלל, ז"א כאשר ראול בראבו לא משחק בשמאל, כפי שהיה היום. לא עדיף לתת לקאפדווילה, או אפילו לגאברי (שבילה חצי מהעונה על הספסל ושליש מהעונה פצוע) את המקום בהרכב ולהסיט את פויול שמאלה, רק לא לתת להיפופוטם בראבו לשחק.
    בקישור ההתקפי, יש לספרד את כל הכלים הדרושים. ויסנטה ימשיך לקרוע הגנות, ואלרון ביום טוב שני רק לזידאן, ואפילו אצ'ברייה יכול לספק את הסחורה, למרות שאני מעדיף את חואקין הבלתי-יציב אך מלהיב. אם מחליפים כמו לוקה, חואקין וואלרון, באמת לא חסר הרבה.
    בהתקפה, אני סומך על ראול שיחזור לעצמו. אלפי מילים נשפכו על האופן שבו הנוכחות של רונאלדו פוגעת בתפוקה של ראול, והכל נכון. לצדו של מוריינטס, אם החופש לשוטט, זה יהיה שוב אותו הראול הישן, שברגע של קלאסה מכריע משחקים. מוריינטס ימשיך בכושר הנהדר שלו מהעונה, ומשחק הראש שלו יוסיף לספרד שיטה נוספת לרפרטואר ההתקפה המגוון שלה. אל מורו הוא ההימור שלי לתואר מלך השערים. פרננדו טורס החד והדינמי יכול להיות סופר-סאב מול נבחרת עייפות.
    כפי ששמתם לב, השארתי את הקישור ההגנתי לסוף. הסיבה היא שלשם שינוי, זוהי הנקודה החזקה של הנבחרת, ומפה היא תפלס את דרכה לגמר. הציר בראחה-אלבלדה הוביל ולנסיה לעונת שיא מבחינתה בליגה וזכייה בגביע אופ"א. הציר הזה הרס לקבוצות ההתקפיות של הפרימרה ליגה את המשחק. שני שחקנים אלה אינם נוטים לספקטקולריות המופרזת שמאפיינת רבים מבני ארצם, ומבצעים את תפקידם באופן יציב ועל הצד הטוב ביותר. הם אינם פזיזים, וכשאחד עולה השני נשאר תמיד. וכשהם עולים, ובעיקר בראחה, הם מצויינים כג'וקר של ההתקפה הספרדית. אבל מה שחשוב באמת - עמדת המפתח לשליטה במרכז המגרש החשוב כל כך לנבחרת ספרד מכוסה על ידי שני שחקנים שמשחקים יחד כל העונה. בקישור האחורי התיאום הוא הכי חשוב כדי לא ליצור פרצות, והתיאום מושלם. בספסל, שאבי יכול להכנס על מנת להוסיף ליצירתיות וניהול המשחק, ושאבי אלונסו הוא תחליף מצויין לאלבלדה.
    האווירה בקבוצה מצויינת. הציפיות לא מוגזמות, ואין לחץ מטורף על הנבחרת. השחקנים עובדים בשקט, מתאמנים היטב, ללא סיפורים ביזאריים וקטליות בתקשורת. בקיצור, ההכנה המנטלית המושלמת. זוהי האליפות של ספרד.

------------------------

במשחק אימון בין הקבוצה הראשונה לשנייה היום ניצחה הראשונה 6-1, משערים של מוריינטס (2), בראחה, אצ'ברייה (2) וראול. טורס צימק. הנה ההרכב:
    http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20040604a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20040604_YPR01M1.Xxx.Xxx

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תוצאה שערורייתית. קראתי ב- El Mundo Deportivo שכולם חוץ מטורס בספרד2 היו אפתיים לאורך כל המשחק.

15. ArsenalFan Member

ואם להוסיף לדבריו של בוריס, ולענות על השאלה בכותרת- כן, ואם לא עכשיו- אז מתי?

ספרד 2004 מרעננת יותר, מוכשרת יותר, עם יותר אופציות התקפיות ועם יציבות הגנתית גבוהה יותר. מתישהו המושג "נכשלים ברגע האמת" חייב להיפסק, וספרד תחזור לשלבים הגבוהים, וזה צריך לקרות עכשיו. מעניין שהדבר קורה דווקא בתקופה שבה ראול חווה את העונה הגרועה בקריירה שלו ונראה כמו הצל של עצמו. עד לא מזמן, התחושה למתבונן מהצד על ספרד הייתה של ראול ועוד עשרה. העשרה היו חבורת שחקנים טובה ומגובשת למדי, אבל שלא מתעלה בהרבה מעל ליכולת של שבדיה, אירלנד או טורקיה. פתאום לצד ראול, ספרד מגיעה עם חבורת שחקנים ולנסיאנים רבת משמעות בנבחרת, שהייתה הטובה ביותר השנה בליגה הספרדית, ועם שחקנים מבריקים כמו טורס וחואקין (ועוד עם הלוקסוס להשאיר כשרונות אחרים בבית כמו טאמודו ורייס).

ראול אמנם יישאר המאסטר מבחינת ההתייחסות התקשורתית וגם בגלל שבכל זאת- הוא עדיין השחקן הספרדי הטוב ביותר ועונה אחת חלשה לא תשנה זאת- אבל העובדה שעומדת נבחרת שמתמודדת בפני עצמה בשורה הראשונה של הטופ האירופי בלי שיגידו "ראול ועוד חבורת שחקנים בינונית פלוס", הופכת את הטורניר להרבה יותר מעניין מבחינת הספרדים. אני מסתכל על הסגל הספרדי, ורואה כמעט על כל עמדה מחליפים ברמה גבוהה, שיכולים להשתלב בהרכב בעת הצורך ולשנות משחקים, שחקנים צעירים ומוכשרים בטירוף שהם גם בסיס נפלא לעתיד של הנבחרת. לסאייז יש אופציות כמעט כמו לסאנטיני בצרפת, ובחיים לא היו אומרים על ספרד דבר כזה לפני שנתיים ושלוש שנים.

אבל כל זה על הנייר. בואו לא נשכח שמדובר בנבחרת שבפעם הראשונה אחרי שנים רבות לא עלתה מהמקום הראשון בבית המוקדם שלה, והפסידה מכל הנבחרות ליוון, ועוד בבית. לספרד יש נטייה להתקשות מול בונקרים או מערכים סגורים באליפויות גדולות ובעצם באופן כללי, והפעם הם שוב פוגשים את יוון וגם מרוסיה לא יהיו להם בהכרח חיים קלים. בכל זאת, קשה להאמין שכאן ספרד תפשל, ואם באחד המשחקים זה יקרה- היא עשויה להיות בבעייה לקראת פורטוגל. הדרבי האיברי צפוי להיות מעניין, אבל בעיקר בגלל השואו, הפיקנטריה והקהל המשחק הזה ייהפך למעניין יותר. על הנייר ספרד נבחרת שעולה על פורטוגל, מה גם שהמשחק הזה צפוי להיות בין שתי מועמדות שעלו כבר לרבע הגמר.

ספרד פייבוריטית. הגיע הזמן, באמת...