ספרים הקשורים לכדורגל אנגלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Rudess, ‏15/3/05.

1. mutant Member

יש בסטימצקי ספר אחד בשם: כדורגל - המדריך המלא

2. Gerrard Member

בדיוק מה שאני מחפש! אם מישהו מוצא איזו חנות בארץ או בחו"ל שיש בהם את הספר הזה שיצור איתי קשר אני מחפש אותו זמן רב...

ההולנדי של עכו ממש נחמד, הרעיון של הספר מצא חן בעיניי מאוד קומץ של סיפורים קצרים ככה שאפשר לדלג על חלק ולאחר מכן לחזור אליהם וכו...
    הפועל בירנקאו ממש ריגש אותי.
    בכל מקרה הספר הזה מומלץ לחובבי הכדורגל על כל מישוריו, בין כותבי הסיפורים הקצרים נוכל למצוא את כ סמדר שיר שבי זרעיה (?) וכן גם אתה עורך של הספר הלא הוא אבי מלר שהוסיף סיפור עליו ועל חברים (שגיא נדב ו"א'") די מזכיר ברעיונו את "אקספרס של אלופות" .ספר ממש נחמד אם יש לכם 70 ש"ח מיותרים אל תהססו ולכו לקנות את הספר

3. itayab Member

תודה רבה - אשמח לעוד ספרים בנושא עצמו (חוליגנים/פירם)..
    ואולי מישהו כאן קרא משהו ויכול לייעץ באופן אישי ?

תודה

4. Igi Member

חח הקפצה קטנה וטיפה לא קשורה..
    הדיון מדבר על ספרים אבל אני ראיתי סרט על הכדורגל האנגלי.. "בלי חוקים", שזה מלחמה בין חוגי אוהדים.
    אז השאלה שלי היא - מי באמת שלושת המועדונים עם חוגי המועדונים שנחשבים הכי מסוכנים באנגליה ? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/2/06
  5. THE STRETFORD END Member

יש לי משהו כמו 10 ספרי חוליגנים,כולל את ה ,Steaming in שמישהו פה המליץ עליו(לדעתי ספר חלש יחסית),
    בכל אופן W.Wonderkid לגבי השאלה שלך,
    צ'לסי וווסטהאם,החבורות שלהן הן הידועות לשימצה יותר מכולן,על ווסטהאם יש סרט דקומנטרי של הבי בי סי מאמצע שנות ה 80 שרק תרם ל"שם" שלה(למרות שבסרט מראים איך הם הושפלו ע'י אוהדי היונייטד כשהגיעו למשחק הגביע ב 85 באולד-טראפורד),
    על צ'לסי היה גם כן סרט של הבי בי סי לפני כמה שנים שבו כתב הצליח להתחזות לחוליגן עם המצלמה הנסתרת שלו והגיע עד לראשי החבורה של צ'לסי(אחד נשלחו לכלא לאחר פירסום הסרט כי שם הוא דיבר על דברים ומקרים של דקירת שוטר למשל,פשע שלא הצליחו עד אז לפענח אותו שאותו הוא ביצע)
    ליונייטד(עד היום)יש את החבורה עם המספרים הגדולים ביותר,
    אבל למרות הזהר או "השם" של צ'לסי או ווסטהם,אברטון,מידלסברו,ניוקאסל,פורטסמות,וולבס,קארדיף, אלו מקומות קשים מאוד להשיג בהם "תוצאה"(ולא על הדשא)ויש עוד ועוד מקומות,

לגבי הסרט החדש שיצא לאקרנים,ראיתי אותו באנגליה,הוא יותר מדי הווליודי לטעמי,די דומה לסרט הקודם football factory,שניהם נחמדים לצפייה,קצת אמת יש בהם אבל הרבה מאוד בולשיט,
    אם מישהו רוצה לראות סרט על חוליגנים מעולה,שדי מספר את הסיפור האמיתי,איך ומה,
    הסרט נקרא the firm,השחקן הראשי בו(די בתחילת דרכו)הוא גארי אולדמן המצויין,
    גם כן אוהד ווסטהאם בסרט אבל בכמה רמות מעל לסרטים החדשים.

ספר החוליגנים שאני ממליץ עליו מאוד מאוד נקרא guvnors,של אוהד שיטי שגדל כמה רחובות ממין רואד שבמוס סייד(שכונה קשה ביותר במנצסטר),אחד מהחברים שלי קיבל פיצוץ מאח שלו(אי שם סוף שנות ה 70)במשחק בלידס,ספר וסיפר חיים מרתק.

חוץ מהחוליגנים,הספר שכרגע אני קורא הוא של לי שארפ,מצויין,מומלץ לאוהדי היונייטד כמובן.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

Football Factory אפילו לא היה הוליוודי, פשוט סתמי ברמות וחסר כל אחיזה במציאות.
    הוא היה מחופף לחלוטין (שום תמונה מתוך אצטדיון, רק כניסות לאצטדיונים במקרה הטוב) והוא גם היה צפוי ולא מעניין מהבחינה שהוא לא הראה איך זה באמת עובד - זו הייתה סתם חבורה של אוהדי צ'לסי שחיפשו מכות, לא ארגון חוליגנים מאורגן ורציני.
    התחלתי להוריד את The Firm אחרי חיפושים נואשים באוזן השלישית שלא הניבו תוצאות.
    איך קוראים לדוקומנטרי של ה-BBC?

ואני יודע שזה לא קשור לכדורגל אנגלי אבל אני חייב לציין ש-Live Forever, תכנית תעודה שעשו ב-BBC על תופעת הבריטפופ של אמצע שנות ה-90, תוך התמקדות באואזיס, בלר, סוויד, פאלפ וכו', פשוט מעולה ומלוטש ברמות שקשה לתאר. איזה תחנה....

7. city Member

ראיתי את הסרט החדש שיצא, "בלי חוקים" בעברית, ודווקא די נהניתי. ברור שדחפו לתסריט כמה דברים כדי להפוך את הסרט ליותר דרמטי, כולל הסוף שלו, אבל לפחות ראינו תמונות ממשחק אמיתי (דבר שלא היה ב-Football Factory). זה גם לא הגיוני שהם מקבלים מכות פעם בשבוע ויומיים אח"כ כבר נראים בסדר, אבל מילא.

8. THE STRETFORD END Member

הוטספר,
    לסרט של ה בי בי סי קוראים פשוט hooligan,
    יש לי את הדי וי די של זה,
    אם אתה רוצה אני יעביר לגרמיין אותו והוא יביא לך באחד המשחקים של ספרס שתראו ביחד.

9. KfarSava4ever Member

יש לכם אולי סרטים להמליץ בקשר לזה?
    כמו הסרט החדש שייצא "גרין סטריט חוליגן" של אוהדי ווסטאם.
    מכירים עוד סרטים בסגנון?

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני קורא עכשיו את האוטוביוגרפיה של דייויד אלרי ואני חייב לומר שאני מוצא אותו מרתקת. לא בהכרח בגלל שזה ספר כל כך נהדר, אבל בגלל שהוא נותן זווית שעוד לא יצא לי להיתקל בה (ואני מעדיף לקרוא את אלרי מאשר את ג'ף ווינטר האהבל!), זאת של השופט. מומלץ.

11. THE STRETFORD END Member

קניתי את האוטביוגרפיה של פול גאסקווין ואני פשוט בולע את הספר,הוא מצחיק,הוא נותן להבין מאיפה ולמה הגיע הטירוף שלו,מאוד פתוח,מאוד ענייני,זורם ומזכיר נשכחות.

ואני תמיד יאמין שלו הוא היה מגיע למנצסטר,ליונייטד ולפרגוסון במקום לונדון,ונבלס וטוטנהאם אז הוא היה הופך להיות הגדול מכולם אי פעם,כולל מארדונה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/07
  12. קינג לדלי Member

הנה ציפי גון גרוס חזרה.
    תגמור ותיתן לי או שגיא יביא לי כי נדמה לי שיש לו את אותו הספר.

13. THE STRETFORD END Member

אני אסיים אותו עד יום א' ואז אני אביא לך אותו,

הברבריני הזה פוצץ לי את המוח.

14. Rudess Member

וכמו שכתבתי בדיון של ארסנל לפני כמה ימים (כי לא מצאתי את הדיון הזה), קניתי את הביוגרפיה של ארסן ונגר - "הפרופסור" (באנגלית כמובן).

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/07
  15. THE STRETFORD END Member

לצערי סיימתי לקרוא את הספר של פול גאסקווין,הייתי יכול לסיים אותו כבר אחרי כמה ימים אבל פשוט לא רציתי,בגלל זה קראתי רק כמה דפים בכל יום,לאט לאט,
    אחד מספרי הכדורגל ובכלל הטובים ביותר שקראתי.

אם חשבתי שהספר של טוני אדאמס טוב(והוא טוב)בכל הנוגע לפתיחות שבו,בזה שהוא גילה הרבה מאוד דברים אישים שלא תמיד מחמיאים אז גאזה לוקח אותו בסיבוב,בקלות,
    הכי גלוי שיכול להיות,הכי אמיתי,הכי אישי,על הכל,מהטוב אל הרע ובחזרה,
    מצחיק בטירוף,מרגש,מעציב,משמח,מעצבן,הכל ביחד,

מומלץ ביותר.

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/07